Make your own free website on Tripod.com

Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
       2005 OIA Western Division Championships - 4/14/2005 to 4/16/2005        
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
                            Varsity Girls
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School       132        2) Pearl City High School    119   
    3) Radford High School         69        4) Kapolei High School        46   
    4) Leilehua High School        46        6) Aiea High School           21.50
    7) Campbell High School        16        8) Waianae High School        12   
    9) Waialua High School          6.50    10) Waipahu High School         6   
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          18.04  STAT
          20.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Joanna Oliveros     SR Pearl City               17.62 STAT               10  
  2 Shynequa Bell       SO Radford                  17.65 STAT                8  
  3 Kharyse Price       SO Radford                  17.83 STAT                6  
  4 Amber Villegas      SR Kapolei                  17.88 STAT                4  
  5 Charity Burd        JR Radford                  18.10 OIA                 2  
  6 Kauluwehi Kato      SR Waianae                  19.27 OIA                 1  
  7 Delilah Macapagal   SR Leilehua                 22.63                  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.24  STAT
          14.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Marina Gusman-Brow  JR Pearl City               12.52 STAT               10  
  2 Britney Stephens    SO Mililani                 12.81 STAT                8  
  3 Mariama Cox         SO Radford                  13.33 OIA                 6  
  4 Latrice Couch       JR Leilehua                 13.34 OIA                 4  
  5 Marjoie Jones       JR Pearl City               13.37 OIA                 2  
  6 Natasha Minor       JR Radford                  13.52 OIA                 1  
  7 Kourtnei Leong      JR Kapolei                  13.69 OIA              
  8 Mackenzie Coger-Th  SR Leilehua                 14.06 OIA              
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:28.04  STAT
        5:53.54  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sara Mitman         SR Mililani               5:17.70 STAT               10  
  2 Michelle Lee        SR Mililani               5:25.26 STAT                8  
  3 Desiree Adolpho     JR Waipahu                5:29.71 OIA                 6  
  4 Chimene Sienkiewic  SR Pearl City             5:30.77 OIA                 4  
  5 Cheryl Yasumoto     JR Pearl City             5:32.21 OIA                 2  
  6 Anne Ochiae         JR Pearl City             5:36.04 OIA                 1  
  7 Katherine Hoarn     JR Radford                5:43.57 OIA              
  8 Samantha Gingras    JR Campbell               5:45.93 OIA              
  9 Kelly Kawachi       JR Aiea                   5:56.13                  
 10 Savannah Frank      JR Radford                6:11.59                  
 11 Molly Gumm          JR Radford                6:33.60                  
 12 Ednalyn Dasalla     JR Leilehua               6:36.13                  
 13 Nichole Harris      SR Leilehua               6:47.26                  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          55.04  STAT
          58.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                       50.95 STAT               10  
  2 Leilehua High School  'A'                       51.42 STAT                8  
  3 Pearl City High School  'A'                     52.06 STAT                6  
  4 Radford High School  'A'                        53.38 STAT                4  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
        1:05.14  STAT
        1:09.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Marjoie Jones       JR Pearl City             1:01.50 STAT               10  
  2 Natasha Minor       JR Radford                1:01.61 STAT                8  
  3 Britney Stephens    SO Mililani               1:04.18 STAT                6  
  4 Erika Elig          SR Leilehua               1:04.28 STAT                4  
  5 Nafeesah Waiolama   SR Waianae                1:04.51 STAT                2  
  6 Keilyn Tanimoto     JR Pearl City             1:05.73 OIA                 1  
  7 Desiree Adolpho     JR Waipahu                1:14.84                  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          52.24  STAT
          56.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amber Villegas      SR Kapolei                  50.89 STAT               10  
  2 Joanna Oliveros     SR Pearl City               50.97 STAT                8  
  3 Kharyse Price       SO Radford                  51.88 STAT                6  
  4 Charity Burd        JR Radford                  52.48 OIA                 4  
  5 Shynequa Bell       SO Radford                  52.54 OIA                 2  
  6 Kauluwehi Kato      SR Waianae                  54.37 OIA                 1  
  7 Delilah Macapagal   SR Leilehua               1:02.19                  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:35.24  STAT
        2:50.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Lucille-Michi Take  JR Kapolei                2:29.71 STAT               10  
  2 Michelle Lee        SR Mililani               2:32.10 STAT                8  
  3 Chimene Sienkiewic  SR Pearl City             2:38.82 OIA                 6  
  4 Cheryl Yasumoto     JR Pearl City             2:39.65 OIA                 4  
  5 Tia Minami          JR Pearl City             2:46.73 OIA                 2  
  6 Savannah Frank      JR Radford                2:50.18 OIA                 1  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.64  STAT
          29.74  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Marina Gusman-Brow  JR Pearl City               26.47 STAT               10  
  2 Britney Stephens    SO Mililani                 26.79 STAT                8  
  3 Erika Elig          SR Leilehua                 27.77 OIA                 6  
  4 Mariama Cox         SO Radford                  27.89 OIA                 4  
  5 Vanessa Drake       JR Leilehua                 27.93 OIA                 2  
  6 Natasha Minor       JR Radford                  28.12 OIA                 1  
  7 Latrice Couch       JR Leilehua                 28.66 OIA              
  8 Nafeesah Waiolama   SR Waianae                  29.13 OIA              
 
