Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 5/12/2005 10:11 PM
      HHSAA State Track and Field Championships - 5/12/2005 to 5/14/2005       
                          Sponsored by Island Movers                           
                             Mililani High School                              
               Girls State Finals Qualifiers 
Event 2  Girls Discus Throw
===============================================================================
 Meet Record:  160-03  1982        Joan Gago, Campbell                         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Megan Burton                     Iolani               107-06 
  2  Charnelle Iuane                  Kapolei              110-03 
  3  Keani Santos                     Kamehameha Oahu      114-02 
  4  Joni Green                       St. Joseph's         115-00 
  5  Chante Ching                     Hilo                 126-02 
  6  Vete Tollitau                    Baldwin              126-08 
  7  Careena Onosai                   Word of Life         129-05 
  8  Konae Purcell                    Aiea                 129-10 
 
Event 3  Girls Shot Put
===============================================================================
 Meet Record:  44-03  1985        Sarah Bryant, Kaiser                         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Koreta Gali                      Campbell           33-08.00 
  2  Keani Santos                     Kamehameha Oahu    33-09.75 
  3  Kaha Weir                        Punahou            34-02.50 
  4  Vete Tollitau                    Baldwin            34-07.00 
  5  Charnelle Iuane                  Kapolei            34-08.00 
  6  Chante Ching                     Hilo               35-04.75 
  7  Konae Purcell                    Aiea               35-06.25 
  8  Careena Onosai                   Word of Life       39-00.00 
 
Event 6  Girls Long Jump
===============================================================================
 Meet Record:  19-02.50  1979        Shari Fox, Leilehua                       
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Tiffany Ikeda-Simao              Kauai              15-06.50 
  2  Samantha Cabreros                Punahou            15-11.00 
  3  Jennifer Henna                   Mililani           16-02.25 
  4  Chantel Franco                   SAP                16-05.75 
  5  Tiara Dole                       St. Anthony        16-06.00 
  6  Vanessa Drake                    Leilehua           16-09.00 
  7  Tasia Thomas                     Moanalua           16-09.00 
  8  Talitha Liu                      Punahou            16-09.00 
 
Event 8  Girls Triple Jump
===============================================================================
 Meet Record:  37-08.75  1998        Sara Yap, Punahou                         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Ili Wong                         Iolani             32-08.00 
  2  Corey Lei Makishi                STF                33-00.50 
  3  Charina Summer                   Kamehameha Oahu    33-06.50 
  4  Keri Ogden                       Hawaii Prep        33-10.00 
  5  Kari Chong                       Punahou            34-04.50 
  6  Vanessa Drake                    Leilehua           34-06.25 
  7  Talitha Liu                      Punahou            35-02.00 
  8  Samantha Cabreros                Punahou            36-03.00 
 
Event 9  Girls High Jump
===============================================================================
 Meet Record:  5-05.50  1999        Natasha Kai, Kahuku                        
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Shelby Mizumoto                  Iolani              4-10.00 
  2  Keri Ogden                       Hawaii Prep         4-10.00 
  3  Jennifer Lindsey                 Kapaa               4-10.00 
  4  Jill Lynn Uehara                 St. Anthony         4-10.00 
  5  Tiara Dole                       St. Anthony         4-10.00 
  6  Jessica Brown                    Honokaa             4-10.00 
  7  Chelsea Machida                  Maui High           4-10.00 
  8  Christine Chan                   Iolani              4-10.00 
  9  Roxanne Lloyd                    Waialua             4-10.00 
 10  Caroline Ritson                  Punahou             4-10.00 
 11  Jamilee Jimenez                  Kauai               4-10.00 
 12  Olivia Ripple                    Seabury Hall        4-10.00 
 
