Make your own free website on Tripod.com
       2005 OIA Western Division Championships - 4/14/2005 to 4/16/2005        
                             Mililani High School                              
             Performance List                                
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Belair, Brooke                FR Radford               18.84 
  2  Kawana, Sabrina               SO Mililani              18.94 
  3  Guzman-Brown, Brittany        FR Pearl City            20.24 
  4  Juliano, Leslie               SO Waipahu               20.24 
  5  Kobayashi, Cara               SO Mililani              20.34 
  6  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae               20.34 
  7  Miyat, Alyssa Joy             FR Radford               20.44 
  8  Mison, Jaelyn                 FR Radford               20.84 
  9  Roach, Noelani                SO Waipahu               20.84 
 10  Stenerson, Keri               SO Leilehua              21.64 
 11  Quarles, Ciara                FR Mililani              22.14 
 12  Gonzales, Toni                FR Waipahu               22.74 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Price, Kharyse                SO Radford               17.44 
  2  Burd, Charity                 JR Radford               17.74 
  3  Bell, Shynequa                SO Radford               17.84 
  4  Oliveros, Joanna              SR Pearl City            18.34 
  5  Villegas, Amber               SR Kapolei               18.54 
  6  Siu, Brandeelin               SR Mililani              19.14 
  7  Rife, Olivia                  SR Waipahu               19.24 
  8  Knaus, Jamie                  SR Mililani              19.34 
  9  Kato, Kauluwehi               SR Waianae               19.44 
 10  Lloyd, Roxanne                SR Waialua               21.74 
 11  Macapagal, Delilah            SR Leilehua              22.84 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Pacupac, Chase                FR Pearl City            17.34 
  2  Healy, Austin                 JR Kapolei               17.54 
  3  Benjamin, D'Andre             10 Mililani              17.74 
  4  Questal, Jarret               SO Pearl City            18.24 
  5  Tolliver, Troy                   Leilehua              19.84 
  6  Miyat, Florimar               SO Radford               20.84 
  7  Aloisio, Salvacio             FR Radford               20.94 
  8  Soto, Joseph                  FR Pearl City            20.94 
  9  Duran, Chad                   SO Waianae               21.04 
 10  Owoc, Joshua                  FR Radford               21.04 
 11  Lafua, Jesse                  SO Waianae               22.00 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Owens, Thomas                    Pearl City            16.44 
  2  Fial, Joshua                  SR Pearl City            16.54 
  3  Brundidge, Joseph             JR Radford               17.24 
  4  Spore, David                  SR Leilehua              17.64 
  5  Frantela, Antonio             SR Waianae               17.64 
  6  Flemming, Jack                JR Waipahu               17.94 
  7  Takahashi, Edwin              12 Mililani              18.24 
  8  Cobbin, John                  JR Mililani              18.34 
  9  Babas, Allan                  JR Radford               18.34 
 10  Wetter, Mark                  JR Mililani              18.84 
 11  Sasser, Sean                  JR Kapolei               19.24 
 12  Lapina, Keoki                 JR Kapolei               19.34 
 13  Burciaga, Ryan                JR Radford               19.34 
 14  Puha, Chadwick                SR Waianae               19.64 
 15  Honda, Kalahoikeola           SR Waianae               19.80 
 16  Fa'atafa, Kevin               SR Waipahu               19.84 
 17  Blue, Andrew                  JR Pearl City            20.04 
 18  Anderson, Morrris             JR Leilehua              20.64 
 19  Des-Brisay, Bryant            JR Aiea                  21.04 
 20  Soares, Laurence              SR Waipahu               21.24 
 21  Cagasan, Tyson                JR Aiea                  22.84 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Armstrong, Megan              SO Kapolei               13.34 
  2  Quarles, Ciara                FR Mililani              13.44 
  3  Alejado, Chyanne              SO Kapolei               13.54 
  4  Guzman-Brown, Brittany        FR Pearl City            13.74 
  5  Lord, Kaila                   SO Kapolei               13.74 
  6  Garcia, Sherray                  Nanakuli              14.02 
  7  Tanaka, Amy                   FR Pearl City            14.04 
  8  Paia, Pauline                 FR Mililani              14.14 
  9  Kuehu, Reiche                 SO Waianae               14.14 
 10  Naone, Charnelle              FR Nanakuli              14.22 
 11  Fujiwara, Dana                FR Waipahu               14.34 
 12  Strode, Selena                   Nanakuli              14.44 
 13  Francis, Priscilla            FR Radford               14.64 
 14  Cray, Ebony                   SO Radford               14.74 
 15  Lantry, Nicole                FR Radford               14.74 
 16  Ouchi, Shari                  SO Mililani              14.74 
 17  Gingras, Francesca            FR Campbell              14.74 
 18  Kawainui, Amber               SO Pearl City            14.74 
 19  Ramie, Christina              SO Leilehua              14.84 
 20  Akana, Meghan                 SO Aiea                  14.94 
 21  McKinnon, Dacia               SO Campbell              14.94 
 22  Pascua, Gabriella             SO Leilehua              15.04 
 23  Leron, Zaphania               SO Aiea                  15.14 
 24  Rivera, Reena                 SO Waipahu               15.24 
 25  Chang-Remular, Liane          FR Aiea                  15.34 
 26  Borsa, Alana                  SO Leilehua              15.54 
 27  Paramantharam, Nadia          FR Waipahu               16.04 
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Gusman-Brown, Marina          JR Pearl City            12.54 
  2  Stephens, Britney             SO Mililani              12.84 
  3  Jones, Marjoie                JR Pearl City            13.34 
  4  Cox, Mariama                  SO Radford               13.44 
  5  Leong, Kourtnei               JR Kapolei               13.74 
  6  Couch, Latrice                JR Leilehua              13.74 
  7  Kato, Kauluwehi               SR Waianae               13.84 
  8  Pereira, Raechelle            11 Waialua               13.84 
  9  Minor, Natasha                JR Radford               13.84 
 10  Lehano, Melissa               JR Mililani              14.04 
 11  Mitani, Nicole                JR Mililani              14.04 
 12  Waiolama, Nafeesah            SR Waianae               14.14 
 13  Burd, Charity                 JR Radford               14.24 
 14  Coger-Thomas, Mackenzie       SR Leilehua              14.24 
 15  Hake, Kylinda                    Nanakuli              14.24 
 16  Kato, Jaecie                  JR Aiea                  14.44 
 17  Tibbitts, Tatiana             JR Kapolei               14.44 
 18  Racette, Paulina              JR Leilehua              14.54 
 19  Rife, Olivia                  SR Waipahu               15.24 
 20  Tanimoto, Keilyn              JR Pearl City            15.34 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Poentis, Peter                10 Mililani              11.64 
  2  West, Juan                    SO Nanakuli              11.82 
  3  Coffin, Mene                  SO Leilehua              11.84 
  4  Lee, Jesse                    SO Campbell              11.84 
  5  Liilii, Leaualofa             SO Aiea                  11.84 
  6  McKeague, Waimea                 Nanakuli              12.11 
  7  Mason, Robert                 SO Kapolei               12.14 
  8  Duncan, Kaipo                  9 Mililani              12.14 
  9  Hagio, Austin                 SO Pearl City            12.14 
 10  Lawelawe, Isaiah              SO Leilehua              12.24 
 11  Jenks, Scott-Allen            SO Kapolei               12.24 
 12  Rubio, Edwin                  S0 Waialua               12.30 
 13  Toli, Sateki                     Nanakuli              12.30 
 14  Carlson, Patrick              FR Radford               12.34 
 15  Foki, Kamuela                 SO Kapolei               12.34 
 16  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua               12.34 
 17  Moku, Delton                  SO Campbell              12.34 
 18  Duran, Chad                   SO Waianae               12.34 
 19  Dela Cruz, Micah              SO Pearl City            12.34 
 20  Chen, Bryson                  FR Pearl City            12.44 
 21  Landestoy, William               Leilehua              12.44 
 22  Webb, Zackary                 SO Radford               12.44 
 23  Berndt, Steven                SO Waipahu               12.54 
 24  Neal, Dante                   SO Radford               12.64 
 25  Abell, Joe                    SO Waianae               12.74 
 26  Fernandez, Ismael             SO Waipahu               12.74 
 27  Wright, Eric                  FR Mililani              12.84 
 28  Mamuad, Florence              FR Waipahu               12.94 
 29  Punihaole, Kaipo              SO Waianae               13.34 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Laupola, Isaac                SR Campbell              11.14 
  2  Santos, Jonovan               12 Mililani              11.24 
  3  Sosa, Makini                  12 Mililani              11.34 
  4  Daniels, Alexander            JR Radford               11.34 
  5  Distajo, Alex                 12 Nanakuli              11.40 
  6  Jesus, Julio                  12 Nanakuli              11.47 
  7  Santiago, Jon                    Kapolei               11.54 
  8  Lopez, Dave                   JR Waialua               11.54 
  9  Fruean, Beltshazzar           SR Leilehua              11.64 
