Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
                      McKinley Preseason Meet - 3/17/2006                      
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
          15.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Demi Yoshimoto       9 Roosevelt                14.1h JV               
  2 Chanel Soto         10 Roosevelt                14.2h JV               
  3 Sara Taketa          9 Roosevelt                14.4h JV               
  3 Debra Lee              Kalani                   14.4h JV               
  5 Karen Pae            9 Roosevelt                14.5h JV               
  6 Lauren Aquilar       9 Roosevelt                14.7h JV               
  7 Jayginaleen Ifenuk  FR Kalaheo                  14.8h JV               
  8 Jenneal Sugikawa     9 Roosevelt                15.3h                  
  9 Tori-Ann Loo         9 Roosevelt                15.6h                  
 10 Annie Yamashita     FR Kaiser                   15.9h                  
 11 Kelsie Sugahara      9 Roosevelt                15.9h                  
 12 Nicole Bae          10 Roosevelt                15.9h                  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
          32.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Karen Pae            9 Roosevelt                29.9h JV               
  2 Demi Yoshimoto       9 Roosevelt                29.9h JV               
  3 Emily Miller        FR Kaiser                   30.1h JV               
  4 Sarah Boyer         FR Kaiser                   30.8h JV               
  5 Debra Lee              Kalani                   31.1h JV               
  6 Sara Taketa          9 Roosevelt                31.1h JV               
  7 Jayginaleen Ifenuk  FR Kalaheo                  32.4h                  
  8 Christy Watanabe     9 Roosevelt                32.8h                  
  9 Jenneal Sugikawa     9 Roosevelt                33.0h                  
 10 Tori-Ann Loo         9 Roosevelt                33.6h                  
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
          78.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sarah Boyer         FR Kaiser                   77.8h JV               
  2 Tori-Ann Loo         9 Roosevelt                79.3h                  
  3 Amy Yeung           10 Roosevelt              1:26.5h                  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
        3:15.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kelsie Sugahara      9 Roosevelt              2:48.0h OIA              
  2 Nicole Bae          10 Roosevelt              2:49.6h OIA              
  3 Lauren Aquilar       9 Roosevelt              2:55.8h JV               
  4 Adriana Jimenez     SO Kalaheo                3:02.4h JV               
  5 Marina Sano         SO McKinley               3:08.1h JV               
  6 Michelle Ly          9 Roosevelt              3:12.3h JV               
  7 Tara Gebherd        SO Kalaheo                3:14.5h JV               
  8 Stephanie Nelson    SO Kalaheo                3:17.1h                  
  9 Yoo Jung Han        SO McKinley               3:18.1h                  
 10 Stella Hironaga     SO McKinley               3:20.7h                  
 11 Erin Horn           FR Kalaheo                3:59.1h                  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:35.20  JV
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kara Hamada         SO Kalaheo                6:01.6h                  
  2 Lia Kim                Kalani                 6:25.5h                  
  3 Adriana Jimenez     SO Kalaheo                6:25.9h                  
  4 Stella Hironaga     SO McKinley               6:28.3h                  
  5 Marina Sano         SO McKinley               6:29.7h                  
  6 Julia Tse           FR McKinley               6:36.8h                  
  7 Yoo Jung Han        SO McKinley               6:40.4h                  
  8 Chelsea Saito-Reis  SO Waialua                6:47.6h                  
  9 Tara Gebherd        SO Kalaheo                6:48.0h                  
 10 Stephanie Nelson    SO Kalaheo                6:50.2h                  
 11 Alexandria Brown    SO Kalaheo                6:52.4h                  
 12 Jaycelyn Ifenuk     SO Kalaheo                7:50.9h                  
 13 Kaylee Hensel       SO Kalaheo                8:01.4h                  
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
       13:56.20  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Chelsy Okuma        FR Kaiser                12:56.0h OIA              
  2 Marina Sano         SO McKinley              13:35.6h JV               
  3 Yoo Jung Han        SO McKinley              13:53.1h JV               
  4 Alexandria Brown    SO Kalaheo               14:22.4h                  
