Make your own free website on Tripod.com
Licensed To: Mililani High School Hy-Tek's MEET MANAGER 9:20 PM 4/9/2005 Page 1
2005 OIA RELAYS CHAMPIONSHIP - 4/9/2005
Mililani High School
Team Rankings - Through Event 28
Female Team Scores
Place School Points
1 Mililani High School MILI 97 . 50
2 Radford High School RAD 56
3 Pearl City High School PCHS 52
4 Castle High School CAST 35
5 Leilehua High School LEIL 34
6 Kahuku High School KAHU 30
6 Campbell High School CAMP 30
8 Moanalua High School MOAN 20 . 50
9 Aiea High School AIEA 20
10 Kaiser High School KAIS 12
10 Kapolei High School KAPO 12
12 Kalaheo High School KALH 9
13 Waialua High School WAIL 7
14 Waianae High School WAIN 4
15 Waipahu High School WAIP 2
15 McKinley High School MCK 2
15 Roosevelt High School ROOS 2

Total

425.00
Male Team Scores
Place School Points
1 Kahuku High School KAHU 95
2 Radford High School RAD 81
3 Mililani High School MILI 72
4 Pearl City High School PCHS 36
5 Campbell High School CAMP 32
6 Leilehua High School LEIL 20
7 Moanalua High School MOAN 18
8 Aiea High School AIEA 14
8 Waialua High School WAIL 14
10 Waianae High School WAIN 13
11 Kalaheo High School KALH 12
12 Kapolei High School KAPO 7
13 Roosevelt High School ROOS 6
13 Waipahu High School WAIP 6
15 Nanakui High School NANA 4
16 Castle High School CAST 2
17 Kaiser High School KAIS 1
17 McKinley High School MCK 1
Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
                    2005 OIA RELAYS CHAMPIONSHIP - 4/9/2005                    
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Radford High School                                          1:12.1h   2   10  
     1) Cox, Mariama SO                 2) Belair, Brooke FR              
     3) Price, Kharyse SO               4) Bell, Shynequa SO              
  2 Mililani High School                                         1:22.3h   1    8  
     1) Quarles, Ciara FR               2) Kobayashi, Kara SO             
     3) Kawana, Sabrina SO              4) Kawana, Sabrina SO             
  3 Pearl City High School                                       1:23.3h   2    6  
     1) Guzman-Brown, Brittany FR       2) Nishikida, Corrie JR           
     3) Sienkiewicz, Chimene SR         4) Oliveros, Joanna SR            
  4 Moanalua High School                                         1:24.0h   1    4  
     1) Smyrski, Kathleen SR            2) Robinson, Carima FR            
     3) Scheib, Mollie JR               4) Nickerson, Kathryn SO          
  5 Roosevelt High School                                       J1:24.0h   1    2  
     1) Sueoka, Shantay SO              2) Kim, Lydia SO                  
     3) Zamansani, Zsaleh FR            4) Byun, Jennifer SO              
 
Event 2  Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kahuku High School                                           1:04.7h   1   10  
     1) Fuller, Tomasi SR               2) Clements, Matthew JR           
     3) Bredinstien, Arthur JR          4) Tutor, Redmond JR              
  2 Pearl City High School                                       1:10.2h   1    8  
     1) Fial, Joshua SR                 2) Questal, Jarret SO             
     3) Pacupac, Chase FR               4) Blue, Andrew JR                
  3 Mililani High School                                         1:10.6h   2    6  
     1) Wetter, Mark 11                 2) Cobbin, John JR                
     3) Takahashi, Edwin 12             4) Benjamin, D'Andre 10           
     5) Pata, John                      6) Sunahara, Reid 9               
  4 Radford High School                                         J1:10.6h   2    4  
     1) Babas, Allan JR                 2) Brundidge, Joseph JR           
     3) Masaniai, Shane JR              4) Burciaga, Ryan JR              
     5) Tuisamatatele, Jersiaha JR      6)                                
  5 Waianae High School                                          1:14.1h   2    2  
     1) Frantela, Antonio SR            2) Newman, Douglas JR             
     3) Lai, Aukai JR                   4) Duran, Chad SO                 
  6 Kalaheo High School                                          1:33.7h   1    1  
     1) Smith, Alex FR                  2) Terrill, Devin JR              
     3) Young, Pierce SR                4) Comer, Sheldon SO              
 