 10  Lewis, Juan                   SR Radford               11.64 
 11  Ganigan, Chris                SR Campbell              11.74 
 12  Palomares, Anthony            SR Leilehua              11.74 
 13  Maldon, Trevor                JR Radford               11.74 
 14  King, Steven                     Pearl City            11.84 
 15  Bibilone, Ryan                   Leilehua              11.84 
 16  Takahashi, Edwin              12 Mililani              11.94 
 17  Acosta, Joshua                11 Waialua               12.04 
 18  Smith, Isiah                  JR Campbell              12.04 
 19  Ybarra, Edmund                12 Nanakuli              12.09 
 20  Dudoit, Sonny                 SR Waianae               12.14 
 21  Slater, Corey                 SR Aiea                  12.24 
 22  Benito, Austen                SR Waipahu               12.24 
 23  Hunt, Justin                  JR Aiea                  12.34 
 24  Arnold, Shannon               JR Kapolei               12.34 
 25  Honda, Kalahoikeola           SR Waianae               12.44 
 26  Bayan, Shane                  JR Kapolei               12.44 
 27  Winfree, Ryan                 SR Waipahu               12.54 
 28  Croley, Daniel                JR Waipahu               12.54 
 29  Roman, Marc                   SR Aiea                  12.64 
 30  Lamug, Billy                  JR Waialua               12.94 
 31  Soliven, Daniel               JR Pearl City            13.04 
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Ishihara, Kelli               SO Mililani            5:23.24 
  2  Atkins, Kia                   SO Radford             5:26.04 
  3  Grebe, Kelley                 FR Radford             5:41.64 
  4  Kawana, Melissa               FR Mililani            5:42.54 
  5  Carmack, Kawailelenani        SO Kapolei             5:44.94 
  6  Painter, Danielle             SO Mililani            5:45.54 
  7  Hollies, Joilynn              FR Campbell            5:58.14 
  8  Rice, Kelli                   SO Leilehua            6:00.04 
  9  Lozano, Jennifer              SO Waipahu             6:08.94 
 10  Segawa, Kaualiiliimaikalani   SO Leilehua            6:10.44 
 11  Crawford, Lauren              SO Leilehua            6:11.94 
 12  Tamayo, Dana                  FR Kapolei             6:17.74 
 13  Maeshiro, Chloe               FR Pearl City          6:21.54 
 14  Shon, Eryn                    SO Kapolei             6:33.64 
 15  Navarro, Miladee              SO Radford             6:37.04 
 16  Basuel, Nezzie                SO Waipahu             6:41.34 
 17  Saito-Reis, Chelsea           FR Waialua             6:44.94 
 18  Hillen, Summer                SO Waianae             6:53.84 
 19  Souza, Johnann                FR Waipahu             7:01.44 
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Mitman, Sara                  SR Mililani            5:10.24 
  2  Takeda, Lucille-Michi         JR Kapolei             5:26.04 
  3  Sienkiewicz, Chimene          SR Pearl City          5:30.24 
  4  Lee, Michelle                 SR Mililani            5:30.54 
  5  Salvador, Annzen              SR Campbell            5:33.04 
  6  Yasumoto, Cheryl              JR Pearl City          5:33.94 
  7  Adolpho, Desiree              JR Waipahu             5:38.24 
  8  Ochiae, Anne                  JR Pearl City          5:42.54 
  9  Wescott, Ami                  JR Kapolei             5:51.54 
 10  Hoarn, Katherine              JR Radford             5:53.64 
 11  Gingras, Samantha             JR Campbell            6:12.54 
 12  Frank, Savannah               JR Radford             6:12.74 
 13  Kawachi, Kelly                JR Aiea                6:20.34 
 14  Knaus, Jamie                  SR Mililani            6:22.24 
 15  Gumm, Molly                   JR Radford             6:33.84 
 16  Harris, Nichole               SR Leilehua            6:34.54 
 17  Dasalla, Ednalyn              JR Leilehua            6:53.74 
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Melendez, Ramon               10 Mililani            4:43.04 
  2  Marshall, Joshua              SO Radford             4:45.44 
  3  Hawkins, Roy                  SO Aiea                4:47.24 
  4  Akagi, Alan                   FR Leilehua            4:48.74 
  5  Bacani, Dale                  SO Aiea                4:51.94 
  6  Turner, Niko                  SO Leilehua            4:53.14 
  7  Salsman, Aaron                FR Kapolei             4:55.84 
  8  Batangan, Roland              SO Waipahu             4:57.04 
  9  Majied, Dorian                FR Campbell            4:59.14 
 10  Gumm, Charles                 SO Radford             5:00.14 
 11  Shigeoka, Scott               SO Aiea                5:00.44 
 12  Zimney, Joshua                FR Radford             5:02.04 
 13  Mamuad, Clarence              SO Waipahu             5:08.04 
 14  Schwiebert, Daniel            SO Kapolei             5:08.44 
 15  Helms, Zachary                10 Mililani            5:09.24 
 16  Tadeo, Jeremy                 SO Pearl City          5:09.24 
 17  Gingras, Leo                  SO Campbell            5:14.34 
 18  Suster, Robert                FR Campbell            5:23.04 
 19  Sugihara, James               SO Kapolei             5:25.84 
 20  Upshaw, Darrius                  Leilehua            5:26.24 
 21  Unangst, Mark                    Mililani            5:28.94 
 22  Perry, Demetrius                 Pearl City          5:30.24 
 23  Bailey-Manoi, Jansen-James    FR Waianae             5:51.24 
 24  Pohano, Leighton              SO Waipahu             5:52.64 
 25  Brown, Toby                   FR Waianae             6:02.44 
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Pascua, Bryson                SR Pearl City          4:17.24 
  2  Dela Cruz, Ryan               SR Kapolei             4:30.94 
  3  Dain, Michael                 JR Kapolei             4:36.84 
  4  Montoya, Matt                 12 Mililani            4:37.74 
  5  Tanaka, Brian                 SR Pearl City          4:44.74 
  6  Valeriano, Jacob              JR Campbell            4:46.94 
  7  Pascua, Stuart                SR Waipahu             4:47.84 
  8  King, David Kawika               Nanakuli            4:48.94 
  9  Flemming, Jack                JR Waipahu             4:49.34 
 10  Kawano, Terrence              SR Aiea                4:50.74 
 11  Racoma, Rooney                JR Leilehua            4:56.94 
 12  Maeda, Kelsey                 11 Mililani            4:59.84 
 13  Kenessey, Chas                JR Campbell            5:01.64 
 14  Yamaguchi, Bryce              JR Pearl City          5:05.34 
 15  Garcia, Nathaniel             JR Waipahu             5:05.34 
 16  Rodrigues, Patrick            SR Kapolei             5:07.64 
 17  Casayuran, Kawaika               Nanakuli            5:08.00 
 18  Nakahara, Guppy               SR Waialua             5:27.34 
 19  Pearson, Bryson                  Mililani            5:34.34 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                              51.98 
     1) Kawana, Sabrina SO              2) Paia, Pauline FR               
     3) Ouchi, Shari SO                 4) Quarles, Ciara FR              
     5) Kobayashi, Cara SO              6) Knudson, Val                   
     7) Griffin, Veronica FR            8) Senas, Chanel                  
  2  Pearl City High School  'A'                            52.78 
  3  Kapolei High School  'A'                               54.84 
     1) Alejado, Chyanne SO             2) Armstrong, Megan SO            
     3) Churchwell, Myisha FR           4) Lord, Kaila SO                 
     5) Perez, Kristina FR              6)                                
  4  Waipahu High School  'A'                               56.48 
     1) Fujiwara, Dana FR               2) Rivera, Reena SO               
     3) Roach, Noelani SO               4) Villamor, Ashley SO            
     5) Nicolas, Merbby FR              6) Paramantharam, Nadia FR        
  5  Radford High School  'A'                               57.14 
     1) Belair, Brooke FR               2) Campbell, Tanysha SO           
     3) Francis, Priscilla FR           4) Cray, Ebony SO                 
     5) Lantry, Nicole FR               6) Miyat, Alyssa Joy FR           
  6  Waianae High School  'A'                               57.18 
  7  Aiea High School  'A'                                  59.08 
     1) Akana, Meghan SO                2) Leron, Zaphania SO             
     3) Tanhchaleun, Amanda SO          4) Bradley, Kendra SO             
     5) Chang-Remular, Liane FR         6) Roman, Jena FR                 
  8  Leilehua High School  'A'                              59.44 
  9  Nanakui High School  'A'                             1:00.28 
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Leilehua High School  'A'                              51.48 
  2  Mililani High School  'A'                              51.98 
     1) Senas, Ciera SR                 2) Pratt, Jasmine SO              
     3) Henna, Jennifer SR              4) Stephens, Britney SO           
     5) Mitani, Nicole JR               6) Lehano, Melissa JR             
  3  Pearl City High School  'A'                            52.78 
  4  Kapolei High School  'A'                               53.28 
     1) Leong, Kourtnei JR              2) Takeda, Lucille-Michi JR       
     3) Villegas, Amber SR              4) Tibbitts, Tatiana JR           
  5  Radford High School  'A'                               54.90 
     1) Cox, Mariama SO                 2) Minor, Natasha JR              
     3) Burd, Charity JR                4) Price, Kharyse SO              
     5) Bornes, Kaitlin JR              6)                                
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                              44.57 
     1) Duncan, Kaipo 9                 2) Benjamin, D'Andre 10           
     3) Aponte, David FR                4) Poentis, Peter 10              