  5 Julia Tse           FR McKinley              14:27.0h                  
  6 Angelica Arao       SO McKinley              14:43.9h                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
          22.50  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Christine Iha          Kalani                   18.6h OIA              
  2 Chanel Soto         10 Roosevelt                19.0h OIA              
  3 Debra Lee              Kalani                   19.3h OIA              
 
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
          62.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Christine Iha          Kalani                   54.8h OIA              
  2 Chanel Soto         10 Roosevelt                55.9h OIA              
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
        5:12.00  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Roosevelt High School  'C'                    5:01.8h JV               
  2 Roosevelt High School  'B'                    5:11.0h JV               
  3 Roosevelt High School  'A'                    5:20.5h                  
 
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
        4-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sara Taketa          9 Roosevelt              4-00.00 JV               
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
        6-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amy Yeung           10 Roosevelt              6-06.00 JV               
  2 Emily Miller        FR Kaiser                 6-00.00 JV               
  2 Sarah Boyer         FR Kaiser                 6-00.00 JV               
 -- Annie Yamashita     FR Kaiser                      NH                  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
       13-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Christy Watanabe     9 Roosevelt             13-00.00 JV               
  2 Amy Yeung           10 Roosevelt             10-08.75                  
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
       26-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sara Taketa          9 Roosevelt             27-10.50 JV               
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
       23-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Agnes Faaleaoga-Ma  SO Kailua                27-07.00 OIA              
  2 Chevelle Crowell    SO Kailua                24-11.00 JV               
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
          60-00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Agnes Faaleaoga-Ma  SO Kailua                96-10.50 OIA              
  2 Chevelle Crowell    SO Kailua                67-01.00 JV               
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Johnna Frantzen     SR Kalaheo                  13.4h OIA              
  2 Taryn Kaanoi        JR Kalaheo                  13.5h OIA              
  3 Bree Henderson      JR Kaiser                   13.6h OIA              
  4 Nicole Mitani          Mililani                 13.7h OIA              
  5 Raechelle Pereira   SR Waialua                  13.9h OIA              
  6 Chanelle Estaban    SR Kaiser                   14.0h                  
  7 Minden Taketa       11 Roosevelt                14.1h                  
  7 Amber Polling       SR Kaiser                   14.1h                  
  9 Shantay Sueoka      11 Roosevelt                14.6h                  
 10 Breana Romano       JR Kaiser                   14.8h                  
 11 Nicole Tsuchiya     JR Kaiser                   15.4h                  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Taryn Kaanoi        JR Kalaheo                  28.9h OIA              
  2 Bree Henderson      JR Kaiser                   29.5h                  
  3 Ashley Katamoto        Kaiser                   30.1h                  
  4 Raechelle Pereira   SR Waialua                  30.4h                  
  5 Amber Polling       SR Kaiser                   30.6h                  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leialoha Bratton    JR Kaiser                   64.3h STATE             
  2 Taryn Kaanoi        JR Kalaheo                  66.0h OIA              
  3 Shannon Muramoto       Kalani                   75.0h                  
  4 Kristy Nomura          Kalani                   75.8h                  
  5 Kiana Galase           Kalani                   78.0h                  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Rochele Lee         JR Kaiser                 2:44.3h OIA              
  2 Michelle Kiczeck    11 Roosevelt              3:01.3h                  
  3 Martine Thomsen     JR Kalaheo                3:02.6h                  
  4 Kristy Nomura          Kalani                 3:05.30                  
  5 Jumy Tang           SR McKinley               3:09.80                  