Event 3  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leilehua High School                              1:53.64    1:49.49   2   10  
     1) Coger-Thomas, Mackenzie SR      2) Elig, Erika SR                 
     3) Couch, Latrice JR               4) Drake, Vanessa JR              
  2 Mililani High School                                         1:49.53   2    8  
     1) Henna, Jennifer SR              2) Mitani, Nicole JR              
     3) Paia, Pauline FR                4) Stephens, Britney SO           
  3 Radford High School                                          1:52.95   1    6  
     1) Minor, Natasha JR               2) Cox, Mariama SO                
     3) Francis, Priscilla FR           4) Burd, Charity JR               
  4 Kahuku High School                                           1:55.17   1    4  
     1) Speer, Lani FR                  2) Walker, Vailima SO             
     3) Tafiti, Jerica FR               4) Nautu, Helanica SO             
  5 Kapolei High School                                          1:55.82   1    2  
     1) Villegas, Amber SR              2) Tibbitts, Tatiana JR           
     3) Lord, Kaila SO                  4) Churchwell, Myisha FR          
  6 Pearl City High School                            1:58.04    1:55.84   2    1  
     1) Oliveros, Joanna SR             2) Gusman-Brown, Marina JR        
     3) Maeshiro, Chloe FR              4) Hee, Christina JR              
  7 Kalaheo High School                                          1:57.66   2 
     1) Frantzen, Johnna JR             2) Richards, Lindsey JR           
     3) Holden, O'Rissa JR              4) Williams, Tiannen FR           
  8 Waianae High School                                          1:57.90   1 
     1) Waiolama, Nafeesah SR           2) Kuehu, Reiche SO               
     3) Tuvale, Courtney FR             4) Enos-Amanonce, Jasmine SO      
  9 Moanalua High School                              1:58.44    1:59.14   1 
     1) Braga, Griselle FR              2) Wong, Shantelle SO             
     3) Akamine, Lyndsey FR             4) Thomas, Tasia FR               
 10 Waipahu High School                                          2:00.37   2 
     1) Rivera, Reena SO                2) Salondaka, Tiffany SO          
     3) Roach, Noelani SO               4) Winfree, Roxanne JR            
 11 Nanakui High School                                          2:03.31   2 
     1) Hake, Kylinda                   2) Dumancus, Angleak              
     3) Strode, Selena                  4) Garcia, Sherray                
 12 Aiea High School                                             2:03.72   1 
     1) Tanhchaleun, Amanda SO          2) Akana, Meghan SO               
     3) Chang-Remular, Liane FR         4) Kato, Jaecie JR                
     5) Leron, Zaphania SO              6)                                
 13 Roosevelt High School                                        2:03.83   2 
     1) Say, Carmen SO                  2) Zamansani, Zsaleh FR           
     3) Kiczeck, Michelle SO            4) Taketa, Minden SO              
 -- Kaiser High School                                                DQ   1 
     1) Leon-Guerrero, Naomi FR         2) Chun, Hillary SO               
     3) Simao, Karri SO                 4) Bratton, Leialoha SO           
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kahuku High School                                           1:32.37   2   10  
     1) Tutor, Redmond JR               2) Moala, Mauhe                   
     3) Victorian, Arron JR             4) Afalava, AL SR                 
  2 Radford High School                                          1:33.23   3    8  
     1) Baughn, Stephen SR              2) Maldon, Trevor JR              
     3) Lewis, Juan SR                  4) Canteen, Garriet JR            
  3 Mililani High School                                         1:35.23   1    6  
     1) Reeves, John 11                 2) Perbera, Kekoa 11              
     3) Poentis, Peter 10               4) Sosa, Makini 12                
  4 Campbell High School                                         1:35.56   1    4  
     1) Basham, Kepa SO                 2) Aguigui, Kevin                 
     3) Ganigan, Chris SR               4) Laupola, Isaac SR              
  5 Kapolei High School                                          1:35.92   2    2  
     1) Jenks, Scott-Allen SO           2) Medeiros, Jonathan SR          
     3) Foki, Kamuela SO                4) Parish, Kalai FR               
  6 Leilehua High School                              1:35.64    1:36.53   2    1  
     1) Fruean, Beltshazzar SR          2) Bell, Rickey SR                
     3) Drake, Leon SR                  4) Tolliver, Troy                 
  7 Nanakui High School                                          1:36.89   3 
     1) Jesus, Julio                    2) Peneku, Ronald                 
     3) Distajo, Ales                   4) Ybarra, Edmund                 
  8 Kalaheo High School                                          1:38.48   1 
     1) Souiera, Matthew SO             2) Judd, Marvin JR                
     3) Simon, Dominic SR               4) Siliga, Koakela SO             
  9 Waipahu High School                                          1:38.88   2 
     1) Berndt, Steven SO               2) Mamuad, Florence FR            
     3) Benito, Austen SR               4) Winfree, Ryan SR               
 10 Waianae High School                                          1:40.32   2 
     1) Rose, Paul-Lawrence JR          2) Taitin, Charlton JR            
     3) Hernandez, Tony SR              4) Newman, Douglas JR             
 11 Moanalua High School                              1:45.44    1:41.52   3 
     1) McMichael, Chris SR             2) Percoco, Joey SO               
     3) Pascoe, Dane SO                 4) Takaezu, Paul JR               
 12 Roosevelt High School                                        1:45.38   1 
     1) Au, Gordon JR                   2) Nguyen, Hai Chi SO             
     3) Thomas, Andre SO                4) Howard, Sean SR                
 13 Aiea High School                                             1:46.28   3 
     1) Lake, Jeric JR                  2) Loa, Kili FR                   
     3) Hunt, Justin JR                 4) Keliiwaiuawole, Imi'Ike SO     
 14 Kaiser High School                                           1:46.77   1 
     1) Moore, Shenon FR                2) Inoue, Micah SO                
     3) Wong, Trevor SO                 4) Cheng, Clint JR                
 15 Kailua High School                                           1:49.12   2 
     1) Byers, Kalei JR                 2) Crowell, James FR              
     3) Valencia, Joey FR               4) Okami, Edward FR               
 -- Pearl City High School                            1:38.24         DQ   1 
     1) Dela Cruz, Micah SO             2) Chen, Bryson FR                
     3) Pacupac, Chase FR               4) Hagio, Austin SO               
 
Event 5  Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mililani High School                                        13:48.87    10  
     1) Kawana, Melissa FR              2) Lee, Michelle SR               
     3) Ishihara, Kelli SO              4) Mitman, Sara SR                
  2 Radford High School                                         14:09.68     8  
     1) Kessler, Jordan FR              2) Atkins, Kia SO                 
     3) Frank, Savannah JR              4) Grebe, Kelley FR               
  3 Campbell High School                                        14:18.97     6  
     1) Gingras, Francesca FR           2) McKinnon, Dacia SO             
     3) Gingras, Samantha JR            4) Salvador, Annzen SR            
  4 Moanalua High School                                        14:36.23     4  
     1) Akamine, Lyndsey FR             2) Masters, Heather JR            
     3) Courtney, Clement JR            4) Machado, Danielle JR           
  5 Kaiser High School                                          14:42.03     2  
     1) Chun, Hillary SO                2) Simao, Karri SO                
     3) Lee, Susannah SR                4) Bratton, Leialoha SO           
  6 Pearl City High School                                      14:44.26     1  
     1) Tanimoto, Keilyn JR             2) Minami, Tia JR                 
     3) Ochiae, Anne JR                 4) Sienkiewicz, Chimene SR        
  7 Kapolei High School                                         14:56.91  
     1) Wicks, Shannon SO               2) Carmack, Kawailelenani SO      
     3) Wescott, Ami JR                 4) Tamayo, Dana FR                
  8 Leilehua High School                                        14:59.50  
     1) Chandler, Christiana SO         2) Ricketts, Terryn SO            
     3) Segawa, Kaualiiliimaikalani SO  4) Rice, Kelli SO                 
  9 Roosevelt High School                                       15:06.41  
     1) Bae, Nicole FR                  2) Kim, Lydia SO                  
     3) Ikuma, Katelind SR              4) Tran, Pauline SO               
 10 Kahuku High School                                          15:32.42  
     1) Ramirez, Leiona SO              2) Burt, Cherisse SR              
     3) Kaahanui, Ashlyn SO             4) Wasson, Keilani FR             
     5)                                 6) Ashlyn, Kaahanui FR            
 11 Waipahu High School                                         16:33.68  
     1) Souza, Johnann FR               2) Yee, Kris SO                   
     3) Basuel, Nezzie SO               4) Adolpho, Desiree JR            
 12 Waianae High School                                         17:03.28  
     1) Tuvale, Courtney FR             2) Ana, Reinylee SO               
     3) Okada, Chelsea SO               4) Hillen, Summer SO              
 
