Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
           2006 Campbell/Kahuku/Moanalua Preseason Meet - 3/16/2006            
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
          15.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Lani Speer          SO Kahuku                   13.3h OIA              
  2 Brianne Huddy       SO Kahuku                   14.0h JV               
  3 Ashley Burt         SO Kahuku                   14.1h JV               
  4 Liane Chang-Remula  SO Aiea                     14.2h JV               
  4 Rachel Seal         FR Aiea                     14.2h JV               
  6 Alexandria Cox         Leilehua                 14.3h JV               
  7 Ashley Fontanilla   SO Aiea                     14.5h JV               
  8 Alexis Tamura       SO Moanalua                 14.6h JV               
  8 Valerie Asuncion    SO Radford                  14.6h JV               
 10 Griselle Braga      SO Moanalua                 14.7h JV               
 10 Julia Owens         FR Radford                  14.7h JV               
 12 Kelsie Eggersgluss  FR Campbell                 14.8h JV               
 12 Stephane Hall       SO Moanalua                 14.8h JV               
 14 Tereza Palmer       FR Radford                  15.0h                  
 15 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  15.1h                  
 16 Michelle Salter     SO Moanalua                 15.4h                  
 17 Jena Roman          SO Aiea                     15.6h                  
 18 Ashley Harter       SO Radford                  16.1h                  
 19 Jessica Fiores      SO Aiea                     16.2h                  
 20 Mayumi Tano         FR Moanalua                 16.3h                  
 20 Megumi Okazaki      SO Moanalua                 16.3h                  
 22 Celeste Bell        FR Radford                  16.6h                  
 23 VivianCY Lee        SO Moanalua                 16.7h                  
 23 Chrystal Brown      FR Radford                  16.7h                  
 25 Sarah Shin          FR Moanalua                 17.4h                  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATEE
          29.50  OIA
          32.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ashley Burt         SO Kahuku                   29.0h OIA              
  2 Victoria Black      SO Kapolei                  29.7h JV               
  3 Rachel Seal         FR Aiea                     30.1h JV               
  4 Alexandria Cox         Leilehua                 30.5h JV               
  5 Christina Perez     SO Kapolei                  30.9h JV               
  5 Chrystal Brown      FR Radford                  30.9h JV               
  7 Griselle Braga      SO Moanalua                 31.0h JV               
  8 Lucille Takeda      SR Kapolei                  31.1h JV               
  9 Alexis Tamura       SO Moanalua                 31.5h JV               
 10 Maria Williams      FR Kapolei                  32.0h                  
 11 Stephane Hall       SO Moanalua                 32.1h                  
 11 Liane Chang-Remula  SO Aiea                     32.1h                  
 13 Winnie May Barona      Campbell                 32.3h                  
 14 Jena Roman          SO Aiea                     32.6h                  
 15 Michelle Salter     SO Moanalua                 33.1h                  
 16 Ashley Harter       SO Radford                  33.3h                  
 17 Ara Dizon           SO Moanalua                 33.8h                  
 18 Julia Owens         FR Radford                  34.7h                  
 18 Jessica Fiores      SO Aiea                     34.7h                  
 20 Marika McHugh       SO Moanalua                 35.1h                  
 21 Mayumi Tano         FR Moanalua                 35.4h                  
 22 Sunny Kao           SO Moanalua                 35.9h                  
 23 Megumi Okazaki      SO Moanalua                 36.2h                  
 23 Kelly Moore         FR Moanalua                 36.2h                  
 25 Sarah Shin          FR Moanalua                 37.9h                  
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
          78.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Victoria Black      SO Kapolei                  67.7h OIA              
  2 Christina Perez     SO Kapolei                  69.3h JV               
  3 Mariama Lane           Leilehua                 69.7h JV               
  4 Dana Tamayo         SO Kapolei                  69.9h JV               
  5 Maria Williams      FR Kapolei                  70.2h JV               
  6 Joilynn Hollies        Campbell                 70.4h JV               
  7 Ashley Fontanilla   SO Aiea                     71.0h JV               
  8 Leiona Ramirez      SO Kahuku                   71.2h JV               
  8 Tamara Chew         SO Kahuku                   71.2h JV               