  6 Jaycelyn Ifenuk     SO Kalaheo                3:41.3h                  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jumy Tang           SR McKinley               6:25.3h                  
  2 Martine Thomsen     JR Kalaheo                6:40.7h                  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pauline Tran        11 Roosevelt             13:04.0h                  
  2 Jumy Tang           SR McKinley              13:34.1h                  
  3 Hillary Chun        JR Kaiser                14:15.5h                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Johnna Frantzen     SR Kalaheo                  18.2h OIA              
  2 Lydia Kim           11 Roosevelt                19.2h OIA              
  3 Kehaulani Kim       SR Kaiser                   19.3h OIA              
  4 Jamie Yoshino          Kaiser                   19.4h OIA              
  5 Jenna Groendyke     11 Roosevelt                19.9h OIA              
  6 Breana Romano       JR Kaiser                   20.0h                  
  7 Minden Taketa       11 Roosevelt                21.1h                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Johnna Frantzen     SR Kalaheo                  51.2h STATE             
  2 Kehaulani Kim       SR Kaiser                   52.9h OIA              
  3 Jennifer Byun       11 Roosevelt                55.3h OIA              
  4 Breana Romano       JR Kaiser                   56.8h                  
  5 Lydia Kim           11 Roosevelt                57.9h                  
  6 Jamie Yoshino          Kaiser                   58.7h                  
  7 Shantay Sueoka      11 Roosevelt                58.8h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          53.80  STATE
          58.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                         54.9h OIA              
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                       4:31.4h STATE             
  2 Roosevelt High School  'A'                    5:04.4h                  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Michele Ip          JR Kaiser                 4-09.00 STATE             
  2 Kara Kobayashi         Mililani               4-02.00                  
  3 Minden Taketa       11 Roosevelt              4-00.00                  
  3 Chanelle Estaban    SR Kaiser                 4-00.00                  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Michele Ip          JR Kaiser                 7-00.00 OIA              
  1 Rochele Lee         JR Kaiser                 7-00.00 OIA              
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Johnna Frantzen     SR Kalaheo               15-01.75 OIA              
  2 Michele Ip          JR Kaiser                14-03.75 OIA              
  3 Megan Whittaker        Kalani                14-00.25 OIA              
  4 Nicole Tsuchiya     JR Kaiser                 9-03.00                  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Megan Whittaker        Kalani                31-03.75 STATE             
  2 Rochele Lee         JR Kaiser                30-08.75 OIA              
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Sharde' Pratt       SR Kaiser                24-03.25                  
  2 Sesimani Melino     JR McKinley              22-03.50                  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Caitlin Conley      11 Roosevelt             76-06.00                  
  2 Sharde' Pratt       SR Kaiser                76-03.00                  
  3 Sesimani Melino     JR McKinley              67-02.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
          12.80  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blaine Bastatas     FR McKinley                 11.5h OIA              
  2 Marnick Dela Cruz   SO Waialua                  11.5h OIA              
  3 Kaonohi Malama-Cus  SO Kalaheo                  11.6h OIA              
  4 Rafee Tamjid        10 Roosevelt                11.9h JV               
  5 Alex Fowler          9 Roosevelt                12.0h JV               
  6 Brent Lopianetzky   FR Kaiser                   12.1h JV               
  7 Arthur Kido            Kalani                   12.4h JV               
  8 Derek Chun          SO McKinley                 12.5h JV               
  9 Jericho Lopez       SO McKinley                 12.7h JV               
 10 Devan Tatemichi      9 Roosevelt                12.7h JV               
 11 William Truong      FR Kaiser                   12.8h                  
 12 Livai Jackola       FR Kalaheo                  12.8h                  
 13 Jeffery Chen        SO McKinley                 12.8h                  
 14 Ryan Mitani            Mililani                 12.9h                  
 15 Todd Takanishi      FR Kaiser                   12.9h                  