Event 6  Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mililani High School                                        11:54.94    10  
     1) Montoya, Matt 12                2) Melendez, Ramon 10             
     3) Maeda, Kelsey 11                4) Okimoto, Laine 12              
     5) Nupen, Ryan 9                   6) Pearson, Bryson                
     7) Ornellas, Kavika FR             8) Duncan, Kaipo 9                
  2 Kalaheo High School                                         12:01.5h     8  
     1) Souiera, Matthew SO             2) Simon, Dominic SR              
     3) Roten, Thomas SR                4) Buchan, Shawn JR               
  3 Pearl City High School                                      12:07.30     6  
     1) Obena, Joshua JR                2) Fial, Joshua SR                
     3) Tanaka, Brian SR                4) Hewlett, Francis SO            
  4 Kahuku High School                                          12:08.84     4  
     1) Evans, Jason JR                 2) Yeager, Josh SR                
     3) Staples, JayPaulo JR            4) Racoma, Alex JR                
  5 Campbell High School                                        12:10.1h     2  
     1) Aguigui, Kevin                  2) Rodrigues, Tyson JR            
     3) Majied, Dorian FR               4) Achiu, Jacob JR                
     5) Kenessey, Chas JR               6) King, Jeffery 10               
  6 Kaiser High School                                          12:19.5h     1  
     1) Leon-Guerrero, Nolan JR         2) Moore, Shenon FR               
     3) Dean, James SO                  4) Wong, Trevor SO                
  7 Radford High School                                         12:24.6h  
     1) Marshall, Joshua SO             2) Adair, Joseph SO               
     3) Gumm, Charles SO                4) Zimney, Joshua FR              
  8 Leilehua High School                                        12:26.2h  
     1) Roberson, Jernell FR            2) Turner, Niko SO                
     3) Miyashiro, Jeffery SO           4) Akagi, Alan FR                 
  9 Waipahu High School                                         12:38.67  
     1) Pohano, Leighton SO             2) Mamuad, Clarence SO            
     3) Batangan, Roland SO             4) Garcia, Nathaniel JR           
 10 Castle High School                                          12:53.7h  
     1) Nitta, Seth                     2) Takahashi, Jordan              
     3) Hayler, Nicholas                4) Kodama, Matthew JR             
 11 Aiea High School                                            13:02.95  
 12 Kapolei High School                                         13:12.68  
 13 Moanalua High School                                        13:36.33  
     1) McMichael, Chris SR             2) Bowman, Marc FR                
     3) Ng, Chun Bond SO                4) Lung, Wai Wing SO              
 14 Waianae High School                                         15:25.4h  
     1) Newman, Cranston SO             2) Ganigan, Jacob JR              
     3) Brown, Toby FR                  4) Bailey-Manoi, Jansen-James FR  
 15 Kailua High School                                          16:20.44  
     1) Byers, Kalei JR                 2) Valencia, Joey FR              
     3) Yuen, David JR                  4) Bumgarner, Ikaika JR           
 
Event 7  Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mililani High School                                         1:55.91   1   10  
     1) Paia, Pauline FR                2) Senas, Ciera SR                
     3) Mitman, Sara SR                 4) Stephens, Britney SO           
  2 Castle High School                                           1:58.17   2    8  
     1) Haru, Ihilani SO                2) Wilson, Jessica                
     3) Farley, Cheynah                 4) Bajet, Kelsey                  
  3 Pearl City High School                                       1:58.24   3    6  
     1) Hee, Christina JR               2) Guzman-Brown, Brittany FR      
     3) Tanimoto, Keilyn JR             4) Jones, Marjoie JR              
  4 Waianae High School                                          2:01.71   3    4  
     1) Tuvale, Courtney FR             2) Kuehu, Reiche SO               
     3) Enos-Amanonce, Jasmine SO       4) Waiolama, Nafeesah SR          
  5 McKinley High School                                         2:02.21   1    2  
     1) Guisadio, Ciria SR              2) Iaea, Angela SO                
     3) Simpson, Marina FR              4) Wolke, Chelsea JR              
  6 Kahuku High School                                           2:02.96   3    1  
     1) Speer, Lani FR                  2) Nautu, Helanica SO             
     3) Tafiti, Jerica FR               4) Marquardsen, Scarlet SO        
  7 Kalaheo High School                                          2:03.32   1 
     1) Richards, Lindsey JR            2) Williams, Tiannen FR           
     3) Holden, O'Rissa JR              4) Ngriblekuu, Jessika SR         
  8 Moanalua High School                                         2:05.35   1 
     1) Braga, Griselle FR              2) Thomas, Tasia FR               
     3) Wong, Shantelle SO              4) Nickerson, Kathryn SO          
  9 Leilehua High School                                         2:06.68   2 
     1) Coger-Thomas, Mackenzie SR      2) Elig, Erika SR                 
     3) Pascua, Gabriella SO            4) Christina, Ramie SO            
 10 Waipahu High School                                          2:06.79   1 
     1) Rivera, Reena SO                2) Winfree, Roxanne JR            
     3) Adolpho, Desiree JR             4) Fujiwara, Dana FR              
 11 Radford High School                                          2:06.91   1 
     1) Burd, Charity JR                2) Cox, Mariama SO                
     3) Francis, Priscilla FR           4) Minor, Natasha JR              
 12 Campbell High School                                         2:08.25   2 
     1) Gingras, Francesca FR           2) McKinnon, Dacia SO             
     3) Hollies, Joilynn FR             4)                                
 13 Nanakui High School                                          2:09.40   1 
     1) Garcia, Sherray                 2) Hake, Kylinda                  
     3) Brack-Werner, Grace             4) Dumancus, Angleak              
 14 Kapolei High School                                          2:10.00   3 
     1) Armstrong, Megan SO             2) Lord, Kaila SO                 
     3) Tibbitts, Tatiana JR            4) Perez, Kristina FR             
 15 Kaiser High School                                           2:10.87   1 
     1) Gibu, Lindsey                   2) Lee, Susannah SR               
     3) Leon-Guerrero, Naomi FR         4) Bratton, Leialoha SO           
 16 Aiea High School                                             2:22.14   2 
     1) Raquel, Shari JR                2) Nakata, Lauren JR              
     3) Roman, Jena FR                  4) Kawachi, Kelly JR              
 17 Roosevelt High School                                        2:23.71   2 
     1) Sueoka, Shantay SO              2) Mcbean, Kiani SO               
     3) Kim, Inji FR                    4) Ikuma, Katelind SR             
 
