Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School       Hy-Tek's Meet Manager 4/21/2005 11:03 PM
        2005 OIA Junior Varsity Championships - 4/21/2005 to 4/23/2005         
                             Mililani High School                              
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===============================================================================
        18.04  STAT
        20.24  VOIA
 Meet Qualifying:  22.84
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Juliano, Leslie               SO Waipahu               19.67  VOIA  
  2  Miyat, Alyssa Joy             FR Radford               19.01  VOIA  
  3  Byun, Jennifer                SO Roosevelt             18.39  VOIA  
  4  Belair, Brooke                FR Radford               18.25  VOIA  
  5  Nickerson, Kathryn            SO Moanalua              18.27  VOIA  
  6  Iha, Christine                FR Kalani                18.82  VOIA  
  7  Haru, Ihilani                 SO Chs                   19.25  VOIA  
  8  Kawana, Sabrina               10 Mililani              19.71  VOIA  
Alternates
  1  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae               19.86        
  2  Manaday, Marinett             SO Farrington            19.94        
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        13.24  STAT
        14.24  VOIA
 Meet Qualifying:  15.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Wilson, Jessica               SO Chs                   13.65  VOIA  
  2  Nautu, Helanica               SO Kahuku                13.30  VOIA  
  3  Tanaka, Amy                      Pearl City            13.41  VOIA  
  4  Thomas, Tasia                 FR Moanalua              12.90  STAT  
  5  Quarles, Ciara                 9 Mililani              13.08  STAT  
  6  Speer, Lani                   FR Kahuku                13.66  VOIA  
  7  Alejado, Chyanne              SO Kapolei               13.63  VOIA  
  8  Armstrong, Megan              SO Kapolei               13.67  VOIA  
Alternates
  1  Yuen, Jordan                   9 Mililani              13.73        
  2  Francis, Priscilla            FR Radford               13.81        
 
Event 5  Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
      5:28.04  STAT
      5:53.54  VOIA
 Meet Qualifying:  6:53.44
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Atkins, Kia                   SO Radford             5:14.65  STAT  
  2  Ishihara, Kelli               10 Mililani            5:26.45  STAT  
  3  Carmack, Kawailelenani        SO Kapolei             5:32.91  VOIA  
  4  Grebe, Kelley                 FR Radford             5:34.13  VOIA  
  5  Wasson, Keilani               FR Kahuku              5:32.95  VOIA  
  6  Chun, Hillary                 SO Kaiser              5:50.24  VOIA  
  7  Tran, Pauline                 SO Roosevelt           5:40.82  VOIA  
  8  Hollies, Joilynn               9 Campbell            5:45.40  VOIA  
Alternates
  1  Kawana, Melissa                9 Mililani            5:51.20        
  2  Cowper, Samantha              SO Leilehua            5:52.62        
 
Event 7  Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
        55.04  STAT
        58.24  VOIA
 Meet Qualifying:  66.24
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Radford High School                                    55.77  VOIA  
  2  Castle High School                                     55.49  VOIA  
  3  Mililani High School                                   54.04  STAT  
  4  Kahuku High School                                     53.34  STAT  
  5  Kapolei High School                                    53.85  STAT  
  6  Moanalua High School                                   54.70  STAT  
  7  Farrington High School                                 55.72  VOIA  
  8  Pearl City High School                                 56.14  VOIA  
Alternates
  1  Leilehua High School                                   56.28        
  2  Waianae High School                                    56.50        
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        65.14  STAT
        69.24  VOIA
 Meet Qualifying:  78.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Kessler, Jordan               FR Radford               67.12  VOIA  
  2  McKinnon, Dacia               10 Campbell              66.71  VOIA  
  3  Elbourne, Renee               SO Kaimuki               65.11  STAT  
  4  Wilson, Jessica               SO Chs                   63.42  STAT  
  5  Ricketts, Terryn              SO Leilehua              64.22  STAT  
  6  Thomas, Tasia                 FR Moanalua              66.37  VOIA  
  7  Roach, Noelani                SO Waipahu               67.38  VOIA  
  8  Wilson, Marina                FR Kaimuki               68.06  VOIA  
Alternates
  1  Fujiwara, Dana                FR Waipahu               68.91        
  2  Aranaydo, Tahnee              SO Farrington            69.23        
 