Event 34  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       12:15.25  STAT
       13:00.64  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sara Mitman         SR Mililani              11:37.18 STAT               10  
  2 Annzen Salvador     SR Campbell              11:47.79 STAT                8  
  3 Chimene Sienkiewic  SR Pearl City            12:37.91 OIA                 6  
  4 Katherine Hoarn     JR Radford               12:39.60 OIA                 4  
  5 Samantha Gingras    JR Campbell              12:42.71 OIA                 2  
  6 Anne Ochiae         JR Pearl City            12:58.23 OIA                 1  
  7 Savannah Frank      JR Radford               13:18.16                  
  8 Kelly Kawachi       JR Aiea                  13:22.54                  
  9 Nichole Harris      SR Leilehua              14:31.31                  
 10 Molly Gumm          JR Radford               14:38.87                  
 11 Ednalyn Dasalla     JR Leilehua              15:06.15                  
 
Event 38  Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        4:32.20  STAT
        4:48.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                   4:21.07 STAT               10  
     1) Marjoie Jones JR                2) Christina Hee JR               
     3) Keilyn Tanimoto JR              4) Corrie Nishikida JR            
     5) Chimene Sienkiewicz SR          6) Joanna Oliveros SR             
  2 Mililani High School  'A'                     4:21.37 STAT                8  
     1) Jennifer Henna SR               2) Ciara Quarles FR               
     3) Michelle Lee SR                 4) Britney Stephens SO            
     5) Nicole Mitani JR                6) Rachel McClay SR               
     7) Jasmine Pratt SO                8)                                
  3 Kapolei High School  'A'                      4:26.46 STAT                6  
     1) Amber Villegas SR               2) Tatiana Tibbitts JR            
     3) Lucille-Michi Takeda JR         4) Kourtnei Leong JR              
  4 Radford High School  'A'                      4:36.14 OIA                 4  
     1) Natasha Minor JR                2) Charity Burd JR                
     3) Kharyse Price SO                4) Kaitlin Bornes JR              
     5) Shynequa Bell SO                6) Savannah Frank JR              
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STAT
        4-04.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jennifer Henna      SR Mililani               4-06.00 OIA                10  
  2 Kauluwehi Kato      SR Waianae                4-02.00                     8  
  3 Delilah Macapagal   SR Leilehua              J4-02.00                     6  
  4 Roxanne Lloyd       SR Waialua                4-00.00                     4  
 -- Jasmine Pratt       SO Mililani                    NH                  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STAT
        7-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nadia Romero        JR Mililani               8-00.00 OIA                10  
  2 Savannah Frank      JR Radford                7-00.00 OIA                 8  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STAT
       14-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Marina Gusman-Brow  JR Pearl City            16-09.50 STAT               10  
  2 Vanessa Drake       JR Leilehua              16-03.50 STAT                8  
  3 Jennifer Henna      SR Mililani              16-01.00 STAT                6  
  4 Ciera Senas         SR Mililani              15-04.50 STAT                4  
  5 Jasmine Pratt       SO Mililani              15-02.00 OIA                 2  
  6 Jaecie Kato         JR Aiea                  14-06.00 OIA                 0.5
  6 Roxanne Lloyd       SR Waialua               14-06.00 OIA                 0.5
  8 Kimberleigh Robins  JR Pearl City            14-05.00 OIA              
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STAT
       28-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Marina Gusman-Brow  JR Pearl City            34-05.00 STAT               10  
  2 Jennifer Henna      SR Mililani              33-08.00 STAT                8  
  3 Vanessa Drake       JR Leilehua              33-05.00 STAT                6  
  4 Marjoie Jones       JR Pearl City            30-09.00 OIA                 4  
  5 Roxanne Lloyd       SR Waialua               30-04.00 OIA                 2  
  6 Kimberleigh Robins  JR Pearl City            30-03.00 OIA                 1  
  7 Rachel McClay       SR Mililani              29-03.00 OIA              
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         100-00  STAT
          80-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Konae Purcell       SR Aiea                 120-05.00 STAT               10  
  2 Charnelle Ioane     JR Kapolei              113-10.50 STAT                8  
  3 Chasity Senas       JR Mililani              79-04.00                     6  
  4 Luana Gago          SR Mililani              71-08.00                     4  
  5 Samantha Bajo       SR Leilehua              70-01.00                     2  
  6 Keshia Kaaa         JR Aiea                  65-09.00                     1  
  7 Kimberleigh Robins  JR Pearl City            65-02.00                  
  8 Desiree Adolpho     JR Waipahu               63-03.00                  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STAT
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Konae Purcell       SR Aiea                  36-02.00 STAT               10  
  2 Charnelle Ioane     JR Kapolei               35-05.50 STAT                8  
  3 Koreta Gali         SR Campbell              35-01.50 STAT                6  
  4 Lokelani Paia       SO Mililani              32-11.50 STAT                4  
  5 Melissa Lehano      JR Mililani              29-09.00 OIA                 2  
  6 Anika Borden        JR Pearl City            27-05.00 OIA                 1  
  7 Kimberleigh Robins  JR Pearl City            26-01.00 OIA              
  8 Luana Gago          SR Mililani              23-08.00 
                        Junior Varsity Girls                
 
           Women - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School       155        2) Kapolei High School        62.50
    3) Radford High School         59        4) Leilehua High School       52.50
    5) Pearl City High School      45        6) Waipahu High School        38   
    7) Aiea High School            26        8) Waianae High School        25   
    9) Nanakui High School         16       10) Campbell High School        9   
