Make your own free website on Tripod.com

Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
       2006 OIA Western Division Championships - 4/13/2006 to 4/15/2006        
                             Mililani High School                              
                                Trials Results                                    
 
Varsity Girls
Event 6  Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 12.4h  1983        Karen Moant, 2000 Vera Sims 12.42, Radford, 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Britney Stephens          JR Mililani                 12.75Q  1 
  2 Ciara Quarles             SO Mililani                 13.00Q  2 
  3 Charre' Williams          JR Radford                  13.54Q  3 
  4 Keilyn Tanimoto              Pearl City               13.46Q  1 
  5 Natasha Minor             JR Radford                  13.53Q  2 
  6 Noelani Roach             JR Waipahu                  13.93Q  3 
  7 Mary Jane Antonio            Campbell                 13.63q  2 
  8 Desiree Adolpho           SR Waipahu                  13.76q  1 
  9 Nicole Mitani             SR Mililani                 13.82   2 
 10 Alexandria Neason            Leilehua                 14.02   3 
 11 Tatiana Tibbits           SR Kapolei                  14.04   3 
 12 Raechelle Pereira         SR Waialua                  14.06   3 
 13 Savannah Frank            JR Radford                  14.08   1 
 14 Kourtnei Leong            SR Kapolei                  14.34   2 
 15 Tiphanea Bonner           SR Waipahu                  14.40   3 
 16 Whitney Neill             JR Aiea                     14.47   1 
 17 Jaecie Kato               SR Aiea                     14.80   2 
 18 Lisa Nakamoto                Pearl City               14.80   3 
 19 Adurianna Brown              Leilehua                 14.93   1 
 20 Julie Ann Gonzales           Pearl City               15.38   2 
 
Event 10  Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 5:08.5h  2004        Kari Tanimoto, Pearl City                 
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Kia Atkins                SO Radford                5:24.39Q 
  2 Kelli Ishihara            JR Mililani               5:24.81Q 
  3 Shelby Yoakum             FR Radford                5:25.07Q 
  4 Crystal Woodward             Campbell               5:36.68Q 
  5 Katherine Hoarn           JR Radford                5:36.62Q 
  6 Jennifer Lozano           JR Waipahu                5:37.61Q 
  7 Raeanna Des-Brisay        JR Aiea                   5:48.99q 
  8 Danielle Painter          JR Mililani               5:50.90q 
  9 Crawford Lauren              Leilehua               5:51.44q 
 10 Noel Hakoda               SR Mililani               5:53.99q 
 11 Kaualiiliimaikalani Sega     Leilehua               5:55.25  
 12 Kelly Kawachi             SR Aiea                   6:06.33  
 13 Alana Marquez             JR Kapolei                6:19.97  
 14 Samantha Gingras          SR Campbell               6:30.04  
 15 Eva Suga                     Leilehua               6:36.83  
 16 Richelle Rafanan          JR Waipahu                6:47.38  
 17 Kris Yee                  JR Waipahu                6:53.60  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 59.1h  1993        Lasonya Mcdonald, Campbell                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Natasha Minor             JR Radford                1:01.70Q  1 
  2 Keilyn Tanimoto              Pearl City             1:03.13Q  2 
  3 Ciara Quarles             SO Mililani               1:02.87Q  1 
  4 Desiree Adolpho           SR Waipahu                1:05.54Q  2 
  5 Noelani Roach             JR Waipahu                1:04.62Q  1 
  6 Savannah Frank            JR Radford                1:05.80Q  2 
  7 Dacia Mckinnon               Campbell               1:06.48q  1 
  8 Mary De Vera                 Leilehua               1:06.52q  1 
  9 Crystal Woodward             Campbell               1:06.60   2 
 10 Shannon Wicks             JR Kapolei                1:10.73   2 
 11 Jaecie Kato               SR Aiea                   1:11.14   2 
 12 Ashley Villamor           JR Waipahu                1:13.00   1 
 13 Lisa Nakamoto                Pearl City             1:13.89   1 
 
Event 26  Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 2:20.20  2003        Elizabeth Schall, Radford                 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Crystal Woodward             Campbell               2:33.83Q  2 
  2 Terryn Rickette              Leilehua               2:35.30Q  1 
  3 Brooke Brown              11 Mililani               2:34.81Q  2 
  4 Shelby Yoakum             FR Radford                2:37.65Q  1 
  5 Lucille Takeda            SR Kapolei                2:37.31Q  2 
  6 Kia Atkins                SO Radford                2:42.84Q  1 
  7 Katherine Hoarn           JR Radford                2:40.52q  2 
  8 Dacia Mckinnon               Campbell               2:45.84q  1 
  9 Jennifer Lozano           JR Waipahu                2:48.59   2 
 10 Danielle Painter          JR Mililani               2:52.46   1 
 11 Raeanna Des-Brisay        JR Aiea                   2:55.58   2 
 12 Kelly Kawachi             SR Aiea                   2:57.72   1 
 
Event 30  Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 27.54  1999        Shameice Logan, Leilehua                    
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Britney Stephens          JR Mililani               * 26.30Q  2 
  2 Ciara Quarles             SO Mililani               * 26.46Q  1 
  3 Keilyn Tanimoto              Pearl City               27.73Q  3 
  4 Natasha Minor             JR Radford                  27.59Q  1 
  5 Charre' Williams          JR Radford                  27.77Q  3 
  6 Mary Jane Antonio            Campbell                 27.93Q  2 
  7 Nicole Mitani             SR Mililani                 28.03q  2 
  8 Lucille Takeda            SR Kapolei                  28.50q  1 
  9 Alexandria Neason            Leilehua                 28.63   2 
 10 Noelani Roach             JR Waipahu                  28.86   1 
 11 Desiree Adolpho           SR Waipahu                  29.03   3 
 12 Tatiana Tibbits           SR Kapolei                  29.11   2 
 13 Savannah Frank            JR Radford                  29.50   3 
 14 Kourtnei Leong            SR Kapolei                  29.79   3 
 15 Jaecie Kato               SR Aiea                     30.38   1 
 16 Whitney Neill             JR Aiea                     30.50   3 
 17 Tiphanea Bonner           SR Waipahu                  31.14   2 
 18 Adurianna Brown              Leilehua                 31.33   1 
 