Event 11  Girls Pole Vault
===============================================================================
 Meet Record:  11-04  2003        Chun Mei Nickles, Mililani                   
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Maris Vanderlee                  Baldwin             8-06.00 
  2  Kira Vercruyssen                 Kaiser              8-06.00 
  3  Sara Wynhoff                     Iolani              8-06.00 
  4  Jasmine Knight                   Kamehameha Oahu     8-06.00 
  5  Nadia Romero                     Mililani            9-00.00 
  6  Leilani Itano                    Kaiser              9-06.00 
  7  Lauren Pochereva                 Punahou             9-06.00 
  8  Charina Summer                   Kamehameha Oahu     9-06.00 
  9  Courtney Cabebe                  Maui High           9-08.00 
 10  Claire Schiff                    Punahou            10-00.00 
 11  Kaimana Robelledo                Baldwin            10-00.00 
 12  Anna Hildebrand                  Punahou            10-06.00  
  
 Event 13  Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
 Meet Record:  14.85  2000        Vera Sims, Mililani                          
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Ili Wong                         Iolani                17.14 
  2  Rachel Won                       Iolani                16.74 
  3  Whitney Torigoe                  Iolani                16.74 
  4  June-Ann Lusk                    Baldwin               15.64 
  5  Sarah Nicolaisen                 Ka'u                  16.34 
  6  Kealani Gangwes                  Ka'u                  16.84 
  7  Jerica Tani-Higa                 Kamehameha Oahu       16.84 
  8  Grace Hedemann                   Konawaena             17.14 
Alternates
  1  Anna Baudouin                    Waimea                17.34 
  2  Carriebeth Komatsu               Maui High             17.34 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  12.32  1999        Cassie Coffin, St. Anthony                   
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Lauren Amano                     Baldwin               12.89 
  2  Britney Stephens                 Mililani              12.63 
  3  Tasia Thomas                     Moanalua              12.43 
  4  June-Ann Lusk                    Baldwin               12.25 
  5  Fran Weems                       Kealakehe             12.39 
  6  Brittany Feiteira                Baldwin               12.61 
  7  Ciara Quarles                    Mililani              12.84 
  8  Tiffany Ikeda-Simao              Kauai                 12.93 
Alternates
  1  Sascha Larsen-Helbing            Hawaii Prep           12.97 
  2  Johnna Frantzen                  Kalaheo               13.02 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  4:38.83  1999        Victoria Chang, Punahou                    
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Lauren Ho                        HBA                 4:57.52 
  2  Nicole Anderson                  Iolani              5:02.41 
  3  Lucy Pollard                     Hawaii Prep         5:04.10 
  4  Courtney Clement                 Moanalua            5:04.53 
  5  Tanya Lewis                      Hawaii Prep         5:04.18 
  6  Anna French                      Waiakea             5:04.88 
  7  Chelsea Smith-Wishard            Kauai               5:04.40 
  8  Kristi Torkildson                Punahou             5:05.17 
Alternates
  1  Danna Friedemann                 Kamehameha Oahu     5:07.58 
  2  Pua Chang                        Punahou             5:09.23 
 
Event 19  Girls 4x100 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  48.92  1999        Dalrymple, Simms, Tucker, Hammonds, Mililani 
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Leilehua High School                                   51.83 
  2  Kauai High School                                      51.66 
  3  Baldwin High School                                    51.18 
  4  Mililani High School                                   51.08 
  5  Kealakehe High School                                  51.13 
  6  Punahou School                                         51.20 
  7  Kapolei High School                                    51.78 
  8  Kamehameha Schools - Oahu                              52.26 
Alternates
  1  Iolani School                                          52.37 
  2  Kaiser High School                                     52.60 
 
Event 21  Girls 400 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  54.41  1998        Endia Abrante, Kaiser                        
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Sascha Larsen-Helbing            Hawaii Prep           60.87 
  2  Kim Culver                       Punahou               61.31 
  3  Chantel Franco                   SAP                   60.73 
  4  Fran Weems                       Kealakehe             58.30 
  5  Brittney Young                   Seabury Hall          59.94 
  6  Cheynah Farley                   Castle                60.16 
  7  Erin Wooldridge                  King Kekaulike        62.23 
  8  Natasha Minor                    Radford               61.38 
Alternates
  1  Lynne Guenther                   King Kekaulike        61.77 
  2  Tasia Thomas                     Moanalua              62.34 
 