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          22.84  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Brooke Belair       FR Radford                  18.29 OIA                10  
  2 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  19.28 OIA                 8  
  3 Leslie Juliano      SO Waipahu                  19.60 OIA                 6  
  4 Sabrina Kawana      SO Mililani                 19.68 OIA                 4  
  5 Noelani Roach       SO Waipahu                  19.90 OIA                 2  
  6 Brittany Guzman-Br  FR Pearl City               19.95 OIA                 1  
  7 Keri Stenerson      SO Leilehua                 20.51 OIA              
  8 Ciara Quarles       FR Mililani                 21.74 OIA              
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          15.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ciara Quarles       FR Mililani                 13.04 OIA                10  
  2 Amy Tanaka          FR Pearl City               13.32 OIA                 8  
  3 Brittany Guzman-Br  FR Pearl City               13.34 OIA                 6  
  4 Megan Armstrong     SO Kapolei                  13.39 OIA                 4  
  5 Reiche Kuehu        SO Waianae                  13.68 OIA                 2  
  6 Pauline Paia        FR Mililani                 13.81 OIA                 1  
  7 Gabriella Pascua    SO Leilehua                 14.12 OIA              
  8 Dana Fujiwara       FR Waipahu                  14.18 OIA              
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        6:53.44  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kia Atkins          SO Radford                5:11.02 OIA                10  
  2 Kelli Ishihara      SO Mililani               5:12.39 OIA                 8  
  3 Kawailelenani Carm  SO Kapolei                5:32.33 OIA                 6  
  4 Kelley Grebe        FR Radford                5:32.35 OIA                 4  
  5 Joilynn Hollies     FR Campbell               5:47.19 OIA                 2  
  6 Danielle Painter    SO Mililani               5:47.20 OIA                 1  
  7 Kelli Rice          SO Leilehua               5:57.12 OIA              
  8 Kaualiiliimaikalan  SO Leilehua               6:03.80 OIA              
  9 Jennifer Lozano     SO Waipahu                6:03.89 OIA              
 10 Lauren Crawford     SO Leilehua               6:05.03 OIA              
 11 Chloe Maeshiro      FR Pearl City             6:19.22 OIA              
 12 Nezzie Basuel       SO Waipahu                6:21.28 OIA              
 13 Miladee Navarro     SO Radford                6:22.62 OIA              
 14 Eryn Shon           SO Kapolei                6:29.42 OIA              
 15 Johnann Souza       FR Waipahu                6:31.41 OIA              
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        1:06.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                       54.69 OIA                10  
  2 Kapolei High School  'A'                        55.16 OIA                 8  
  3 Leilehua High School  'A'                       55.45 OIA                 6  
  4 Waianae High School  'A'                        55.65 OIA                 4  
  5 Pearl City High School  'A'                     56.27 OIA                 2  
  6 Waipahu High School  'A'                        56.54 OIA                 1  
  7 Nanakui High School  'A'                        57.95 OIA              
  8 Radford High School  'A'                        59.12 OIA              
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
        1:18.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amy Tanaka          FR Pearl City             1:03.46 OIA                10  
  2 Terryn Ricketts     SO Leilehua               1:05.13 OIA                 8  
  3 Dacia McKinnon      SO Campbell               1:06.65 OIA                 6  
  4 Jordan Kessler      FR Radford                1:07.29 OIA                 4  
  5 Myisha Churchwell   FR Kapolei                1:07.68 OIA                 2  
  6 Dana Fujiwara       FR Waipahu                1:08.40 OIA                 1  
  7 Christina Ramie     SO Leilehua               1:09.19 OIA              
  8 Christiana Chandle  SO Leilehua               1:12.11 OIA              
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
        1:02.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Brooke Belair       FR Radford                  53.54 OIA                10  
  2 Liane Chang-Remula  FR Aiea                     55.20 OIA                 8  
  3 Ciara Quarles       FR Mililani                 55.26 OIA                 6  
  4 Kelly Settergren    SO Kapolei                  56.60 OIA                 4  
  5 Toni Gonzales       FR Waipahu                  57.91 OIA                 2  
  6 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  58.80 OIA                 1  
  7 Leslie Juliano      SO Waipahu                1:01.05 OIA              
  8 Tiffany Salondaka   SO Waipahu                1:03.32                  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        3:15.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Terryn Ricketts     SO Leilehua               2:31.73 OIA                10  
  2 Kia Atkins          SO Radford                2:32.89 OIA                 8  
  3 Grace Brack-Werner     Nanakuli               2:40.36 OIA                 6  
  4 Kelley Grebe        FR Radford                2:42.45 OIA                 4  
  5 Danielle Painter    SO Mililani               2:43.99 OIA                 2  
  6 Joilynn Hollies     FR Campbell               2:44.91 OIA                 1  
  7 Dana Tamayo         FR Kapolei                2:50.86 OIA              
  8 Dacia McKinnon      SO Campbell               3:01.64 OIA              
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          32.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pauline Paia        FR Mililani                 28.42 OIA                10  
  2 Gabriella Pascua    SO Leilehua                 29.30 OIA                 8  
  3 Dana Fujiwara       FR Waipahu                  29.36 OIA                 6  
  4 Myisha Churchwell   FR Kapolei                  29.57 OIA                 4  
  5 Charnelle Naone     FR Nanakuli                 29.97 OIA                 2  
 
Event 33  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       13:56.44  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kelli Ishihara      SO Mililani              12:18.88 OIA                10  