Event 50  Girls Long Jump Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 17-04.50  1984        Allison Kelly, Radford                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Jasmine Pratt             JR Mililani              16-06.25q 
  2 Vanessa Drake                Leilehua              16-02.50q 
  3 Kanani Ducosin               Pearl City            14-11.50q 
  4 Jaecie Kato               SR Aiea                  14-07.50q 
  5 Raenaa Fukushima          SO Mililani              14-04.00q 
  6 Veronica Griffin          SO Mililani              13-09.25q 
 -- Kayla Ponce               JR Aiea                        ND  
 
Event 54  Girls Triple Jump Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 36-10  1983        Karen Morant, Radford                       
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Jasmine Pratt             JR Mililani              32-07.50q 
  2 Jaecie Kato               SR Aiea                  31-07.75q 
  3 Raenaa Fukushima          SO Mililani              30-06.00q 
 
Event 58  Girls Discus Throw Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 162-04  1982        Dede Kavanaugh, Radford                    
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Charnelle Ione            SR Kapolei                 108-08q 
  2 Chasity Senas             SR Mililani                 96-04q 
  3 Anika Borden                 Pearl City               92-11q 
  4 Tessa Asuega              JR Mililani                 88-06q 
  5 Alexsisann Crowell        SR Waianae                  88-03q 
  6 Mareta Nuusolia           JR Aiea                     78-01q 
  7 Chantel Peterson          JR Aiea                     73-02q 
  8 Mary Talaroc                 Leilehua                 72-09q 
  9 Jerelyn Pii               JR Nanakuli                 66-02  
 10 Paula Nansen              SR Waianae                  62-08  
 11 Keana Graves                 Campbell                 60-10  
 
Event 62  Girls Shot Put Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 46-05  1982        Dede Kavanaugh, Radford                     
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Charnelle Ione            SR Kapolei               31-05.00q 
  2 Anika Borden                 Pearl City            29-10.00q 
  3 Tessa Asuega              JR Mililani              28-01.50q 
  4 Alexsisann Crowell        SR Waianae               27-06.25q 
  5 Mareta Nuusolia           JR Aiea                  26-08.25q 
  6 Margrie Banach               Leilehua              25-07.00q 
  7 Jerelyn Pii               JR Nanakuli              25-03.00q 
  8 Paula Nansen              SR Waianae               24-07.00q 
  9 Desiree Adolpho           SR Waipahu               23-07.50  
 10 Sandra Waimau                Leilehua              21-06.50  
 11 Keana Graves                 Campbell              19-05.00  
 
Varsity Boys 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 14.9h  1981        Jason Bennerman, J. Fial, L. Baskins, Pearl 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 D'Andre Benjamin          JR Mililani                 15.53Q  1 
  2 Ryan Burciaga             JR Radford                  16.21Q  2 
  3 Preston Ayala             JR Waianae                  16.42Q  1 
  4 Jack Flemming             SR Waipahu                  16.81Q  2 
  5 Joseph Brundidge          JR Radford                  16.95Q  1 
  6 Chad Duran                JR Waianae                  17.17Q  2 
  7 John Cobbin               SR Mililani                 17.54q  2 
  8 Shane Masaniai            JR Radford                  17.56q  1 
  9 Brendan Aoki              11 Mililani                 18.90   2 
 10 Christopher Andres-Pagui  SR Waipahu                  18.90   1 
 11 Kelemeke Maifea           JR Waianae                  19.01   1 
 12 Bryant Des-Brisay         SR Aiea                     20.28   2 
 13 Kodee Martin                 Pearl City               20.45   1 
 14 Tai Seng Wai                 Pearl City               21.41   2 
 -- Austin Healy              JR Kapolei                     DQ   2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 10.7h  1986        Larry Kahn-Smith, 2004 Nathaniel Nasca, Camp
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 AJ Clark                  12 Mililani                 11.31Q  1 
  2 Trevor Maldon             JR Radford                  11.62Q  2 
  3 Dave Lopez                SR Waialua                  11.69Q  4 
  4 Neil Paguyo               JR Waipahu                  11.80Q  3 
  5 Juan West                 JR Nanakuli                 11.75q  4 
  6 Ikaika Payamo                Mililani                 11.79q  2 
  7 Tavis Adkin-Cabana        JR Kapolei                  11.80q  4 
  8 Christian Mendez             Leilehua                 11.83q  2 
  9 Caleb Spencer             JR Kapolei                  11.89   3 
 10 Steven Berndt             JR Waipahu                  11.91   1 
 11 Brian Smith                  Campbell                 11.92   1 
 12 Trent Rennard                Leilehua                 11.93   1 
 13 Jamie Whitworth           SR Radford                  11.93   3 
 14 Peter Poentis             JR Mililani                 11.97   3 
 15 Austen Hagio                 Pearl City               11.98   1 
 16 Erik James                   Aiea                     12.05   1 
 17 Alika Willacker           JR Nanakuli                 12.16   2 
 18 Joshua Brown              SR Waipahu                  12.18   4 
 19 Brice Hunter                 Leilehua                 12.35   3 
 20 Joe Abell                 JR Waianae                  12.35   4 
 21 Micah-Ray Dela-Cruz          Pearl City               12.38   2 
 22 Travis Daniels            SO Radford                  12.44   4 
 23 Alika Parish                 Campbell                 12.46   2 
 24 Kevin Aguigui                Campbell                 12.63   3 
 25 Daniel Soliven               Pearl City               12.82   3 
 