Event 11  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===============================================================================
        52.24  STAT
        56.24  VOIA
 Meet Qualifying:  62.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Chang-Remular, Liane          FR Aiea                  56.66        
  2  Quarles, Ciara                 9 Mililani              54.98  VOIA  
  3  Iha, Christine                FR Kalani                54.13  VOIA  
  4  Nickerson, Kathryn            SO Moanalua              53.06  VOIA  
  5  Belair, Brooke                FR Radford               53.93  VOIA  
  6  Haru, Ihilani                 SO Chs                   55.01  VOIA  
  7  Manaday, Marinett             SO Farrington            56.18  VOIA  
  8  Settergren, Kelly                Kapolei               57.77        
Alternates
  1  Kim, Lydia                    SO Roosevelt             57.83        
  2  Zamansani, Zsaleh             FR Roosevelt             58.39        
 
Event 13  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
      2:35.24  STAT
      2:50.24  VOIA
 Meet Qualifying:  3:15.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Atkins, Kia                   SO Radford             2:32.03  STAT  
  2  Ricketts, Terryn              SO Leilehua            2:35.86  VOIA  
  3  Ishihara, Kelli               10 Mililani            2:36.02  VOIA  
  4  McKinnon, Dacia               10 Campbell            2:36.92  VOIA  
  5  Painter, Danielle             10 Mililani            2:39.70  VOIA  
  6  Wilson, Marina                FR Kaimuki             2:42.84  VOIA  
  7  Brack-Werner, Grace              Nanakuli            2:39.28  VOIA  
  8  Kessler, Jordan               FR Radford             2:40.58  VOIA  
Alternates
  1  Grebe, Kelley                 FR Radford             2:44.83        
  2  Chun, Hillary                 SO Kaiser              2:48.13        
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        27.64  STAT
        29.74  VOIA
 Meet Qualifying:  32.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Speer, Lani                   FR Kahuku                28.83  VOIA  
  2  Elbourne, Renee               SO Kaimuki               28.68  VOIA  
  3  Nautu, Helanica               SO Kahuku                27.89  VOIA  
  4  Thomas, Tasia                 FR Moanalua              27.25  STAT  
  5  Taketa, Yasmina               FR Kalani                27.86  VOIA  
  6  Walker, Vailima               SO Kahuku                29.43  VOIA  
  7  Paia, Pauline                  9 Mililani              28.68  VOIA  
  8  Francis, Priscilla            FR Radford               29.06  VOIA  
Alternates
  1  Belair, Brooke                FR Radford               29.38        
  2  Pascua, Gabriella                Leilehua              29.42        
 
Event 17  Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
     12:15.24  STAT
     13:00.64  VOIA
 Meet Qualifying:  13:56.44
     Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Ishihara, Kelli               10 Mililani           12:00.64  STAT  
  2  Kawana, Melissa                9 Mililani           12:21.84  VOIA  
  3  Wasson, Keilani               FR Kahuku             12:21.84  VOIA  
  4  Tran, Pauline                 SO Roosevelt          12:29.84  VOIA  
  5  Carmack, Kawailelenani        SO Kapolei            12:30.44  VOIA  
  6  Rice, Kelli                   SO Leilehua           12:49.53  VOIA  
  7  Muramoto, Shannon             SO Kalani             13:02.24        
  8  Segawa, Kaualiiliimaikalani   SO Leilehua           13:02.74        
  9  Cowper, Samantha              SO Leilehua           13:10.04        
 10  Bae, Nicole                   FR Roosevelt          13:11.34        
 11  Yamamoto, Stephanie           10 Mililani           13:27.11        
 12  Chun, Hillary                 SO Kaiser             13:29.04        
 13  Leon-Guerrero, Naomi          FR Kaiser             13:37.04        
 14  Lozano, Jennifer              SO Waipahu            13:38.40        
 15  Reichers, Jessica             SO Moanalua           13:43.04        
 16  Stokes-Wickersham, Angelena   FR Chs                13:55.34        
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
      4:32.24  STAT
      4:48.24  VOIA
 Meet Qualifying:  5:12.24
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Moanalua High School                                 4:45.32  VOIA  
  2  Radford High School                                  4:35.69  VOIA  
  3  Leilehua High School                                 4:35.30  VOIA  
  4  Kahuku High School                                   4:29.68  STAT  
  5  Mililani High School                                 4:34.05  VOIA  
  6  Castle High School                                   4:35.54  VOIA  
  7  Kapolei High School                                  4:38.78  VOIA  
  8  Nanakui High School                                  4:45.88  VOIA  
Alternates
  1  Pearl City High School                               4:46.85        
  2  Roosevelt High School                                4:47.44        
 