     5) Piano, Sean SO                  6) Wright, Eric FR                
     7) Ornellas, Kavika FR             8) Aglubat, Eric SO               
  2  Pearl City High School  'A'                            46.08 
  3  Leilehua High School  'A'                              47.04 
  4  Waipahu High School  'A'                               47.15 
     1) Aquiat, Mark SO                 2) Berndt, Steven SO              
     3) Fernandez, Gilchrist SO         4) Fernandez, Ismael SO           
     5) Mamuad, Florence FR             6) Croley, Stephen SO             
  5  Kapolei High School  'A'                               47.44 
     1) Adkins-Cabana, Tavis SO         2) Foki, Kamuela SO               
     3) Jenks, Scott-Allen SO           4) Mason, Robert SO               
     5) Parish, Kalai FR                6)                                
  6  Radford High School  'A'                               47.94 
     1) Carlson, Patrick FR             2) Daniels, Travis SO             
     3) Neal, Dante SO                  4) Webb, Zackary SO               
     5) Day, Antione SO                 6) Gonzales, Julian SO            
  7  Nanakui High School  'A'                               48.08 
  8  Aiea High School  'A'                                  48.48 
     1) Liilii, Leaualofa SO            2) Jarman, Isamu FR               
     3) Archambeau, Adam SO             4) Loa, Kili FR                   
     5) Keliiwaiuawole, Imi'Ike SO      6)                                
  9  Waianae High School  'A'                               51.00 
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                              44.57 
     1) Wetter, Mark JR                 2) Sosa, Makini 12                
     3) Takahashi, Edwin 12             4) Santos, Jonovan 12             
     5) Perbera, Kekoa 11               6) Louie, Drake                   
     7) Reeves, John 11                 8) Kahoano, Maka 12               
  2  Campbell High School  'A'                              45.45 
     1) Gealon, Aaron SR                2) Laupola, Isaac SR              
     3) Ganigan, Chris SR               4) Smith, Isiah JR                
     5) Lee, Jesse SO                   6) Basham, Kepa SO                
     7) Moku, Delton SO                 8) Moku, Dayton SR                
  3  Leilehua High School  'A'                              45.48 
  4  Kapolei High School  'A'                               45.68 
  5  Radford High School  'A'                               45.90 
     1) Daniels, Alexander JR           2) Lewis, Juan SR                 
     3) Maldon, Trevor JR               4) Baughn, Stephen SR             
     5) Atangan, Daniel JR              6) Canteen, Garriet JR            
  6  Pearl City High School  'A'                            46.08 
  7  Waianae High School  'A'                               46.51 
  8  Waipahu High School  'A'                               47.15 
     1) Benito, Austen SR               2) Bumanglag, Elijah JR           
     3) Croley, Daniel JR               4) Fa'atafa, Kevin SR             
     5) Garcia, Deyh Boy JR             6) Winfree, Ryan SR               
  9  Nanakui High School  'A'                               48.08 
 10  Aiea High School  'A'                                  48.48 
     1) Roman, Marc SR                  2) Slater, Corey SR               
     3) Lake, Jeric JR                  4) Hunt, Justin JR                
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Ricketts, Terryn              SO Leilehua            1:05.74 
  2  Brack-Werner, Grace              Nanakuli            1:07.90 
  3  McKinnon, Dacia               SO Campbell            1:08.64 
  4  Kessler, Jordan               FR Radford             1:08.74 
  5  Churchwell, Myisha            FR Kapolei             1:08.74 
  6  Tanaka, Amy                   FR Pearl City          1:08.94 
  7  Kuehu, Reiche                 SO Waianae             1:09.00 
  8  Ramie, Christina              SO Leilehua            1:09.24 
  9  Chandler, Christiana          SO Leilehua            1:09.24 
 10  Guzman-Brown, Brittany        FR Pearl City          1:09.44 
 11  Fujiwara, Dana                FR Waipahu             1:09.74 
 12  Porter, Veronica              SO Mililani            1:10.24 
 13  Hakoda, Noel                  SO Mililani            1:10.34 
 14  Wicks, Shannon                SO Kapolei             1:11.44 
 15  Garcia, Sherray                  Nanakuli            1:12.18 
 16  Griffin, Veronica             FR Mililani            1:12.24 
 17  Roach, Noelani                SO Waipahu             1:12.54 
 18  Akana, Meghan                 SO Aiea                1:12.74 
 19  Tanhchaleun, Amanda           SO Aiea                1:12.74 
 20  Perez, Kristina               FR Kapolei             1:12.84 
 21  Rivera, Reena                 SO Waipahu             1:13.94 
 22  Naone, Charnelle              FR Nanakuli            1:14.40 
 23  Tuvale, Courtney              FR Waianae             1:14.44 
 24  Hillen, Summer                SO Waianae             1:14.94 
 25  Nicolas, Nicole               FR Pearl City          1:16.34 
 26  Roman, Jena                   FR Aiea                1:19.84 
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Jones, Marjoie                JR Pearl City          1:03.64 
  2  Stephens, Britney             SO Mililani            1:04.44 
  3  Elig, Erika                   SR Leilehua            1:04.54 
  4  Hee, Christina                JR Pearl City          1:05.44 
  5  Minor, Natasha                JR Radford             1:05.54 
  6  Tibbitts, Tatiana             JR Kapolei             1:05.64 
  7  Adolpho, Desiree              JR Waipahu             1:06.44 
  8  Lee, Michelle                 SR Mililani            1:06.54 
  9  Waiolama, Nafeesah            SR Waianae             1:07.24 
 10  Couch, Latrice                JR Leilehua            1:09.84 
 11  Kato, Jaecie                  JR Aiea                1:09.84 
 12  Markle, Janell                SR Leilehua            1:11.04 
 13  Tanimoto, Keilyn              JR Pearl City          1:11.44 
 14  Bornes, Kaitlin               JR Radford             1:12.54 
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Piano, Sean                   SO Mililani              55.14 
  2  Jenks, Scott-Allen            SO Kapolei               56.64 
  3  Perry, Demetrius                 Pearl City            56.84 
  4  Carlson, Patrick              FR Radford               57.24 
  5  Adkins-Cabana, Tavis          SO Kapolei               57.24 
  6  Bowens, Antonio                  Nanakuli              57.28 
  7  Hagio, Austin                 SO Pearl City            57.54 
  8  Mason, Robert                 SO Kapolei               57.64 
  9  Rubio, Edwin                  S0 Waialua               58.54 
 10  Berndt, Steven                SO Waipahu               58.64 
 11  Ornellas, Kavika              FR Mililani              58.84 
 12  Young, Darrel                 SO Leilehua              58.94 
 13  Fernandez, Gilchrist          SO Waipahu               59.14 
 14  Webb, Zackary                 SO Radford               59.54 
 15  Roberson, Jernell             FR Leilehua              59.54 
 16  Nupen, Ryan                    9 Mililani              59.64 
 17  Seabrooks, Julius                Nanakuli            1:00.12 
 18  Sutton, Levi                  SO Leilehua            1:00.24 
 19  Chen, Bryson                  FR Pearl City          1:01.24 
 20  Nardone, David                FR Radford             1:01.74 
 21  Jarman, Isamu                 FR Aiea                1:02.04 
 22  Kahawai-Javonero, Pukona         Nanakuli            1:02.10 
 23  Archambeau, Adam              SO Aiea                1:02.44 
 24  Newman, Cranston              SO Waianae             1:04.44 
 25  Punihaole, Kaipo              SO Waianae             1:04.74 
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Laupola, Isaac                SR Campbell              51.34 
  2  Medeiros, Jonathan            SR Kapolei               53.04 
  3  Peneku, Ronald                12 Nanakuli              53.26 
  4  Drake, Leon                   SR Leilehua              53.44 
  5  Travers, Ian                  SR Radford               54.64 
  6  Reeves, John                  11 Mililani              54.74 
  7  Obena, Joshua                 JR Pearl City            55.04 
  8  Salvacion, Ricky              SR Pearl City            55.14 
  9  Kahoano, Maka                 12 Mililani              55.64 
 10  Winfree, Ryan                 SR Waipahu               56.14 
 11  Martin, Cameron               JR Kapolei               56.24 
 12  Moku, Dayton                  SR Campbell              56.44 
 13  Venglar, Eric                 SR Radford               56.74 
 14  Smith, Micheal                11 Mililani              57.24 
 15  Fernandez, August             SR Kapolei               57.44 
 16  Racoma, Rooney                JR Leilehua              57.54 
 17  Gealon, Aaron                 SR Campbell              57.64 
 18  Hayes, Jeremy                 JR Radford               57.84 
 19  Acosta, Joshua                11 Waialua               57.84 
 20  Akagi, Andrew                 SR Leilehua              58.34 
 21  Hernandez, Tony               SR Waianae               58.74 
 22  Garcia, Deyh Boy              JR Waipahu               59.04 
 23  Taitin, Charlton              JR Waianae               59.04 
 24  Kroeger, Robert               JR Waialua               59.04 
 25  Slater, Corey                 SR Aiea                  59.94 
 26  Reiher, Charlie               12 Nanakuli            1:00.22 
 27  Rose, Paul-Lawrence           JR Waianae             1:00.24 
 28  Roman, Marc                   SR Aiea                1:01.24 
 29  Lamug, Billy                  JR Waialua             1:03.04 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Quarles, Ciara                FR Mililani              53.94 