Event 12  Boys 1500 Meter Run Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 4:14.58  1999        Robby Philipp, Mililani                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 David King                SR Nanakuli               4:34.71Q 
  2 Jacob Valerinao              Campbell               4:38.12Q 
  3 Michael Dain              SR Kapolei                4:37.69Q 
  4 Demettrius Perry             Pearl City             4:42.93Q 
  5 Joseph Naholowa'a            Campbell               4:42.30Q 
  6 Niko Turner                  Leilehua               4:44.57Q 
  7 Jeremy Tadeo                 Pearl City             4:43.49q 
  8 Ramon Melendez            JR Mililani               4:46.88q 
  9 Dale Bacani               JR Aiea                   4:47.37q 
 10 Michael Young             JR Mililani               4:49.52q 
 11 Charles Gumm              SO Radford                4:50.78q 
 12 Kelsey Maeda              SR Mililani               4:53.72q 
 13 Leo Gingras               JR Campbell               4:54.00  
 14 Roland Batangan           JR Waipahu                4:55.52  
 15 Scott Shigeoka            JR Aiea                   4:56.29  
 16 Michael Pagdilao          JR Aiea                   4:58.02  
 17 Evgeny Guschin            JR Kapolei                4:59.32  
 18 Clarence Mamuad           JR Waipahu                5:16.94  
 19 Bryce Yamaguchi              Pearl City             5:20.71  
 20 Justin Ramos              SR Radford                5:32.49  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 50.1h  1985        Mark Brackenhoff, Radford                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Joseph Naholowa'a            Campbell                 51.90Q  3 
  2 AJ Clark                  12 Mililani                 52.56Q  1 
  3 Austen Hagio                 Pearl City               53.93Q  2 
  4 Daniel Poncio                Leilehua                 54.18Q  1 
  5 Ikaika Payamo                Mililani                 54.42Q  3 
  6 Jamie Whitworth           SR Radford                  54.81Q  2 
  7 Tavis Adkins-Cabana          Kapolei                  54.69q  3 
  8 Joshua Obena                 Pearl City               54.91q  1 
  9 Scott-Allen Jenks         JR Kapolei                  55.51   2 
 10 Erik James                   Aiea                     56.09   1 
 11 Steven Berndt             JR Waipahu                  56.37   2 
 12 Alika Willacker           JR Nanakuli                 56.72   1 
 13 Joshua Brown              SR Waipahu                  56.83   3 
 14 Cameron Martin            SR Kapolei                  56.88   3 
 15 Racoma Rooney                Leilehua                 57.23   2 
 16 Aukai Lai                 SR Waianae                  58.05   1 
 17 Julius Seabrooks          JR Nanakuli                 58.06   2 
 18 Pukona Kahawaii-Javanero  JR Nanakuli                 58.09   3 
 19 Royce Kainoa              SR Waianae                  58.49   2 
 20 Gregory Robles            JR Waipahu                  58.68   3 
 21 Robert Kroeger            SR Waialua                  58.78   1 
 22 Travis Daniels            SO Radford                  58.79   1 
 23 Sean Herman                  Pearl City             1:01.29   2 
 24 Raymondchito Uculsin         Leilehua               1:04.10   3 
 
Event 24  Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 40.1h  1994        Al Washington, Radford                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 D'Andre Benjamin          JR Mililani                 42.99Q  1 
  2 Austin Healy              JR Kapolei                  43.24Q  2 
  3 Jack Flemming             SR Waipahu                  44.13Q  1 
  4 John Cobbin               SR Mililani                 45.28Q  2 
  5 Kelemeke Maifea           JR Waianae                  45.12Q  1 
  6 Ryan Burciaga             JR Radford                  46.54Q  2 
  7 Preston Ayala             JR Waianae                  48.36q  1 
  8 Florimar Miyat            SO Radford                  48.95q  1 
  9 Joe Abell                 JR Waianae                  49.52   2 
 10 Bryant Des-Brisay         SR Aiea                     49.85   2 
 -- Joseph Brundidge          JR Radford                    DNF   2 
 
Event 28  Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 1:56.8h  1983        Joey Bunch, Radford                       
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Demettrius Perry             Pearl City             2:09.87Q  1 
  2 Gary Satterwhite          SO Radford                2:11.46Q  2 
  3 Jacob Valerinao              Campbell               2:12.00Q  3 
  4 Niko Turner                  Leilehua               2:11.77Q  2 
  5 Joseph Naholowa'a            Campbell               2:12.83Q  1 
  6 Racoma Rooney                Leilehua               2:15.51Q  3 
  7 Adam Burkett              JR Radford                2:15.06q  1 
  8 Jeremy Tadeo                 Pearl City             2:15.70q  2 
  8 Clarence Mamuad           JR Waipahu                2:15.70q  2 
 10 Zachary Helms             JR Mililani               2:16.91   3 
 11 Michael Young             JR Mililani               2:17.75   2 
 12 Scott-Allen Jenks         JR Kapolei                2:18.00   1 
 13 Kevin Acacio              JR Waipahu                2:18.98   1 
 14 Joseph Adair              SO Radford                2:19.95   3 
 15 Alex Whittier             SR Mililani               2:25.37   1 
 16 Raymond Leinenbach        JR Aiea                   2:28.48   3 
 17 Kainoa Hussey             JR Waianae                2:34.69   1 
 18 Bryce Yamaguchi              Pearl City             2:34.85   3 
 -- Chas Kenessey                Campbell                    DQ   2 
 