Event 8  Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Radford High School                                          3:52.82   2   10  
     1) Lewis, Juan SR                  2) Daniels, Alexander JR          
     3) Travers, Ian SR                 4) Satterwhite, Gary SO           
  2 Kahuku High School                                           3:56.91   1    8  
     1) Afalava, AL SR                  2) Victorian, Arron JR            
     3) Tuimaunei, Sauesi JR            4) Lightsy, Euta                  
  3 Waipahu High School                                          3:57.16   2    6  
     1) Mamuad, Florence FR             2) Berndt, Steven SO              
     3) Bumanglag, Elijah JR            4) Flemming, Jack JR              
  4 Aiea High School                                             4:04.29   3    4  
     1) Roman, Marc SR                  2) Liilii, Leaualofa SO           
     3) Slater, Corey SR                4) Hawkins, Roy SO                
  5 Castle High School                                           4:06.25   3    2  
     1) Nitta, Seth                     2) Shintani, Michael              
     3) Rista, Ethan SO                 4) Kodama, Matthew JR             
  6 Pearl City High School                                       4:11.44   1    1  
     1) Chen, Bryson FR                 2) Blue, Andrew JR                
     3) Questal, Jarret SO              4) Dela Cruz, Micah SO            
  7 Kapolei High School                                          4:13.38   1 
     1) Adkins-Cabana, Tavis SO         2) Ross, Tommy JR                 
     3) Martin, Cameron JR              4) Fernandez, August SR           
  8 Nanakui High School                                          4:14.29   2 
     1) Toli, Sateki                    2) McKeague, Waimea               
     3) King, David Kawika              4) Seabrooks, Julius              
  9 Kailua High School                                           4:15.48   3 
     1) Forges, Sean SO                 2) Holeso-Wolfe, Travis SO        
     3) Crowell, Harold Jr SR           4) Taylor, Kensuke FR             
 10 Campbell High School                                         4:16.40   2 
     1) Basham, Kepa SO                 2) Parrish, Alika JR              
     3) Basancillo, Justin SR           4) Kenessey, Chas JR              
 11 Kaiser High School                                           4:16.86   1 
     1) Cheng, Clint JR                 2) Inoue, Micah SO                
     3) Dean, James SO                  4) Moore, Shenon FR               
 12 Mililani High School                                         4:18.26   1 
     1) Orimoto, Adam 9                 2) Wright, Eric 9                 
     3) Ornellas, Kavika FR             4) Reeves, Brian 9                
 13 Leilehua High School                                         4:18.92   2 
     1) Bell, Rickey SR                 2) Hunter, Brice SO               
     3) Landestoy, William              4) Akagi, Andrew SR               
 14 Moanalua High School                                         4:23.90   3 
     1) Pascoe, Dane SO                 2) Percoco, Joey SO               
     3) Hayes, Branden SO               4) Lung, Wai Kwong SO             
 15 Kalaheo High School                                          4:43.67   1 
     1) Smith, Alex FR                  2) Tezuka, Yuya SO                
     3) Comer, Sheldon SO               4) Davis, Kieran FR               
 16 Roosevelt High School                                        5:18.4h   3 
     1) Nguyen, Hai Chi SO              2) Koelkebeck, Justin FR          
     3) Au, Gordon JR                   4) Sokugawa, Talin FR             
 
Event 9  Girls 4x165 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Radford High School                                          1:50.0h   1   10  
     1) Price, Kharyse SO               2) Cox, Mariama SO                
     3) Burd, Charity JR                4) Bell, Shynequa SO              
  2 Mililani High School                                         2:00.2h   2    8  
     1) Kawana, Sabrina SO              2) Kobayashi, Kara SO             
     3) Quarles, Ciara FR               4) Graves, Michelle SO            
  3 Moanalua High School                                         2:04.6h   1    6  
     1) Smyrski, Kathleen SR            2) Robinson, Carima FR            
     3) Scheib, Mollie JR               4) Nickerson, Kathryn SO          
  4 Castle High School                                           2:11.9h   1    4  
     1) Haru, Ihilani SO                2) Monteilh, Malie                
     3) Hayler, Angela                  4) Carinio, Trishia FR            
  5 Aiea High School                                             2:18.0h   2    2  
     1) Chang-Remular, Liane FR         2) Akana, Meghan SO               
     3) Leron, Zaphania SO              4) Kawachi, Kelly JR              
 -- Roosevelt High School                                             DQ   2 
     1) Kim, Lydia SO                   2) Kim, Inji FR                   
     3) Zamansani, Zsaleh FR            4) Byun, Jennifer SO              
 