  2 Kawailelenani Carm  SO Kapolei               12:34.29 OIA                 8  
  3 Kelli Rice          SO Leilehua              12:49.53 OIA                 6  
  4 Samantha Cowper     SO Leilehua              13:16.91 OIA                 4  
  5 Kaualiiliimaikalan  SO Leilehua              13:16.96 OIA                 2  
  6 Stephanie Yamamoto  SO Mililani              13:27.11 OIA                 1  
  7 Jennifer Lozano     SO Waipahu               13:38.32 OIA              
  8 Brianne Maze        SO Radford               13:57.59                  
  9 Joilynn Hollies     FR Campbell              14:08.21                  
 10 Eryn Shon           SO Kapolei               14:25.29                  
 11 Melissa Kawana      FR Mililani              14:30.03                  
 12 Nezzie Basuel       SO Waipahu               14:37.27                  
 13 Miladee Navarro     SO Radford               15:07.99                  
 14 Johnann Souza       FR Waipahu               15:25.99                  
 
Event 37  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        5:12.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Mililani High School  'A'                     4:33.2h OIA                10  
  2 Leilehua High School  'A'                     4:38.3h OIA                 8  
  3 Kapolei High School  'A'                      4:39.4h OIA                 6  
  4 Nanakui High School  'A'                      4:51.9h OIA                 4  
  5 Aiea High School  'A'                         4:52.0h OIA                 2  
  6 Waipahu High School  'A'                      5:03.7h OIA                 1  
  7 Waianae High School  'A'                      5:07.6h OIA              
 -- Radford High School  'A'                           DQ                  
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        4-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Julia Tuinei        FR Waianae                4-08.00 OIA                10  
  2 Veronica Griffin    FR Mililani              J4-08.00 OIA                 8  
  3 Michelle Graves     SO Mililani               4-04.00 OIA                 6  
  4 Jasmine Enos-Amano  SO Waianae               J4-04.00 OIA                 4  
  5 Cara Kobayashi      SO Mililani               4-02.00 OIA                 2  
  6 Mary Rose De Vera   SO Leilehua               4-00.00 OIA                 0.5
  6 Kelly Settergren    SO Kapolei                4-00.00 OIA                 0.5
 
Event 45  Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
        6-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Michelle Graves     SO Mililani               7-00.00 OIA                10  
  2 Sabrina Kawana      SO Mililani               6-06.00 OIA                 8  
  3 Cara Kobayashi      SO Mililani               6-00.00 OIA                 6  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       13-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Raenaa Fukushima     9 Mililani              14-07.75 OIA                10  
  2 Amy Tanaka          FR Pearl City            14-03.25 OIA                 8  
  3 Veronica Griffin    FR Mililani              13-05.00 OIA                 6  
  4 Jasmine Enos-Amano  SO Waianae               13-04.50 OIA                 4  
  5 Myisha Churchwell   FR Kapolei               13-04.00 OIA                 2  
  6 Charnelle Naone     FR Nanakuli              13-00.00 OIA                 1  
  7 Reiche Kuehu        SO Waianae               12-07.50                  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amy Tanaka          FR Pearl City            32-00.00 OIA                10  
  2 Raenaa Fukushima     9 Mililani              30-01.00 OIA                 8  
  3 Michelle Graves     SO Mililani              29-09.00 OIA                 6  
  4 Amanda Tanhchaleun  SO Aiea                  29-03.00 OIA                 4  
  5 Veronica Griffin    FR Mililani              28-08.50 OIA                 2  
  6 Nadia Paramanthara  FR Waipahu               28-00.50 OIA                 1  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
          60-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Johanna Kane        FR Kapolei              105-02.00 OIA                10  
  2 Samantha Misa       FR Waipahu              104-07.00 OIA                 8  
  3 Sasha Andrade       FR Aiea                 101-04.00 OIA                 6  
  4 Tessa Asuega        SO Mililani              85-11.00 OIA                 4  
  5 Sky Parker          SO Aiea                  81-04.00 OIA                 2  
  6 Courtney Tuvale     FR Waianae               77-03.00 OIA                 1  
  7 Alexis Mason        FR Waianae               76-05.00 OIA              
  8 Chelsea Okada       SO Waianae               74-05.00 OIA              
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       23-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Samantha Misa       FR Waipahu               33-07.00 OIA                10  
  2 Johanna Kane        FR Kapolei               30-07.50 OIA                 8  
  3 Tessa Asuega        SO Mililani              28-09.50 OIA                 6  
  4 Sasha Andrade       FR Aiea                  27-05.00 OIA                 4  
  5 Jamila Morris       FR Nanakuli              26-09.00 OIA                 2  
  6 Leinora Telona         Nanakuli              26-03.00 OIA                 1  
  7 Alexis Mason        FR Waianae               25-11.50 OIA              
  8 Sky Parker          SO Aiea                  25-07.00 OIA              
                            Varsity Boys 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School       112.50     2) Pearl City High School     91   
    3) Kapolei High School         65        4) Radford High School        64.50
    5) Leilehua High School        47        6) Campbell High School       34   
    7) Nanakui High School         22        8) Waialua High School        18   
    9) Waianae High School         16       10) Waipahu High School        13   
   11) Aiea High School            10                                           
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.64  STAT
          17.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Joshua Fial         SR Pearl City               14.96 STAT               10  
  2 Ryan Burciaga       JR Radford                  16.53 STAT                8  
  3 Joseph Brundidge    JR Radford                  16.57 STAT                6  
  4 David Spore         SR Leilehua                 16.95 OIA                 4  