 16 Jerico Dollopac     FR Kailua                   13.0h                  
 17 Bronson McMoore     SO Kaiser                   13.1h                  
 18 Travis Somera       FR Kailua                   13.3h                  
 19 Rowan Gragas         9 Roosevelt                13.4h                  
 20 Stephen Paulachak   FR Kailua                   13.4h                  
 21 Ryota Tezuka           Kalaheo                  13.5h                  
 21 Oliver Lim          FR Kaiser                   13.5h                  
 23 Eric Chao           FR Kaiser                   13.5h                  
 24 Lance Yamamoto       9 Roosevelt                13.6h                  
 25 Travis Napaepae        McKinley                 13.8h                  
 26 Anthony Aquino       9 Roosevelt                13.8h                  
 27 Andrew Tokoma'ata   FR Kailua                   13.9h                  
 28 Jarad Crowell       FR Kailua                   13.9h                  
 29 Justin Chee         FR Kaiser                   14.2h                  
 30 Kenneth Nguyen       9 Roosevelt                14.7h                  
 31 Nakoa Blake         FR Kaiser                   14.9h                  
 32 Brandon Higa         9 Roosevelt                14.9h                  
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
          26.50  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blaine Bastatas     FR McKinley                 24.2h OIA              
  2 Kaonohi Malama-Cus  SO Kalaheo                  24.6h OIA              
  3 Alex Fowler          9 Roosevelt                24.9h JV               
  4 Marnick Dela Cruz   SO Waialua                  25.0h JV               
  5 Arthur Kido            Kalani                   25.2h JV               
  6 Brian Freeman       FR Kaiser                   25.7h JV               
  7 Ji Soo Ahn             Kalani                   25.8h JV               
  8 Brent Lopianetzky   FR Kaiser                   26.0h JV               
  9 Oliver Lim          FR Kaiser                   26.4h JV               
 10 Derek Chun          SO McKinley                 26.4h JV               
 11 Todd Takanishi      FR Kaiser                   26.6h                  
 12 Jericho Lopez       SO McKinley                 26.8h                  
 13 Devan Tatemichi      9 Roosevelt                27.4h                  
 14 Kyle Levi           SO Kalaheo                  27.6h                  
 15 Jeffery Chen        SO McKinley                 27.7h                  
 16 Rowan Gragas         9 Roosevelt                27.7h                  
 17 Eric Wu             SO McKinley                 27.8h                  
 18 Travis Somera       FR Kailua                   27.9h                  
 19 Stephen Paulachak   FR Kailua                   28.1h                  
 20 Thomas Lam          SO McKinley                 28.6h                  
 21 Anthony Aquino       9 Roosevelt                28.6h                  
 22 Lance Yamamoto       9 Roosevelt                28.9h                  
 23 Jarad Crowell       FR Kailua                   29.2h                  
 24 John Asosaoletoetu  SO Kailua                   29.7h                  
 25 Andrew Tokoma'ata   FR Kailua                   29.7h                  
 26 Travis Napaepae        McKinley                 30.4h                  
 27 Brandon Higa         9 Roosevelt                31.6h                  
 
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
          64.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaonohi Malama-Cus  SO Kalaheo                  55.6h OIA              
  2 Marnick Dela Cruz   SO Waialua                  57.4h JV               
  3 Alexander Guillame  FR Kalaheo                  58.2h JV               
  4 Ji Soo Ahn             Kalani                   59.2h JV               
  5 James Crowell       SO Kailua                   60.2h JV               
  6 Adrian DeSilva         Kalani                   60.7h JV               
  7 Jerico Dollopac     FR Kailua                   62.8h JV               
  8 Yasuma Kondo           Kalani                   63.3h JV               
  9 Eric Wu             SO McKinley                 63.4h JV               
 10 Jayson Okazaki         Roosevelt                65.2h                  
 11 Rowan Gragas         9 Roosevelt                65.4h                  
 12 Anthony Aquino       9 Roosevelt                65.6h                  
 13 Derek Chun          SO McKinley                 66.2h                  
 14 Lance Yamamoto       9 Roosevelt                67.4h                  
 15 Jeffery Chen        SO McKinley                 68.0h                  
 16 Thomas Lam          SO McKinley                 68.9h                  
 17 Travis Napaepae        McKinley                 69.0h                  
 