Event 32  Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 22.2h  1983        Koldene Walsh, 1985 Clayton Mahuka, Leilehua
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 AJ Clark                  12 Mililani                 22.94Q  1 
  2 Christian Mendez             Leilehua                 23.77Q  2 
  3 Juan West                 JR Nanakuli                 23.89Q  3 
  4 Ikaika Payamo                Mililani                 23.96Q  2 
  5 Jamie Whitworth           SR Radford                  24.44Q  1 
  6 Caleb Spencer             JR Kapolei                  24.45Q  3 
  7 Alika Willacker           JR Nanakuli                 24.36q  2 
  8 Steven Berndt             JR Waipahu                  24.63q  3 
  9 Erik James                   Aiea                     24.66   2 
 10 Elijah Bumanglag          SR Waipahu                  24.76   2 
 11 Joshua Brown              SR Waipahu                  24.93   1 
 12 Daniel Poncio                Leilehua                 25.02   3 
 13 Trent Rennard                Leilehua                 25.26   1 
 14 Pukona Kahawaii-Javanero  JR Nanakuli                 25.32   1 
 15 Alika Parish                 Campbell                 25.66   3 
 16 Paul-Lawrence Rose        SR Waianae                  25.76   1 
 17 Kevin Aguigui                Campbell                 26.12   2 
 18 Sean Herman                  Pearl City               26.49   3 
 
Event 44  Boys High Jump Varsity
================================================================
OIA West Rec: *  6-06  2001        William Broadus Jr., Mililani               
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Aukai Lai                 SR Waianae                5-02.00q 
  1 Joshua Brown              SR Waipahu                5-02.00q 
  1 Bernard Menor             JR Waialua                5-02.00q 
  1 Kekoa Perbera             SR Mililani               5-02.00q 
  1 Jordan Torres             JR Mililani               5-02.00q 
  1 Jack Flemming             SR Waipahu                5-02.00q 
  1 Jeremy Hayes              JR Radford                5-02.00q 
  1 Gary Satterwhite          SO Radford                5-02.00q 
  9 Micheal Smith             SR Mililani               5-00.00  
  9 Joshua Obena                 Pearl City             5-00.00  
  9 Mark Aquiat               JR Waipahu                5-00.00  
 -- Arne Scheidel             JR Waianae                     NH  
 -- Daniel Poncio                Leilehua                    NH  
 
Event 52  Boys Long Jump Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 22-10  1986        Larry Kahn-Smith, Campbell                  
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 AJ Clark                  12 Mililani              21-00.00q 
  2 D'Andre Benjamin          JR Mililani              20-11.00q 
  3 Dave Lopez                SR Waialua               20-06.00q 
  4 Juan West                 JR Nanakuli              20-02.00q 
  5 Aukai Lai                 SR Waianae               19-09.50q 
  6 Kevin Aguigui                Campbell              19-05.50q 
  7 Joshua Obena                 Pearl City            19-02.50q 
  8 Christian Mendez             Leilehua              19-01.00q 
  9 Elijah Bumanglag          SR Waipahu               19-00.50  
 10 Bernard Menor             JR Waialua               18-09.50  
 10 Micah-Ray Dela-Cruz          Pearl City            18-09.50  
 12 Peter Poentis             JR Mililani              18-09.00  
 13 Scott-Allen Jenks         JR Kapolei               18-04.50  
 14 Alika Parish                 Campbell              18-04.00  
 15 Caleb Spencer             JR Kapolei               18-03.00  
 16 Jeffery Harvey               Campbell              18-01.00  
 17 Daniel Soliven               Pearl City            17-11.00  
 18 Seth Nelson               SR Aiea                  17-10.00  
 19 Pukona Kahawaii-Javanero  JR Nanakuli              17-08.00  
 20 Julius Seabrooks          JR Nanakuli              17-05.50  
 21 Preston Ayala             JR Waianae               17-05.00  
 22 Siavalua Faliuga          SR Waianae               16-07.00  
 -- Travis Daniels            SO Radford                     ND  
 -- Charles Victorino         JR Waipahu                   FOUL  
 
Event 56  Boys Triple Jump Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 50-01  1986        Larry Kahn-Smith, Campbell                  
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Aukai Lai                 SR Waianae               41-01.50q 
  2 Joshua Obena                 Pearl City            39-08.50q 
  3 Jordan Torres             JR Mililani              39-00.00q 
  4 Dave Lopez                SR Waialua               38-10.00q 
  5 Kekoa Perbera             SR Mililani              37-10.50q 
  6 Siavalua Faliuga          SR Waianae               37-04.50q 
  7 Christian Mendez             Leilehua              36-06.50q 
  8 Chas Kenessey                Campbell              36-03.00q 
  9 Leo Gingras               JR Campbell              35-09.00  
 10 Christopher Andres-Pagui  SR Waipahu               35-00.00  
 11 Charles Victorino         JR Waipahu               34-04.00  
 12 Scott Shigeoka            JR Aiea                  33-10.25  
 13 Jacob Valerinao              Campbell              33-08.00  
 14 Joe Abell                 JR Waianae               32-05.50  
 
Event 60  Boys Discus Throw Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 162-08  1988        Peter Viliamu, Waiphau                     
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Sosaia Vaitai             JR Waianae                 148-09q 
  2 Jarmaine Malepeai         JR Aiea                    141-11q 
  3 Aaron Watson              SR Nanakuli                134-11q 
  4 Keolanuiomakana Tom          Kapolei                 133-05q 
  5 Micah Kia                 12 Mililani                127-01q 
  6 Nathan Serunio            SR Kapolei                 126-03q 
  7 Siavalua Faliuga          SR Waianae                 125-01q 
  8 Lepega Setu               SR Nanakuli                122-08q 
  9 Jacob Achiu                  Campbell                121-00  
 10 Richard Kauahikaua        JR Waianae                 119-05  
 11 Shane Masaniai            JR Radford                 119-04  
 12 Aaron Dutton              JR Mililani                119-00  
 13 Chadric Cruz                 Campbell                117-08  
 14 Jordan Lindborg              Leilehua                109-09  
 15 Donson Osurman            JR Mililani                108-07  
 16 Cirilo Ponce                 Leilehua                102-11  
 17 Vernel Nicholas           SR Nanakuli                 98-06  
 18 Rodney Balais             JR Waipahu                  95-02  
 19 Jesse Doctolero           JR Waipahu                  92-08  
 -- Vaovasa Kuresa            SR Radford                     ND  
 -- Ian Scheuring             JR Radford                     ND  
 
