Make your own free website on Tripod.com
Licensed To: Mililani High School 
      2006 Pearl City/Campbell Practice meet  30-Mar-06    
 
  1  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Iha, Christine               Kalani               19.3h F OIA        
  2 Santiago, Tajana             Kahuku               20.1h F            
  3 Yoshino, Jamie               Kaiser               20.3h F            
  4 Miyat, Alyssa Joy         14 Radford              20.6h F            
  5 Gonzales, Toni Marie      14 Waipahu              20.7h F            
  6 Matsuda, Dari-Ann            Kalani               21.7h F            
  7 Mison, Jaelyn             14 Radford              21.8h F            
  8 Bell, Celeste             13 Radford              22.7h F            
  9 Silva, Lilian             17 Radford              23.4h F            
 10 Wilshire, Ariel           13 Radford              25.1h F            
 
  2  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Flemming, Jack               Waipahu              16.9h F OIA        
  2 Questal, Jarrett          17 Pearl City           17.0h F OIA        
  3 Miyat, Florimar           16 Radford              18.6h F            
  6 Masaniai, Shane           16 Radford              18.90 F            
  4 Wall, Kyle                   Kahuku               18.8h F            
  4 Blue, Nathan              13 Radford              18.8h F            
  7 Andres-Paguirigan, Chris  16 Waipahu              19.9h F            
  8 Soto, Joseph              15 Pearl City           20.2h F            
  8 Nakasone, Stan               Kahuku               20.2h F            
 10 Croley, Daniel               Waipahu              20.4h F            
 11 Ignacio, Kainoa           14 Radford              21.4h F            
 12 Wai, Tai Seng             15 Pearl City           22.2h F            
 13 Martin, Kodee             15 Pearl City           22.3h F            
 14 Manuma, Mosiah            13 Radford              22.4h F            
 15 Mateo, Rubin              13 Radford              23.3h F            
 16 Vasquez, Michael          14 Radford              23.5h F            
 17 Tufu, Ace                 13 Radford              23.8h F            
 18 Ponce Jr, Alvin           13 Radford              27.9h F            
 
  3  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tanaka, Amy               14 Pearl City           13.1h F OIA        
  1 Miller, Emily             14 Kaiser               13.1h F OIA        
  3 Estaban, Chanelle         17 Kaiser               13.8h F OIA        
  4 Taketa, Yasmina              Kalani               13.9h F OIA        
  5 Speer, Lani                  Kahuku               14.0h F OIA        
  6 Kaneshiro, Tobi           13 Pearl City           14.5h F            
  6 Ip, Michele               16 Kaiser               14.5h F            
  8 Rivera, Reena                Waipahu              14.7h F            
  8 Hashimoto, Tami           14 Pearl City           14.7h F            
 10 Bitanga, Keely            14 Kaiser               15.2h F            
 10 Daida, Ashley             13 Pearl City           15.2h F            
 12 Hayama, Stephanie         13 Pearl City           15.3h F            
 13 Bell, Celeste             13 Radford              15.4h F            
 14 Nakamoto, Lisa            16 Pearl City           15.6h F            
 15 Vega, Kristyn             14 Pearl City           15.8h F            
 15 Harter, Ashley            15 Radford              15.8h F            
 17 Tsuchiya, Nicole          15 Kaiser               15.9h F            
 18 Boyer, Sarah              14 Kaiser               16.2h F            
 19 Gonzales, Julie Ann       15 Pearl City           16.5h F            
 20 Rabang, Ashtyne              Waipahu              16.6h F            
 20 Yamashita, Annie          13 Kaiser               16.6h F            
 22 Owens, Julia              14 Radford              16.9h F            
 23 Gannon, Maile                Kahuku               20.4h F            
 