Event 10  Boys 4x165 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kahuku High School                                           1:28.0h   1   10  
     1) Bredinstien, Arthur JR          2) Clements, Matthew JR           
     3) Fuller, Tomasi SR               4) Tuimaunei, Sauesi JR           
  2 Radford High School                                          1:30.0h   2    8  
     1) Brundidge, Joseph JR            2) Burciaga, Ryan JR              
     3) Babas, Anthony JR               4) Daniels, Alexander JR          
  3 Pearl City High School                                       1:31.3h   1    6  
     1) Fial, Joshua SR                 2) Questal, Jarret SO             
     3) Pacupac, Chase FR               4) Blue, Andrew JR                
  4 Leilehua High School                                         1:37.5h   2    4  
     1) Spore, David SR                 2) Fruean, Beltshazzar SR         
     3) Tolliver, Troy                  4) Hunter, Brice SO               
  5 Waianae High School                                          1:38.4h   2    2  
     1) Duran, Chad SO                  2) Newman, Douglas JR             
     3) Abell, Joe SO                   4) Frantela, Antonio SR           
  6 Kalaheo High School                                          1:45.2h   1    1  
     1) Smith, Alex FR                  2) Terrill, Devin JR              
     3) Young, Pierce SR                4) Comer, Sheldon SO              
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Leilehua High School                                51.24      52.36   1   10  
     1) Coger-Thomas, Mackenzie SR      2) Elig, Erika SR                 
     3) Couch, Latrice JR               4) Drake, Vanessa JR              
  2 Kahuku High School                                  56.00      53.10   1    8  
     1) Speer, Lani FR                  2) Walker, Vailima SO             
     3) Burt, Ashley FR                 4) Nautu, Helanica SO             
  3 Kalaheo High School                                 53.64      53.15   1    6  
     1) Frantzen, Johnna JR             2) Holden, O'Rissa JR             
     3) Ngriblekuu, Jessika SR          4) Williams, Tiannen FR           
  4 Radford High School                                 54.90      53.78   2    4  
     1) Burd, Charity JR                2) Belair, Brooke FR              
     3) Cox, Mariama SO                 4) Minor, Natasha JR              
  5 Kapolei High School                                 53.04      54.34   1    2  
     1) Armstrong, Megan SO             2) Lord, Kaila SO                 
     3) Perez, Kristina FR              4) Alejado, Chyanne SO            
  6 Castle High School                                  55.44      55.41   2    1  
     1) Monteilh, Malie                 2) Haru, Ihilani SO               
     3) Wilson, Jessica                 4) Farley, Cheynah                
  7 Moanalua High School                                56.44      55.72   2 
     1) Akamine, Lyndsey FR             2) Wong, Shantelle SO             
     3) Nickerson, Kathryn SO           4) Thomas, Tasia FR               
  8 McKinley High School                                58.24      56.02   2 
     1) Guisadio, Ciria SR              2) Cheng, Yun Chi SO              
     3) Iaea, Angela SO                 4) Wolke, Chelsea JR              
  9 Waipahu High School                                 56.24      56.39   1 
     1) Rivera, Reena SO                2) Fujiwara, Dana FR              
     3) Adolpho, Desiree JR             4) Winfree, Roxanne JR            
 10 Waianae High School                                 56.94      56.75   2 
     1) Kuehu, Reiche SO                2) Kuehu, Reiche SO               
     3) Tuvale, Courtney FR             4) Hillen, Summer SO              
 11 Roosevelt High School                               58.14      57.50   1 
     1) Say, Carmen SO                  2) Byun, Jennifer SO              
     3) Kiczeck, Michelle SO            4) Taketa, Minden SO              
 12 Nanakui High School                                 58.74      58.35   1 
     1) Naone, Charnelle FR             2) Garcia, Sherray                
     3) Strode, Selena                  4) Hake, Kylinda                  
 13 Aiea High School                                    58.84    1:00.89   1 
     1) Roman, Jena FR                  2) Bradley, Kendra SO             
     3) Raquel, Shari JR                4) Leron, Zaphania SO             
 -- Mililani High School                                52.34         DQ   2 
     1) Senas, Ciera SR                 2) Pratt, Jasmine SO              
     3) Henna, Jennifer SR              4) Stephens, Britney SO           
 -- Pearl City High School                              52.54         DQ   2 
     1) Hee, Christina JR               2) Guzman-Brown, Brittany FR      
     3) Jones, Marjoie JR               4) Gusman-Brown, Marina JR        
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Radford High School                                 45.50      44.42   1   10  
     1) Maldon, Trevor JR               2) Lewis, Juan SR                 
     3) Baughn, Stephen SR              4) Daniels, Alexander JR          
     5) Canteen, Garriet JR             6) Atangan, Daniel JR             
  2 Mililani High School                                47.44      44.57   1    8  
     1) Wetter, Mark 11                 2) Sosa, Makini 12                
     3) Takahashi, Edwin 12             4) Santos, Jonovan 12             
  3 Campbell High School                                46.04      45.45   2    6  
     1) Basham, Kepa SO                 2) Moku, Dayton SR                
     3) Ganigan, Chris SR               4) Laupola, Isaac SR              
  4 Nanakui High School                                 47.84      46.21   2    4  
     1) Jesus, Julio                    2) Distajo, Ales                  
     3) Peneku, Ronald                  4) Ybarra, Edmund                 
  5 Leilehua High School                                45.24      46.41   2    2  
     1) Fruean, Beltshazzar SR          2) Bell, Rickey SR                
     3) Drake, Leon SR                  4) Tolliver, Troy                 
  6 Waianae High School                                 47.04      46.51   2    1  
     1) Duran, Chad SO                  2) Rose, Paul-Lawrence JR         
     3) Davis, Dewey SR                 4) Dudoit, Sonny SR               
  7 Aiea High School                                    48.24      46.95   1 
     1) Roman, Marc SR                  2) Slater, Corey SR               
     3) Hunt, Justin JR                 4) Liilii, Leaualofa SO           
  8 Waipahu High School                                 49.04      47.15   1 
     1) Berndt, Steven SO               2) Benito, Austen SR              
     3) Bumanglag, Elijah JR            4) Winfree, Ryan SR               
  9 Kapolei High School                                 45.44      47.18   2 
     1) Mason, Robert SO                2) Jenks, Scott-Allen SO          
     3) Foki, Kamuela SO                4) Parish, Kalai FR               
 10 Pearl City High School                              45.84      47.64   1 
     1) Dela Cruz, Micah SO             2) Chen, Bryson FR                
     3) Pacupac, Chase FR               4) Hagio, Austin SO               
 11 Moanalua High School                                48.64      47.97   2 
     1) Takaezu, Paul JR                2) Nguyen, Hieu SO                
     3) Percoco, Joey SO                4) Pascoe, Dane SO                
 12 Kalaheo High School                                 46.44      48.14   1 
     1) Souiera, Matthew SO             2) Tezuka, Yuya SO                
     3) Smith, Alex FR                  4) Siliga, Koakela SO             
 13 Kailua High School                                             48.69   2 
     1) Holeso-Wolfe, Travis SO         2) Forges, Sean SO                
     3) Byers, Kalei JR                 4) Forges, Sean SO                
 14 Roosevelt High School                               47.34      50.22   1 
     1) Thomas, Andre SO                2) Tamjid, Rafee FR               
     3) Tran, James SO                  4) Tam, Chadwick SO               
 -- Kahuku High School                                  44.10         DQ   1 
     1) Cummings, John SO               2) Afalava, Al Mitchell SR        
     3) Afalava, AL SR                  4) Strickland, Micah SR           
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mililani High School                                        10:36.91    10  
     1) Ishihara, Kelli SO              2) Painter, Danielle SO           
     3) Mitman, Sara SR                 4) Lee, Michelle SR               
  2 Radford High School                                         10:46.01     8  
     1) Atkins, Kia SO                  2) Frank, Savannah JR             
     3) Grebe, Kelley FR                4) Kessler, Jordan FR             
  3 Campbell High School                             11:21.44   11:07.46     6  
     1) McKinnon, Dacia SO              2) Hollies, Joilynn FR            
     3) Gingras, Samantha JR            4) Salvador, Annzen SR            
  4 Pearl City High School                           10:59.74   11:23.39     4  
     1) Maeshiro, Chloe FR              2) Ochiae, Anne JR                
     3) Minami, Tia JR                  4) Tanaka, Amy FR                 
  5 Kapolei High School                                         11:29.33     2  
     1) Carmack, Kawailelenani SO       2) Marquez, Alana SO              
     3) Tamayo, Dana FR                 4) Wescott, Ami JR                
  6 Moanalua High School                             11:36.34   11:29.66     1  
     1) Machado, Danielle JR            2) Masters, Heather JR            
     3) Reichers, Jessica SO            4) Courtney, Clement JR           
  7 Kahuku High School                                          11:51.17  
     1) Wasson, Keilani FR              2) Ramirez, Leiona SO             
     3) Kaahanui, Ashlyn SO             4) Burt, Cherisse SR              
  8 Leilehua High School                             11:21.54   12:30.01  
     1) Ricketts, Terryn SO             2) Harris, Nichole SR             
     3) Segawa, Kaualiiliimaikalani SO  4) Rice, Kelli SO                 
  9 Castle High School                                          12:47.16  
     1) Shimoda, Stephanie              2) Hayler, Angela                 
     3) Carinio, Trishia FR             4) Miyasato, Dera                 
 10 Waipahu High School                                         12:47.25  
     1) Souza, Johnann FR               2) Yee, Kris SO                   
     3) Lozano, Jennifer SO             4) Adolpho, Desiree JR            
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Radford High School                                          9:00.82    10  
     1) Marshall, Joshua SO             2) Adair, Joseph SO               
     3) Satterwhite, Gary SO            4) Venglar, Eric SR               
  2 Aiea High School                                             9:00.83     8  
     1) Shigeoka, Scott SO              2) Hawkins, Roy SO                
     3) Bacani, Dale SO                 4) Kawano, Terrence SR            
  3 Mililani High School                                         9:14.50     6  
     1) Montoya, Matt 12                2) Melendez, Ramon 10             
     3) Maeda, Kelsey 11                4) Helms, Zachary 10              
  4 Kahuku High School                                           9:24.03     4  
     1) Staples, JayPaulo JR            2) Auna, Drake JR                 
     3) Racoma, Alex JR                 4) Long-Newfield, Chase FR        
  5 Kalaheo High School                                          9:27.95     2  
     1) Terrill, Devin JR               2) Wicker, Julian SR              
     3) Buchan, Shawn JR                4) Young, Pierce SR               
  6 Leilehua High School                              9:22.54    9:28.34     1  
     1) Akagi, Andrew SR                2) Akagi, Alan FR                 
     3) Roberson, Jernell FR            4) Turner, Niko SO                
  7 Pearl City High School                            9:44.34    9:31.08  
     1) Yamaguchi, Bryce JR             2) Questal, Jarret SO             
     3) Tanaka, Brian SR                4) Tadeo, Jeremy SO               
  8 Kapolei High School                                          9:34.96  
     1) Medeiros, Jonathan SR           2) Sugihara, James SO             
     3) Martin, Cameron JR              4) Adkins-Cabana, Tavis SO        
  9 Campbell High School                              9:33.44    9:45.56  
     1) Suster, Robert FR               2) King, Jeffery 10               
     3) Gingras, Leo SO                 4) Kenessey, Chas JR              
 10 Nanakui High School                                         10:01.41  
     1) Bowens, Antonio                 2) Self-Gomes, Kasey              
     3) Casayuran, Kawaika              4) King, David Kawika             
 11 Moanalua High School                              9:58.54   10:06.69  
     1) Bowman, Marc FR                 2) Carothers, Joseph FR           
     3) Lung, Wai Kwong SO              4) Atwood, Brennan Lee SO         
 12 Waianae High School                                         10:28.43  
     1) Newman, Cranston SO             2) Brown, Toby FR                 
     3) Lai, Aukai JR                   4) Bailey-Manoi, Jansen-James FR  
 13 Waipahu High School                                         10:48.52  
     1) Garcia, Nathaniel JR            2) Tivera, Jared JR               
     3) Batangan, Roland SO             4) Mamuad, Clarence SO            
 