  5 John Cobbin         JR Mililani                 17.77                     2  
  6 Jack Flemming       JR Waipahu                  17.79                     1  
  7 Antonio Frantela    SR Waianae                  19.52                  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.44  STAT
          12.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jonovan Santos      12 Mililani                 11.34 STAT               10  
  2 Juan Lewis          SR Radford                  11.47 OIA                 8  
  3 Chris Ganigan       SR Campbell                 11.65 OIA                 6  
  4 Makini Sosa         12 Mililani                 11.67 OIA                 4  
  5 Dave Lopez          JR Waialua                  11.70 OIA                 2  
  6 Beltshazzar Fruean  SR Leilehua                 11.75 OIA                 1  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:30.24  STAT
        4:43.84  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Bryson Pascua       SR Pearl City             4:20.74 STAT               10  
  2 Ryan Dela Cruz      SR Kapolei                4:30.41 OIA                 8  
  3 Michael Dain        JR Kapolei                4:36.20 OIA                 6  
  4 Brian Tanaka        SR Pearl City             4:38.97 OIA                 4  
  5 Matt Montoya        12 Mililani               4:40.06 OIA                 2  
  6 Jacob Valeriano     JR Campbell               4:40.78 OIA                 1  
  7 Terrence Kawano     SR Aiea                   4:42.20 OIA              
  8 Stuart Pascua       SR Waipahu                4:46.09                  
  9 David Kawika King      Nanakuli               4:47.52                  
 10 Jack Flemming       JR Waipahu                4:58.36                  
 11 Bryce Yamaguchi     JR Pearl City             5:02.08                  
 12 Nathaniel Garcia    JR Waipahu                5:03.10                  
 13 Kelsey Maeda        11 Mililani               5:05.52                  
 14 Bryson Pearson         Mililani               5:19.88                  
 15 Kawaika Casayuran      Nanakuli               6:08.74                  
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          46.24  STAT
          47.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                       44.50 STAT               10  
  2 Leilehua High School  'A'                       46.16 STAT                8  
  3 Waianae High School  'A'                        46.60 OIA                 6  
  4 Nanakui High School  'A'                        46.83 OIA                 4  
  5 Pearl City High School  'A'                     46.83 OIA                 2  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          53.24  STAT
          56.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ronald Peneku       12 Nanakuli                 51.75 STAT               10  
  2 Jonathan Medeiros   SR Kapolei                  52.37 STAT                8  
  3 Leon Drake          SR Leilehua                 52.82 STAT                6  
  4 John Reeves         11 Mililani                 53.80 OIA                 4  
  5 Joshua Obena        JR Pearl City               54.17 OIA                 2  
  6 Dayton Moku         SR Campbell                 55.94 OIA                 1  
  7 Rooney Racoma       JR Leilehua                 57.06                  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          43.04  STAT
          45.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mark Wetter         JR Mililani                 40.70 STAT               10  
  2 Joshua Fial         SR Pearl City               40.90 STAT                8  
  3 Thomas Owens           Pearl City               42.14 STAT                6  
  4 Joseph Brundidge    JR Radford                  42.96 STAT                4  
  5 David Spore         SR Leilehua                 44.37 OIA                 2  
  6 Jack Flemming       JR Waipahu                  44.74 OIA                 1  
  7 Edwin Takahashi     12 Mililani                 44.82 OIA              
  8 John Cobbin         JR Mililani                 45.58                  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:07.04  STAT
        2:16.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Bryson Pascua       SR Pearl City             2:02.06 STAT               10  
  2 Ryan Dela Cruz      SR Kapolei                2:05.78 STAT                8  
  3 Rooney Racoma       JR Leilehua               2:15.74 OIA                 6  
  4 Stuart Pascua       SR Waipahu                2:17.36                     4  
  5 Adam Tanare         SR Waipahu                2:24.02                     2  
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.54  STAT
          25.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jonovan Santos      12 Mililani                 23.08 STAT               10  
  2 Juan Lewis          SR Radford                  23.15 STAT                8  
  3 Jonathan Medeiros   SR Kapolei                  23.47 STAT                6  
  4 Makini Sosa         12 Mililani                 23.53 STAT                4  
  5 Chris Ganigan       SR Campbell                 24.40 OIA                 2  
 
Event 36  Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       10:00.24  STAT
       11:18.44  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Brian Tanaka        SR Pearl City            10:05.47 OIA                10  
  2 Michael Dain        JR Kapolei               10:21.55 OIA                 8  
  3 David Kawika King      Nanakuli              10:23.50 OIA                 6  
  4 Jacob Valeriano     JR Campbell              10:24.76 OIA                 4  
  5 Terrence Kawano     SR Aiea                  10:26.76 OIA                 2  
  6 Stuart Pascua       SR Waipahu               10:35.31 OIA                 1  
  7 Matt Montoya        12 Mililani              10:35.85 OIA              
  8 Kelsey Maeda        11 Mililani              10:48.33 OIA              
  9 Nathaniel Garcia    JR Waipahu               11:09.52 OIA              
 10 Bryce Yamaguchi     JR Pearl City            11:19.84                  
 11 Laine Okimoto       12 Mililani              12:21.89                  
 
Event 40  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:39.24  STAT
        3:45.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                     3:36.53 STAT               10  
     1) John Reeves 11                  2) Mark Wetter JR                 
     3) Maka Kahoano 12                 4) Jonovan Santos 12              