  4  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Katakura, Bryant             Pearl City           11.5h F OIA        
  2 Tutor, Redmond               Kahuku               11.8h F OIA        
  2 Dewalt, Antoin            15 Pearl City           11.8h F OIA        
  4 Fukui, Jonathan           14 Pearl City           11.9h F            
  4 Maldon, Trevor            16 Radford              11.9h F            
  6 Berndt, Steven               Waipahu              12.1h F            
  7 Cummings, John               Kahuku               12.2h F            
  7 Dela Cruz, Cameron-Joshu  14 Pearl City           12.2h F            
  9 Moore, Shenon             15 Kaiser               12.3h F            
 10 Dela-Cruz, Micah-Ray      16 Pearl City           12.4h F            
 11 Bumanglag, Elijah            Waipahu              12.5h F            
 11 Lessary, St John             Kahuku               12.5h F            
 11 Chan, Skylar              16 Kaiser               12.5h F            
 14 Malufau, Jede                Kahuku               12.6h F            
 14 Lopianetzky, Brent        14 Kaiser               12.6h F            
 16 Saffery, James            16 Kaiser               12.7h F            
 16 Arceo, Elmer                 Waipahu              12.7h F            
 18 Soliven, Daniel           17 Pearl City           13.0h F            
 18 Donley, Robert               Waipahu              13.0h F            
 20 Reed, Leroy                  Kahuku               13.1h F            
 20 Aquiat, Mark              16 Waipahu              13.1h F            
 22 Nautu, Gregory               Kahuku               13.2h F            
 22 Doctolero, Jesse             Waipahu              13.2h F            
 22 Williams, Bronson         14 Pearl City           13.2h F            
 25 Magday, Isaiah            15 Waipahu              13.3h F            
 25 Lim, Oliver               13 Kaiser               13.3h F            
 25 Shaw, Justin                 Pearl City           13.3h F            
 25 Fischbach, Alex           13 Kaiser               13.3h F            
 25 Day, Antione              16 Radford              13.3h F            
 30 Carvalho, Nalu               Kahuku               13.4h F            
 31 Santana, Martin           16 Radford              13.5h F            
 32 Malufau, Jerico              Kahuku               13.6h F            
 32 Wai, Tai Seng             15 Pearl City           13.6h F            
 32 Brown, Joshua                Waipahu              13.6h F            
 32 Ponce Jr, Alvin           13 Radford              13.6h F            
 32 Freeman, Thomas           15 Kaiser               13.6h F            
 32 Heffernan, Michael           Kahuku               13.6h F            
 32 Robles, Gregory              Waipahu              13.6h F            
 39 Dela Pena, Devin          16 Kaiser               13.7h F            
 39 Thompson, Avery              Kahuku               13.7h F            
 41 O'Conner, Clayton            Kahuku               13.8h F            
 41 Kubota, Alan                 Kahuku               13.8h F            
 41 Chee, Justin              14 Kaiser               13.8h F            
 44 Tanabe, Brad                 Kalani               13.9h F            
 45 McMoore, Bronson          14 Kaiser               14.0h F            
 56 Tufu, Ace                 13 Radford              14.30 F            
 46 Rigtherink, Ian              Kahuku               14.1h F            
 46 Inake, Jonathan           16 Pearl City           14.1h F            
 48 Chao, Eric                13 Kaiser               14.2h F            
 48 Mole, James               14 Pearl City           14.2h F            
 48 Dang, Jonathan               Kalani               14.2h F            
 48 Aque, Erik John           15 Radford              14.2h F            
 48 Ignacio, Kainoa           14 Radford              14.2h F            
 48 Reeves, Trevor               Kahuku               14.2h F            
 48 Miller, Martin               Kahuku               14.2h F            
 48 Mateo, Rubin              13 Radford              14.2h F            
 56 Taipin, Tarynce              Kahuku               14.3h F            
 58 Akina, Jerrick               Kahuku               14.4h F            
 58 Pfrimmer, Blake           14 Radford              14.4h F            
 60 Murakami, Evan               Kalani               14.5h F            
 60 Manuma, Mosiah            13 Radford              14.5h F            
 60 Aiwohi, Keala                Kahuku               14.5h F            
 63 Shiraki, Jonathan            Kalani               14.6h F            
 63 Vasquez, Michael          14 Radford              14.6h F            
 65 Harris-Mooney, Aaron      15 Radford              14.8h F            
 66 Rong, Tony                   Kalani               14.9h F            
 67 Varner, Torrey            16 Radford              15.0h F            
 67 Ah Puck, Robson              Kahuku               15.0h F            
 70 Sinfuego, Charles         15 Radford              15.30 F            
 69 Maneha, Mark                 Kahuku               15.1h F            
 70 Cobbs, Michael            13 Radford              15.3h F            
 72 Tavui, Brodric            13 Radford              16.6h F            
 