  2  Belair, Brooke                FR Radford               55.29 
  3  Settergren, Kelly             SO Kapolei               56.74 
  4  Miyat, Alyssa Joy             FR Radford               59.40 
  5  Chang-Remular, Liane          FR Aiea                  59.74 
  6  Gonzales, Toni                FR Waipahu               59.74 
  7  Kawana, Sabrina               SO Mililani            1:00.14 
  8  Kobayashi, Cara               SO Mililani            1:00.44 
  9  Juliano, Leslie               SO Waipahu             1:00.54 
 10  Mison, Jaelyn                 FR Radford             1:03.24 
 11  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae             1:03.74 
 12  Salondaka, Tiffany            SO Waipahu             1:05.74 
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Villegas, Amber               SR Kapolei               50.64 
  2  Burd, Charity                 JR Radford               52.14 
  3  Oliveros, Joanna              SR Pearl City            52.74 
  4  Price, Kharyse                SO Radford               52.74 
  5  Bell, Shynequa                SO Radford               55.44 
  6  Tapawan, Abigail              JR Mililani              55.54 
  7  Siu, Brandeelin               SR Mililani              58.64 
  8  Kato, Kauluwehi               SR Waianae               58.64 
  9  Knaus, Jamie                  SR Mililani              59.54 
 10  Macapagal, Delilah            SR Leilehua              59.74 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Benjamin, D'Andre             10 Mililani              45.64 
  2  Healy, Austin                 JR Kapolei               47.04 
  3  Pacupac, Chase                FR Pearl City            47.24 
  4  Tolliver, Troy                   Leilehua              50.44 
  5  Soto, Joseph                  FR Pearl City            51.04 
  6  Owoc, Joshua                  FR Radford               51.04 
  7  Duran, Chad                   SO Waianae               51.94 
  8  Archambeau, Adam              SO Aiea                  52.14 
  9  Lafua, Jesse                  SO Waianae               53.44 
 10  Miyat, Florimar               SO Radford               53.94 
 11  Croley, Stephen               SO Waipahu               55.94 
 12  Wai, Tai Seng                 SO Pearl City            55.94 
 13  Jones, Dontez                 FR Radford             1:02.34 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Wetter, Mark                  JR Mililani              41.94 
  2  Owens, Thomas                    Pearl City            42.24 
  3  Brundidge, Joseph             JR Radford               43.44 
  4  Fial, Joshua                  SR Pearl City            43.74 
  5  Flemming, Jack                JR Waipahu               44.04 
  6  Takahashi, Edwin              12 Mililani              44.34 
  7  Spore, David                  SR Leilehua              44.74 
  8  Babas, Anthony                JR Radford               45.54 
  9  Burciaga, Ryan                JR Radford               45.64 
 10  Cobbin, John                  JR Mililani              46.64 
 11  Blue, Andrew                  JR Pearl City            47.54 
 12  Lapina, Keoki                 JR Kapolei               48.04 
 13  Sasser, Sean                  JR Kapolei               48.54 
 14  Newman, Douglas               JR Waianae               48.54 
 15  Puha, Chadwick                SR Waianae               48.84 
 16  Frantela, Antonio             SR Waianae               49.14 
 17  Anderson, Morrris             JR Leilehua              53.64 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Atkins, Kia                   SO Radford             2:34.44 
  2  Ishihara, Kelli               SO Mililani            2:39.74 
  3  Painter, Danielle             SO Mililani            2:42.64 
  4  Ricketts, Terryn              SO Leilehua            2:43.34 
  5  Kawana, Melissa               FR Mililani            2:43.74 
  6  Brack-Werner, Grace              Nanakuli            2:45.10 
  7  Grebe, Kelley                 FR Radford             2:45.74 
  8  Kessler, Jordan               FR Radford             2:46.74 
  9  McKinnon, Dacia               SO Campbell            2:46.74 
 10  Hollies, Joilynn              FR Campbell            2:51.64 
 11  Maeshiro, Chloe               FR Pearl City          2:58.94 
 12  Wicks, Shannon                SO Kapolei             3:00.54 
 13  Marquez, Alana                SO Kapolei             3:03.24 
 14  Tamayo, Dana                  FR Kapolei             3:07.64 
 15  Saito-Reis, Chelsea           FR Waialua             3:10.64 
 16  Ana, Lauralee                 FR Waianae             3:20.60 
 17  Ana, Reinylee                 SO Waianae             3:21.70 
 18  Noa, Kelsi                       Nanakuli            3:22.90 
 19  Talaroc, Margret              SO Leilehua            3:23.54 
 20  Okada, Chelsea                SO Waianae             3:25.24 
 21  Tabucbuc, Michele                Nanakuli            3:31.20 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Wescott, Ami                  JR Kapolei             2:35.04 
  2  Lee, Michelle                 SR Mililani            2:35.14 
  3  Takeda, Lucille-Michi         JR Kapolei             2:35.24 
  4  Mitman, Sara                  SR Mililani            2:38.54 
  5  Sienkiewicz, Chimene          SR Pearl City          2:40.14 
  6  Yasumoto, Cheryl              JR Pearl City          2:41.54 
  7  Adolpho, Desiree              JR Waipahu             2:43.04 
  8  Frank, Savannah               JR Radford             2:44.54 
  9  Minami, Tia                   JR Pearl City          2:49.54 
 10  Hoarn, Katherine              JR Radford             2:53.14 
 11  Siu, Brandeelin               SR Mililani            2:59.44 
 12  Kawachi, Kelly                JR Aiea                3:06.24 
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Perry, Demetrius                 Pearl City          2:15.24 
  2  Bacani, Dale                  SO Aiea                2:17.34 
  3  Satterwhite, Gary             SO Radford             2:18.14 
  4  Mamuad, Clarence              SO Waipahu             2:18.34 
  5  Marshall, Joshua              SO Radford             2:19.04 
  6  Melendez, Ramon               10 Mililani            2:19.24 
  7  Hawkins, Roy                  SO Aiea                2:20.44 
  8  Majied, Dorian                FR Campbell            2:20.84 
  9  Adair, Joseph                 SO Radford             2:22.44 
 10  Questal, Jarret               SO Pearl City          2:22.94 
 11  Salsman, Aaron                FR Kapolei             2:25.14 
 12  Adkins-Cabana, Tavis          SO Kapolei             2:26.84 
 13  Gingras, Leo                  SO Campbell            2:29.84 
 14  Reeves, Brian                  9 Mililani            2:30.14 
 15  Leinenbach, Raymond           SO Aiea                2:30.34 
 16  Roberson, Jernell             FR Leilehua            2:30.54 
 17  Tadeo, Jeremy                 SO Pearl City          2:30.64 
 18  Batangan, Roland              SO Waipahu             2:31.70 
 19  Sutton, Levi                  SO Leilehua            2:39.94 
 20  Pohano, Leighton              SO Waipahu             2:39.94 
 21  Sugihara, James               SO Kapolei             2:40.64 
 22  Self-Gomes, Kasey             SO Nanakuli            2:42.80 
 23  Brown, Toby                   FR Waianae             2:43.00 
 24  Sullivan, Patrick                Nanakuli            2:50.40 
 25  Matautia, Cameron                Nanakuli            2:57.20 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Pascua, Bryson                SR Pearl City          2:02.04 
  2  Dela Cruz, Ryan               SR Kapolei             2:07.24 
  3  Travers, Ian                  SR Radford             2:10.24 
  4  Dain, Michael                 JR Kapolei             2:16.14 
  5  Tanaka, Brian                 SR Pearl City          2:18.24 
  6  Pascua, Stuart                SR Waipahu             2:19.34 
  7  Montoya, Matt                 12 Mililani            2:19.64 
  8  Kawano, Terrence              SR Aiea                2:20.04 
  9  Racoma, Rooney                JR Leilehua            2:20.64 
 10  King, David Kawika               Nanakuli            2:21.20 
 11  Yamaguchi, Bryce              JR Pearl City          2:24.44 
 12  Venglar, Eric                 SR Radford             2:25.74 
 13  Garcia, Nathaniel             JR Waipahu             2:26.54 
 14  Akagi, Andrew                 SR Leilehua            2:26.84 
 15  Lai, Aukai                    JR Waianae             2:28.14 
 16  Okimoto, Laine                12 Mililani            2:29.64 
 17  Casayuran, Kawaika               Nanakuli            2:47.10 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Guzman-Brown, Brittany        FR Pearl City            28.74 
  2  Garcia, Sherray                  Nanakuli              29.33 
  3  Paia, Pauline                 FR Mililani              29.34 
  4  Francis, Priscilla            FR Radford               29.54 
  5  Kuehu, Reiche                 SO Waianae               29.54 
  6  Lord, Kaila                   SO Kapolei               29.94 
  7  Pascua, Gabriella             SO Leilehua              30.04 
  8  Churchwell, Myisha            FR Kapolei               30.14 
  9  Ouchi, Shari                  SO Mililani              30.64 
 10  Cray, Ebony                   SO Radford               30.64 
 11  Naone, Charnelle              FR Nanakuli              30.71 
 12  Roach, Noelani                SO Waipahu               30.84 
 13  Rivera, Reena                 SO Waipahu               31.06 
 14  Ramie, Christina              SO Leilehua              31.14 
 15  Chandler, Christiana          SO Leilehua              31.14 
 16  Perez, Kristina               FR Kapolei               31.20 
 17  Gingras, Francesca            FR Campbell              31.24 
 18  Lantry, Nicole                FR Radford               31.34 
 19  Dumancus, Angleak                Nanakuli              31.61 