Event 23  Girls 300 Meter Hurdles
===============================================================================
 Meet Record:  42.80  2000        Vera Simms, Mililani                         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Amber Villegas                   Kapolei               48.80 
  2  Chelsea Morriss                  Hawaii Prep           48.58 
  3  Alana Durrett                    Kamehameha Oahu       48.54 
  4  Sarah Nicolaisen                 Ka'u                  46.93 
  5  June-Ann Lusk                    Baldwin               48.00 
  6  Jennifer Tanaka                  SAP                   48.56 
  7  Grace Hedemann                   Konawaena             49.14 
  8  Rachel Won                       Iolani                48.96 
Alternates
  1  Chelsea Pabo                     Kauai                 49.75 
  2  Carriebeth Komatsu               Maui High             50.00 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  2:13.23  1998        Eri Macdonald, Punahou                     
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Leialoha Bratton                 Kaiser              2:25.83 
  2  Lucille-Michi Takeda             Kapolei             2:25.99 
  3  Keri Ogden                       Hawaii Prep         2:26.20 
  4  Lauren Ho                        HBA                 2:21.43 
  5  Marisa Schoen                    Punahou             2:25.17 
  6  Brittney Young                   Seabury Hall        2:23.53 
  7  Michelle Lee                     Mililani            2:26.70 
  8  Maya Coelho                      Kamehameha Oahu     2:25.86 
Alternates
  1  Mallory Kurosumi                 MPI                 2:27.64 
  2  Megan Chock                      Iolani              2:27.89 
 
Event 27  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  25.04  2002        Lauren Dignam, Iolani                        
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Kim Culver                       Punahou               26.34 
  2  Tasia Thomas                     Moanalua              26.04 
  3  Jessica Brown                    Honokaa               26.24 
  4  Fran Weems                       Kealakehe             25.54 
  5  June-Ann Lusk                    Baldwin               25.74 
  6  Brittany Feiteira                Baldwin               26.24 
  7  Britney Stephens                 Mililani              26.14 
  8  Tiffany Ikeda-Simao              Kauai                 26.44 
Alternates
  1  Sascha Larsen-Helbing            Hawaii Prep           26.54 
  2  Ciara Quarles                    Mililani              26.74 
 
Event 29  Girls 3000 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  9:38.03  1999        Victoria Chang, Punahou                    
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Lauren Ho                        HBA                10:49.97 
  2  Nicole Anderson                  Iolani             10:51.54 
  3  Sara Mitman                      Mililani           11:00.39 
  4  Lucy Pollard                     Hawaii Prep        11:09.47 
  5  Courtney Clement                 Moanalua           11:07.74 
  6  Emily King                       Moanalua           11:11.07 
  7  Katie Craigie                    Punahou            11:22.16 
  8  Arwen Bradley                    Seabury Hall       11:22.57 
Alternates
  1  Emalia Suehiro                   King Kekaulike     11:25.26 
  2  Christina Wong                   Punahou            11:26.36 
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  4:00.51  1999        Yee, Yap, Macdonald, Berger, Punahou       
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Castle High School                                   4:16.04 
  2  Pearl City High School                               4:13.37 
  3  Iolani School                                        4:11.12 
  4  Mililani High School                                 4:09.37 
  5  Punahou School                                       4:09.86 
  6  Baldwin High School                                  4:12.73 
  7  Hawaii Preparatory Academy                           4:15.51 
  8  Kaiser High School                                   4:16.67 
Alternates
  1  Kealakehe High School                                4:17.44 
  2  Radford High School                                  4:19.09 
 