Event 64  Boys Shot Put Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 54-03.50  1972        Barney Hanson, Aiea                      
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Aaron Watson              SR Nanakuli              45-00.00q 
  2 Justin Hunt               SR Aiea                  44-09.00q 
  3 Jarmaine Malepeai         JR Aiea                  43-09.00q 
  4 Jacob Achiu                  Campbell              42-09.00q 
  5 Micah Kia                 12 Mililani              42-06.50q 
  6 Siavalua Faliuga          SR Waianae               41-08.50q 
  7 Chadric Cruz                 Campbell              41-00.00q 
  8 Ian Scheuring             JR Radford               40-09.00q 
  9 Laofone Kuma              SR Kapolei               40-04.50  
 10 Esekia Makakona           SR Radford               40-04.00  
 11 Vernel Nicholas           SR Nanakuli              39-09.00  
 12 Lepega Setu               SR Nanakuli              38-09.50  
 13 Shane Um                  JR Mililani              38-04.00  
 14 Castro Masaniai           JR Waipahu               37-08.50  
 15 Keolanuiomakana Tom          Kapolei               37-08.00  
 16 Leroy McCloud                Leilehua              37-04.00  
 17 Alexander Tupulua         JR Waianae               37-03.00  
 18 Jordan Lindborg              Leilehua              35-08.00  
 19 Robin Maynes              JR Waianae               35-07.50  
 20 Rodney Balais             JR Waipahu               33-07.50  
 21 Kala Perbera              JR Mililani              32-03.50  
 22 Lino Tuifao                  Leilehua              32-01.50  
 23 Richard Grilho            SR Waialua               31-07.00  
 24 Clifford Madarang         SR Waialua               31-06.00  
 25 Jesse Doctolero           JR Waipahu               29-05.50  
 
Junior Varsity Girls 
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 15.54  2002        Lorin Milota, Wailalua                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alyssa Joy Miyat          FR Radford                  19.66Q  1 
  2 Toni Marie Gonzales       SO Waipahu                  19.68Q  2 
  3 Melissa Ching              9 Mililani                 19.94Q  2 
  4 Courtney Tuvale           SO Waianae                  20.32Q  1 
  5 Celeste Bell              FR Radford                  20.77Q  2 
  6 Jaelyn Mison              FR Radford                  21.50Q  1 
  7 Tiana Kealoha             SR Waianae                  21.11q  2 
  8 Stephanie Hayama             Pearl City               21.66q  1 
  9 Melanie Inouye             9 Mililani                 22.06   2 
 -- Isabel Romero              9 Mililani                    DQ   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 12.6h  2004        Britney Stephens, Mililani                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Amy Tanaka                   Pearl City               13.52Q  1 
  2 Emily Cadiz                9 Mililani                 13.94Q  3 
  3 Kristen Hosea             SO Kapolei                  13.95Q  2 
  4 Allison Nakahara           9 Mililani                 13.98Q  2 
  5 Dana Fujiwara             SO Waipahu                  14.07Q  3 
  6 Reena Rivera              SO Waipahu                  14.54Q  1 
  7 Chrystal Brown            FR Radford                  14.48q  2 
  8 Liane Chang-Remular       SO Aiea                     14.64q  1 
  9 Alexandria Cox               Leilehua                 14.65   3 
 10 Celeste Bell              FR Radford                  14.66   3 
 11 Brittini Dinong           FR Waianae                  14.68   2 
 11 Samantha Enlow               Campbell                 14.68   3 
 13 Ashley Daida                 Pearl City               14.68   3 
 14 Mary Calamayan            FR Waipahu                  14.76   2 
 15 Kelsie Eggersgluss        FR Campbell                 15.02   2 
 16 Winnie May Barona            Campbell                 15.18   1 
 17 Karissa Higa                 Pearl City               15.38   2 
 18 Ishalynn Costillo         FR Waianae                  15.49   3 
 -- Lorelei Naholowaa          9 Mililani                    DQ   1 
 -- Tereza Palmer             FR Radford                     DQ   1 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 1:01.5h  1999        Carmen Calpo, Pearl City                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Amy Tanaka                   Pearl City             1:04.42Q  1 
  2 Dana Fujiwara             SO Waipahu                1:05.07Q  2 
  3 Victoria Black            SO Kapolei                1:05.51Q  2 
  4 Mariama Lane                 Leilehua               1:06.14Q  1 
  5 Tami Hashimoto               Pearl City             1:06.95Q  2 
  6 Samantha Enlow               Campbell               1:11.15Q  1 
  7 Tobi Kaneshiro               Pearl City             1:08.46q  2 
  8 Christina Perez           SO Kapolei                1:09.90q  2 
  9 Maria Williams            FR Kapolei                1:11.48   1 
 10 Janessa Pagaragan         SO Waipahu                1:11.64   1 
 11 Pauline Paia              SO Mililani               1:12.28   2 
 12 Melanie Inouye             9 Mililani               1:12.36   1 
 13 Mary Calamayan            FR Waipahu                1:14.15   1 
 14 Winnie May Barona            Campbell               1:16.42   2 
 15 Ariel Wilshire            FR Radford                1:19.74   2 
 
Event 21  Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 49.7h  1985        Suzanne Burns, Mililani                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Isabel Romero              9 Mililani                 53.85Q  1 
  2 Chenelle Senas            SO Mililani                 56.21Q  2 
  3 Liane Chang-Remular       SO Aiea                     54.90Q  1 
  4 Courtney Tuvale           SO Waianae                  56.50Q  2 
  5 Melissa Ching              9 Mililani                 56.57Q  1 
  6 Toni Marie Gonzales       SO Waipahu                  57.62Q  2 
  7 Tiana Kealoha             SR Waianae                  58.60q  1 
  8 Alyssa Joy Miyat          FR Radford                  59.31q  2 
  9 Jaelyn Mison              FR Radford                1:02.49   1 
 