Event 15  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mililani High School                              4:21.64    4:17.60   1   10  
     1) Quarles, Ciara FR               2) Pratt, Jasmine SO              
     3) Lee, Michelle SR                4) Stephens, Britney SO           
  2 Castle High School                                4:40.34    4:24.71   2    8  
     1) Monteilh, Malie                 2) Haru, Ihilani SO               
     3) Wilson, Jessica                 4) Farley, Cheynah                
  3 Kapolei High School                               4:35.54    4:25.43   2    6  
     1) Takeda, Lucille-Michi JR        2) Tibbitts, Tatiana JR           
     3) Churchwell, Myisha FR           4) Villegas, Amber SR             
  4 Pearl City High School                            4:29.24    4:25.81   2    4  
     1) Hee, Christina JR               2) Tanimoto, Keilyn JR            
     3) Jones, Marjoie JR               4) Nishikida, Corrie JR           
  5 Radford High School                               4:34.50    4:26.80   1    2  
     1) Belair, Brooke FR               2) Minor, Natasha JR              
     3) Atkins, Kia SO                  4)                                
  6 Kalaheo High School                               4:49.14    4:27.10   2    1  
     1) Frantzen, Johnna JR             2) Holden, O'Rissa JR             
     3) Ngriblekuu, Jessika SR          4) Williams, Tiannen FR           
  7 Kahuku High School                                   4.51    4:30.80   1 
     1) Burt, Ashley FR                 2) Speer, Lani FR                 
     3) Walker, Vailima SO              4) Nautu, Helanica SO             
  8 Leilehua High School                              4:36.74    4:34.10   1 
     1) Drake, Vanessa JR               2) Couch, Latrice JR              
     3) Elig, Erika SR                  4) Ricketts, Terryn SO            
  9 Aiea High School                                  4:48.24    4:39.80   1 
     1) Tanhchaleun, Amanda SO          2) Akana, Meghan SO               
     3) Chang-Remular, Liane FR         4) Kato, Jaecie JR                
 10 Moanalua High School                              4:53.14    4:40.62   2 
     1) Scheib, Mollie JR               2) King, Emily SR                 
     3) Thomas, Tasia FR                4) Courtney, Clement JR           
 11 Waianae High School                               5:07.44    4:55.11   2 
     1) Waiolama, Nafeesah SR           2) Kuehu, Reiche SO               
     3) Okada, Chelsea SO               4) Hillen, Summer SO              
 12 Nanakui High School                               4:55.04    4:56.00   1 
     1) Brack-Werner, Grace             2) Garcia, Sherray                
     3) Strode, Selena                  4) Dumancus, Angleak              
 13 Roosevelt High School                             5:05.64    5:01.46   2 
     1) Say, Carmen SO                  2) Bae, Nicole FR                 
     3) Kim, Lydia SO                   4) Kiczeck, Michelle SO           
 14 Waipahu High School                               5:00.14    5:08.30   1 
     1) Roach, Noelani SO               2) Yee, Kris SO                   
     3) Lozano, Jennifer SO             4) Fujiwara, Dana FR              
 