 10 Griselle Braga      SO Moanalua                 72.8h JV               
 11 Charmaine Tomlinso  FR Radford                  73.0h JV               
 12 Alexis Tamura       SO Moanalua                 75.0h JV               
 13 Tiffany Abe         FR Moanalua                 78.3h                  
 14 Stephane Hall       SO Moanalua                 79.5h                  
 15 Ara Dizon           SO Moanalua               1:24.0h                  
 16 Kelly Moore         FR Moanalua               1:24.9h                  
 17 Sarah Shin          FR Moanalua               1:25.4h                  
 18 Michelle Salter     SO Moanalua               1:26.4h                  
 19 Mayumi Tano         FR Moanalua               1:31.6h                  
 20 Christina Reichers  SO Moanalua               1:42.5h                  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
        3:15.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Shelby Yoakum       FR Radford                2:40.1h OIA              
  2 Charmaine Tomlinso  FR Radford                2:50.9h JV               
  3 Lee Cabrina         FR Kahuku                 2:52.4h JV               
  4 Mariama Lane           Leilehua               2:53.3h JV               
  5 Holly Berlin        FR Kahuku                 3:00.8h JV               
  6 VivianCY Lee        SO Moanalua               3:20.2h                  
  7 Christina Reichers  SO Moanalua               4:04.6h                  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:35.20  JV
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Shelby Yoakum       FR Radford                5:25.5h STATE             
  2 Keilani Wasson      SO Kahuku                 5:53.50                  
  2 Shannen Johnson     SO Aiea                   5:53.5h                  
  4 Lyndsey Akamine     SO Moanalua               6:17.3h                  
  5 Ariel Wilshire      FR Radford                8:18.1h                  
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
       13:56.20  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Keilani Wasson      SO Kahuku                12:02.60 STATE             
  2 Victoria Drohan        Radford               12:28.80 OIA              
  3 Spring Siaw            Campbell              13:25.70 JV               
  4 Francesca Gringras  SO Campbell              13:50.20 JV               
  5 Lyndsey Akamine     SO Moanalua              14:06.20                  
  6 Katelyn Tamashiro      Campbell              14:09.90                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
          22.50  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tajana Santiago     FR Kahuku                   19.4h OIA              
  1 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  19.4h OIA              
  3 Celeste Bell        FR Radford                  21.7h JV               
  4 Geraldine Massenga  FR Radford                  21.9h JV               
  5 Jaelyn Mison        FR Radford                  22.0h JV               
  6 Laurel Zheng        FR Moanalua                 22.4h JV               
  7 Ariel Wilshire      FR Radford                  23.2h                  
  8 Valerie Asuncion    SO Radford                  24.6h                  
  9 Amber Biscotti      FR Radford                  25.0h                  
 10 Dianne Gilo         SO Radford                  27.8h                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
          62.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Liane Chang-Remula  SO Aiea                     57.2h JV               
  2 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  62.1h                  
  3 Jaelyn Mison        FR Radford                  65.5h                  
  4 Geraldine Massenga  FR Radford                  67.7h                  
  5 Marika McHugh       SO Moanalua                 67.8h                  
  6 Amber Biscotti      FR Radford                  68.8h                  
  7 Laurel Zheng        FR Moanalua                 69.5h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          53.80  STATE
          55.00  JV
          58.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                         53.3h STATE             
  2 Radford High School  'A'                        56.2h OIA              
  3 Moanalua High School  'A'                       61.8h                  
  4 Moanalua High School  'B'                       64.7h                  
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
        5:12.00  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                       4:32.4h OIA              
  2 Radford High School  'A'                      5:08.1h JV               
  3 Moanalua High School  'A'                     5:14.1h                  
 
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
        4-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Shannen Johnson     SO Aiea                   4-02.00 JV               