  5  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bratton, Leialoha         16 Kaiser             5:25.3h F STATE        
  2 Wasson, Keilani              Kahuku             5:27.70 F STATE        
  3 Domingo, Dayna            13 Pearl City         5:48.2h F OIA        
  4 Lozano, Jennifer             Waipahu            5:48.8h F OIA        
  5 Okuma, Chelsy             13 Kaiser             5:58.0h F            
  6 Chun, Hillary             15 Kaiser             6:20.6h F            
  7 Maeshiro, Chloe           14 Pearl City         6:28.6h F            
  8 Yee, Kris                 15 Waipahu            7:20.8h F            
  9 Tomas, Merrill            13 Waipahu            8:32.0h F            
 
  6  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Colorado, State              Unattached         4:34.9h F OIA        
  2 Wong, Trevor              15 Kaiser             4:47.9h F            
  3 Perry, Demettrius         16 Pearl City         4:53.1h F            
  4 Long-Newfield, Chase         Kahuku             4:58.4h F            
  5 Tadeo, Jeremy             15 Pearl City         5:01.3h F            
  6 Batangan, Roland             Waipahu            5:05.3h F            
  7 Racoma, Alex                 Kahuku             5:10.1h F            
  8 Kandler, Craig            14 Kaiser             5:10.4h F            
  9 Yamaguchi, Bryce          16 Pearl City         5:16.5h F            
 10 Vasilyev, Alexsey         16 Kaiser             5:23.8h F            
 11 Inoue, Micah E            16 Kaiser             5:28.2h F            
 12 Canaveral, Daryl             Waipahu            5:30.3h F            
 13 Tivera, Jared                Waipahu            5:31.2h F            
 14 Agena, Nathan             13 Pearl City         5:33.2h F            
 15 Tolentino, Travys         17 Pearl City         5:47.7h F            
 16 Brown, Jordan             15 Kaiser             5:50.7h F            
 17 Enriquez, Roviden         15 Pearl City         5:54.9h F            
 18 Martin, Kodee             15 Pearl City         6:04.3h F            
 19 Takai, Scott              16 Pearl City         6:05.0h F            
 
  7  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Kaiser'                                          55.8h F            
  2 A  'Pearl City'                                      57.0h F            
 
  8  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Pearl City'                                      45.5h F            
  2 A  'Kaiser'                                          48.3h F            
  3 A  'Waipahu'                                         50.4h F            
 
  9  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Roach, Noelani               Waipahu            1:04.2h F STATE        
  2 Tanaka, Amy               14 Pearl City         1:04.6h F STATE        
  3 Tanimoto, Keilyn          17 Pearl City         1:06.0h F OIA        
  4 Fujiwara, Dana               Waipahu            1:06.8h F OIA        
  5 Katamoto, Ashley             Kaiser             1:09.6h F            
  6 Powell, Juliana              Waipahu            1:09.8h F            
  7 Chun, Katie                  Kalani             1:10.7h F            
  8 Ramirez, Leiona              Kahuku             1:11.2h F            
  9 Kaneshiro, Tobi           13 Pearl City         1:12.1h F            
 10 Miller, Emily             14 Kaiser             1:12.3h F            
 11 Kim, Lia                     Kalani             1:14.0h F            
 12 Daida, Ashley             13 Pearl City         1:16.5h F            
 13 Dudley, Jasmine           13 Pearl City         1:18.1h F            
 14 Wilshire, Ariel           13 Radford            1:20.2h F            
 15 Nakamoto, Lisa            16 Pearl City         1:20.5h F            
 16 Vega, Kristyn             14 Pearl City         1:21.2h F            
 17 Domingo, Stephanie        14 Waipahu            1:22.6h F            
 18 Boyer, Sarah              14 Kaiser             1:23.6h F            
 