 20  Akana, Meghan                 SO Aiea                  31.64 
 21  Nicolas, Nicole               FR Pearl City            31.94 
 22  Senas, Chanel                    Mililani              32.24 
 23  Cunningham, Lalita            SO Pearl City            32.44 
 24  Bradley, Kendra               SO Aiea                  32.54 
 25  Leron, Zaphania               SO Aiea                  32.74 
 26  Mason, Alexis                 FR Waianae               33.34 
 27  Tuvale, Courtney              FR Waianae               33.34 
 28  Fujiwara, Dana                FR Waipahu                  NT 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Stephens, Britney             SO Mililani              26.84 
  2  Gusman-Brown, Marina          JR Pearl City            27.24 
  3  Minor, Natasha                JR Radford               27.94 
  4  Tibbitts, Tatiana             JR Kapolei               28.24 
  5  Drake, Vanessa                JR Leilehua              28.44 
  6  Villegas, Amber               SR Kapolei               28.44 
  7  Couch, Latrice                JR Leilehua              28.94 
  8  Mitani, Nicole                JR Mililani              29.04 
  9  Leong, Kourtnei               JR Kapolei               29.04 
 10  Elig, Erika                   SR Leilehua              29.14 
 11  Cox, Mariama                  SO Radford               29.14 
 12  Waiolama, Nafeesah            SR Waianae               29.24 
 13  Hake, Kylinda                    Nanakuli              29.33 
 14  Burd, Charity                 JR Radford               29.74 
 15  Pereira, Raechelle            11 Waialua               30.14 
 16  Kato, Jaecie                  JR Aiea                  30.24 
 17  Tanimoto, Keilyn              JR Pearl City            31.84 
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Liilii, Leaualofa             SO Aiea                  24.14 
  2  Piano, Sean                   SO Mililani              24.64 
  3  Coffin, Mene                  SO Leilehua              24.74 
  4  Lee, Jesse                    SO Campbell              24.74 
  5  Poentis, Peter                10 Mililani              24.84 
  6  Young, Darrel                 SO Leilehua              24.94 
  7  McKeague, Waimea                 Nanakuli              25.01 
  8  Jenks, Scott-Allen            SO Kapolei               25.14 
  9  Duncan, Kaipo                  9 Mililani              25.14 
 10  Carlson, Patrick              FR Radford               25.44 
 11  Neal, Dante                   SO Radford               25.54 
 12  Berndt, Steven                SO Waipahu               25.54 
 13  Foki, Kamuela                 SO Kapolei               25.54 
 14  Rubio, Edwin                  S0 Waialua               25.54 
 15  Parish, Kalai                 FR Kapolei               25.64 
 16  Moku, Delton                  SO Campbell              25.74 
 17  Webb, Zackary                 SO Radford               25.94 
 18  Mamuad, Florence              FR Waipahu               26.04 
 19  Abell, Joe                    SO Waianae               26.14 
 20  Fernandez, Gilchrist          SO Waipahu               26.14 
 21  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua               26.24 
 22  Hunter, Brice                 SO Leilehua              26.34 
 23  Kamanawa, Brandon                Nanakuli              26.61 
 24  Bowens, Antonio                  Nanakuli              26.82 
 25  Hewlett, Francis              SO Pearl City            26.84 
 26  Jarman, Isamu                 FR Aiea                  27.14 
 27  Punihaole, Kaipo              SO Waianae               28.04 
 28  Takamune, Shane               FR Pearl City            29.24 
 29  Sakuma, Kristopher            FR Pearl City            29.34 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Laupola, Isaac                SR Campbell              22.54 
  2  Sosa, Makini                  12 Mililani              23.34 
  3  Palomares, Anthony            SR Leilehua              23.34 
  4  Distajo, Alex                 12 Nanakuli              23.41 
  5  Ganigan, Chris                SR Campbell              23.44 
  6  Lewis, Juan                   SR Radford               23.54 
  7  Medeiros, Jonathan            SR Kapolei               23.54 
  8  Daniels, Alexander            JR Radford               23.84 
  9  Lopez, Dave                   JR Waialua               23.84 
 10  Peneku, Ronald                12 Nanakuli              23.92 
 11  Jesus, Julio                  12 Nanakuli              23.92 
 12  Moku, Dayton                  SR Campbell              24.04 
 13  Maldon, Trevor                JR Radford               24.24 
 14  Bibilone, Ryan                   Leilehua              24.34 
 15  Perbera, Kekoa                11 Mililani              24.44 
 16  Fruean, Beltshazzar           SR Leilehua              24.44 
 17  Ross, Tommy                   JR Kapolei               24.64 
 18  Bumanglag, Elijah             JR Waipahu               24.64 
 19  Rose, Paul-Lawrence           JR Waianae               25.24 
 20  Winfree, Ryan                 SR Waipahu               25.24 
 21  Roman, Marc                   SR Aiea                  25.24 
 22  Santos, Jonovan               12 Mililani              25.44 
 23  Acosta, Joshua                11 Waialua               25.54 
 24  Bayan, Shane                  JR Kapolei               25.54 
 25  Hunt, Justin                  JR Aiea                  25.64 
 26  Honda, Kalahoikeola           SR Waianae               25.84 
 27  Croley, Daniel                JR Waipahu               26.14 
 28  Kroeger, Robert               JR Waialua               26.94 
 29  Ganigan, Jacob                JR Waianae               27.04 
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Ishihara, Kelli               SO Mililani           12:00.64 
  2  Kawana, Melissa               FR Mililani           12:21.84 
  3  Carmack, Kawailelenani        SO Kapolei            12:30.44 
  4  Rice, Kelli                   SO Leilehua           12:50.14 
  5  Segawa, Kaualiiliimaikalani   SO Leilehua           13:02.74 
  6  Cowper, Samantha              SO Leilehua           13:10.04 
  7  Lozano, Jennifer              SO Waipahu            13:40.94 
  8  Yamamoto, Stephanie           SO Mililani           13:42.04 
  9  Maze, Brianne                 SO Radford            14:14.44 
 10  Shon, Eryn                    SO Kapolei            14:17.74 
 11  Basuel, Nezzie                SO Waipahu            14:38.34 
 12  Hillen, Summer                SO Waianae            14:42.74 
 13  Navarro, Miladee              SO Radford            14:53.24 
 14  Hollies, Joilynn              FR Campbell           15:00.04 
 15  Souza, Johnann                FR Waipahu            15:40.74 
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Mitman, Sara                  SR Mililani           11:22.14 
  2  Salvador, Annzen              SR Campbell           12:14.44 
  3  Lee, Michelle                 SR Mililani           12:22.14 
  4  Ochiae, Anne                  JR Pearl City         12:48.34 
  5  Hoarn, Katherine              JR Radford            12:53.14 
  6  Frank, Savannah               JR Radford            12:59.54 
  7  Gingras, Samantha             JR Campbell           13:41.14 
  8  Kawachi, Kelly                JR Aiea               13:59.14 
  9  McClay, Rachel                SR Mililani           14:01.74 
 10  Harris, Nichole               SR Leilehua           14:17.44 
 11  Gumm, Molly                   JR Radford            14:24.54 
 12  Dasalla, Ednalyn              JR Leilehua           15:08.54 
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Tanaka, Brian                 SR Pearl City         10:29.14 
  2  Hawkins, Roy                  SO Aiea               10:34.14 
  3  Zimney, Joshua                FR Radford            10:37.84 
  4  Melendez, Ramon               10 Mililani           10:37.84 
  5  Bacani, Dale                  SO Aiea               10:40.24 
  6  Akagi, Alan                   FR Leilehua           10:48.74 
  7  Gumm, Charles                 SO Radford            10:49.94 
  8  Miyashiro, Jeffery            SO Leilehua           10:52.44 
  9  Schwiebert, Daniel            SO Kapolei            10:53.14 
 10  Adair, Joseph                 SO Radford            11:06.24 
 11  Batangan, Roland              SO Waipahu            11:15.74 
 12  Turner, Niko                  SO Leilehua           11:19.34 
 13  Yamaguchi, Bryce              JR Pearl City         11:23.84 
 14  Morrison, Erik                SO Aiea               11:26.44 
 15  Majied, Dorian                FR Campbell           11:40.24 
 16  Helms, Zachary                10 Mililani           11:44.64 
 17  King, Jeffery                 10 Campbell           11:58.84 
 18  Suster, Robert                FR Campbell           12:10.64 
 19  Sugihara, James               SO Kapolei            12:17.14 
 20  Bailey-Manoi, Jansen-James    FR Waianae            12:30.00 
 21  Gratz, Kelsey                  9 Mililani           13:32.74 
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1  Dain, Michael                 JR Kapolei            10:03.24 
  2  Montoya, Matt                 12 Mililani           10:08.94 
  3  King, David Kawika               Nanakuli           10:09.40 
  4  Valeriano, Jacob              JR Campbell           10:40.14 
  5  Pascua, Stuart                SR Waipahu            10:44.64 
  6  Kawano, Terrence              SR Aiea               10:48.84 
  7  Garcia, Nathaniel             JR Waipahu            10:55.44 
  8  Kenessey, Chas                JR Campbell           11:00.64 
  9  Okimoto, Laine                12 Mililani           11:37.14 
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                            4:17.60 
     1) Kawana, Sabrina SO              2) Ouchi, Shari SO                
     3) Paia, Pauline FR                4) Quarles, Ciara FR              
     5) Senas, Chanel                   6) Knudson, Val                   