               Boys State Finals Qualifiers 
 
Event 1  Boys Discus Throw
===============================================================================
 Meet Record:  186-00  2003        Jerrod Avegalio, Kahuku                     
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Beltshazaar Fruean               Leilehua             148-10 
  2  Kamuela Kapanui                  Kamehameha Oahu      150-03 
  3  Elijah Medeiros                  Hilo                 151-09 
  4  Kepa Gaison                      Kamehameha Oahu      156-06 
  5  Lolomana Mikaele                 Damien               158-06 
  6  Tavita Vave                      Maui High            159-04 
  7  Daniel Teo-Nesheim               Hawaii Prep          176-06 
  8  Brashton Satele                  Word of Life         184-07 
 
Event 4  Boys Shot Put
===============================================================================
 Meet Record:  59-08.75  1997        Kaione Crabb, Punahou                     
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Shaun Lavao                      Farrington         47-04.50 
  2  Sione Tau                        Damien             47-05.50 
  3  Tavita Vave                      Maui High          48-05.75 
  4  Sione Sunia                      Baldwin            49-03.50 
  5  Kepa Gaison                      Kamehameha Oahu    49-10.00 
  6  Kapono Rawlins-Crivello          Kamehameha Oahu    50-05.00 
  7  Brashton Satele                  Word of Life       51-09.75 
  8  Daniel Teo-Nesheim               Hawaii Prep        58-00.00 
 
Event 5  Boys Long Jump
===============================================================================
 Meet Record:  23-04.25  1983        Koldene Walsh, Leilehua                   
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Malkum Cachero-Wimbish           Kealakehe          20-08.00 
  2  Spencer Hafoka                   Kahuku             20-08.25 
  3  AJ Clark                         UHL                20-08.50 
  4  Redmond Tutor                    Kahuku             20-10.50 
  5  Jonovan Santos                   Mililani           20-11.25 
  6  Anthony Taylor                   Kamehameha Oahu    21-00.00 
  7  Kealoha Pilares                  Damien             21-01.25 
  8  Reece Alnas                      Kamehameha HI      21-09.50 
 
Event 7  Boys Triple Jump
===============================================================================
 Meet Record:  48-01  1986        Larry Khan-Smith, Campbell                   
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Brandon Hardin                   Kamehameha Oahu    40-10.00 
  2  Malkum Cachero-Wimbish           Kealakehe          41-03.25 
  3  Dave Lopez                       Waialua            41-05.25 
  4  Brian Matsumoto                  Punahou            41-08.75 
  5  Redmond Tutor                    Kahuku             42-05.75 
  6  Anthony Taylor                   Kamehameha Oahu    43-01.00 
  7  Kealoha Pilares                  Damien             43-01.50 
  8  Travis Uale                      Kamehameha Oahu    43-06.50 
 
Event 10  Boys High Jump
===============================================================================
 Meet Record:   6-09  1998        Kris Cuaresma-Primm, Mid-Pacific Institute   
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gary Satterwhite                 Radford             5-10.00 
  2  Aukai Lai                        Waianae             5-10.00 
  3  Dillon Domingo                   Honokaa             5-10.00 
  4  Beau Brown                       St. Anthony         5-10.00 
  5  Matthew Endo                     Iolani              5-10.00 
  6  Kamaka Camarillo                 Kamehameha Maui     5-10.00 
  7  Michael Alices                   Kaiser              5-10.00 
  8  Napua Canda                      Waiakea             5-10.00 
  9  Donovan Lim                      Punahou             5-10.00 
 10  Juan Lewis                       Radford             5-10.00 
 11  Matthew Maze                     Hawaii Prep         5-10.00 
 12  Ethan Higa                       Baldwin             5-10.00 
 13  Jeremy Hayes                     Radford             5-10.00 
 14  Stanley Nihipali                 St. Louis           5-10.00 
 