     5) Makini Sosa 12                  6) Edwin Takahashi 12             
  2 Pearl City High School  'A'                   3:36.98 STAT                8  
     1) Ricky Salvacion SR              2) Bryson Pascua SR               
     3) Joshua Obena JR                 4) Joshua Fial SR                 
     5) Brian Tanaka SR                 6) Thomas Owens                   
     7) Bryce Yamaguchi JR              8)                                
  3 Kapolei High School  'A'                      3:43.96 OIA                 6  
     1) Jonathan Medeiros SR            2) Cameron Martin JR              
     3) Ryan Dela Cruz SR               4) Branden Machado SR             
  4 Leilehua High School  'A'                     3:45.31                     4  
     1) Andrew Akagi SR                 2) Leon Drake SR                  
     3) Rooney Racoma JR                4) Rickey Bell SR                 
  5 Waianae High School  'A'                      3:48.45                     2  
     1) Aukai Lai JR                    2) Paul-Lawrence Rose JR          
     3) Charlton Taitin JR              4) Tony Hernandez SR              
  6 Waipahu High School  'A'                      3:50.43                     1  
     1) Deyh Boy Garcia JR              2) Elijah Bumanglag JR            
     3) Jack Flemming JR                4) Ryan Winfree SR                
     5) Stuart Pascua SR                6) Daniel Croley JR               
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STAT
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Juan Lewis          SR Radford                6-02.00 STAT               10  
  2 Jeremy Hayes        JR Radford                6-00.00 STAT                7  
  2 Aukai Lai           JR Waianae                6-00.00 STAT                7  
  4 Jonovan Santos      12 Mililani               5-10.00 STAT                4  
  5 Jack Flemming       JR Waipahu                5-08.00 OIA                 2  
  6 Chris Dickerson     11 Mililani               5-06.00 OIA                 1  
  7 Charlie Reiher      12 Nanakuli               5-04.00                  
  7 Kekoa Perbera       11 Mililani               5-04.00                  
  9 David Spore         SR Leilehua               5-00.00                  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STAT
        9-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Matt Montoya        12 Mililani              11-00.00 OIA                10  
  2 Gabe Montero        11 Mililani              10-00.00 OIA                 8  
  3 Joey Longtin           Leilehua             J10-00.00 OIA                 6  
  4 Ryan McConnell      SR Radford              J10-00.00 OIA                 4  
  5 Eric Venglar        SR Radford                9-06.00 OIA                 1.5
  5 Drake Louie            Mililani               9-06.00 OIA                 1.5
  7 Yahweh Yago         SR Leilehua               9-00.00 OIA              
  8 Matthew Tokuoka-Br  SR Radford                8-06.00                  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STAT
       19-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Jonovan Santos      12 Mililani              21-01.00 STAT               10  
  2 Juan Lewis          SR Radford              J21-01.00 STAT                8  
  3 Dave Lopez          JR Waialua              J21-01.00 STAT                6  
  4 Joshua Obena        JR Pearl City            20-07.25 STAT                4  
  5 Chris Dickerson     11 Mililani              20-01.00 STAT                2  
  6 Joshua Fial         SR Pearl City            20-00.00 STAT                1  
  7 Mark Wetter         JR Mililani              19-06.25 OIA              
  8 David Spore         SR Leilehua              19-01.00 OIA              
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STAT
       37-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dave Lopez          JR Waialua               42-08.25 STAT               10  
  2 Joshua Obena        JR Pearl City            41-10.50 STAT                8  
  3 Chris Dickerson     11 Mililani              41-01.00 STAT                6  
  4 Maka Kahoano        12 Mililani              40-08.00 STAT                4  
  5 Joshua Fial         SR Pearl City            40-03.50 STAT                2  
  6 Elijah Bumanglag    JR Waipahu               39-00.00 OIA                 1  
  7 Antonio Frantela    SR Waianae               38-09.50 OIA              
  8 Corey Slater        SR Aiea                  38-02.75 OIA              
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         135-00  STAT
         120-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jacob Achiu         JR Campbell             138-09.00 STAT               10  
  2 Nathaniel Seronio   JR Kapolei              131-00.00 OIA                 8  
  3 Branden Machado     SR Kapolei              130-11.00 OIA                 6  
  4 Timoteo Mauga          Pearl City           129-05.00 OIA                 4  
  5 Aaron Watson        JR Nanakuli             129-02.00 OIA                 2  
  6 Michael Spencer     SR Waianae              126-00.00 OIA                 1  
  7 Setu Lepaga            Nanakuli             121-00.00 OIA              
  8 David Pelupelu      SR Leilehua             118-01.00                  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STAT
       41-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Beltshazzar Fruean  SR Leilehua              44-06.75 OIA                10  
  2 Joseph Miller       SR Aiea                  42-10.75 OIA                 8  
  3 Jacob Achiu         JR Campbell              42-05.75 OIA                 6  
  4 Chad Cruz           JR Campbell              41-05.00 OIA                 4  
  5 Timoteo Mauga          Pearl City            40-07.00                     2  
  6 Branden Machado     SR Kapolei               40-01.50                     1  
  7 Joshua Gisa         SR Nanakuli              40-00.00                  
  8 Tony Augafa         SR Aiea                  39-04.50                  
                        Junior Varsity Boys                
 
            Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Mililani High School       145        2) Radford High School        61   
    3) Aiea High School            55        4) Kapolei High School        47   
    5) Nanakui High School         41        6) Pearl City High School     39   
    7) Waianae High School         34        8) Leilehua High School       26   