  2 Dana Tamayo         SO Kapolei                4-00.00 JV               
  2 Maria Williams      FR Kapolei                4-00.00 JV               
  4 Ara Dizon           SO Moanalua               3-10.00                  
  5 Laurel Zheng        FR Moanalua               3-08.00                  
  5 Marika McHugh       SO Moanalua               3-08.00                  
  7 Charmaine Tomlinso  FR Radford                3-06.00                  
 -- Mayumi Tano         FR Moanalua                    NH                  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
       13-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tajana Santiago     FR Kahuku                14-00.00 OIA              
  2 Tiffany Abe         FR Moanalua              13-03.50 JV               
  3 Charmaine Tomlinso  FR Radford               12-11.50                  
  4 Megumi Okazaki      SO Moanalua              11-06.00                  
  5 VivianCY Lee        SO Moanalua              11-00.00                  
  6 Sin U Mok           SO Moanalua              10-09.00                  
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
       26-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Tajana Santiago     FR Kahuku                31-07.50 STATE             
  2 Laurel Zheng        FR Moanalua              26-04.00 JV               
  3 Shannen Johnson     SO Aiea                  24-09.50                  
  4 Sunny Kao           SO Moanalua              22-09.00                  
  5 Sarah Shin          FR Moanalua              22-02.00                  
  6 Marika McHugh       SO Moanalua              21-09.00                  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
       23-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Saleia Mata'afa     SO Kahuku                32-00.50 STATE             
  2 Fayrina Merrick     FR Kahuku                24-02.00 JV               
  3 Chyenne Dickins     FR Kahuku                23-03.25 JV               
  4 Sasha Andrade       SO Aiea                  22-01.00                  
  5 Mary Talaroc           Leilehua              16-03.50                  
  6 Christina Reichers  SO Moanalua              12-11.00                  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
          60-00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Saleia Mata'afa     SO Kahuku                78-10.00 JV               
  2 Fayrina Merrick     FR Kahuku                64-05.00 JV               
  3 Chyenne Dickins     FR Kahuku                62-04.00 JV               
  4 Mary Talaroc           Leilehua              58-02.00                  
  5 Christina Reichers  SO Moanalua              35-05.00                  
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Natasha Minor       JR Radford                  13.0h OIA              
  1 Charre' Williams    JR Radford                  13.0h OIA              
  3 Megan Armstrong     JR Kapolei                  13.4h OIA              
  4 Alexandria Neason      Leilehua                 13.5h OIA              
  4 Tracy Goodell       SR Kahuku                   13.5h OIA              
  6 Tatiana Tibbits     SR Kapolei                  13.6h OIA              
  6 Tanysha Campbell    SO Radford                  13.6h OIA              
  8 Mary Jane Antonio      Campbell                 13.9h OIA              
  8 Diana Malpas        JR Moanalua                 13.9h OIA              
 10 Whitney Neill       JR Aiea                     14.0h                  
 11 Jaecie Kato         JR Aiea                     14.1h                  
 11 Savannah Frank      JR Radford                  14.1h                  
 13 Kayla Ponce         JR Aiea                     14.3h                  
 14 Adurianna Brown        Leilehua                 14.5h                  
 15 Kanoelehua Lee      JR Campbell                 14.7h                  
 -- Paulina Racette        Leilehua                 DQ.00                  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Charre' Williams    JR Radford                  27.8h OIA              
  1 Mary Jane Antonio      Campbell                 27.8h OIA              
  3 Lucille Takeda      SR Kapolei                  27.9h OIA              
  3 Natasha Minor       JR Radford                  27.9h OIA              
  5 Tatiana Tibbits     SR Kapolei                  28.3h OIA              
  6 Tracy Goodell       SR Kahuku                   28.9h OIA              
  7 Tanysha Campbell    SO Radford                  29.2h OIA              
  8 Maile Gannon        SR Kahuku                   29.5h                  
  9 Jaecie Kato         JR Aiea                     29.9h                  
 10 Whitney Neill       JR Aiea                     30.0h                  
 11 Shantelle Wong      JR Moanalua                 30.4h                  
 11 Kanoelehua Lee      JR Campbell                 30.4h                  
 13 Adurianna Brown        Leilehua                 30.6h                  
