Make your own free website on Tripod.com

MIL TRACK & FIELD MEET #3

Friday, March 16, 2007

BOYS

Discus First  Name School Place Distance
Miller Mark Saint Anthony 1 *147'10"
Langi Leti Baldwin 2 *142'3"
Vanikolo Solomone Maui High 3 *136'5"
Puafisi Jay Maui High 4 133'0"
Tesoro Sean Baldwin 5 129'10"
Apo Jonah Saint Anthony 6 118'4"
Tatofi Josh Saint Anthony 7 107'5"
Liu Emelio King Kekaulike 8 97'10"
Welgang Josh Hana 9 94'11"
Faumuina Davis Baldwin 10 92'9"
Antolin Herbert Moloka'i 11 51'8"
Pole vault First School Place Height
Pacheco Billy SAS 1 12'6"
Rasmussen Eric SAS 2 12'0"
Delima John-Michael BHS 3 11'6"
Franco Lindy MHS 4 9'6"
Aboy Roderick MHS 5 9'0"
Barber Tommy BHS Pass NH
         
High Jump First School Place Height
Wesgang Joshua Hana 1 5' 4"
Pantorilla Alex Maui High 2 5' 2"
Pangke Nohea Moloka'I 3 5' 2"
Long Jump First School Place Height
Bisera Jason Saint Anthony 1 *20' 6.75"
Gonsalves Garret Saint Anthony 2 *20' 3.5"
Higa Ethan Baldwin 3 19' 7"
Harris Reggie lahina Luna 4 19' 2.25"
Marrs Billy Baldwin 5 18' 6.25"
Kaneshina Kody Saint Anthony 6 18' 3"
Macabeo john Saint Anthony 7 17' 4"
Pardo Jaymel Maui High 8 16' 9"
Sotto Vernon Maui High 9 16' 3"
Weigang Josh Hana 10 16' 2"
Triple Jump First School Place Height
Naipo Jacob Baldwin 1 37'4"
Delima Johnmichael Baldwin 2 37'4"
Macabeo John Maui High 3 35'9"
Fardo Jaymel Maui High 4 34'6"
Shot Put First School Place Distance
Tesoro Sean Baldwin 1 *49'10.5"
Talofi Joshua Saint Anthony 2 41'7.5"
Vainikolo Solomone   3 35''9"
Miller Marj Saint Anthony 4 37'6.5"
Harris Jeff   5 37'3.75"
Faumuina Darris   6 33'11.5"
Apo Jonah Saint Anthony 7 32'6.75"
Bumatay Jorjay Moloka'i 8 24'0"
Antolin Herbert Moloka'i 9 23'3.5"
110 Meter High Hurdlers   School Place Time
Quinabo Colten Baldwin 1 *15.1
Choi David Baldwin 2 *16
100 Meter Dash First School Place Time
Caia Tundisi Lahainaluna 1 *11.2
Fujikawa Patrick Maui High 2 11.3
Marrs Billy Baldwin 3 11.5
Harris Reggie Lahainaluna 4 11.5
Severson Kainalu Kamehameha 5 11.6
Duarte Kyle King Kekaulike 6 11.6
Dickson Jojo Baldwin 7 11.8
Trilles Arnold Maui High 8 11.9
Adachi Jacob Moloka'i 9 12.2
Lesking Jeremiah Maui High 10 12.2
Costa Warren King Keaulike 11 12.3
Lau Avery Baldwin 12 12.7
1500 Meter Run First School Place Time
Soldwisch Dillon Lahainaluna 1 04:37.9
Hondo Derek Baldwin 2 04:38.9
Adolpho Manu Moloka'i 3 04:39.4
Corrales Jossue Saint Anthony 4 04:43.8
Calumpit Johnathan Maui High 5 04:45.8
Collias Alex Maui High 6 04:47.7
Watson Danny Lahainaluna 7 04:53.7
Takushi Brent King Kekaulike 8 05:00.2
Guerih Jesse Baldwin 9 05:02.1
Ueno Brett Baldwin 10 05:10.9
Staton Dolan Maui High 11 05:14.9
Rarogal Rhon Lahainaluna 12 05:20.5
Manley Colton Moloka'i 13 05:36.9
400 Meter Relay First School Place Time
Team #1 Baldwin Baldwin 1 *45.8
Team #1 Saint Anthony Saint Anthony 2 47
Team #1 Maui High Maui High 3 47.3
Team #2 Baldwin Baldwin 4 48.6
400 Meter Dash   School Place Time
Amescua Joey Baldwin 1 *50.3
Maars Billy Baldwin 2 54.2
PangKee Nohea Moloka'i 3 54.2
Henderson Jesse King Kekaulike 4 56
Bisera Jason Saint Anthony 5 56.4
Miller Karl Lahainaluna 6 57
Kaaihue Pili Kaaihue 7 57.4
Palmer Donovan Baldwin 8 59.1
Sasada Jared Moloka'i 9 61.6
Feldt-Yap Quald Maui High 10 64.6
Hao Leighton Kamehameha 11 67.5
300 Meter Intermediate Hurdles   School Place Time
Poha Johnathan KK 1 42.1
Quinabo Colten BHS 2 42.4
Barber Tommy BHS 3 42.4
Takitani Johnathan BHS 4 43
Montivalu Bo KSM 5 50.5
         