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
        2:24.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tomoyuki Miura       9 Roosevelt              2:14.8h OIA              
  2 John Remis          10 Roosevelt              2:20.5h JV               
  3 Alexander Guillame  FR Kalaheo                2:21.2h JV               
  4 Craig Kandler       FR Kaiser                 2:22.4h JV               
  5 James Decker        FR Kailua                 2:24.5h                  
  6 Garret Ferguson     SO Kalaheo                2:25.1h                  
  7 Adrian DeSilva         Kalani                 2:28.0h                  
  8 Maxx Oishi          FR Kalaheo                2:30.6h                  
  9 Victor Demarco      FR Kalaheo                2:33.2h                  
 10 Yasuma Kondo           Kalani                 2:34.3h                  
 11 Matthew Zumwalt     FR Kalaheo                2:36.1h                  
 12 Eleazar Oliva       SO Kalaheo                2:37.0h                  
 13 Matthew Oishi       FR Kalaheo                2:37.5h                  
 14 Ryan Nuss           SO Kalaheo                2:41.1h                  
 15 Kevin Leong          9 Roosevelt              2:45.2h                  
 16 Vince Debman        FR Kalaheo                2:46.2h                  
 17 Arthur Hung          9 Roosevelt              2:47.0h                  
 18 Talin Sokugawa      10 Roosevelt              2:52.5h                  
 
Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
        5:15.10  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Garret Ferguson     SO Kalaheo                5:04.9h JV               
  2 Dylan Taschner         Kalani                 5:06.0h JV               
  3 Ryan Nuss           SO Kalaheo                5:11.9h JV               
  4 Edwin Watt             Kalani                 5:12.7h JV               
  5 Randy Collier          Kalani                 5:13.4h JV               
  6 Maxx Oishi          FR Kalaheo                5:24.0h                  
  7 Matthew Oishi       FR Kalaheo                5:24.9h                  
  8 Thad Hee Wai           Kalani                 5:30.2h                  
  9 Eleazar Oliva       SO Kalaheo                5:33.4h                  
 10 Joe Mecum           SO Kaiser                 5:33.8h                  
 11 Devon Izumigawa     FR Kailua                 5:34.1h                  
 12 Julien Cercillieux     Kaiser                 5:34.5h                  
 13 James Yokoyama         Kalani                 5:37.9h                  
 14 Tony Rong              Kalani                 5:39.4h                  
 15 Vince Debman        FR Kalaheo                5:48.0h                  
 
Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
       11:46.10  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kensuke Taylor      SO Kailua                 9:52.6h STATE             
  2 Travis Hee Wai         Kalani                10:58.0h OIA              
  3 Ryan Nuss           SO Kalaheo               11:19.6h JV               
  4 Craig Kandler       FR Kaiser                11:26.2h JV               
  5 Maxx Oishi          FR Kalaheo               11:40.9h JV               
  6 Matthew Oishi       FR Kalaheo               11:41.4h JV               
  7 Victor Demarco      FR Kalaheo               11:43.6h JV               
  8 James Decker        FR Kailua                11:46.4h                  
  9 Joe Mecum           SO Kaiser                11:46.8h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
          21.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blaine Bastatas     FR McKinley                 18.0h JV               
  2 Justin Koelkebeck   10 Roosevelt                18.6h JV               
  3 Rafee Tamjid        10 Roosevelt                19.8h JV               
  4 Jericho Lopez       SO McKinley                 21.9h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
          55.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Rafee Tamjid        10 Roosevelt                47.0h JV               
  2 Brian Freeman       FR Kaiser                   47.4h JV               
  3 Kyle Levi           SO Kalaheo                  51.8h JV               
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
          55.80  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McKinley High School  'A'                       52.5h JV               
  2 Kaiser High School  'A'                         53.6h JV               
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
        4:06.90  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Roosevelt High School  'B'                    4:01.8h JV               
  2 Kalaheo High School  'A'                      4:02.6h JV               