  2  Pearl City High School  'A'                          4:29.48 
  3  Radford High School  'A'                             4:40.24 
     1) Atkins, Kia SO                  2) Belair, Brooke FR              
     3) Kessler, Jordan FR              4) Grebe, Kelley FR               
     5) Miyat, Alyssa Joy FR            6) Francis, Priscilla FR          
  4  Kapolei High School  'A'                             4:43.84 
     1) Armstrong, Megan SO             2) Churchwell, Myisha FR          
     3) Wicks, Shannon SO               4) Perez, Kristina FR             
     5) Tamayo, Dana FR                 6)                                
  5  Aiea High School  'A'                                4:48.48 
     1) Akana, Meghan SO                2) Bradley, Kendra SO             
     3) Chang-Remular, Liane FR         4) Des-Brisay, Raeanna SO         
     5) Tanhchaleun, Amanda SO          6) Roman, Jena FR                 
  6  Waipahu High School  'A'                             4:49.90 
     1) Fujiwara, Dana FR               2) Gonzales, Toni FR              
     3) Rivera, Reena SO                4) Roach, Noelani SO              
     5) Salondaka, Tiffany SO           6) Villamor, Ashley SO            
  7  Leilehua High School  'A'                            4:52.09 
  8  Waianae High School  'A'                             4:55.11 
  9  Nanakui High School  'A'                             5:07.58 
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                            4:17.60 
     1) Henna, Jennifer SR              2) Pratt, Jasmine SO              
     3) Lee, Michelle SR                4) Stephens, Britney SO           
     5) Mitani, Nicole JR               6) McClay, Rachel SR              
  2  Kapolei High School  'A'                             4:25.43 
     1) Tibbitts, Tatiana JR            2) Takeda, Lucille-Michi JR       
     3) Villegas, Amber SR              4) Leong, Kourtnei JR             
     5) Wescott, Ami JR                 6)                                
  3  Pearl City High School  'A'                          4:29.48 
  4  Radford High School  'A'                             4:33.30 
     1) Minor, Natasha JR               2) Burd, Charity JR               
     3) Price, Kharyse SO               4) Bornes, Kaitlin JR             
     5) Bell, Shynequa SO               6) Frank, Savannah JR             
  5  Leilehua High School  'A'                            4:34.10 
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                            3:34.32 
     1) Piano, Sean SO                  2) Poentis, Peter 10              
     3) Aponte, David FR                4) Benjamin, D'Andre 10           
     5) Duncan, Kaipo 9                 6) Ornellas, Kavika FR            
     7) Nupen, Ryan 9                   8)                                
  2  Pearl City High School  'A'                          3:41.78 
  3  Kapolei High School  'A'                             3:44.68 
     1) Adkins-Cabana, Tavis SO         2) Foki, Kamuela SO               
     3) Mason, Robert SO                4) Jenks, Scott-Allen SO          
     5) Parish, Kalai FR                6)                                
  4  Nanakui High School  'A'                             3:50.10 
  5  Radford High School  'A'                             3:52.44 
     1) Neal, Dante SO                  2) Marshall, Joshua SO            
     3) Carlson, Patrick FR             4) Satterwhite, Gary SO           
     5) Daniels, Travis SO              6) Webb, Zackary SO               
  6  Waipahu High School  'A'                             3:53.48 
     1) Berndt, Steven SO               2) Fernandez, Gilchrist SO        
     3) Pohano, Leighton SO             4) Fernando, Bradley SO           
     5) Mamuad, Clarence SO             6) Mamuad, Florence FR            
  7  Aiea High School  'A'                                4:02.78 
     1) Archambeau, Adam SO             2) Liilii, Leaualofa SO           
     3) Jarman, Isamu FR                4) Loa, Kili FR                   
     5) Keliiwaiuawole, Imi'Ike SO      6) Hawkins, Roy SO                
  8  Waianae High School  'A'                             4:05.00 
  9  Leilehua High School  'A'                            4:09.08 
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity Prelims
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Mililani High School  'A'                            3:34.32 
     1) Reeves, John 11                 2) Wetter, Mark JR                
     3) Sosa, Makini 12                 4) Santos, Jonovan 12             
     5) Kahoano, Maka 12                6) Takahashi, Edwin 12            
     7) Perbera, Kekoa 11               8)                                
  2  Campbell High School  'A'                            3:39.13 
     1) Ganigan, Chris SR               2) Laupola, Isaac SR              
     3) Majied, Dorian FR               4) Moku, Dayton SR                
     5) Gealon, Aaron SR                6) Aguigui, Kevin                 
  3  Leilehua High School  'A'                            3:40.58 
  4  Pearl City High School  'A'                          3:41.78 
  5  Kapolei High School  'A'                             3:44.68 
     1) Martin, Cameron JR              2) Dela Cruz, Ryan SR             
     3) Fernandez, August SR            4) Medeiros, Jonathan SR          
     5) Machado, Branden SR             6)                                
  6  Radford High School  'A'                             3:45.50 
     1) Travers, Ian SR                 2) Brundidge, Joseph JR           
     3) Atangan, Daniel JR              4) Lewis, Juan SR                 
     5) Venglar, Eric SR                6) Baughn, Stephen SR             
  7  Waianae High School  'A'                             3:47.63 
  8  Nanakui High School  'A'                             3:50.10 
  9  Waipahu High School  'A'                             3:51.74 
     1) Bumanglag, Elijah JR            2) Croley, Daniel JR              
     3) Flemming, Jack JR               4) Garcia, Deyh Boy JR            
     5) Pascua, Stuart SR               6) Winfree, Ryan SR               
 10  Aiea High School  'A'                                4:02.78 
     1) Roman, Marc SR                  2) Slater, Corey SR               
     3) Lake, Jeric JR                  4) Hunt, Justin JR                
     5) Des-Brisay, Bryant JR           6)                                
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Griffin, Veronica             FR Mililani            4-06.00 
  2  Settergren, Kelly             SO Kapolei             4-06.00 
  3  Graves, Michelle              SO Mililani            4-05.00 
  4  Kobayashi, Cara               SO Mililani            4-04.00 
  5  De Vera, Mary Rose            SO Leilehua            4-02.00 
  6  Tuinei, Julia                 FR Waianae             4-02.00 
  7  Atkins, Kia                   SO Radford             4-00.00 
  8  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae             3-10.00 
  9  Belair, Brooke                FR Radford             3-10.00 
 
Event 42  Girls High Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lloyd, Roxanne                SR Waialua             4-10.00 
  2  Henna, Jennifer               SR Mililani            4-08.00 
  3  Waiolama, Nafeesah            SR Waianae             4-04.00 
  4  Cox, Mariama                  SO Radford             4-04.00 
  5  Kato, Kauluwehi               SR Waianae             4-04.00 
  6  Macapagal, Delilah            SR Leilehua            4-02.00 
  7  Pratt, Jasmine                SO Mililani            4-02.00 
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Satterwhite, Gary             SO Radford             5-08.00 
  2  Aponte, David                 FR Mililani            5-08.00 
  3  Day, Antione                  SO Radford             5-06.00 
  4  Torres, Jordan                10 Mililani            5-04.00 
  5  McKeague, Waimea                 Nanakuli            5-02.25 
  6  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua             5-02.00 
  7  Tolliver, Troy                   Leilehua            5-00.00 
  8  Moore, Deonte'e               SO Leilehua            4-10.00 
  9  Croley, Stephen               SO Waipahu             4-08.00 
 
Event 44  Boys High Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Hayes, Jeremy                 JR Radford             6-02.00 
  2  Lewis, Juan                   SR Radford             6-00.00 
  3  Flemming, Jack                JR Waipahu             5-10.00 
  4  Lai, Aukai                    JR Waianae             5-10.00 
  5  Reiher, Charlie               12 Nanakuli            5-07.50 
  6  Santos, Jonovan               12 Mililani            5-06.00 
  7  Dickerson, Chris              11 Mililani            5-06.00 
  8  Palomares, Anthony            SR Leilehua            5-04.00 
  9  Newman, Douglas               JR Waianae             5-04.00 
 10  Obena, Joshua                 JR Pearl City          5-04.00 
 11  Perbera, Kekoa                11 Mililani            5-02.00 
 12  Spore, David                  SR Leilehua            5-00.00 
 13  Wantowski, Russell            JR Radford             5-00.00 
 14  Lafua, Jesse                  SO Waianae             4-08.00 
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Graves, Michelle              SO Mililani            7-00.00 
  2  Kawana, Sabrina               SO Mililani            6-06.00 
  3  Kobayashi, Cara               SO Mililani            6-00.00 
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Romero, Nadia                 JR Mililani            8-00.00 
  2  Frank, Savannah               JR Radford             7-06.00 
  3  Peirson, Leilani                 Mililani            6-00.00 
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Groves, Aaron                 10 Mililani            9-00.00 
  2  Diamond, Tyler                10 Mililani            8-00.00 