Event 21  Girls High Jump Junior Varsity
===============================================================================
      4-08.00  STAT
      4-04.00  VOIA
 Meet Qualifying:  4-00.00
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  De Vera, Mary Rose            SO Leilehua            4-02.00        
  2  Zamansani, Zsaleh             FR Roosevelt           4-02.00        
  3  Kobayashi, Cara               10 Mililani            4-04.00   VOIA 
  4  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae             4-04.00   VOIA 
  5  Graves, Michelle              10 Mililani            4-05.00   VOIA 
  6  Settergren, Kelly                Kapolei             4-06.00   VOIA 
  7  Dudoit, Tahnee                SO Roosevelt           4-06.00   VOIA 
  8  Griffin, Veronica              9 Mililani            4-08.00   STAT 
  9  Tuinei, Julia                 FR Waianae             4-08.00   STAT 
 
Event 25  Girls Long Jump Junior Varsity
===============================================================================
     15-03.00  STAT
     14-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  13-00.00
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Naone, Charnelle                 Nanakuli           13-00.00        
  2  Whittaker, Megan              SO Kalani             13-01.00        
  3  Enos-Amanonce, Jasmine        SO Waianae            13-04.50        
  4  Griffin, Veronica              9 Mililani           13-05.25        
  5  Cabuyadau, Kimberly           SO Kalani             13-06.00        
  6  Gaoiran, Cristel-May          SO Farrington         13-06.00        
  7  Bajet, Kelsie                 FR Chs                13-08.50        
  8  Kuehu, Reiche                 SO Waianae            13-10.25        
  9  Porter, Veronica              10 Mililani           13-10.50        
 10  Poter, Veronica                  Mililani           13-10.50        
 11  Dudoit, Tahnee                SO Roosevelt          14-01.00   VOIA 
 12  Tanaka, Amy                      Pearl City         14-03.25   VOIA 
 13  Churchwell, Myisha            FR Kapolei            14-05.50   VOIA 
 14  Fukushima, Raenaa              9 Mililani           14-07.75   VOIA 
 15  Elbourne, Renee               SO Kaimuki            14-08.50   VOIA 
 16  Taketa, Yasmina               FR Kalani             14-10.00   VOIA 
 
Event 27  Girls Triple Jump Junior Varsity
===============================================================================
     31-00.00  STAT
     28-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  26-00.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Gaoiran, Cristel-May          SO Farrington         26-06.75        
  2  Paramantharam, Nadia          FR Waipahu            28-04.00   VOIA 
  3  Fuller, Meghan                   Pearl City         28-08.50   VOIA 
  4  Tanhchaleun, Amanda           SO Aiea               28-10.25   VOIA 
  5  Griffin, Veronica              9 Mililani           29-11.00   VOIA 
  6  Whittaker, Megan              SO Kalani             30-06.75   VOIA 
  7  Tanaka, Amy                      Pearl City         30-09.50   VOIA 
  8  Fukushima, Raenaa              9 Mililani           31-08.75   STAT 
 
Event 29  Girls Discus Throw Junior Varsity
===============================================================================
       100-00  STAT
        80-00  VOIA
 Meet Qualifying:  60-00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Faaleaoga, Agnes              FR Kailua             82-05.25   VOIA 
  2  Salanoa, Fale                 FR Kailua                83-09   VOIA 
  3  Misa, Samantha                FR Waipahu               91-00   VOIA 
  4  Asuega, Tessa                 10 Mililani              95-02   VOIA 
  5  Taele, Jasmin                 SO Kahuku               104-10   STAT 
  6  Kawaauhau, Juleesa            FR Kahuku               106-07   STAT 
  7  Aalona, Ilissa                SO Kahuku            107-00.50   STAT 
  8  Andrade, Sasha                FR Aiea                 111-10   STAT 
 