 14 Paulina Racette        Leilehua                 31.1h                  
 15 Diana Malpas        JR Moanalua                 32.0h                  
 16 Darryl Soriano      JR Moanalua                 36.2h                  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Natasha Minor       JR Radford                  61.5h STATE             
  2 Crystal Woodward       Campbell                 66.0h OIA              
  3 Tracy Goodell       SR Kahuku                   66.3h OIA              
  4 Mary De Vera           Leilehua                 67.1h OIA              
  5 Savannah Frank      JR Radford                  67.5h OIA              
  6 Maile Gannon        SR Kahuku                   67.9h OIA              
  7 Brooke Belair       FR Radford                  68.6h OIA              
  8 Diana Malpas        JR Moanalua                 70.6h                  
  9 Mollie Scheib       SR Moanalua                 72.7h                  
 10 Shantelle Wong      JR Moanalua                 73.2h                  
 11 Megumi Okazaki      SO Moanalua               1:23.3h                  
 12 Darryl Soriano      JR Moanalua               1:28.0h                  
 13 Kuuipo Kaahu        SR Kahuku                 1:44.3h                  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Terryn Rickette        Leilehua               2:33.1h OIA              
  2 Kia Atkins          SO Radford                2:35.0h OIA              
  3 Lucille Takeda      SR Kapolei                2:38.0h OIA              
  4 Dacia Mckinnon         Campbell               2:46.4h OIA              
  5 Shannen Johnson     SO Aiea                   2:54.9h                  
  6 Mollie Scheib       SR Moanalua               2:56.1h                  
  7 Charnelle Ione      SR Kapolei                2:57.4h                  
  8 Brittany  TJ Sacla  SR Moanalua               3:00.0h                  
  9 Alana Marquez       JR Kapolei                3:00.4h                  
 10 Rachel Spain        JR Moanalua               3:01.7h                  
 11 Jessica Reichers    JR Moanalua               3:31.2h                  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Katherine Hoarn     JR Radford                5:37.9h OIA              
  2 Raeanna Des-Brisay  JR Aiea                   5:53.7h                  
  3 Kaualiiliimaikalan     Leilehua               5:56.7h                  
  4 Crawford Lauren        Leilehua               5:57.0h                  
  5 Kelli Rice             Leilehua               6:06.1h                  
  6 Alana Marquez       JR Kapolei                6:11.6h                  
  7 Kelli Murata        SR Moanalua               6:12.6h                  
  8 Brittany  TJ Sacla  SR Moanalua               6:16.6h                  
  9 Rachel Spain        JR Moanalua               6:17.1h                  
 10 Ednalyn Dasalla        Leilehua               6:20.8h                  
 11 Jessica Reichers    JR Moanalua               6:59.9h                  
 12 Brittany Venneman   JR Radford                7:10.7h                  
 13 Eva Suga               Leilehua               7:13.4h                  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Katherine Hoarn     JR Radford               12:32.20 OIA              
  2 Kelli Rice             Leilehua              12:47.80 OIA              
  3 Kelly Kawachi       SR Aiea                  12:56.40 OIA              
  4 Raeanna Des-Brisay  JR Aiea                  12:57.20 OIA              
  5 Crawford Lauren        Leilehua              13:01.60                  
  6 Kaualiiliimaikalan     Leilehua              13:15.20                  
  7 Kelli Murata        SR Moanalua              13:25.30                  
  8 Samantha Gingras    SR Campbell              14:40.00                  
  9 Ednalyn Dasalla        Leilehua              14:55.00                  
 10 Brittany Venneman   JR Radford               15:51.60                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kharyse Thompson    SO Radford                  17.1h STATE             
  2 Kathryn Nickerson   JR Moanalua                 17.4h STATE             
  3 Shynequa Bell       SO Radford                  17.6h STATE             
  4 Brooke Belair       FR Radford                  18.2h OIA              
  5 Kristin Masters     JR Moanalua                 21.3h                  
  6 Lilian Silva        JR Radford                  23.2h                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kathryn Nickerson   JR Moanalua                 51.2h STATE             
  2 Kharyse Thompson    SO Radford                  53.4h OIA              
  3 Brooke Belair       FR Radford                  56.0h                  
  4 Kelly Kawachi       SR Aiea                     64.3h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          53.80  STATE
          58.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Radford High School  'A'                        53.1h STATE             