Event 12  Boys Pole Vault
===============================================================================
 Meet Record:  15-03  1997        Bubba Maclean, St. Anthony                   
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Dane Lee                         Punahou            12-00.00 
  2  Kaniela Lyman-Mersereau          Punahou            12-00.00 
  3  William Puaa                     Maui High          12-00.00 
  4  Kalin Higa                       Maui High          12-00.00 
  5  Matt Montoya                     Mililani           12-00.00 
  6  Erik Watson                      Maui High          12-00.00 
  7  Joey Nakamura                    Moanalua           12-00.00 
  8  Evan Killips                     Iolani             12-00.00 
  9  Erik Rasmussen                   St. Anthony        12-00.00 
 10  Kendall Grimes                   Punahou            12-00.00 
 11  Nick Shaeffer                    Hilo               12-00.00 
 12  Charles Fasi                     Iolani             12-00.00 
 13  Niegel Rozet                     Kamehameha Oahu    12-00.00 
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
 Meet Record:  14.44  1999        Dana Navarro-Arias, Maui High School         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  D'Andre Benjamin                 Mililani              15.92 
  2  Taylor Burrill                   Maui High             15.80 
  3  Joshua Fial                      Pearl City            15.46 
  4  Spencer Hafoka                   Kahuku                15.19 
  5  Manuel Benitez                   Damien                15.26 
  6  Arthur Bridenstein               Kahuku                15.76 
  7  Travis Uale                      Kamehameha Oahu       15.80 
  8  Wilder McAndrews                 Kamehameha Oahu       15.98 
Alternates
  1  Andrew Queen                     Hawaii Prep           16.02 
  2  Isaac Gomes                      Roosevelt             16.05 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  10.80  1999        Shane Victorino, St. Anthony                 
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Jensen Somera                    Baldwin               11.14 
  2  Jonovan Santos                   Mililani              11.34 
  3  Kenny Estes                      Waimea                11.34 
  4  Troy Yamase                      Waimea                10.94 
  5  Joshua Villoria                  Farrington            11.14 
  6  Gilbert Fune                     Maui High             11.04 
  7  Michael Alices                   Kaiser                11.44 
  8  Mauhe Moala                      Kahuku                11.14 
Alternates
  1  Makini Sosa                      Mililani              11.44 
  2  Charles Hippler                  Baldwin               11.54 
 
Event 18  Boys 1500 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  4:05.79  2002        Todd Iacovelli, Punahou                    
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Mykah Norville                   Hoala               4:16.99 
  2  Peter Deptula                    Punahou             4:19.53 
  3  Patrick Stover                   Konawaena           4:17.19 
  4  Alexander Stephenson             Iolani              4:23.81 
  5  Matthew Ching                    Kamehameha Oahu     4:22.83 
  6  Casey Nishimura                  MPI                 4:25.45 
  7  Kon Weber                        Iolani              4:25.38 
  8  Everett Jellinek                 Punahou             4:27.40 
Alternates
  1  Ramon Melendez                   Mililani            4:34.09 
  2  Carl Adolpho                     Molokai             4:36.61 
 
