Make your own free website on Tripod.com
                2005 Kaiser Preseason Meet - 3/19/2005                     
                                    Girls Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Belair, Brooke            FR Radford                  18.6h  
  2 Miyat, Alyssa Joy         FR Radford                  20.2h  
  3 Turlington, Tempestt      FR Radford                  21.2h  
  4 Massengale, Geraldine     FR Radford                  21.3h  
  5 Stenerson, Keri           SO Leilehua                 21.4h  
  6 Mison, Jaelyn             FR Radford                  23.2h  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oliveros, Joanna          SR Pearl City               18.1h  
  1 Burd, Charity             JR Radford                  18.1h  
  3 Price, Kharyse            SO Radford                  18.4h  
  4 Or, Alice                 SR Kaiser                   20.5h  
  5 Kehaulani, Kim            JR Kaiser                   21.2h  
  6 Kumashiro, Tamalyn        JR Kaiser                   21.5h  
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gusman-Brown, Marina      JR Pearl City               13.2h  
  2 Tanaka, Amy                  Pearl City               13.8h  
  3 Fuller, Meghan               Pearl City               13.8h  
  4 Yoshino, Jolie            SR Kaiser                   13.9h  
  5 Kawainui, Amber              Pearl City               14.5h  
  6 Cray, Ebony               SO Radford                  14.5h  
  7 Lantry, Nicole            FR Radford                  14.5h  
  7 Gingras, Francesca        FR Campbell                 14.5h  
  9 Christina, Ramie          SO Leilehua                 14.6h  
 10 Nicolas, Nicole              Pearl City               14.8h  
 11 Hashimoto, Tami              Pearl City               14.8h  
 12 Stenerson, Keri           SO Leilehua                 14.9h  
 13 Miyat, Alyssa Joy         FR Radford                  15.0h  
 14 Cunningham, Lalita        SO Pearl City               15.2h  
 15 Bass, Whitney             SO Radford                  15.3h  
 16 Turlington, Tempestt      FR Radford                  15.4h  
 17 Borsa, Alana              SO Leilehua                 15.6h  
 18 Mison, Jaelyn             FR Radford                  16.0h  
 19 Massengale, Geraldine     FR Radford                  16.4h  
 20 Gaines, Littel               Pearl City               17.7h  
 21 Metcalf, Thalia           SO Radford                  19.7h  
 
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Marjoie               Pearl City               13.1h  
  2 Cox, Mariama              SO Radford                  13.2h  
  3 Couch, Latrice            JR Leilehua                 13.5h  
  4 Minor, Natasha            JR Radford                  13.6h  
  5 Coger-Thomas, Mackenzie   SR Leilehua                 14.0h  
  6 Burd, Charity             JR Radford                  14.0h  
  7 Price, Kharyse            SO Radford                  14.1h  
  8 Poling, Ashley            JR Kaiser                   14.2h  
  9 Racette, Paulina          JR Leilehua                 14.3h  
  9 Isnec, Jennifer           JR Leilehua                 14.3h  
 11 Higa, Ada                 JR Leilehua                 14.4h  
 12 Markle, Janell            SR Leilehua                 14.5h  
 13 Crawford, Lauren          SO Leilehua                 15.6h  
 14 Smith, Alyssa             JR Leilehua                 16.8h  
 
Event 9  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grebe, Kelley             FR Radford                5:41.4h  
  2 Rice, Kelli               SO Leilehua               5:59.8h  
  3 Segawa, Kaualiiliimaikal  SO Leilehua               6:10.5h  
  4 Hollies, Joilynn          FR Campbell               6:25.3h  
  5 Maeshiro, Chloe              Pearl City             6:36.6h  
  6 Maze, Brianne             SO Radford                6:45.3h  
  7 Navarro, Miladee          SO Radford                6:46.8h  
  8 Wiesman, Tanya            SO Leilehua               6:52.1h  
  9 Beppu, Kimberlyn          SO Leilehua               7:07.9h  
 10 Kreel, Daphne             SO Radford                7:37.0h  
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sienkiewicz, Chimene      SR Pearl City             5:30.0h  