  3  Abell, Joe                    SO Waianae             7-06.00 
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Montero, Gabe                 11 Mililani           10-06.00 
  2  Montoya, Matt                 12 Mililani           10-06.00 
  3  Longtin, Joey                    Leilehua           10-00.00 
  4  Tokuoka-Bright, Matthew       SR Radford             9-06.00 
  5  Venglar, Eric                 SR Radford             9-06.00 
  6  McConnell, Ryan               SR Radford             9-06.00 
  7  Yago, Yahweh                  SR Leilehua            8-06.00 
  8  Louie, Drake                     Mililani            8-00.00 
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Churchwell, Myisha            FR Kapolei            14-05.50 
  2  Fukushima, Raenaa              9 Mililani           14-00.50 
  3  Porter, Veronica              SO Mililani           13-10.50 
  4  Kuehu, Reiche                 SO Waianae            13-10.25 
  5  Griffin, Veronica             FR Mililani           13-05.25 
  6  Aalona, Ilissa                SO Nanakuli           13-04.50 
  7  Yamaguchi, Nestle             SO Pearl City         13-01.25 
  8  Naone, Charnelle              FR Nanakuli           13-01.00 
  9  Fuller, Meghan                FR Pearl City         12-08.00 
 10  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae            12-04.00 
 11  Tanaka, Amy                   FR Pearl City         12-03.50 
 12  Armstrong, Megan              SO Kapolei                  ND 
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Gusman-Brown, Marina          JR Pearl City         15-11.00 
  2  Henna, Jennifer               SR Mililani           15-09.00 
  3  Drake, Vanessa                JR Leilehua           15-07.00 
  4  Senas, Ciera                  SR Mililani           15-01.75 
  5  Minor, Natasha                JR Radford            15-00.00 
  6  Pratt, Jasmine                SO Mililani           14-11.00 
  7  Elig, Erika                   SR Leilehua           14-09.25 
  8  Jones, Marjoie                JR Pearl City         14-05.00 
  9  Robinson, Kimberleigh         JR Pearl City         14-04.50 
 10  Lloyd, Roxanne                SR Waialua            14-03.00 
 11  Kato, Jaecie                  JR Aiea               13-11.50 
 12  Coger-Thomas, Mackenzie       SR Leilehua           13-10.00 
 13  Kato, Kauluwehi               SR Waianae            13-07.50 
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Pacupac, Chase                FR Pearl City         18-09.00 
  2  Poentis, Peter                10 Mililani           18-08.75 
  3  Benjamin, D'Andre             10 Mililani           18-08.25 
  4  Dela Cruz, Micah              SO Pearl City         17-11.50 
  5  Kahawai-Javonero, Pukona         Nanakuli           17-11.00 
  6  Bowens, Antonio                  Nanakuli           17-10.50 
  7  Tolliver, Troy                   Leilehua           17-07.00 
  8  Aponte, David                 FR Mililani           17-03.00 
  9  Fernandez, Gilchrist          SO Waipahu            16-10.00 
 10  Carlson, Patrick              FR Radford            16-10.00 
 11  Seabrooks, Julius                Nanakuli           16-09.00 
 12  Moku, Delton                  SO Campbell           16-05.50 
 13  Moore, Deonte'e               SO Leilehua           16-04.00 
 14  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua            16-02.50 
 15  Abell, Joe                    SO Waianae            15-07.25 
 16  Bacani, Dale                  SO Aiea               15-07.25 
 17  Newman, Cranston              SO Waianae            15-06.00 
 18  Cantere, Chez                 FR Pearl City         15-00.00 
 19  Wood, Colby                   FR Leilehua           15-00.00 
 20  Day, Antione                  SO Radford            12-05.00 
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Santos, Jonovan               12 Mililani           21-09.00 
  2  Lewis, Juan                   SR Radford            21-01.50 
  3  Wetter, Mark                  JR Mililani           20-05.00 
  4  Lopez, Dave                   JR Waialua            20-00.75 
  5  Obena, Joshua                 JR Pearl City         19-07.50 
  6  Hayes, Jeremy                 JR Radford            19-07.50 
  7  Aguigui, Kevin                   Campbell           19-04.25 
  8  Spore, David                  SR Leilehua           18-11.00 
  9  Dudoit, Sonny                 SR Waianae            18-10.00 
 10  Fial, Joshua                  SR Pearl City         18-09.00 
 11  Puha, Chadwick                SR Waianae            18-08.00 
 12  Dickerson, Chris              11 Mililani           18-07.50 
 13  Ahmad, Po'okela               JR Kapolei            18-05.50 
 14  Jesus, Julio                  12 Nanakuli           18-04.50 
 15  Davis, Dewey                  SR Waianae            18-02.50 
 16  Ybarra, Edmund                12 Nanakuli           18-02.25 
 17  Laupola, Isaac                SR Campbell           18-02.00 
 18  Yago, Yahweh                  SR Leilehua           17-04.25 
 19  Smith, Isiah                  JR Campbell           17-03.00 
 20  Wantowski, Russell            JR Radford            17-02.00 
 21  Soliven, Daniel               JR Pearl City         16-11.00 
 22  Lake, Jeric                   JR Aiea               16-08.25 
 23  Bumanglag, Elijah             JR Waipahu            16-07.75 
 24  Sasser, Sean                  JR Kapolei            16-00.00 
 25  Fernandez, August             SR Kapolei            15-02.50 
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Tanaka, Amy                   FR Pearl City         29-02.00 
  2  Tanhchaleun, Amanda           SO Aiea               28-09.75 
  3  Griffin, Veronica             FR Mililani           28-07.00 
  4  Fukushima, Raenaa              9 Mililani           28-03.25 
  5  Fuller, Meghan                FR Pearl City         28-02.50 
  6  Graves, Michelle              SO Mililani           27-06.25 
  7  Paramantharam, Nadia          FR Waipahu            26-11.00 
  8  Yamaguchi, Nestle             SO Pearl City         26-07.00 
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Drake, Vanessa                JR Leilehua           33-06.00 
  2  Gusman-Brown, Marina          JR Pearl City         33-02.25 
  3  Henna, Jennifer               SR Mililani           32-03.50 
  4  Lloyd, Roxanne                SR Waialua            30-09.50 
  5  Pratt, Jasmine                SO Mililani           30-04.50 
  6  Jones, Marjoie                JR Pearl City         29-09.00 
  7  Robinson, Kimberleigh         JR Pearl City         29-02.00 
  8  McClay, Rachel                SR Mililani           29-01.00 
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Moore, Deonte'e               SO Leilehua           38-11.25 
  2  Aponte, David                 FR Mililani           38-03.50 
  3  Benjamin, D'Andre             10 Mililani           36-06.50 
  4  Dela Cruz, Micah              SO Pearl City         36-02.25 
  5  Torres, Jordan                10 Mililani           36-01.50 
  6  Cantere, Chez                 FR Pearl City         33-02.50 
  7  Pacupac, Chase                FR Pearl City         33-01.00 
  8  Newman, Cranston              SO Waianae            33-00.25 
  9  Lafua, Jesse                  SO Waianae            32-05.00 
 10  Gingras, Leo                  SO Campbell           30-11.00 
 11  Abell, Joe                    SO Waianae            30-05.00 
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Lopez, Dave                   JR Waialua            42-04.50 
  2  Dickerson, Chris              11 Mililani           41-00.00 
  3  Obena, Joshua                 JR Pearl City         40-06.00 
  4  Kahoano, Maka                 12 Mililani           39-09.50 
  5  Spore, David                  SR Leilehua           39-03.00 
  6  Frantela, Antonio             SR Waianae            38-09.50 
  7  Bumanglag, Elijah             JR Waipahu            38-00.75 
  8  Fial, Joshua                  SR Pearl City         38-00.50 
  9  Slater, Corey                 SR Aiea               37-10.00 
 10  Ahmad, Po'okela               JR Kapolei            37-04.50 
 11  Yago, Yahweh                  SR Leilehua           37-02.00 
 12  Davis, Dewey                  SR Waianae            37-01.00 
 13  Soliven, Daniel               JR Pearl City         37-00.00 
 14  Perbera, Kekoa                11 Mililani           36-06.00 
 15  Andres, Chris                 JR Waipahu            35-03.75 
 16  Puha, Chadwick                SR Waianae            35-03.00 
 17  Hayes, Jeremy                 JR Radford            34-09.75 
 18  Kawano, Terrence              SR Aiea               34-00.00 
 19  Wantowski, Russell            JR Radford            33-02.25 
 20  Valeriano, Jacob              JR Campbell           32-06.50 
 21  Fernandez, August             SR Kapolei            30-11.25 
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Andrade, Sasha                FR Aiea                 100-11 
  2  Misa, Samantha                FR Waipahu              100-10 
  3  Asuega, Tessa                 SO Mililani              87-02 
  4  Parker, Sky                   SO Aiea                  82-09 
  5  Kane, Johanna                 FR Kapolei            80-07.50 
  6  Borden, Anika                 JR Pearl City            78-03 
  7  Mason, Alexis                 FR Waianae               76-07 
  8  Rojo, Jem                     SO Aiea                  69-05 
  9  Huffman, Samantha             SO Kapolei               69-03 
 10  Okada, Chelsea                SO Waianae               69-00 
 11  Jackson, Elishia              SO Mililani              68-00 
 12  Talaroc, Margret              SO Leilehua              66-08 
 13  Gonzalez, Daira                  Leilehua              62-01 
 14  Small, Mercydyes              SO Mililani              60-07 
 15  Tuvale, Courtney              FR Waianae               60-06 
 16  Talaroc, Mary                 FR Leilehua              60-06 