800 Meter Run   School Place Time
Onasi-White Sam BHS 1 02:05.6
Delima John-Michael BHS 2 02:18.3
Dempsey Jarret BHS 3 02:25.4
Pardo Jaymel MHS 4 02:27.8
Cruz John MHS 5 02:37.0
Acdidera Danny MHS 6 02:51.6
200 Meter Dash   School Place Time
Caio Tundisi LL 1 22.9
Harris Reggie LL 2 23.6
Dickson JoJo BHS 3 24.3
Panterilla Alex MHS 4 24.7
Gonsalves Garrett SAS 4 24.7
Condiero Dustin KK 5 24.8
Miller Karl LL 5 24.8
Duarte Kyle KK 6 25.2
Nakashima Joey BHS 7 25.5
Takahashi Jon MHS 8 25.7
Macabeo John MHS 9 25.9
Hao Leighton KSM 10 26.2
Montvali Bo KSM 11 27.4
Epstein Robert BHS 12 28.9
Sasada Jared MOL 13 36.3
3000 Meter Run First School Place Time
Honter Reid KK 1 9:44.92
Suldwisch Dillon LL 2 10:10.09
Arakawa Mark BHS 3 10:13.89
Mizoguchi Shawn SAS 4 10:15.77
Hondo Derek BHS 5 10:18.18
Adolpho Manu MOL 6 10:19.88
Collias Alex MHS 7 10:35.48
Guerin Jesse BHS 8 11:08.19
Takushi Brent KK DQ DQ
1600 Meter Relay First School Place Time
Team #2 BHS BHS 1 03:32.5
Team #2 MHS MHS 2 03:45.7
Team # 1 BHS BHS 3 03:46.6
Team #2 LL LL 4 03:48.3
Team # 1 SAS SAS 5 03:58.9
Team # 1 MHS MHS 6 04:14.9
Team # 1 MOL MOL 7 04:16.2

 