  1 Lee, Rochelle             SO Kaiser                 5:30.0h  
  3 Salvador, Annzen          SR Campbell               5:40.0h  
  4 Ochiae, Anne              JR Pearl City             5:45.2h  
  5 Yasumoto, Cheryl          JR Pearl City             5:48.0h  
  6 Ribao, Sonia              SR Kaiser                 5:58.8h  
  7 Lee, Susannah             SR Kaiser                 6:08.3h  
  8 Minami, Tia               JR Pearl City             6:11.1h  
  9 Gingras, Samantha         JR Campbell               6:12.3h  
 10 Layugan, Laura            JR Radford                6:19.5h  
 11 Gumm, Molly               JR Radford                6:33.6h  
 12 Brown, Christina          JR Radford                6:38.7h  
 13 Dasalla, Ednalyn          JR Leilehua               6:56.6h  
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                              57.1h  
  2 Leilehua High School  'A'                             57.5h  
 
Event 14  Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                              54.3h  
  2 Kaiser High School  'A'                               55.1h  
  2 Leilehua High School  'A'                             55.1h  
  4 Pearl City High School  'A'                           56.2h  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ricketts, Terryn          SO Leilehua               1:06.9h  
  2 Belair, Brooke            FR Radford                1:07.2h  
  3 Tanaka, Amy                  Pearl City             1:08.7h  
  4 Kessler, Jordan           FR Radford                1:09.0h  
  5 Christina, Ramie          SO Leilehua               1:09.0h  
  6 Chandler, Christiana      SO Leilehua               1:09.0h  
  7 McKinnon, Dacia           SO Campbell               1:10.1h  
  8 Pascua, Gabriella         SO Leilehua               1:10.6h  
  9 Campbell, Tanysha         SO Radford                1:13.6h  
 10 Kawainui, Amber              Pearl City             1:15.5h  
 11 Nicolas, Nicole              Pearl City             1:17.0h  
 12 Fuller, Meghan               Pearl City             1:20.2h  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SO Kaiser                 1:03.5h  
  2 Couch, Latrice            JR Leilehua               1:09.6h  
  3 Nishikida, Corrie         JR Pearl City             1:10.2h  
  4 Kehaulani, Kim            JR Kaiser                 1:10.7h  
  5 Markle, Janell            SR Leilehua               1:10.8h  
  6 Belen, Jiana              JR Leilehua               1:26.1h  
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehaulani, Kim            JR Kaiser                   53.6h  
  2 Or, Alice                 SR Kaiser                   58.0h  
  3 Macapagal, Delilah        SR Leilehua               1:05.2h  
  4 Mison, Jaelyn             FR Radford                1:08.0h  
  5 Massengale, Geraldine     FR Radford                1:08.1h  
 
Event 22  Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oliveros, Joanna          SR Pearl City               52.5h  
  2 Price, Kharyse            SO Radford                  52.5h  
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Atkins, Kia               SO Radford                2:39.0h  
  2 Ricketts, Terryn          SO Leilehua               2:43.7h  
  3 McKinnon, Dacia           SO Campbell               3:03.5h  
  4 Hollies, Joilynn          FR Campbell               3:04.9h  
  5 Maze, Brianne             SO Radford                3:09.4h  
  6 Navarro, Miladee          SO Radford                3:12.2h  
  7 Maeshiro, Chloe              Pearl City             3:12.5h  
  8 Talaroc, Margret          SO Leilehua               3:23.3h  
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bratton, Leialoha         SO Kaiser                 2:39.6h  
  2 Sienkiewicz, Chimene      SR Pearl City             2:40.4h  
  3 Yasumoto, Cheryl          JR Pearl City             2:43.7h  
  4 Frank, Savannah           JR Radford                2:44.3h  
  5 Miyahara, Yumi            JR Kaiser                 2:45.5h  
  6 Layugan, Laura            JR Radford                2:59.8h  
  7 Gingras, Samantha         JR Campbell               3:07.4h  
  8 Gumm, Molly               JR Radford                3:18.7h  