  3 Kailua High School  'A'                       4:13.4h                  
  4 Roosevelt High School  'A'                    4:37.8h                  
 
Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
        5-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ji Soo Ahn             Kalani                 5-02.00 JV               
  2 Tomoyuki Miura       9 Roosevelt              4-04.00                  
  2 Jayson Okazaki         Roosevelt              4-04.00                  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
        8-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Makoto Fukino       FR Kaiser                 7-00.00                  
 -- Eric Chao           FR Kaiser                      NH                  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
       16-09.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alex Fowler          9 Roosevelt             18-10.50 JV               
  2 Arthur Kido            Kalani                17-01.50 JV               
  3 Jayson Okazaki         Roosevelt             14-01.25                  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STATE
       33-00.00  JV
           3.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Arthur Kido            Kalani                35-10.50 JV               
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
       30-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dean Crowell        FR Kailua                38-08.00 JV               
  2 Penisoni Tuifua     SO Kailua                37-02.50 JV               
  3 John Asosaoletoetu  SO Kailua                29-08.00                  
  4 Manako Tuifua       FR Kailua                28-09.00                  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
          85-00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Penisoni Tuifua     SO Kailua               111-09.50 JV               
  2 John Asosaoletoetu  SO Kailua               108-05.00 JV               
  3 Dean Crowell        FR Kailua                94-11.00 JV               
  4 Walter Tauateualu      Kailua                79-00.50                  
  5 Manako Tuifua       FR Kailua                75-08.50                  
  6 Ronald Phouksouvat   9 Roosevelt             71-04.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Benjamin Davis      SR McKinley                 11.6h OIA              
  2 Shenon Moore        SO Kaiser                   11.7h OIA              
  3 Karson Kim             Kalani                   11.9h                  
  4 Skylar Chan         JR Kaiser                   12.2h                  
  5 Phil Westbrook      JR Kaiser                   12.2h                  
  6 Zachary Lintz       SR Kalaheo                  12.3h                  
  7 Gordon Au           12 Roosevelt                12.4h                  
  8 Keawe Kalama           McKinley                 12.5h                  
  9 Shaide Quisano      11 Roosevelt                12.7h                  
 10 Kai Kuhanamoku         Kaiser                   12.8h                  
 11 Maikolo Leakona     JR McKinley                 13.1h                  
 12 Kekoa Kaaiakamanu   JR McKinley                 13.2h                  
 13 Brad Tenabe            Kalani                   13.3h                  
 14 Holu Kaaihue           Kalani                   13.5h                  
 15 Reinison Inosanto   SR Kalaheo                  14.2h                  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Benjamin Davis      SR McKinley                 24.6h OIA              
  2 Zachary Lintz       SR Kalaheo                  25.3h                  
  3 Devin Terrill       SR Kalaheo                  25.4h                  
  4 Gordon Au           12 Roosevelt                25.4h                  
  5 Carl Alombro        11 Roosevelt                26.5h                  
  6 Bernard Menor       JR Waialua                  26.5h                  
  7 Maikolo Leakona     JR McKinley                 26.8h                  
  8 Keawe Kalama           McKinley                 26.9h                  
  9 Brad Tenabe            Kalani                   27.1h                  
 10 Stuart Kamimoto     JR McKinley                 29.5h                  
 11 Reinison Inosanto   SR Kalaheo                  30.1h                  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dennis Swart        SR Kaiser                   53.7h OIA              
  2 Shenon Moore        SO Kaiser                   55.5h OIA              
  3 Kalani Liu          SR Kalaheo                  57.0h                  
  4 Dominic Reese       JR Kalaheo                  58.2h                  
  5 Gordon Au           12 Roosevelt                58.7h                  
  6 Travis Hee Wai         Kalani                   59.0h                  