Event 16  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mililani High School                              3:39.74    3:34.32   2   10  
     1) Reeves, John 11                 2) Wetter, Mark 11                
     3) Sosa, Makini 12                 4) Santos, Jonovan 12             
  2 Kahuku High School                                3:38.00    3:37.37   1    8  
     1) Fuller, Tomasi SR               2) Evans, Jason JR                
     3) Moala, Mauhe                    4) Tuimaunei, Sauesi JR           
  3 Campbell High School                              3:49.74    3:39.13   2    6  
     1) Moku, Dayton SR                 2) Majied, Dorian FR              
     3) Ganigan, Chris SR               4) Laupola, Isaac SR              
  4 Radford High School                               3:46.50    3:40.37   2    4  
     1) Atangan, Daniel JR              2) Marshall, Joshua SO            
     3) Travers, Ian SR                 4)                                
  5 Waianae High School                               3:59.04    3:47.63   1    2  
     1) Taitin, Charlton JR             2) Hernandez, Tony SR             
     3) Rose, Paul-Lawrence JR          4) Dudoit, Sonny SR               
  6 Kapolei High School                               3:44.44    3:50.34   2    1  
     1) Foki, Kamuela SO                2) Hose, Josh SO                  
     3) Mason, Robert SO                4) Jenks, Scott-Allen SO          
  7 Kalaheo High School                               3:48.14    3:51.72   1 
     1) Simon, Dominic SR               2) Judd, Marvin JR                
     3) Siliga, Koakela SO              4) Souiera, Matthew SO            
  8 Nanakui High School                               4:05.84    3:52.84   2 
     1) Peneku, Ronald                  2) Jesus, Julio                   
     3) Ybarra, Edmund                  4) Kahawai-Javonero, Pukona       
  9 Leilehua High School                              3:40.34    3:54.72   2 
     1) Roberson, Jernell FR            2) Landestoy, William             
     3) Akagi, Andrew SR                4) Drake, Leon SR                 
 10 Moanalua High School                              3:49.74    3:57.27   1 
     1) McMichael, Chris SR             2) Nguyen, Hieu SO                
     3) Takaezu, Paul JR                4) Bolosan-Shenn, Steven SO       
 11 Castle High School                                3:41.84    4:01.25   1 
     1) Rista, Ethan SO                 2) Nitta, Seth                    
     3) Shintani, Michael               4) Kodama, Matthew JR             
 12 Kailua High School                                3:58.64    4:01.27   2 
     1) Crowell, Harold Jr SR           2) Taylor, Kensuke FR             
     3) Holeso-Wolfe, Travis SO         4) Forges, Sean SO                
 13 Waipahu High School                               3:53.24    4:04.62   2 
     1) Soares, Laurence SR             2) Fernandez, Gilchrist SO        
     3) Pohano, Leighton SO             4) Pascua, Stuart SR              
 14 Roosevelt High School                             3:50.94    4:04.71   1 
     1) Thomas, Andre SO                2) Tamjid, Rafee FR               
     3) Tam, Chadwick SO                4) Tran, James SO                 
 15 Aiea High School                                  4:02.54    4:05.58   1 
     1) Des-Brisay, Bryant JR           2) Jarman, Isamu FR               
     3) Keliiwaiuawole, Imi'Ike SO      4) Shigeoka, Scott SO             
 -- Pearl City High School                            3:41.54         DQ   1 
 
Event 17  Girls High Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  4-02.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Farley, Cheynah              Castle               4-08.00    4-10.00    10  
  2 Henna, Jennifer           SR Mililani             4-08.00    4-06.00     8  
  3 Lloyd, Roxanne            SR Waialua              4-06.00   J4-06.00     6  
  4 Wilson, Jessica              Castle               4-04.00    4-04.00     4  
  5 Smyrski, Kathleen         SR Moanalua             4-06.00   J4-04.00     1.5
  5 Griffin, Veronica         FR Mililani             4-06.00   J4-04.00     1.5
  7 Graves, Michelle          SO Mililani             4-05.00    4-02.00  
  8 Cox, Mariama              SO Radford              4-04.00    4-00.00  
  8 Zamansani, Zsaleh         FR Roosevelt            4-02.00    4-00.00  
 -- Waiolama, Nafeesah        SR Waianae              4-04.00         NH  
 
Event 18  Boys High Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  5-06.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayes, Jeremy             JR Radford              6-02.00    6-02.00    10  
  2 Lewis, Juan               SR Radford              5-10.00    6-00.00     8  
  3 Lai, Aukai                JR Waianae              5-10.00    5-08.00     6  
  4 Aponte, David             FR Mililani             5-06.00   J5-08.00     4  
  5 Satterwhite, Gary         SO Radford              5-06.00    5-06.00     2  
  6 Devin, Unga               JR Kahuku               5-06.00    5-04.00     1  
  7 Flemming, Jack            JR Waipahu              5-10.00   J5-04.00  
 
Event 19  Girls Pole Vault
================================================================================
 Meet Qualifying:  6-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Itano, Leilani            SR Kaiser               8-06.00    9-06.00    10  
  2 Frank, Savannah           JR Radford              6-06.00    7-06.00     8  
  3 Graves, Michelle          SO Mililani             6-00.00    7-00.00     6  
 -- Kawana, Sabrina           SO Mililani             6-06.00         NH  
 
Event 20  Boys Pole Vault
================================================================================
 Meet Qualifying:  8-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nakamura, Joey            JR Moanalua             9-06.00   11-06.00    10  
  2 Bolosan-Shenn, Steven     SO Moanalua            10-00.00   11-00.00     8  
  3 Montoya, Matt             12 Mililani            10-06.00   10-06.00     6  
  4 Montero, Gabe             11 Mililani            10-06.00   10-00.00     4  
  5 Longtin, Joey                Leilehua             9-00.00  J10-00.00     2  
  6 McConnell, Ryan           SR Radford              8-06.00    9-06.00     1  
  7 Venglar, Eric             SR Radford              8-06.00   J9-06.00  
  8 Groves, Aaron             10 Mililani             8-00.00    9-00.00  
  9 Yokoyama, Zachary         SO Roosevelt            8-00.00    8-06.00  
 10 Tokuoka-Bright, Matthew   SR Radford              9-00.00    8-00.00  
 
Event 21  Girls Long Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  13-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gusman-Brown, Marina      JR Pearl City          15-11.00   16-02.00    10  
  2 Henna, Jennifer           SR Mililani            15-09.00   15-07.75     8  
  3 Drake, Vanessa            JR Leilehua            14-08.00   15-07.00     6  
  4 Jones, Marjoie            JR Pearl City          14-05.00   15-03.25     4  
  5 Frantzen, Johnna          JR Kalaheo             14-09.75   15-02.25     2  
  6 Senas, Ciera              SR Mililani            14-11.50   15-01.75     1  
  7 Holden, O'Rissa           JR Kalaheo             15-03.25   15-01.25  
  8 Robinson, Kimberleigh     JR Pearl City          14-04.50   15-00.00  
  9 Elig, Erika               SR Leilehua            14-00.00   14-09.25  
 10 Pratt, Jasmine            SO Mililani            14-11.00   14-06.25  
 11 Minor, Natasha            JR Radford             15-00.00   14-05.00  
 12 Kato, Jaecie              JR Aiea                13-08.25   14-03.25  
 13 Kuehu, Reiche             SO Waianae             13-03.00   13-10.25  
 
Event 22  Boys Long Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  18-06.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Santos, Jonovan           12 Mililani            20-09.50   21-09.00    10  
  2 Tutor, Redmond            JR Kahuku              19-04.00   21-08.50     8  
  3 Lewis, Juan               SR Radford             20-00.00   21-01.50     6  
  4 Lopez, Dave               JR Waialua             20-00.75   21-00.75     4  
  5 Fial, Joshua              SR Pearl City          18-09.00   20-06.50     2  
  6 Wetter, Mark              11 Mililani            20-01.00   19-07.75     1  
  7 Hayes, Jeremy             JR Radford             19-01.25   19-07.50  
  8 Obena, Joshua             JR Pearl City          19-07.50   19-05.00  
  9 Aguigui, Kevin               Campbell            18-10.50   19-04.25  
 10 Hanuna, Steven            SR Kaimuki             19-03.75   18-09.50  
 11 Spore, David              SR Leilehua            18-11.00   18-08.50  
 12 Davis, Dewey              SR Waianae             18-06.00   17-07.00  
 13 Benjamin, D'Andre         10 Mililani            18-08.25   16-11.25  
 