    9) Campbell High School        16       10) Waialua High School        14   
   11) Waipahu High School          8                                           
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          21.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 D'Andre Benjamin    10 Mililani                 16.74 OIA                10  
  2 Austin Healy        JR Kapolei                  16.96 OIA                 8  
  3 Jarret Questal      SO Pearl City               17.79 OIA                 6  
  4 Chad Duran          SO Waianae                  18.84 OIA                 4  
  5 Joshua Owoc         FR Radford                  19.95 OIA                 2  
  6 Florimar Miyat      SO Radford                  20.01 OIA                 1  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          13.04  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leaualofa Liilii    SO Aiea                     11.71 OIA                10  
  2 Peter Poentis       10 Mililani                 11.93 OIA                 8  
  3 Austin Hagio        SO Pearl City               11.97 OIA                 6  
  4 Kaipo Duncan         9 Mililani                 11.98 OIA                 4  
  5 Kamuela Foki        SO Kapolei                  12.02 OIA                 2  
  6 Mene Coffin         SO Leilehua                 12.07 OIA                 1  
  7 Juan West           SO Nanakuli                 12.25 OIA              
  8 Dante Neal          SO Radford                  12.69 OIA              
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        5:16.34  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Roy Hawkins         SO Aiea                   4:38.14 OIA                10  
  2 Joshua Marshall     SO Radford                4:39.58 OIA                 8  
  3 Alan Akagi          FR Leilehua               4:40.12 OIA                 6  
  4 Dale Bacani         SO Aiea                   4:40.17 OIA                 4  
  5 Ramon Melendez      10 Mililani               4:40.79 OIA                 2  
  6 Dorian Majied       FR Campbell               4:42.50 OIA                 1  
  7 Niko Turner         SO Leilehua               4:47.97 OIA              
  8 Joshua Zimney       FR Radford                4:48.49 OIA              
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          56.04  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                        47.31 OIA                10  
  2 Nanakui High School  'A'                        48.67 OIA                 8  
  3 Radford High School  'A'                        48.69 OIA                 6  
  4 Waipahu High School  'A'                        48.96 OIA                 4  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
        1:04.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Antonio Bowens         Nanakuli                 54.79 OIA                10  
  2 Scott-Allen Jenks   SO Kapolei                  55.31 OIA                 8  
  3 Austin Hagio        SO Pearl City               55.38 OIA                 6  
  4 Tavis Adkins-Caban  SO Kapolei                  55.98 OIA                 4  
  5 Steven Berndt       SO Waipahu                  56.73 OIA                 2  
  6 Ryan Nupen           9 Mililani                 56.73 OIA                 1  
  7 Gilchrist Fernande  SO Waipahu                  56.94 OIA              
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          55.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 D'Andre Benjamin    10 Mililani                 43.00 OIA                10  
  2 Austin Healy        JR Kapolei                  46.21 OIA                 8  
  3 Joshua Owoc         FR Radford                  50.17 OIA                 6  
  4 Florimar Miyat      SO Radford                  50.38 OIA                 4  
  5 Chad Duran          SO Waianae                  52.38 OIA                 2  
  6 Tai Seng Wai        SO Pearl City               53.38 OIA                 1  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:24.24  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Demetrius Perry        Pearl City             2:10.38 OIA                10  
  2 Gary Satterwhite    SO Radford                2:10.56 OIA                 8  
  3 Roy Hawkins         SO Aiea                   2:12.35 OIA                 6  
  4 Joshua Marshall     SO Radford                2:13.40 OIA                 4  
  5 Dorian Majied       FR Campbell               2:13.47 OIA                 2  
  6 Dale Bacani         SO Aiea                   2:14.02 OIA                 1  
  7 Clarence Mamuad     SO Waipahu                2:15.11 OIA              
  8 Joseph Adair        SO Radford                2:16.47 OIA              
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          26.74  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leaualofa Liilii    SO Aiea                     24.01 OIA                10  
  2 Sean Piano          SO Mililani                 24.63 OIA                 8  
  3 Peter Poentis       10 Mililani                 24.65 OIA                 6  
  4 Kaipo Duncan         9 Mililani                 24.71 OIA                 4  
  5 Antonio Bowens         Nanakuli                 24.77 OIA                 2  
  6 Kalai Parish        FR Kapolei                  24.92 OIA                 1  
  7 Mene Coffin         SO Leilehua                 24.99 OIA              
  8 Dante Neal          SO Radford                  26.08 OIA              
 
Event 35  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       11:46.34  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Roy Hawkins         SO Aiea                  10:19.95 OIA                10  
  2 Charles Gumm        SO Radford               10:29.48 OIA                 8  
  3 Ramon Melendez      10 Mililani              10:34.95 OIA                 6  
  4 Alan Akagi          FR Leilehua              10:38.41 OIA                 4  
  5 Joshua Zimney       FR Radford               10:39.19 OIA                 2  
  6 Dorian Majied       FR Campbell              10:42.24 OIA                 1  
  7 Joseph Adair        SO Radford               10:46.79 OIA              
  8 Daniel Schwiebert   SO Kapolei               10:56.99 OIA              
  9 Jeffery Miyashiro   SO Leilehua              11:01.89 OIA              
 10 Niko Turner         SO Leilehua              11:09.77 OIA              
 11 Roland Batangan     SO Waipahu               11:10.31 OIA              
 12 Erik Morrison       SO Aiea                  11:18.85 OIA              
 13 James Sugihara      SO Kapolei               11:33.66 OIA              