  9 Belen, Jiana              JR Leilehua               3:32.4h  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Guzman-Brown, Brittany       Pearl City               28.5h  
  2 Pascua, Gabriella         SO Leilehua                 29.8h  
  3 Belair, Brooke            FR Radford                  29.9h  
  4 Campbell, Tanysha         SO Radford                  30.3h  
  5 Cray, Ebony               SO Radford                  30.7h  
  6 Gingras, Francesca        FR Campbell                 31.0h  
  7 Lantry, Nicole            FR Radford                  31.1h  
  8 Bass, Whitney             SO Radford                  31.3h  
  9 Hashimoto, Tami              Pearl City               31.7h  
  9 Nicolas, Nicole              Pearl City               31.7h  
 11 Stenerson, Keri           SO Leilehua                 32.0h  
 12 Cunningham, Lalita        SO Pearl City               32.2h  
 13 Borsa, Alana              SO Leilehua                 33.8h  
 14 Gaines, Littel               Pearl City               37.4h  
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Minor, Natasha            JR Radford                  27.7h  
  2 Or, Alice                 SR Kaiser                   27.7h  
  3 Jones, Marjoie               Pearl City               27.9h  
  4 Couch, Latrice            JR Leilehua                 28.7h  
  5 Burd, Charity             JR Radford                  29.5h  
  6 Coger-Thomas, Mackenzie   SR Leilehua                 30.0h  
  7 Isnec, Jennifer           JR Leilehua                 30.5h  
  8 Markle, Janell            SR Leilehua                 30.8h  
  9 Racette, Paulina          JR Leilehua                 31.5h  
 10 Becliako, Patience        JR Leilehua                 32.8h  
 11 Smith, Alyssa             JR Leilehua                 33.5h  
 
Event 42  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poling, Ashley            JR Kaiser                 4-06.00  
  2 Macapagal, Delilah        SR Leilehua               4-00.00  
 
Event 46  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Itano, Leilani            SR Kaiser                 9-00.00  
  2 Frank, Savannah           JR Radford                6-06.00  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fuller, Meghan               Pearl City            12-03.25  
  2 Tanaka, Amy                  Pearl City            11-06.75  
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Marjoie               Pearl City            13-10.00  
  2 Coger-Thomas, Mackenzie   SR Leilehua              13-08.00  
  3 Robinson, Kimberleigh     JR Pearl City            13-00.50  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanaka, Amy                  Pearl City            29-02.00  
  2 Fuller, Meghan               Pearl City            27-05.00  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gusman-Brown, Marina      JR Pearl City            30-02.00  
  2 Robinson, Kimberleigh     JR Pearl City            29-02.00  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Talaroc, Mary             FR Leilehua                 60-06  
  2 Talaroc, Margret          SO Leilehua              53-03.50  
  3 Maya, Sara                FR Leilehua                 51-05  
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gali, Koreta              SR Campbell             105-09.50  
  2 Yoshino, Jolie            SR Kaiser               103-08.50  
  3 Borden, Anika                Pearl City               74-04  
  4 Bajo, Samantha            SR Leilehua                 52-10  
  5 Robinson, Kimberleigh     JR Pearl City               49-02  
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Talaroc, Margret          SO Leilehua              18-06.50  
  2 Talaroc, Mary             FR Leilehua              15-10.50  
  3 Maya, Sara                FR Leilehua                 11.50  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gali, Koreta              SR Campbell              34-04.00  
  2 Borden, Anika                Pearl City            27-02.00  
  3 Robinson, Kimberleigh     JR Pearl City            21-04.00  
  4 Bajo, Samantha            SR Leilehua              20-00.50  
                                    Boys Results                                    
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Westbrook, Phillip        JR Kaiser                   19.2h  