GIRLS Results

Discus First School Place Distance
Yarborough Kacie Kamehameha 1 *104'8"
Baldovi Malia Maui High 2 *103'10"
Baldovi Victoria Maui High 3 95'3"
Deeks Ashley Baldwin 4 94'3"
Medeiros Megan Lahainaluna 5 77'3"
Kanae Lauran Kamehameha 6 73'8"
Kumetake Whitney Baldwin 7 68'8"
Yamamoto Amanda Lahainaluna 8 67'9"
Kaopuiki Pua Kamehameha 9 66'3"
Miller Marissa Saint Anthony 10 62'5"
Adolpho Kapua Moloka'i 11 58'5"
Blair Arian Moloka'i 12 43'5"
Pole Vault First School Place Time
Okamura Asia Baldwin 1 8'
Puaa Dallas Maui High 2 7' 6"
Davidge Erica King Kekaulike 3 7'
High Jump First School Place Time
Machida Chelsea Maui High 1 *5'
Inamasu Kristy Maui High 2 *4' 10"
Roche Kelly Lahainaluna 3 *4' 8"
Estrella Madani Moloka'I 4 *4' 8"
Pauole Candice Moloka'I 5 4' 4"
Long Jump First School Place Height
Kilgore Jordyn Lahainaluna 1 *16' 1.5"
Inamasu Kristy Maui High 2 14' 5.75 "
Hearn Chantale Baldwin 3 13' 0.5"
Machida Chelsea Maui High 4 12' 10.5"
Manibog Robyn King Kekaulike 5 11' 7"
Rosete Jennai King Kekaulike 6 11' 1"
Yanos Shelby Maui High 7 11' 1"
Moniz Crystal King Kekaulike 8 9'
Triple Jump First School Place Height
Kilgore Jordyn LL 1 *33'6"
Inamasu Kristy MHS 2 29'.5"
Yanos Shelby MHS 3 24'9"
Rosete Jennai KK 4 24'2.5"
Machida Chelsea MHS Foul  
Shot Put First School Place Distance
Yarborough Kacie Kamehameha 1 29'9"
Rocha Kaimi Seabury Hall 2 29'7"
Rocha Kaipo Seabury Hall 3 28'11"
DeFrancia Shantyll Baldwin 4 28'10"
Kunhake Whitney Baldwin 5 27'9.5"
Kanae Lauran Kamehameha 6 26'7.5"
Blair Arian Moloka'i 7 21'5.5"
Ka'opuiki Puana'ala Kamehameha 8 20'8"
Yamamoto Amanda Lahainaluna 9 40'4.5"
100 Meter High Hurdlers First School Place Time
Cox Julie Baldwin 1 19.1
100 Meter Dash First School Place Time
Mackie Kelsie Seabury Hall 1 13.8
Roche Kerry Lahainaluna 2 13.9
Tabata Marni Baldwin 3 14.6
Sanders Shaelia Maui High 4 15.1
Rezentes Jaimee Baldwin 5 15.6
Bash Melody Lahainaluna 6 19.3
1500 Meter Run First School Place Time
Silver Jade Seabury Hall 2 05:32.1
Bender Chloe Seabury Hall 3  
Miyamoto Courtney Baldwin 6  
Wark Kim Baldwin 8  
Lash Lehua Baldwin 11  
Martin-De Campo Andrea Maui High 12  
Ong Stella Maui High 14  
400 Meter Relay First School Place Time
Team #1 BHS BHS 1 59.7
400 Meter Dash First School Place Time
Fell Alexa King Kekaulike 1 67.8
Borges Lisa Saint Anthony 2 68.9
Madani Estrella Moloka'i 3 74.2
Bicoy Julie-Ann Moloka'i 4 77.4
Pauole Candice Moloka'i 5 85.8
300 Meter Low Hurdles First School Place Time
Mackie Kelsie Seabury Hall 1 56.1
Cox Julie Baldwin 2 59.3
800 Meter Run First School Place Time
Grossman Hailey SH 1 02:36.4
Swatch Selina KK 2 02:43.9
Abellanida Kelsey KK 3 02:44.7
Silver Jade SH 4 02:46.8
Yokouchi Bree BHS 5 02:53.5
Pagan Linan BHS 6 02:58.4
Kim Hyeri BHS 7 03:05.7
Golino Roosevelt MHS 8 03:08.0
Bicoy Julie-Ann MOL 9 03:26.1
Higa Margaret MHS 9 03:26.1
Adolpho Kapua MOL 10 03:44.2
200 Meter Dash First School Place Time
Mackie Kelsie SH 1 28.3
Nguyen Krysten BHS 2 30.8
Hearn Chantele BHS 3 32.1
Rezentes Jamie BHS 4 33.2
Sanders Shaelia MHS 5 33.5
3000 Meter Run First School Place Time
Massemburg Bailey KK 1 11:24.17
Grossman Hailey SH 2 11:52.50
Bender Chloe SH 3 12:12.04
Wark Kimberly BHS 4 13:23.42
1600 Meter Relay First School Place Time
Team # 2 KK KK 1 04:37.7
Team # 1 KK KK 2 04:41.3
Team # 1 BHS BHs 3 05:02.6
Team # 2 BHS BHs 4 05:06.4
Team #1 SAS SAS 6 05:19.8