  7 Kaveh Nikou         SO Kaiser                   59.7h                  
  8 Carl Alombro        11 Roosevelt                61.0h                  
  9 Bernard Menor       JR Waialua                  61.5h                  
 10 Kai Kuhanamoku         Kaiser                   61.6h                  
 11 Micah Inoue         JR Kaiser                   61.9h                  
 12 Paul Kratz             Kalani                   62.4h                  
 13 Keawe Kalama           McKinley                 63.2h                  
 14 Stuart Kamimoto     JR McKinley                 72.0h                  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Michael Tajima      12 Roosevelt              2:13.4h OIA              
  2 Kalani Liu          SR Kalaheo                2:14.2h OIA              
  3 Dominic Reese       JR Kalaheo                2:18.4h                  
  4 Trevor Wong         JR Kaiser                 2:20.0h                  
  5 Nobutisa Morimoto      Roosevelt              2:22.7h                  
  6 Travis Hee Wai         Kalani                 2:24.3h                  
  7 Lancel Lavarias     SR McKinley               2:27.6h                  
  8 Micah Inoue         JR Kaiser                 2:31.9h                  
  9 Talon Viinci        SR Kalaheo                2:33.8h                  
 10 Alekse Vasilyev     JR Kaiser                 2:38.7h                  
 11 Wilson Shek         SR McKinley               2:51.6h                  
 
Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kensuke Taylor      SO Kailua                 4:39.3h OIA              
  2 Kalani Liu          SR Kalaheo                4:40.2h OIA              
  3 Trevor Wong         JR Kaiser                 4:46.2h                  
  4 Lancel Lavarias     SR McKinley               5:14.5h                  
  5 Paul Kratz             Kalani                 5:19.7h                  
  6 Clint Cheng         SR Kaiser                 5:29.4h                  
  7 Talon Viinci        SR Kalaheo                5:38.5h                  
  8 Wilson Shek         SR McKinley               6:04.5h                  
  9 Hyun Kim            SR McKinley               6:38.1h                  
 
Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alekse Vasilyev     JR Kaiser                11:57.8h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Devin Terrill       SR Kalaheo                  16.9h OIA              
  2 Thomas Freeman      JR Kaiser                   19.1h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Devin Terrill       SR Kalaheo                  44.9h OIA              
  2 Thomas Freeman      JR Kaiser                   47.0h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                         47.8h                  
 -- McKinley High School  'A'                          DQ                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kaiser High School  'A'                       3:45.0h                  
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Bernard Menor       JR Waialua                5-06.00 OIA              
  2 Skylar Chan         JR Kaiser                 5-04.00                  
  2 Kai Kuhanamoku         Kaiser                 5-04.00                  
  4 Carl Alombro        11 Roosevelt              4-08.00                  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Zachary Yokoyama    11 Roosevelt             10-00.00 OIA              
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kai Kuhanamoku         Kaiser                16-05.00                  
  2 Karson Kim             Kalani                16-03.00                  
 -- Bernard Menor       JR Waialua                     ND                  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vuni Funaki         SR McKinley              42-00.00 OIA              
  2 Alipate Tokoma'ata  SR Kailua                37-07.00                  
  3 Kamulea Wessman        Kalani                37-00.00                  
  4 Jaimeson Kanemoto      Kalani                33-00.00                  
  5 Micah Moniz         SR McKinley              31-04.00                  
  6 James Asosaoletoet  SR Kailua                30-11.50                  
 -- Kauila Kenwerth     11 Kaiser                      ND                  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vuni Funaki         SR McKinley             133-00.00 OIA              
  2 Kamulea Wessman        Kalani               110-01.50                  
  3 Alipate Tokoma'ata  SR Kailua               104-09.50                  
  4 David Lui-Yuen      SR Kailua               103-05.50                  
  5 Micah Moniz         SR McKinley              93-06.00                  
  6 James Asosaoletoet  SR Kailua                83-01.00                  
  7 Jaimeson Kanemoto      Kalani                79-04.00