 14 Jansen-James Baile  FR Waianae               11:35.37 OIA              
 15 Zachary Helms       10 Mililani              11:43.82 OIA              
 
Event 39  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        4:07.24  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mililani High School  'A'                     3:46.35 OIA                10  
     1) Sean Piano SO                   2) Peter Poentis 10               
     3) David Aponte FR                 4) D'Andre Benjamin 10            
     5) Kaipo Duncan 9                  6) Ryan Nupen 9                   
  2 Pearl City High School  'A'                   3:47.24 OIA                 8  
     1) Bryson Chen FR                  2) Jarret Questal SO              
     3) Demetrius Perry                 4) Austin Hagio SO                
     5) Francis Hewlett SO              6) Kawika Borden FR               
     7) Tai Seng Wai SO                 8) Jeremy Tadeo SO                
  3 Kapolei High School  'A'                      3:50.51 OIA                 6  
     1) Kalai Parish FR                 2) Robert Mason SO                
     3) Scott-Allen Jenks SO            4) Kamuela Foki SO                
     5) Tavis Adkins-Cabana SO          6)                                
  4 Leilehua High School  'A'                     3:50.63 OIA                 4  
     1) Mene Coffin SO                  2) Niko Turner SO                 
     3) Alan Akagi FR                   4) Deonte'e Moore SO              
     5) Isaiah Lawelawe SO              6) William Landestoy              
  5 Waipahu High School  'A'                      3:52.13 OIA                 2  
     1) Florence Mamuad FR              2) Castro Masaniai SO             
     3) Steven Berndt SO                4) Gilchrist Fernandez SO         
     5) Leighton Pohano SO              6)                                
  6 Nanakui High School  'A'                      3:54.22 OIA                 1  
     1) Antonio Bowens                  2) Pukona Kahawai-Javonero        
     3) Waimea McKeague                 4) Julius Seabrooks               
     5) Brandon Kamanawa                6) Sateki Toli                    
  7 Radford High School  'A'                      3:56.56 OIA              
     1) Dante Neal SO                   2) Joshua Marshall SO             
     3) Patrick Carlson FR              4) Zackary Webb SO                
     5) Gary Satterwhite SO             6) Travis Daniels SO              
  8 Waianae High School  'A'                      4:12.46                  
     1) Jansen-James Bailey-Manoi FR    2) Cranston Newman SO             
     3) Kaipo Punihaole SO              4) Antone Pereira FR              
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        5-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Gary Satterwhite    SO Radford                6-00.00 OIA                10  
  2 David Aponte        FR Mililani               5-10.00 OIA                 8  
  3 Marnick Dela Cruz   FR Waialua                5-04.00 OIA                 6  
  4 Jordan Torres       10 Mililani               5-00.00 OIA                 4  
  5 Deonte'e Moore      SO Leilehua               4-10.00                     2  
  6 Antione Day         SO Radford               J4-10.00                     1  
  7 Waimea McKeague        Nanakuli              J4-10.00                  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
        8-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Aaron Groves        10 Mililani               9-06.00 OIA                10  
  2 Tyler Diamond       10 Mililani               8-06.00 OIA                 8  
  3 Joe Abell           SO Waianae                7-06.00                     6  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       16-09.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Peter Poentis       10 Mililani              20-11.00 OIA                10  
  2 Marnick Dela Cruz   FR Waialua               19-07.00 OIA                 8  
  3 D'Andre Benjamin    10 Mililani              18-06.00 OIA                 6  
  4 Julius Seabrooks       Nanakuli              18-01.75 OIA                 4  
  5 Pukona Kahawai-Jav     Nanakuli              17-07.00 OIA                 2  
  6 Patrick Carlson     FR Radford               17-03.50 OIA                 1  
  7 David Aponte        FR Mililani              17-01.50 OIA              
  8 Cranston Newman     SO Waianae               17-00.50 OIA              
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       33-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 David Aponte        FR Mililani              39-02.00 OIA                10  
  2 Deonte'e Moore      SO Leilehua              37-03.50 OIA                 8  
  3 D'Andre Benjamin    10 Mililani              36-09.00 OIA                 6  
  4 Jordan Torres       10 Mililani              36-04.00 OIA                 4  
  5 Cranston Newman     SO Waianae               34-03.00 OIA                 2  
  6 Joe Abell           SO Waianae               32-01.00                     1  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
          85-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Sosaia Vaitai       SO Waianae              123-06.00 OIA                10  
  2 Ryan Matautia       10 Campbell             118-10.00 OIA                 8  
  3 Kalaiko-Mahuka Aue     Nanakuli             109-08.50 OIA                 6  
  4 Leaualofa Liilii    SO Aiea                 107-02.00 OIA                 4  
  5 Richard Kauahikaua  SO Waianae              107-01.00 OIA                 2  
  6 Keala Pascua           Leilehua              98-03.00 OIA                 1  
  7 Isaac Aken          FR Kapolei               97-02.00 OIA              
  8 Sean Vinluan        SO Kapolei               96-03.00 OIA              
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Shane Um            JR Mililani              38-04.50 OIA                10  
  2 Kalaiko-Mahuka Aue     Nanakuli              38-01.00 OIA                 8  
  3 Alexander Tupulua   SO Waianae               37-05.00 OIA                 6  
  4 Terrance Tafai      FR Campbell              36-11.00 OIA                 4  
  5 Kawika Borden       FR Pearl City            36-08.00 OIA                 2  
  6 Richard Kauahikaua  SO Waianae               36-07.25 OIA                 1  
  7 Kili Loa            FR Aiea                  34-11.75 OIA              
  8 Leaualofa Liilii    SO Aiea                  34-00.50 OIA