 10  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Flemming, Jack               Waipahu              43.8h F OIA        
  2 Questal, Jarrett          17 Pearl City           44.3h F OIA        
  3 Croley, Daniel               Waipahu              45.7h F            
  4 Freeman, Thomas           15 Kaiser               48.8h F            
  4 Miyat, Florimar           16 Radford              48.8h F            
  6 Malufau, Jede                Kahuku               49.8h F            
  7 Andres-Paguirigan, Chris  16 Waipahu              50.2h F            
  8 Freeman, Brian            14 Kaiser               52.3h F            
  9 Vasquez, Michael          14 Radford              52.7h F            
 10 Wai, Tai Seng             15 Pearl City           54.9h F            
 11 Ignacio, Kainoa           14 Radford              55.8h F            
 12 Manuma, Mosiah            13 Radford              56.7h F            
 13 Ponce Jr, Alvin           13 Radford              57.0h F            
 14 Santana, Martin           16 Radford              59.5h F            
 
 11  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Santiago, Tajana             Kahuku               54.9h F OIA        
  2 Iha, Christine               Kalani               57.6h F            
  3 Gonzales, Toni Marie      14 Waipahu              58.8h F            
  4 Yoshino, Jamie               Kaiser             1:01.8h F            
  4 Matsuda, Dari-Ann            Kalani             1:01.8h F            
  6 Massengale, Geraldine     15 Radford            1:07.3h F            
  7 Bell, Celeste             13 Radford            1:10.4h F            
 
 12  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hagio, Austen             15 Pearl City           54.7h F OIA        
  2 Obena, Joshua                Pearl City           55.8h F OIA        
  3 Paguyo, Neil                 Waipahu              55.9h F OIA        
  3 Jose, Jarvis                 Waipahu              55.9h F OIA        
  5 Kim, Carson                  Kalani               56.5h F            
  6 Swart, Dennis             16 Kaiser               57.9h F            
  7 Brown, Jared              14 Radford              58.4h F            
  8 Blue, Nathan              13 Radford              58.6h F            
  9 Nikou, Kaveh              15 Kaiser               58.7h F            
  9 Mamuad, Florence             Waipahu              58.7h F            
 11 Moore, Shenon             15 Kaiser               59.2h F            
 12 Arceo, Elmer                 Waipahu              59.9h F            
 13 Miguel, Harrison             Waipahu            1:00.6h F            
 14 Semones, Jake                Kahuku             1:02.1h F            
 15 Brown, Andre              14 Radford            1:02.3h F            
 16 DeSilva, Adrian              Kalani             1:02.7h F            
 17 Cheng, Clint              85 Kaiser             1:03.0h F            
 18 Bridenstine, Arthur          Kahuku             1:03.7h F            
 19 Shaw, Justin                 Pearl City         1:05.3h F            
 20 Inake, Jonathan           16 Pearl City         1:06.0h F            
 21 Patricio, Reynaldo           Waipahu            1:06.2h F            
 22 Mole, James               14 Pearl City         1:06.3h F            
 23 Pfrimmer, Blake           14 Radford            1:06.6h F            
 24 Valdez, Bernard           14 Waipahu            1:08.3h F            
 
 13  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cabrina, Lee                 Kahuku             2:46.1h F OIA        
  2 Lozano, Jennifer             Waipahu            2:49.4h F OIA        
  3 Domingo, Dayna            13 Pearl City         2:49.7h F OIA        
  4 Grebe, Kelley             15 Radford            2:55.4h F            
  5 Reed, Felita                 Kahuku             3:09.7h F            
  6 Maeshiro, Chloe           14 Pearl City         3:12.0h F            
  7 Dudley, Jasmine           13 Pearl City         3:16.0h F            
  8 Yee, Kris                 15 Waipahu            3:19.7h F            
 
 14  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Acacio, Kevin                Waipahu            2:21.2h F            
  2 Tadeo, Jeremy             15 Pearl City         2:25.0h F            
  3 Racoma, Alex                 Kahuku             2:26.7h F            
  4 Garcia, Joselito          14 Radford            2:27.0h F            
  5 Yamaguchi, Bryce          16 Pearl City         2:35.8h F            
 