  2 Soto, Joseph                 Pearl City               20.7h  
  3 Owoc, Joshua              FR Radford                  21.1h  
  4 Borden, Kawika               Pearl City               22.8h  
  4 Miyat, Florimar           SO Radford                  22.8h  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Owens, Thomas                Pearl City               16.2h  
  2 Spore, David              SR Leilehua                 17.4h  
  3 Masaniai, Shane           JR Radford                  18.5h  
  4 Tuisamatatele, Jersiaha   JR Radford                  18.6h  
  5 Questal, Jarret           SO Pearl City               18.8h  
  6 Burciaga, Ryan            JR Radford                  19.1h  
  7 Smith, Carvin             JR Radford                  22.0h  
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Jesse                SO Campbell                 11.6h  
  1 Coffin, Mene              SO Leilehua                 11.6h  
  3 Moore, Shenon             FR Kaiser                   11.8h  
  4 Young, Darrel             SO Leilehua                 11.9h  
  5 Lawelawe, Isaiah          SO Leilehua                 12.0h  
  6 Carlson, Patrick          FR Radford                  12.1h  
  7 Hagio, Austin                Pearl City               12.1h  
  7 Dela Cruz, Micah             Pearl City               12.1h  
  9 Chen, Bryson                 Pearl City               12.2h  
 10 Landestoy, William           Leilehua                 12.2h  
 10 Webb, Zackary             SO Radford                  12.2h  
 10 Moku, Delton              SO Campbell                 12.2h  
 13 Hewlett, Francis          SO Pearl City               12.3h  
 14 Daniels, Travis           SO Radford                  12.4h  
 15 Moore, Deonte'e           SO Leilehua                 12.4h  
 16 Hunter, Brice             SO Leilehua                 12.5h  
 17 Questal, Jarret           SO Pearl City               12.8h  
 17 Dela Cruz, Cameron           Pearl City               12.8h  
 19 Soto, Joseph                 Pearl City               13.0h  
 20 Owoc, Joshua              FR Radford                  13.1h  
 21 Cantere, Chez                Pearl City               13.2h  
 22 Wai, Tai Seng                Pearl City               13.3h  
 23 Wood, Colby               FR Leilehua                 13.3h  
 24 Dyas, Rix                 SO Kaiser                   13.4h  
 25 McMoore, Bronson          FR Kaiser                   13.7h  
 26 Sakuma, Kristopher           Pearl City               14.0h  
 27 Ynigues, Travis              Pearl City               14.2h  
 28 Matsumiya, Chad           FR Leilehua                 14.3h  
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alices, Michael           SR Kaiser                   11.1h  
  2 Daniels, Alexander        JR Radford                  11.1h  
  3 Lewis, Juan               SR Radford                  11.4h  
  3 Fruean, Beltshazzar       SR Leilehua                 11.4h  
  5 Maldon, Trevor            JR Radford                  11.5h  
  6 Miller, Evan              SR Kaiser                   11.6h  
  7 Coffin, Mene              SO Leilehua                 11.8h  
  8 Lawelawe, Justin          SR Leilehua                 11.9h  
  9 Canteen, Garret           JR Radford                  11.9h  
 10 Bell, Rickey              SR Leilehua                 12.0h  
 11 Wantowski, Russell        JR Radford                   12.0  
 12 Tokuoka-Bright, Matthew   SR Radford                  12.1h  
 12 Atangan, Daniel           JR Radford                  12.1h  
 14 Racoma, Rooney            JR Leilehua                 12.1h  
 14 Babas, Anthony            JR Radford                  12.1h  
 16 Baughn, Stephen           SR Radford                  12.2h  
 17 Drake, Leon               SR Leilehua                 12.2h  
 18 Kauhane, Abraham             Pearl City               12.2h  
 19 Majied, Dorian            FR Campbell                 12.7h  
 20 Cobb, Kelii               JR Radford                  13.3h  
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Akagi, Alan               FR Leilehua               4:50.2h  
  2 Marshall, Joshua          SO Radford                4:50.9h  
  3 Turner, Niko              SO Leilehua               4:52.9h  