Event 31  Girls Shot Put Junior Varsity
===============================================================================
     30-00.00  STAT
     26-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  23-00.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Faaleaoga, Agnes              FR Kailua             27-02.00   VOIA 
  2  Salanoa, Fale                 FR Kailua             27-06.00   VOIA 
  3  Morris, Jamila                FR Nanakuli           27-07.00   VOIA 
  4  Asuega, Tessa                 10 Mililani           28-04.50   VOIA 
  5  Tutor, Mizelle                SO Kahuku             30-07.50   STAT 
  6  Maulpo, Christina             SO Kahuku             30-11.00   STAT 
  7  Kawaauhau, Juleesa            FR Kahuku             32-10.00   STAT 
  8  Misa, Samantha                FR Waipahu            34-09.50   STAT 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
===============================================================================
        16.64  STAT
        17.24  VOIA
 Meet Qualifying:  21.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Owoc, Joshua                  FR Radford               19.22        
  2  Duran, Chad                   SO Waianae               18.47        
  3  Questal, Jarret               SO Pearl City            17.52        
  4  Benjamin, D'Andre             10 Mililani              16.78  VOIA  
  5  Healy, Austin                    Kapolei               17.32        
  6  Smith, Alex                   FR Kalaheo               18.30        
  7  Harris, Steven                SO Kaimuki               18.94        
  8  Miyat, Florimar               SO Radford               19.32        
Alternates
  1  Koelkebeck, Justin            FR Roosevelt             20.39        
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        11.44  STAT
        12.04  VOIA
 Meet Qualifying:  13.04
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Cummings, Jonathan            SO Kahuku                11.81  VOIA  
  2  Liilii, Leaualofa             SO Aiea                  11.71  VOIA  
  3  West, Juan                       Nanakuli              12.10        
  4  Tanaka, Bronson               SO Chs                   11.58  VOIA  
  5  Foki, Kamuela                 SO Kapolei               11.88  VOIA  
  6  Soliai, Pele                  SO Kahuku                12.21        
  7  Salvador, Joshwa              SO Kaimuki               11.78  VOIA  
  8  Poentis, Peter                10 Mililani              11.88  VOIA  
Alternates
  1  Duncan, Kaipo                  9 Mililani              11.96        
  2  Coffin, Mene                  SO Leilehua              12.03        
 
Event 6  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
      4:30.24  STAT
      4:43.84  VOIA
 Meet Qualifying:  5:16.34
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Hawkins, Roy                  SO Aiea                4:39.10  VOIA  
  2  Majied, Dorian                 9 Campbell            4:42.26  VOIA  
  3  Bacani, Dale                  SO Aiea                4:42.70  VOIA  
  4  Marshall, Joshua              SO Radford             4:43.18  VOIA  
  5  Melendez, Ramon               10 Mililani            4:40.60  VOIA  
  6  Akagi, Alan                   FR Leilehua            4:46.90        
  7  Turner, Niko                  SO Leilehua            4:46.40        
  8  Taylor, Kensuke               FR Kailua              4:45.10        
Alternates
  1  Long-Newfield, Chase          FR Kahuku              4:47.40        
  2  Perry, Demetrius                 Pearl City          4:48.30        
 
Event 8  Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
        46.24  STAT
        47.24  VOIA
 Meet Qualifying:  56.04
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Nanakui High School                                    48.13        
  2  Leilehua High School                                   47.09  VOIA  
  3  Kapolei High School                                    46.91  VOIA  
  4  Mililani High School                                   45.97  STAT  
  5  Kahuku High School                                     46.62  VOIA  
  6  Pearl City High School                                 47.07  VOIA  
  7  Radford High School                                    47.91        
  8  Kalaheo High School                                    48.55        
Alternates
  1  Waipahu High School                                    48.65        
  2  Waianae High School                                    49.10        
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        53.24  STAT
        56.24  VOIA
 Meet Qualifying:  64.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Vita, Ephraim                 SO Farrington            56.86        
  2  Hagio, Austin                    Pearl City            56.01  VOIA  
  3  Bowens, Antonio                  Nanakuli              55.51  VOIA  
  4  Piano, Sean                      Mililani              54.30  VOIA  
  5  Tanaka, Bronson               SO Chs                   55.32  VOIA  
  6  Jenks, Scott-Allen            SO Kapolei               55.94  VOIA  
  7  Teo, Shiloh                   FR Kahuku                56.80        
  8  Berndt, Steven                SO Waipahu               57.38        
Alternates
  1  Fernandez, Gilchrist          SO Waipahu               57.38        
  2  Adkins-Cabana, Tavis          SO Kapolei               57.45        
 