Event 25  Girls 800 Meter Run Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 2:29.1h  1986        Fiona Glen, Moanalua                      
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mariama Lane                 Leilehua               2:37.82Q  2 
  2 Nicole Painter             9 Mililani               2:42.37Q  1 
  3 Shannen Johnson           SO Aiea                   2:42.73Q  1 
  4 Dayna Domingo                Pearl City             2:45.05Q  2 
  5 Joilynn Hollies              Campbell               2:46.09Q  1 
  6 Charmaine Tomlinson       FR Radford                2:47.10Q  2 
  7 Kelley Grebe              FR Radford                2:49.11q  1 
  8 Dana Tamayo               SO Kapolei                2:49.20q  2 
  9 Ashlee Fronda              9 Mililani               2:55.97   1 
 10 Spring Siaw                  Campbell               2:56.65   2 
 11 Katelyn Tamashiro            Campbell               3:00.56   1 
 12 Renee Ramos               SO Mililani               3:04.30   2 
 13 Chloe Maeshiro               Pearl City             3:05.67   2 
 14 Lauren Watanabe              Pearl City             3:06.70   1 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 26.87  2004        Britney Stephens, Mililani                  
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Dana Fujiwara             SO Waipahu                  28.94Q  1 
  2 Emily Cadiz                9 Mililani                 29.07Q  3 
  3 Pauline Paia              SO Mililani                 29.48Q  2 
  4 Victoria Black            SO Kapolei                  29.35Q  3 
  5 Allison Nakahara           9 Mililani                 29.76Q  1 
  6 Reena Rivera              SO Waipahu                  30.34Q  2 
  7 Tami Hashimoto               Pearl City               29.54q  3 
  8 Christina Perez           SO Kapolei                  30.56q  1 
  9 Alexandria Cox               Leilehua                 30.58   3 
 10 Samantha Enlow               Campbell                 30.64   2 
 11 Chrystal Brown            FR Radford                  30.79   1 
 12 Liane Chang-Remular       SO Aiea                     31.12   2 
 13 Mary Calamayan            FR Waipahu                  31.39   3 
 14 Brittini Dinong           FR Waianae                  31.47   1 
 15 Tereza Palmer             FR Radford                  31.50   3 
 16 Ashley Daida                 Pearl City               31.67   2 
 17 Ishalynn Costillo         FR Waianae                  32.39   2 
 18 Winnie May Barona            Campbell                 32.87   1 
 19 Jasmine Dudley               Pearl City               33.33   3 
 20 Ashley Harter             SO Radford                  33.37   2 
 
Event 41  Girls High Jump Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: *  5-00  1985        Suzanne Burns, Mililani                     
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Ishalynn Costillo         FR Waianae                3-10.00q 
  1 Chenelle Senas            SO Mililani               3-10.00q 
  1 Courtney Tuvale           SO Waianae                3-10.00q 
  1 Isabel Romero              9 Mililani               3-10.00q 
  1 Ashlee Fronda              9 Mililani               3-10.00q 
  1 Maria Williams            FR Kapolei                3-10.00q 
  1 Shannen Johnson           SO Aiea                   3-10.00q 
 -- Dana Tamayo               SO Kapolei                     NH  
 -- Alexandria Picanso        FR Waianae                     NH  
 -- Charmaine Tomlinson       FR Radford                     NH  
 -- Toni Gonzales                Waipahu                     NH  
 
Event 49  Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 16-04.50  1992        Megan Malloy, Moanalua                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Amy Tanaka                   Pearl City            15-04.50q 
  2 Chenelle Senas            SO Mililani              14-01.00q 
  3 Tiana Kealoha             SR Waianae               13-10.25q 
  4 Charmaine Tomlinson       FR Radford               13-00.50q 
  5 Tobi Kaneshiro               Pearl City            12-08.75q 
  6 Ashley Daida                 Pearl City            12-06.25q 
  7 Ashtyne Rabang            SO Waipahu               12-03.50q 
  8 Brittini Dinong           FR Waianae               12-02.00q 
  9 Ishalynn Costillo         FR Waianae               11-08.00q 
 -- Emily Cadiz                9 Mililani                    ND  
 
Event 53  Girls Triple Jump Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 36-09.75  1983        Nomia Briones, Radford                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Amy Tanaka                   Pearl City            32-03.00q 
  2 Tobi Kaneshiro               Pearl City            29-10.00q 
  3 Chenelle Senas            SO Mililani              29-08.00q 
  4 Melissa Ching              9 Mililani              29-01.00q 
  5 Tiana Kealoha             SR Waianae               28-11.00q 
  6 Charmaine Tomlinson       FR Radford               27-11.25q 
  7 Alexis Mason              SO Waianae               27-07.25q 
  8 Ashley Daida                 Pearl City            27-06.50q 
  9 Shannen Johnson           SO Aiea                  26-09.75  
 10 Courtney Tuvale           SO Waianae               23-03.75  
 
Event 57  Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 116-06  2004        Charmelle Ioane, Kapolei                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Alexis Mason              SO Waianae                  83-11q 
  2 Fitimaleafa Nansen        FR Waianae                  82-09q 
  3 Ashlyn Andres             FR Waianae                  77-00q 
  4 Sophia Carba              FR Nanakuli                 64-01q 
  5 Mary Talaroc                 Leilehua                 63-09q 
  6 Sara Maya                    Leilehua                 59-11q 
 
Event 61  Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 35-02.50  1987        Eseta Haunga, Leilehua                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Sophia Carba              FR Nanakuli              26-08.50q 
  2 Ashlyn Andres             FR Waianae               26-01.00q 
  3 Fitimaleafa Nansen        FR Waianae               25-03.00q 
  4 Alexis Mason              SO Waianae               24-04.50q 
  5 Sheena Cabasag            SO Mililani              22-06.50q 
 