  4 Majied, Dorian            FR Campbell               5:00.3h  
  5 Gumm, Charles             SO Radford                5:01.1h  
  6 Zimney, Joshua            FR Radford                5:02.8h  
  7 Adair, Joseph             SO Radford                5:07.7h  
  8 Yamaguchi, Bryce             Pearl City             5:09.4h  
  9 Gingras, Leo              SO Campbell               5:15.7h  
 10 Lawelawe, Justin          SR Leilehua               5:16.5h  
 11 Tadeo, Jeremy                Pearl City             5:19.9h  
 12 Suster, Robert            FR Campbell               5:27.9h  
 13 Weisman, Ben              FR Leilehua               6:08.1h  
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pascua, Bryson            SR Pearl City             4:26.6h  
  2 Tanaka, Brian             SR Pearl City             4:44.5h  
  3 Valeriano, Jacob          JR Campbell               4:46.7h  
  4 Kenessey, Chas            JR Campbell               5:01.4h  
  5 Uclusin, Raymondchito     JR Leilehua               5:59.3h  
 
Event 15  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pearl City High School  'A'                           48.2h  
  2 Radford High School  'A'                              49.4h  
  3 Kaiser High School  'A'                               49.5h  
  4 Leilehua High School  'A'                             49.5h  
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                              46.0h  
  2 Pearl City High School  'A'                           48.4h  
  3 Radford High School  'B'                              48.4h  
  4 Leilehua High School  'A'                             48.5h  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Shenon             FR Kaiser                   56.3h  
  2 Hagio, Austin                Pearl City               57.3h  
  3 Anderson, Morrris         JR Leilehua                 57.7h  
  4 Carlson, Patrick          FR Radford                  58.0h  
  5 Webb, Zackary             SO Radford                  59.3h  
  6 Roberson, Jernell         FR Leilehua               1:00.9h  
  7 Sutton, Levi              SO Leilehua               1:01.1h  
  8 Borden, Kawika               Pearl City             1:02.7h  
  9 Hewlett, Francis          SO Pearl City             1:02.7h  
 10 Inoue, Micah              SO Kaiser                 1:02.8h  
 11 Berlette, John            FR Radford                1:03.3h  
 12 Soto, Joseph                 Pearl City             1:04.0h  
 13 Wood, Colby               FR Leilehua               1:04.3h  
 14 Cantere, Chez                Pearl City             1:04.7h  
 15 Nardone, David            FR Radford                1:05.0h  
 16 Ynigues, Travis              Pearl City             1:06.0h  
 17 Siquig, Christopher          Leilehua               1:07.0h  
 18 Sakuma, Kristopher           Pearl City             1:08.0h  
 19 Wai, Tai Seng                Pearl City             1:09.0h  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Laupola, Isaac            SR Campbell                 51.1h  
  2 Drake, Leon               SR Leilehua                 57.9h  
  3 Moku, Dayton              SR Campbell                 57.9h  
  4 Gealon, Aaron             SR Campbell                 58.3h  
  5 Akagi, Andrew             SR Leilehua                 59.5h  
  6 Aguigui, Kevin               Campbell               1:00.1h  
  7 Gervacio, Allen           JR Campbell               1:01.6h  
  8 Cheng, Clint              JR Kaiser                 1:02.7h  
  9 Longtin, Joseph              Leilehua               1:04.0h  
 10 Navarro, Joshua           JR Leilehua               1:11.9h  
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniels, Alexander        JR Radford                  43.9h  
  2 Venglar, Eric             SR Radford                  44.5h  
  3 Tokuoka-Bright, Matthew   SR Radford                  45.2h  
  4 Criado, Clinton           SO Kaiser                   48.9h  
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Owens, Thomas                Pearl City               42.0h  
  2 Miller, Evan              SR Kaiser                   44.6h  
  3 Burciaga, Ryan            JR Radford                  45.5h  
  4 Babas, Anthony            JR Radford                  45.8h  