Event 12  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===============================================================================
        43.04  STAT
        45.24  VOIA
 Meet Qualifying:  55.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Miyat, Florimar               SO Radford               49.68        
  2  Harris, Steven                SO Kaimuki               48.76        
  3  Wall, Kyle                    SO Kahuku                45.52        
  4  Benjamin, D'Andre             10 Mililani              44.69  VOIA  
  5  Healy, Austin                    Kapolei               46.44        
  6  Smith, Alex                   FR Kalaheo               49.23        
  7  Falemalu, Pai Pai             FR Kahuku                50.12        
  8  Owoc, Joshua                  FR Radford               51.13        
Alternates
  1  Koelkebeck, Justin            FR Roosevelt             54.20        
  2  Bersson, Jonathan             SO Moanalua              55.06        
 
Event 14  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
      2:07.04  STAT
      2:16.24  VOIA
 Meet Qualifying:  2:24.24
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Perry, Demetrius                 Pearl City          2:11.35  VOIA  
  2  Satterwhite, Gary             SO Radford             2:13.22  VOIA  
  3  Marshall, Joshua              SO Radford             2:12.28  VOIA  
  4  Majied, Dorian                 9 Campbell            2:14.26  VOIA  
  5  Bacani, Dale                  SO Aiea                2:13.04  VOIA  
  6  Melendez, Ramon               10 Mililani            2:14.31  VOIA  
  7  Vita, Ephraim                 SO Farrington          2:14.12  VOIA  
  8  Adair, Joseph                 SO Radford             2:15.50  VOIA  
Alternates
  1  Questal, Jarret               SO Pearl City          2:15.79        
  2  Mamuad, Clarence              SO Waipahu             2:18.24        
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===============================================================================
        23.54  STAT
        25.04  VOIA
 Meet Qualifying:  26.74
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Duncan, Kaipo                  9 Mililani              24.65  VOIA  
  2  Salvador, Joshwa              SO Kaimuki               24.49  VOIA  
  3  Cummings, Jonathan            SO Kahuku                24.30  VOIA  
  4  Tanaka, Bronson               SO Chs                   24.20  VOIA  
  5  Liilii, Leaualofa             SO Aiea                  24.21  VOIA  
  6  Poentis, Peter                10 Mililani              24.43  VOIA  
  7  Parish, Kalai                 FR Kapolei               24.56  VOIA  
  8  Piano, Sean                      Mililani              24.66  VOIA  
Alternates
  1  Foki, Kamuela                 SO Kapolei               24.75        
  2  Bowens, Antonio                  Nanakuli              24.93        
 
Event 18  Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
===============================================================================
     10:00.24  STAT
     11:18.44  VOIA
 Meet Qualifying:  11:46.34
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Hawkins, Roy                  SO Aiea               10:19.89  VOIA  
  2  Majied, Dorian                 9 Campbell           10:25.56  VOIA  
  3  Gumm, Charles                 SO Radford            10:30.09  VOIA  
  4  Taylor, Kensuke               FR Kailua             10:31.38  VOIA  
  5  Akagi, Alan                   FR Leilehua           10:31.24  VOIA  
  6  Melendez, Ramon               10 Mililani           10:40.90  VOIA  
  7  Zimney, Joshua                FR Radford            10:32.61  VOIA  
  8  Schwiebert, Daniel               Kapolei            10:40.52  VOIA  
Alternates
  1  Adair, Joseph                 SO Radford            10:46.66        
  2  Atwood, Brennan Lee           SO Moanalua           10:47.94        
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
===============================================================================
      3:39.24  STAT
      3:45.24  VOIA
 Meet Qualifying:  4:07.24
     School                                               Prelims           
===============================================================================
Section 1  Finals
  1  Farrington High School                               3:53.08        
  2  Kapolei High School                                  3:48.02        
  3  Kahuku High School                                   3:47.81        
  4  Pearl City High School                               3:44.07  VOIA  
  5  Mililani High School                                 3:44.39  VOIA  
  6  Radford High School                                  3:47.88        
  7  Waipahu High School                                  3:48.12        
  8  Nanakui High School                                  3:55.87        
Alternates
  1  Roosevelt High School                                4:02.11        
  2  Moanalua High School                                 4:05.76        