 17  Morris, Jamila                FR Nanakuli              55-04 
 18  Kelly, Waynette               SO Waipahu               55-00 
 19  Telona, Leinora                  Nanakuli              50-10 
 20  Maae, Tiani                   SO Kapolei               50-09 
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Purcell, Konae                SR Aiea                 121-06 
  2  Gali, Koreta                  SR Campbell             115-00 
  3  Ioane, Charnelle              JR Kapolei              114-02 
  4  Senas, Chasity                JR Mililani           86-10.50 
  5  Paia, Lokelani                SO Mililani           84-03.50 
  6  Gago, Luana                   SR Mililani              78-09 
  7  Adolpho, Desiree              JR Waipahu            73-07.50 
  8  Kaaa, Keshia                  JR Aiea                  60-07 
  9  Bajo, Samantha                SR Leilehua              58-00 
 10  Robinson, Kimberleigh         JR Pearl City            57-04 
 11  Brown, Christina              JR Radford            52-04.50 
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Vaitai, Sosaia                SO Waianae              119-05 
  2  Matautia, Ryan                10 Campbell             112-05 
  3  Vinluan, Sean                 SO Kapolei              106-06 
  4  Kauahikaua, Richard           SO Waianae           103-02.50 
  5  Liilii, Leaualofa             SO Aiea                 103-00 
  6  Loa, Kili                     FR Aiea                  97-00 
  7  Antoki, Chavis                10 Mililani              96-11 
  8  Tafai, Terrance               FR Campbell              95-08 
  9  Balais, Rodney                SO Waipahu            93-07.50 
 10  Vaitai, Sunia                 FR Waianae               91-05 
 11  Um, Shane                     JR Mililani              90-05 
 12  Kelly, Ikaika                 FR Waipahu            89-09.50 
 13  Dutton, Aaron                 10 Mililani              89-05 
 14  Auela,, Kalaiko-Mahuka           Nanakuli           87-08.50 
 15  Aitu-Koalulo, Brandon         SO Waipahu            84-07.25 
 16  Aken, Isaac                   FR Kapolei               84-02 
 17  Borden, Kawika                FR Pearl City            83-05 
 18  Samifua, Faia'oga             SO Radford            82-00.25 
 19  Kahawai-Javonero, Naika          Nanakuli              78-00 
 20  McDermott, Patrick            FR Radford               60-10 
 21  Werner, Kekona                   Nanakuli           59-06.75 
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Achiu, Jacob                  JR Campbell             143-05 
  2  Mauga, Timoteo                   Pearl City           129-05 
  3  Pelupelu, David               SR Leilehua             128-00 
  4  Machado, Branden              SR Kapolei              126-01 
  5  Velasco, Carlo                SR Campbell             123-03 
  6  Fruean, Beltshazzar           SR Leilehua             122-02 
  7  Hunt, Justin                  JR Aiea                 121-01 
  8  Solo, Christopher             JR Campbell             121-00 
  9  Faliuga, Siavalua             SO Waianae              118-04 
 10  Augafa, Tony                  SR Aiea                 117-07 
 11  Watson, Aaron                 JR Nanakuli             117-02 
 12  Seronio, Nathaniel            JR Kapolei              116-05 
 13  Fa'atafa, Kevin               SR Waipahu              116-03 
 14  Matu'u, Seth-Ian              JR Leilehua          116-02.50 
 15  Masaniai, Shane               JR Radford              114-07 
 16  Spencer, Michael              SR Waianae              114-06 
 17  Maake, Christopher               Pearl City           113-04 
 18  Tom, Keolanuiomakana          JR Kapolei              111-01 
 19  Lepaga, Setu                     Nanakuli             107-04 
 20  Foumai, Ricky                 SR Aiea              106-04.50 
 21  Tuisamatatele, Jersiaha       JR Radford           104-10.50 
 22  Namu, Matthew                 SR Waipahu              103-08 
 23  Mulu, Peter                      Nanakuli              96-09 
 24  Price, Kendall                   Pearl City            95-00 
 25  Martinez, Kali                12 Mililani              94-08 
 26  Ganigan, Jacob                JR Waianae               94-04 
 27  Scheuring, Ian                JR Radford               87-03 
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Misa, Samantha                FR Waipahu            30-04.00 
  2  Andrade, Sasha                FR Aiea               28-07.00 
  3  Borden, Anika                 JR Pearl City         28-02.00 
  4  Telona, Leinora                  Nanakuli           27-07.50 
  5  Asuega, Tessa                 SO Mililani           27-04.00 
  6  Kane, Johanna                 FR Kapolei            27-02.00 
  7  Morris, Jamila                FR Nanakuli           25-07.00 
  8  Mason, Alexis                 FR Waianae            25-06.50 
  9  Parker, Sky                   SO Aiea               24-01.00 
 10  Jackson, Elishia              SO Mililani           23-08.00 
 11  Kelly, Waynette               SO Waipahu            23-02.00 
 12  Small, Mercydyes              SO Mililani           23-00.25 
 13  Rojo, Jem                     SO Aiea               22-01.00 
 14  Huffman, Samantha             SO Kapolei            20-07.00 
 15  Talaroc, Margret              SO Leilehua           20-04.50 
 16  Gonzalez, Daira                  Leilehua           19-10.00 
 17  Maya, Sara                    FR Leilehua           17-10.25 
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Purcell, Konae                SR Aiea               39-00.00 
  2  Gali, Koreta                  SR Campbell           35-10.00 
  3  Ioane, Charnelle              JR Kapolei            33-09.25 
  4  Paia, Lokelani                SO Mililani           33-01.00 
  5  Lehano, Melissa               JR Mililani           27-02.50 
  6  Adolpho, Desiree              JR Waipahu            26-04.00 
  7  Robinson, Kimberleigh         JR Pearl City         24-11.50 
  8  Gago, Luana                   SR Mililani           23-05.50 
  9  Bajo, Samantha                SR Leilehua           23-00.00 
 10  Nakata, Lauren                JR Aiea               23-00.00 
 11  Brown, Christina              JR Radford            21-01.00 
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Um, Shane                     JR Mililani           38-10.00 
  2  Borden, Kawika                FR Pearl City         38-01.50 
  3  Kauahikaua, Richard           SO Waianae            36-10.00 
  4  Tupulua, Alexander            SO Waianae            36-03.00 
  5  Loa, Kili                     FR Aiea               35-08.00 
  6  Antoki, Chavis                10 Mililani           34-10.50 
  7  Liilii, Leaualofa             SO Aiea               34-10.50 
  8  Maynes, Robin                 SO Waianae            34-09.50 
  9  Auela,, Kalaiko-Mahuka           Nanakuli           33-09.75 
 10  Matautia, Ryan                10 Campbell           33-07.75 
 11  Tafai, Terrance               FR Campbell           33-06.75 
 12  Balais, Rodney                SO Waipahu            30-08.00 
 13  Vinluan, Sean                 SO Kapolei            30-08.00 
 14  Jenks, Jordan                 FR Leilehua           29-10.50 
 15  Griffin, John                 10 Campbell           29-04.00 
 16  Aitu-Koalulo, Brandon         SO Waipahu            28-08.00 
 17  Kelly, Ikaika                 FR Waipahu            28-01.50 
 18  Gygax, Michael                SO Kapolei            28-01.00 
 19  Kahawai-Javonero, Naika          Nanakuli           27-08.00 
 20  Dutton, Aaron                 10 Mililani           27-02.00 
 21  McDermott, Patrick            FR Radford            26-10.25 
 22  Werner, Kekona                   Nanakuli           26-07.00 
 23  Samifua, Faia'oga             SO Radford            23-11.00 
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity Prelims
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Achiu, Jacob                  JR Campbell           47-05.00 
  2  Fruean, Beltshazzar           SR Leilehua           46-02.25 
  3  Cruz, Chad                    JR Campbell           44-01.00 
  4  Namu, Matthew                 SR Waipahu            43-07.00 
  5  Mauga, Timoteo                   Pearl City         42-11.00 
  6  Miller, Joseph                SR Aiea               42-04.00 
  7  Matu'u, Seth-Ian              JR Leilehua           41-07.00 
  8  Watson, Aaron                 JR Nanakuli           41-01.25 
  9  Spencer, Michael              SR Waianae            41-00.00 
 10  Gisa, Joshua                  SR Nanakuli           40-11.50 
 11  Pelupelu, David               SR Leilehua           40-11.00 
 12  Maake, Christopher               Pearl City         40-11.00 
 13  Quitevis, Dustin                 Mililani           40-00.00 
 14  Machado, Branden              SR Kapolei            39-08.50 
 15  Villamar, Chris                  Mililani           39-07.50 
 16  Augafa, Tony                  SR Aiea               39-00.00 
 17  Faliuga, Siavalua             SO Waianae            38-09.50 
 18  Fa'atafa, Kevin               SR Waipahu            38-08.00 
 19  Ganigan, Jacob                JR Waianae            37-00.00 
 20  Sato, Shane                   JR Kapolei            36-09.00 
 21  Samifua, Akuso                JR Radford            36-02.00 
 22  Fletcher, Nakana              JR Kapolei            36-00.00 
 23  Hood, Timothy                    Mililani           36-00.00 
 24  Lepaga, Setu                     Nanakuli           35-10.75 
 25  Velasco, Carlo                SR Campbell           35-07.25 
 26  Pulou, Willie                 JR Radford            35-00.00 
 27  Scheuring, Ian                JR Radford            34-03.50 
 28  Price, Kendall                   Pearl City         34-01.00 
 29  Foumai, Ricky                 SR Aiea               33-00.00 
 30  Grilho, Richard               JR Waialua            30-07.50