  5 Masaniai, Shane           JR Radford                  51.0h  
  6 Bunker, Jacob             JR Kaiser                   51.0h  
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Joshua          SO Radford                2:22.0h  
  2 Questal, Jarret           SO Pearl City             2:22.7h  
  3 Majied, Dorian            FR Campbell               2:24.0h  
  4 Satterwhite, Gary         SO Radford                2:24.3h  
  5 Yamaguchi, Bryce             Pearl City             2:24.7h  
  6 Adair, Joseph             SO Radford                2:28.1h  
  7 Inoue, Micah              SO Kaiser                 2:31.8h  
  8 Zimney, Joshua            FR Radford                2:32.7h  
  9 Gumm, Charles             SO Radford                2:33.1h  
 10 Roberson, Jernell         FR Leilehua               2:34.0h  
 11 Cercillieux, Julien          Kaiser                 2:35.9h  
 12 Tadeo, Jeremy                Pearl City             2:36.2h  
 13 Gingras, Leo              SO Campbell               2:38.4h  
 14 Nardone, David            FR Radford                2:39.8h  
 15 Sutton, Levi              SO Leilehua               2:41.1h  
 16 Berlette, John            FR Radford                2:41.4h  
 17 Pascua, Keala                Leilehua               2:58.8h  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pascua, Bryson            SR Pearl City             2:04.1h  
  2 Swart, Dennis                Kaiser                 2:05.2h  
  3 Travers, Ian              SR Radford                2:10.0h  
  4 Gervacio, Allen           JR Campbell               2:39.0h  
  5 Uclusin, Raymondchito     JR Leilehua               2:50.7h  
  6 Navarro, Joshua           JR Leilehua               3:13.8h  
 
Event 43  Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Satterwhite, Gary         SO Radford                5-06.00  
  2 Moore, Deonte'e           SO Leilehua               4-10.00  
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alices, Michael           SR Kaiser                 6-02.00  
  1 Hayes, Jeremy             JR Radford                6-02.00  
  3 Jones, Dontez             FR Radford                6-00.00  
  4 Obena, Joshua             JR Pearl City             5-02.00  
  5 Wantowski, Russell        JR Radford                5-00.00  
  5 Canteen, Garret           JR Radford                5-00.00  
  5 Daniels, Alexander        JR Radford                5-00.00  
  8 Maldon, Trevor            JR Radford                4-10.00  
  9 Spore, David              SR Leilehua               4-08.00  
 
Event 47  Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bunker, Trent             SO Kaiser                 7-00.00  
 
Event 48  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tokuoka-Bright, Matthew   SR Radford                9-00.00  
  2 McConnell, Ryan           SR Radford                8-00.00  
  2 Venglar, Eric             SR Radford                8-00.00  
  4 Atangan, Daniel           JR Radford                7-06.00  
  4 Yago, Yahweh              SR Leilehua               7-06.00  
 -- Cobb, Kelii               JR Radford                     NH  
 -- Schaefer, Eric            JR Kaiser                      NH  
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dela Cruz, Micah             Pearl City            17-01.50  
  2 Moore, Deonte'e           SO Leilehua              16-00.00  
  3 Moku, Delton              SO Campbell              15-10.00  
  4 Carlson, Patrick          FR Radford               15-09.50  
  5 Wood, Colby               FR Leilehua              14-08.75  
  6 Dela Cruz, Cameron           Pearl City            14-08.50  
  7 Cantere, Chez                Pearl City            14-02.25  
  8 Escano, Vincent              Pearl City            12-05.50  
  9 Roberson, Jernell         FR Leilehua              12-03.00  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Juan               SR Radford               20-00.00  
  2 Obena, Joshua             JR Pearl City            18-08.75  
  3 Spore, David              SR Leilehua              17-06.50  
  4 Aguigui, Kevin               Campbell              17-03.75  
  5 Smith, Isiah              JR Campbell              17-00.00  