Event 22  Boys High Jump Junior Varsity
===============================================================================
      5-10.00  STAT
      5-06.00  VOIA
 Meet Qualifying:  5-00.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Day, Antione                  SO Radford             4-10.00        
  2  Solano, Michael               SO Moanalua            4-10.00        
  3  Siliga, Koakela               SO Kalaheo             4-10.00        
  4  Aponte, David                  9 Mililani            4-10.00        
  5  Ahn, Ji Soo                   FR Kalani              4-10.00        
  6  Torres, Jordan                10 Mililani            4-10.00        
  7  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua             4-10.00        
  8  Satterwhite, Gary             SO Radford             4-10.00        
 
Event 26  Boys Long Jump Junior Varsity
===============================================================================
     20-00.00  STAT
     19-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  16-09.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Siliga, Koakela               SO Kalaheo            17-07.75        
  2  Wall, Kyle                    SO Kahuku             17-08.00        
  3  Malufau, Jede                 FR Kahuku             17-08.75        
  4  Seabrooks, Julius                Nanakuli           17-11.75        
  5  Benjamin, D'Andre             10 Mililani           18-04.00        
  6  Dela Cruz, Marnick            FR Waialua            18-04.00        
  7  Dela Cruz, Micah                 Pearl City         18-10.25        
  8  Poentis, Peter                10 Mililani           19-11.00   VOIA 
 
Event 28  Boys Triple Jump Junior Varsity
===============================================================================
     40-00.00  STAT
     37-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  33-00.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Kure, Joshua                  FR Moanalua           35-07.00        
  2  Torres, Jordan                10 Mililani           35-09.50        
  3  Bersson, Jonathan             SO Moanalua           36-02.50        
  4  Pukahi, Alii                  FR Kahuku             36-08.00        
  5  Nguyen, Hieu                  SO Moanalua           37-04.25   VOIA 
  6  Dela Cruz, Micah                 Pearl City         37-08.00   VOIA 
  7  Moore, Deonte'e               SO Leilehua           37-09.25   VOIA 
  8  Aponte, David                  9 Mililani           40-01.25   STAT 
 
Event 30  Boys Discus Throw Junior Varsity
===============================================================================
       135-00  STAT
       120-00  VOIA
 Meet Qualifying:  85-00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Golden, Ethan                 SO Kahuku               109-10        
  2  Lavea, Kainalu                SO Moanalua             111-05        
  3  Vaitai, Sosaia                SO Waianae              112-04        
  4  Dutton, Aaron                 10 Mililani          114-01.25        
  5  Tuimalealiifano, Tonu         SO Farrington           117-02        
  6  Esara, Elisara                   Farrington        119-05.50        
  7  Matautia, Ryan                10 Campbell             121-07   VOIA 
  8  Wall, Kyle                    SO Kahuku               123-00   VOIA 
 
Event 32  Boys Shot Put Junior Varsity
===============================================================================
     46-00.00  STAT
     41-00.00  VOIA
 Meet Qualifying:  30-00.00
     Name                        Year School              Prelims           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Toifua, Penisoni              FR Kailua             36-05.50        
  2  Esara, Elisara                   Farrington         36-09.50        
  3  Auela,, Kalaiko-Mahuka           Nanakuli           36-10.00        
  4  Tupulua, Alexander            SO Waianae            38-00.00        
  5  Um, Shane                        Mililani           38-03.00        
  6  Lavea, Kainalu                SO Moanalua           39-08.00        
  7  AU, Patrick                   FR Kahuku             42-00.50   VOIA 
  8  Golden, Ethan                 SO Kahuku             43-00.75   VOIA