Junior Varsity Boys 
 
Event 7  Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 11.0h  1986        Mike Clark, Thomas Lewis, Radford, Leilehua 
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Antoin Dewalt                Pearl City               11.32Q  1 
  2 Isaac Aken                SO Kapolei                  11.82Q  3 
  3 Marnick Dela Cruz         SO Waialua                  11.95Q  2 
  4 Jonathan Fukui               Pearl City               12.01Q  4 
  5 Kalai Parrish             SO Kapolei                  12.05q  1 
  6 Kaipo Duncan              SO Mililani                 12.07q  4 
  7 Justin Lopez              FR Waialua                  12.09q  1 
  8 Cameron Dela-Cruz            Pearl City               12.10q  3 
  9 Joshua Iriarte            SO Waianae                  12.23   3 
 10 Anson Popa                SO Waianae                  12.33   1 
 11 Kaleo Kim                    Mililani                 12.36   2 
 12 Florence Mamuad           SO Waipahu                  12.37   4 
 13 Nathan Dixon              SO Kapolei                  12.47   4 
 14 Tony Cabalar              FR Aiea                     12.55   2 
 15 Michael Forgue            FR Radford                  12.56   2 
 16 Anthony Demello              Leilehua                 12.61   3 
 17 David Maka-Garcia         FR Nanakuli                 12.67   3 
 18 Cody Dela Questa             Leilehua                 12.71   3 
 19 Alek Biggs                SO Aiea                     12.79   4 
 20 Leon Hazley               FR Radford                  12.80   1 
 21 Jarvis Jose               SO Waipahu                  12.90   3 
 22 Harrison Miguel           FR Waipahu                  12.97   2 
 23 Eric Wright               SO Mililani                 13.13   1 
 24 Andrew Frazier            SO Aiea                     13.34   1 
 25 Sean Bongo                10 Waianae                  13.48   4 
 26 Robert Regpala               Campbell                 13.56   2 
 27 Justin Sims               FR Campbell                 14.48   4 
 
Event 11  Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 4:26.50  1999        Andrew Kamikawa, Mililani                 
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Alan Akagi                   Leilehua               4:42.76Q 
  2 Joshua Owoc               FR Radford                4:45.77Q 
  3 Elmer Arceo               FR Waipahu                4:46.52Q 
  4 Jon Chun                     Leilehua               4:53.82Q 
  5 Christian Putegnat        FR Campbell               4:46.82Q 
  6 Daniel Aki                10 Mililani               4:57.13Q 
  7 Bryce Jenkins                Leilehua               4:47.41q 
  8 Kelsey Gratz              SO Mililani               5:02.57q 
  9 Nathan Agena                 Pearl City             5:13.99q 
 10 Jansen Bailey-Manoi       SO Waianae                5:20.24q 
 11 Raymond Mathewson         SO Waianae                5:21.62  
 12 Daryl Canaveral           FR Waipahu                5:22.40  
 13 Scott Carlin              FR Kapolei                5:23.35  
 14 James Mackay                 Campbell               5:31.71  
 15 Jeremy Honold             FR Kapolei                5:43.61  
 16 Donovan Tuisano           FR Waianae                6:06.20  
 -- Adrian Acacio             FR Radford                    DNF  
 
Event 19  Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 51.84  2000        Ronald Strode, Nanakuli                     
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Alan Akagi                   Leilehua                 55.13Q  1 
  2 Ryan Nupen                SO Mililani                 55.65Q  2 
  3 Xavier Herrera            SO Kapolei                  56.05Q  3 
  4 Kalai Parrish             SO Kapolei                  55.93Q  1 
  5 Cameron Dela-Cruz            Pearl City               56.88Q  3 
  6 Florence Mamuad           SO Waipahu                  57.92Q  2 
  7 Jared Brown               SO Radford                  58.17q  3 
  8 Francis Aona              FR Nanakuli                 58.56q  1 
  9 Andrew Frazier            SO Aiea                     59.20   2 
 10 Harrison Miguel           FR Waipahu                  59.22   1 
 11 Jarvis Jose               SO Waipahu                  59.66   3 
 12 Justin Shaw               SO Pearl City               59.70   1 
 13 Michael Forgue            FR Radford                1:00.81   2 
 14 Jonathan Fukui               Pearl City             1:00.81   2 
 15 Alek Biggs                SO Aiea                   1:00.86   3 
 16 Tony Cabalar              FR Aiea                   1:01.71   1 
 17 Danny Kekoanui            FR Waianae                1:01.82   3 
 18 David Maka-Garcia         FR Nanakuli               1:04.06   2 
 19 Jonathan Abell            SO Waianae                1:04.67   1 
 
Event 23  Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 41.04  2002        Kyle Wade, Radford                          
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Gordon Cox                SO Waipahu                  44.68Q  2 
  2 Nathan Blue               FR Radford                  46.36Q  1 
  3 Joshua Owoc               FR Radford                  46.18Q  2 
  4 Tyler Kukahiko            SO Kapolei                  46.51Q  1 
  5 Justin Kauwalu            10 Waianae                  48.47Q  1 
  6 Bronson Panui             SO Waianae                  48.70Q  2 
  7 Mosiah Manuma             FR Radford                  51.85q  1 
  8 Tony Cabalar              FR Aiea                     52.94q  1 
  9 Sean Bongo                10 Waianae                  53.45   2 
 