  6 Burciaga, Ryan            JR Radford               16-09.50  
  7 Laupola, Isaac            SR Campbell              16-08.00  
  8 Kauhane, Abraham             Pearl City            16-03.50  
  9 Yago, Yahweh              SR Leilehua              15-08.50  
 10 Uclusin, Raymondchito     JR Leilehua              12-06.75  
 11 Gantner, Anthony          SR Radford               11-02.00  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Deonte'e           SO Leilehua              35-00.00  
  2 Dela Cruz, Micah             Pearl City            34-02.00  
  3 Pacupac, Chase               Pearl City            33-01.00  
  4 Cantere, Chez                Pearl City            32-07.00  
  5 Dela Cruz, Cameron           Pearl City            31-05.00  
  6 Gingras, Leo              SO Campbell              30-11.00  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Obena, Joshua             JR Pearl City            38-06.00  
  2 Fial, Joshua              SR Pearl City            38-00.50  
  3 Salvacion, Ricky          SR Pearl City            37-00.00  
  4 Yago, Yahweh              SR Leilehua              35-06.50  
  5 Valeriano, Jacob          JR Campbell              32-06.50  
  6 Kauhane, Abraham             Pearl City            31-09.00  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matautia, Ryan            10 Campbell                 94-08  
  2 Pascua, Keala                Leilehua                 87-04  
  3 Borden, Kawika               Pearl City               83-05  
  4 Samifua, Faia'oga         SO Radford               82-00.25  
  5 McDermott, Patrick        FR Radford                  60-10  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Achiu, Jacob              JR Campbell                134-03  
  2 Pelupelu, David           SR Leilehua             125-02.50  
  3 Solo, Christopher         JR Campbell                122-05  
  4 Cruz, Chad                JR Campbell                121-01  
  5 Mauga, Timoteo               Pearl City           118-07.50  
  6 Velasco, Carlo            SR Campbell             118-04.50  
  7 Tuisamatatele, Jersiaha   JR Radford              104-10.50  
  8 Masaniai, Shane           JR Radford               97-06.50  
  9 Ponce, Cirilo             JR Leilehua                 95-01  
 10 Gandule, Don              SR Campbell                 91-08  
 11 Lawelawe, Isaiah          SO Leilehua              90-01.50  
 12 Scheuring, Ian            JR Radford               84-01.50  
 13 Samifua, Akuso            JR Radford                  80-00  
 14 Price, Kendall               Pearl City            73-04.50  
 15 Low, Blaise                  Pearl City               73-03  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Borden, Kawika               Pearl City            33-06.00  
  2 Tafai, Terrance           FR Campbell              31-06.50  
  3 Matautia, Ryan            10 Campbell              31-03.50  
  4 Pascua, Keala                Leilehua              29-11.00  
  5 Jenks, Jordan             FR Leilehua              25-02.50  
  6 Samifua, Faia'oga         SO Radford               23-11.00  
  7 McDermott, Patrick        FR Radford               23-10.00  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fruean, Beltshazzar       SR Leilehua              41-11.00  
  2 Achiu, Jacob              JR Campbell              41-00.50  
  3 Pelupelu, David           SR Leilehua              39-10.50  
  4 Mauga, Timoteo               Pearl City            38-06.00  
  5 Matu'u, Seth-Ian          JR Leilehua              36-02.50  
  6 Samifua, Akuso            JR Radford               35-07.00  
  7 Velasco, Carlo            SR Campbell              34-08.00  
  8 Maake, Christopher           Pearl City            34-02.50  
  9 Ponce, Cirilo             JR Leilehua              34-00.50  
 10 Cruz, Chad                JR Campbell              33-07.00  
 11 Scheuring, Ian            JR Radford               31-11.00  
 12 Price, Kendall               Pearl City            30-04.50  
 12 Solo, Christopher         JR Campbell              30-04.50  
 14 Gandule, Don              SR Campbell              30-00.50  
 15 Innis, Kenneth               Leilehua              28-11.50  
 16 Low, Blaise                  Pearl City            28-09.00