 15  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tanimoto, Keilyn          17 Pearl City           28.6h F OIA        
  2 Taketa, Yasmina              Kalani               28.7h F OIA        
  3 Roach, Noelani               Waipahu              29.3h F OIA        
  4 Fujiwara, Dana               Waipahu              29.5h F OIA        
  5 Hashimoto, Tami           14 Pearl City           30.6h F            
  6 Powell, Juliana              Waipahu              30.7h F            
  7 Rivera, Reena                Waipahu              30.8h F            
  8 Villamor, Ashley             Waipahu              31.0h F            
  9 Araki, Alyssa             14 Waipahu              31.3h F            
 10 Palmer, Tereza            13 Radford              31.7h F            
 11 Brown, Chrystal           14 Radford              32.1h F            
 12 Gonzales, Toni Marie      14 Waipahu              32.3h F            
 13 Nakamoto, Lisa            16 Pearl City           33.2h F            
 14 Vega, Kristyn             14 Pearl City           33.7h F            
 15 Boyer, Sarah              14 Kaiser               34.6h F            
 16 Yamashita, Annie          13 Kaiser               35.3h F            
 16 Rabang, Ashtyne              Waipahu              35.3h F            
 18 Domingo, Stephanie        14 Waipahu              37.2h F            
 19 Hayama, Stephanie         13 Pearl City           43.2h F            
 
 16  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Dewalt, Antoin            15 Pearl City           24.2h F OIA        
  2 Berndt, Steven               Waipahu              24.7h F OIA        
  3 Hagio, Austen             15 Pearl City           25.1h F            
  3 Katakura, Bryant             Pearl City           25.1h F            
  3 Flemming, Jack               Waipahu              25.1h F            
  6 Brown, Joshua                Waipahu              25.2h F            
  7 Fernandez, Gilchrist      15 Waipahu              25.6h F            
  7 Bumanglag, Elijah            Waipahu              25.6h F            
  9 Mamuad, Florence             Waipahu              25.8h F            
 10 Croley, Daniel               Waipahu              26.0h F            
 11 Paguyo, Neil                 Waipahu              26.2h F            
 12 Arceo, Elmer                 Waipahu              26.7h F            
 13 Donley, Robert               Waipahu              27.0h F            
 14 Day, Antione              16 Radford              27.3h F            
 15 Aquiat, Mark              16 Waipahu              27.4h F            
 16 Lessary, St John             Kahuku               27.5h F            
 17 Miller, Martin               Kahuku               27.7h F            
 17 Shaw, Justin                 Pearl City           27.7h F            
 19 Soliven, Daniel           17 Pearl City           27.8h F            
 20 Brown, Andre              14 Radford              27.9h F            
 21 Magday, Isaiah            15 Waipahu              28.0h F            
 21 Andres-Paguirigan, Chris  16 Waipahu              28.0h F            
 23 Patricio, Reynaldo           Waipahu              28.1h F            
 24 Kubota, Alan                 Kahuku               28.4h F            
 24 Miguel, Harrison             Waipahu              28.4h F            
 26 Thompson, Avery              Kahuku               28.5h F            
 27 Aiwohi, Keala                Kahuku               29.1h F            
 28 Maneha, Matt                 Kahuku               29.3h F            
 29 Doctolero, Jesse             Waipahu              29.5h F            
 30 McMoore, Bronson          14 Kaiser               29.7h F            
 31 Mole, James               14 Pearl City           29.9h F            
 32 Dang, Jonathan               Kalani               30.0h F            
 33 Valdez, Bernard           14 Waipahu              30.2h F            
 34 Shiraki, Jonathan            Kalani               31.1h F            
 35 Varner, Torrey            16 Radford              31.3h F            
 
 17  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ochiae, Anne              16 Pearl City        12:58.4h F OIA        
 
 18  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Perry, Demettrius         16 Pearl City        10:55.5h F OIA        
  2 Tadeo, Jeremy             15 Pearl City        11:14.4h F OIA        
  3 Kobayashi, Yusuke         17 Kaiser            11:41.2h F            
  4 Yamaguchi, Bryce          16 Pearl City        12:08.4h F            
  5 Canaveral, Daryl             Waipahu           12:29.8h F            
  6 Tivera, Jared                Waipahu           12:51.5h F            
  7 Dang, Jonathan               Kalani            13:28.0h F            
 
 19  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Kaiser'                                        4:44.5h F            
  2 A  'Kalani'                                        5:16.3h F            
  3 B  'Kalani'                                        5:21.1h F