Event 27  Boys 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 2:05.5h  1986        Bill Sarnecky, Moanalua                   
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Alan Akagi                   Leilehua               2:12.97Q 
  2 Donzel Scott                 Leilehua               2:19.90Q 
  3 Elmer Arceo               FR Waipahu                2:16.55Q 
  4 Jon Chun                     Leilehua               2:22.10Q 
  5 Christian Putegnat        FR Campbell               2:20.66Q 
  6 Joshua Owoc               FR Radford                2:24.25Q 
  7 Adrian Acacio             FR Radford                2:22.78q 
  8 Derrell Lee               FR Radford                2:26.06q 
  9 Jarrick Hayashi           10 Mililani               2:28.05  
 10 Nolan Agena               SO Mililani               2:31.39  
 11 James Mackay                 Campbell               2:33.12  
 
Event 31  Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
OIA West Rec: * 22.8h  1986        Mike Clark, Tony Taylor, Radford            
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Antoin Dewalt                Pearl City               22.94Q  1 
  2 Isaac Aken                SO Kapolei                  24.51Q  3 
  3 Kalai Parrish             SO Kapolei                  24.53Q  2 
  4 Justin Lopez              FR Waialua                  25.21Q  2 
  5 Marnick Dela Cruz         SO Waialua                  25.22Q  3 
  6 Bronson Williams             Pearl City               25.69Q  1 
  7 Florence Mamuad           SO Waipahu                  25.57q  2 
  8 Anson Popa                SO Waianae                  25.75q  3 
  9 Nathan Dixon              SO Kapolei                  25.91   1 
 10 Joshua Iriarte            SO Waianae                  25.97   1 
 11 Kaleo Kim                    Mililani                 26.15   3 
 12 Justin Shaw               SO Pearl City               26.26   2 
 13 Tony Cabalar              FR Aiea                     26.36   3 
 14 Alek Biggs                SO Aiea                     26.39   2 
 15 Leon Hazley               FR Radford                  26.65   2 
 16 Cody Dela Questa             Leilehua                 26.70   1 
 17 Jarvis Jose               SO Waipahu                  26.70   1 
 18 Andrew Frazier            SO Aiea                     27.02   1 
 19 Harrison Miguel           FR Waipahu                  27.15   3 
 20 David Maka-Garcia         FR Nanakuli                 27.22   3 
 
Event 51  Boys Long Jump Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 22-08.50  1976        Dwayne Lara, Aiea                        
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Antoin Dewalt                Pearl City            20-04.00q 
  2 Nathan Dixon              SO Kapolei               19-03.00q 
  3 Marnick Dela Cruz         SO Waialua               18-05.50q 
  4 Bronson Williams             Pearl City            18-04.00q 
  4 Jonathan Fukui               Pearl City            18-04.00q 
  6 Aldrin Valdez             FR Radford               18-02.50q 
  7 Robert Regpala               Campbell              17-08.50q 
  8 Joshua Iriarte            SO Waianae               17-08.00q 
  9 Kaleo Kim                    Mililani              17-07.50  
 10 Gordon Cox                SO Waipahu               17-07.00  
 11 Aaron Ibrao                  Mililani              16-10.50  
 12 Bronson Panui             SO Waianae               16-05.50  
 13 Andre Brown               SO Radford               16-01.50  
 14 Bryson Crawford           SO Nanakuli              15-11.50  
 15 Jarvis Jose               SO Waipahu               15-11.00  
 16 David Maka-Garcia         FR Nanakuli              15-10.50  
 17 Elmer Arceo               FR Waipahu               15-07.00  
 18 Danny Kekoanui            FR Waianae               15-02.00  
 -- Ryan Nupen                SO Mililani                  FOUL  
 
Event 55  Boys Triple Jump Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 43-09  1984        Larry Kahn-Smith, Campbell                  
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Antoin Dewalt                Pearl City            39-10.00q 
  2 Elmer Arceo               FR Waipahu               39-01.50q 
  3 Bronson Williams             Pearl City            38-08.50q 
  4 Jonathan Fukui               Pearl City            38-04.00q 
  5 Joshua Iriarte            SO Waianae               37-07.50q 
  6 Aldrin Valdez             FR Radford               37-06.00q 
  7 Kaleo Kim                    Mililani              36-06.00q 
  8 Gordon Cox                SO Waipahu               36-03.50q 
  9 Justin Kauwalu            10 Waianae               35-09.00  
 10 Bronson Panui             SO Waianae               34-09.50  
 11 Marnick Dela Cruz         SO Waialua               34-03.25  
 12 Isaiah Magday             SO Waipahu               34-03.00  
 13 Kenton Kong                  Mililani              33-00.00  
 14 Kahi Perbera               9 Mililani              32-00.50  
 
Event 59  Boys Discus Throw Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 150-05  1987        Peter Viliamu, Waiphau                     
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Sunia Vaitai              SO Waianae                 112-10q 
  2 Richard Nansen               Waianae                 105-00q 
  3 Christian Kelli              Campbell                 99-04q 
  4 Stanford Sallvai             Leilehua                 98-09q 
  5 Isaac Aken                SO Kapolei                  78-11q 
  6 Naika Kahawaii-Javanero   SO Nanakuli                 73-01q 
  7 Cristian Bays             SO Waipahu                  71-02q 
  8 Jordan Ocol               FR Waipahu                  68-11q 
  9 Kaulana Ariola               Campbell                 59-10  
 -- Joseph Rueane                Leilehua                    DQ  
 
Event 63  Boys Shot Put Junior Varsity
================================================================
OIA West Rec: * 47-11  1975        Eliu Wilson, Waianae                        
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Richard Nansen               Waianae               37-06.00q 
  2 Sunia Vaitai              SO Waianae               36-01.00q 
  3 Naika Kahawaii-Javanero   SO Nanakuli              33-03.00q 
  4 Stanford Sallvai             Leilehua              31-10.00q 
  5 Aaron Harris-Mooney       SO Radford               29-10.00q 
  6 Jordan Ocol               FR Waipahu               24-01.00q 
  7 Kaulana Ariola               Campbell              21-02.00q 
  8 Cristian Bays             SO Waipahu               21-01.00q