Event 20  Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  42.98  2003        Pacheco, Rivers, Bascar, Somera, St. Anthony 
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Kealakehe High School                                  44.53 
  2  Maui High School                                       44.33 
  3  Kahuku High School                                     43.75 
  4  Waimea High School                                     43.35 
  5  Kamehameha Schools - Oahu                              43.36 
  6  Mililani High School                                   44.04 
  7  Hilo High School                                       44.44 
  8  Baldwin High School                                    44.83 
Alternates
  1  Waiakea High School                                    45.01 
  2  Radford High School                                    45.06 
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  48.66  1997        Bennett Valencia, Punahou                    
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Joshua Guth                      Kamehameha Oahu       52.26 
  2  Parrish Brito                    Kamehameha Oahu       51.54 
  3  Matt Orvis                       Kealakehe             51.38 
  4  Collin Saxby                     Hawaii Prep           50.47 
  5  Redmond Tutor                    Kahuku                50.82 
  6  Jesse Brown                      Punahou               50.66 
  7  Kinohi Warrington                Kamehameha Oahu       51.83 
  8  Jonathan Medeiros                Kapolei               52.35 
Alternates
  1  Ronald Peneku                    Nanakuli              52.55 
  2  Suaesi Tuimaunei                 Kahuku                52.60 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles
===============================================================================
 Meet Record:  38.10  1999        Dana Navarro-Arias, Maui High School         
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Keoki Cooper                     Hilo                  41.25 
  2  Mark Wetter                      Mililani              41.16 
  3  Spencer Hafoka                   Kahuku                40.98 
  4  Kekoa Chavez                     Hilo                  40.18 
  5  Tomasi Fuller                    Kahuku                40.91 
  6  Joshua Fial                      Pearl City            41.09 
  7  Arthur Bridenstein               Kahuku                41.50 
  8  D'Andre Benjamin                 Mililani              41.25 
Alternates
  1  Thomas Owens                     Pearl City            41.26 
  2  Anthony Parilla                  Maui High             41.67 
 
Event 26  Boys 800 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  1:51.1h  1983        Joey Bunch, Radford                        
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Thomas Raymond                   Iolani              2:01.38 
  2  Peter Deptula                    Punahou             2:00.59 
  3  Patrick Stover                   Konawaena           2:00.72 
  4  Bryson Pascua                    Pearl City          1:59.18 
  5  Mykah Norville                   Hoala               1:59.83 
  6  Jesse Moniz                      Kamehameha Oahu     1:59.70 
  7  Dennis Swart                     Kaiser              2:01.27 
  8  Ben Zenk                         Honokaa             2:01.67 
Alternates
  1  Brandon Fair                     Honokaa             2:01.69 
  2  Chris Dela Cruz                  Kamehameha Maui     2:03.21 
 
Event 28  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
 Meet Record:  21.90  2004        Joseph Locey, Kapaa                          
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Gilbert Fune                     Maui High             23.04 
  2  AJ Victorian                     Kahuku                22.94 
  3  Kenny Estes                      Waimea                22.64 
  4  Joseph Locey                     Kapaa                 22.04 
  5  Joshua Villoria                  Farrington            22.34 
  6  Matt Orvis                       Kealakehe             22.94 
  7  Jesse Brown                      Punahou               22.74 
  8  Juan Lewis                       Radford               23.04 
Alternates
  1  Nicholas Inferrera               St. Louis             23.04 
  2  Keanamana Silva                  Kamehameha HI         23.14 
 
Event 30  Boys 3000 Meter Run
===============================================================================
 Meet Record:  9:01.80  2002        Todd Iacovelli, Punahou                    
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Jeremy Kamakaala                 Kamehameha Oahu     9:26.83 
  2  Mykah Norville                   Hoala               9:27.28 
  3  Owen Martel                      Punahou             9:34.14 
  4  Emmett Weatherford               Hawaii Prep         9:34.23 
  5  Scott Martin                     Waimea              9:36.38 
  6  Stefano Barbis                   Hilo                9:37.58 
  7  Alexander Stephenson             Iolani              9:39.12 
  8  Nathan Martin                    Waimea              9:40.91 
Alternates
  1  Kon Weber                        Iolani              9:41.75 
  2  Michael Evans                    Waiakea             9:41.95 
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
 Meet Record:  3:20.2h  1985        Williams, Curry, Brackemhoff, Lee, Radford 
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Honokaa High School                                  3:32.42 
  2  Punahou School                                       3:31.30 
  3  Mililani High School                                 3:29.33 
  4  Kahuku High School                                   3:26.74 
  5  Kamehameha Schools - Oahu                            3:28.88 
  6  Pearl City High School                               3:29.88 
  7  Hilo High School                                     3:32.28 
  8  Hawaii Preparatory Academy                           3:33.31 
Alternates
  1  Kapolei High School                                  3:34.93 
  2  Baldwin High School                                  3:35.07