Event 23  Girls Triple Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  26-09.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gusman-Brown, Marina      JR Pearl City          33-02.25   34-03.00    10  
  2 Drake, Vanessa            JR Leilehua            33-04.75   33-06.00     8  
  3 Jones, Marjoie            JR Pearl City          29-09.00   32-06.50     6  
  4 Henna, Jennifer           SR Mililani            31-08.50   31-06.00     4  
  5 Pratt, Jasmine            SO Mililani            30-02.50   30-04.50     2  
  6 Lloyd, Roxanne            SR Waialua             29-07.00   29-07.25     1  
  7 McClay, Rachel            SR Mililani            28-11.00   29-01.00  
  8 Tanhchaleun, Amanda       SO Aiea                28-03.00   28-04.50  
 
Event 24  Boys Triple Jump
================================================================================
 Meet Qualifying:  36-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lopez, Dave               JR Waialua             42-04.50   43-03.50    10  
  2 Tutor, Redmond            JR Kahuku              41-10.00   43-01.75     8  
  3 Fial, Joshua              SR Pearl City          38-00.50   40-07.25     6  
  4 Obena, Joshua             JR Pearl City          40-06.00   40-06.00     4  
  5 Fuller, Tomasi            SR Kahuku              36-04.00   40-05.75     2  
  6 Kahoano, Maka             12 Mililani            36-09.50   39-09.50     1  
  7 Spore, David              SR Leilehua            38-11.00   39-03.00  
  8 Hanuna, Steven            SR Kaimuki             39-06.25   38-11.00  
  9 Nguyen, Hieu              SO Moanalua            36-01.25   37-10.50  
 10 Bumanglag, Elijah         JR Waipahu             38-00.75   37-09.75  
 11 Frantela, Antonio         SR Waianae             38-09.50   37-06.00  
 12 Slater, Corey             SR Aiea                37-10.00   37-05.00  
 13 Moore, Deonte'e           SO Leilehua            38-11.25   37-01.50  
 14 Davis, Dewey              SR Waianae             37-01.00   37-01.00  
 15 Dela Cruz, Micah          SO Pearl City          36-02.25   36-09.00  
 16 Perbera, Kekoa            11 Mililani            36-05.50   36-06.00  
 
Event 25  Girls Discus Throw
================================================================================
 Meet Qualifying:  80-00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gali, Koreta              SR Campbell            97-07.50     115-00    10  
  2 Purcell, Konae            SR Aiea                  121-06     114-03     8  
  3 Aalona, Ilissa            SO Kahuku                 93-00     109-00     6  
  4 Taele, Lily               SO Kahuku                 98-00     104-06     4  
  5 Misa, Samantha            FR Waipahu               100-10      96-01     2  
  6 Senas, Chasity            JR Mililani            86-10.50      89-07     1  
  7 Kaahu, Kuuipo             JR Kahuku                 86-00   87-03.50  
  8 Garcia, Sophia            SR Moanalua               85-10      84-05  
  9 Paia, Lokelani            SO Mililani               81-06   84-03.50  
 10 Asuega, Tessa             SO Mililani               87-02      80-03  
 
Event 26  Boys Discus Throw
================================================================================
 Meet Qualifying:  120-00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Achiu, Jacob              JR Campbell              131-00     143-05    10  
  2 Niumatalolo, David        SR Kahuku                128-05     130-02     8  
  3 Howard, Sean              SR Roosevelt             136-07     127-02     6  
  4 Machado, Branden          SR Kapolei               121-03     125-06     4  
  5 Mauga, Timoteo               Pearl City            129-05     123-05     2  
  6 Funaki, Vuni              JR McKinley              133-07  122-01.50     1  
  7 Beatty, Byron             JR Kahuku                129-00     120-02  
  8 Hunt, Justin              JR Aiea                  121-01     119-06  
  9 Watson, Aaron             JR Nanakuli              124-10     119-04  
 10 Fiso, Malone              SO Kahuku                121-06     113-09  
 11 Spencer, Michael          SR Waianae               121-01     112-07  
 12 Vaitai, Sosaia            SO Waianae               120-00     112-01  
 13 Velasco, Carlo            SR Campbell              123-03     110-09  
 14 Solo, Christopher         JR Campbell              121-00     107-01  
 -- Ieru, Raphael             SR McKinley              130-04         ND  
 
Event 27  Girls Shot Put
================================================================================
 Meet Qualifying:  26-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Purcell, Konae            SR Aiea                39-00.00   36-04.00    10  
  2 Gali, Koreta              SR Campbell            34-08.50   35-10.00     8  
  3 Kawaauhau, Juleesa        FR Kahuku              34-08.00   35-01.25     6  
  4 Garcia, Sophia            SR Moanalua            30-00.00   32-11.50     4  
  5 Paia, Lokelani            SO Mililani            33-01.00   31-08.50     2  
  6 Aalona, Ilissa            SO Kahuku              29-02.00   29-11.50     1  
  7 Misa, Samantha            FR Waipahu             30-04.00   29-10.00  
  8 Salanoa, Fale             FR Kailua              28-09.25   29-03.50  
  9 Kaahu, Kuuipo             JR Kahuku              29-00.00   28-00.50  
 10 Morris, Jamila            FR Nanakuli            28-01.25   27-05.75  
 11 Asuega, Tessa             SO Mililani            26-01.00   27-04.00  
 12 Lehano, Melissa           JR Mililani            23-11.00   27-02.50  
 13 Borden, Anika             JR Pearl City          28-02.00   27-00.00  
 14 Faaleaoga, Agnes          FR Kailua              28-00.50   26-08.00  
 15 Telona, Leinora              Nanakuli            28-07.00   24-01.00  
 
Event 28  Boys Shot Put
================================================================================
 Meet Qualifying:  41-00.00
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fruean, Beltshazzar       SR Leilehua            44-02.50   46-02.25    10  
  2 Beatty, Byron             JR Kahuku              43-01.00   43-11.50     8  
  3 Niumatalolo, David        SR Kahuku              42-04.00   41-05.00     6  
  4 Achiu, Jacob              JR Campbell            47-05.00   41-04.50     4  
  5 Hunt, Justin              JR Aiea                42-03.00   41-04.00     2  
  6 Mauga, Timoteo               Pearl City          42-11.00   40-06.50     1  
  7 Funaki, Vuni              JR McKinley            42-00.50   39-06.50  
  8 Miller, Joseph            SR Aiea                42-04.00   38-10.75  
  9 Cruz, Chad                JR Campbell            44-01.00   38-08.50  
 10 Spencer, Michael          SR Waianae             41-00.00   38-01.00  
 11 Matu'u, Seth-Ian          JR Leilehua            41-07.00   37-07.00  
 12 Namu, Matthew             SR Waipahu             43-07.00   37-04.25  
 13 Watson, Aaron             JR Nanakuli            41-01.00   37-00.50