  2 Leilehua High School  'A'                       53.9h OIA              
  3 Aiea High School  'A'                           55.2h OIA              
  4 Moanalua High School  'A'                       55.7h OIA              
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                     4:25.4h STATE             
  2 Radford High School  'A'                      4:37.8h OIA              
  3 Campbell High School  'A'                     4:40.7h OIA              
  4 Aiea High School  'A'                         4:43.3h OIA              
  5 Moanalua High School  'A'                     4:51.4h                  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Megan Armstrong     JR Kapolei                4-04.00 OIA              
  2 Mary De Vera           Leilehua               3-10.00                  
  2 Kayla Ponce         JR Aiea                   3-10.00                  
  4 Kia Atkins          SO Radford                3-08.00                  
  4 Darryl Soriano      JR Moanalua               3-08.00                  
  4 Mollie Scheib       SR Moanalua               3-08.00                  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Savannah Frank      JR Radford                7-06.00 OIA              
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanessa Drake          Leilehua              16-04.50 STATE             
  2 Chiemi Tano         JR Moanalua              15-04.00 STATE             
  3 Jaecie Kato         JR Aiea                  14-10.00 OIA              
  4 Shantelle Wong      JR Moanalua              14-05.00 OIA              
  5 Mollie Scheib       SR Moanalua              13-11.00                  
  6 Kayla Ponce         JR Aiea                  13-02.50                  
  7 Darryl Soriano      JR Moanalua              11-00.00                  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanessa Drake          Leilehua              31-08.00 STATE             
  2 Jaecie Kato         JR Aiea                  30-09.00 OIA              
  3 Chiemi Tano         JR Moanalua              30-00.00 OIA              
  3 Kayla Ponce         JR Aiea                  30-00.00 OIA              
  5 Kathryn Nickerson   JR Moanalua              28-09.00 OIA              
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ilissa Aalona       JR Kahuku                34-00.50 STATE             
  2 Christina Maulpo    JR Kahuku                30-04.50 STATE             
  3 Charnelle Ione      SR Kapolei               30-03.00 STATE             
  4 Leslie Chamberlin   SR Kapolei               29-06.00 OIA              
  5 Rachel Purcell      JR Aiea                  29-04.50 OIA              
  6 Mareta Nuusolia     JR Aiea                  28-04.50 OIA              
  7 Jasmine Taele       JR Kahuku                28-03.25 OIA              
  8 Zena Matthews       JR Kahuku                28-00.50 OIA              
  9 Margrie Banach         Leilehua              25-09.50                  
 10 Sky Parker          JR Aiea                  25-08.50                  
 11 Lofatasi Alaiasa    JR Kahuku                24-11.00                  
 12 Tabitha Leiatau'a   JR Kahuku                24-09.00                  
 13 Jem Rojo            JR Aiea                  23-03.00                  
 14 Sandra Waimau          Leilehua              22-08.00                  
 15 Sarina Faumuinia    JR Aiea                  21-09.50                  
 16 Margret Talaroc        Leilehua              21-05.00                  
 17 Keshia Kaaa         SR Aiea                  20-03.75                  
 18 Courtney Noland     JR Aiea                  20-02.00                  
 19 Chantel Peterson    JR Aiea                  19-09.00                  
 20 Chita Dickens       JR Kahuku                19-04.00                  
 21 Chelsea Rillamas    JR Kahuku                19-03.50                  
 22 Keana Graves           Campbell              18-05.00                  
 23 Jessica Reichers    JR Moanalua              15-06.75                  
 24 Jessica Lane           Campbell              13-02.00                  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ilissa Aalona       JR Kahuku               105-08.50 STATE             
  2 Jasmine Taele       JR Kahuku                99-05.00 OIA              
  3 Zena Matthews       JR Kahuku                87-03.00 OIA              
  4 Rachel Purcell      JR Aiea                  77-06.00                  
  5 Courtne Nozawa      JR Kahuku                75-10.00                  
  6 Lofatasi Alaiasa    JR Kahuku                75-04.00                  
  7 Leslie Chamberlin   SR Kapolei               75-01.25                  
  8 Sky Parker          JR Aiea                  73-04.00                  
  9 Margret Talaroc        Leilehua              73-00.00                  
 10 Tabitha Leiatau'a   JR Kahuku                71-00.75                  
 11 Chantel Peterson    JR Aiea                  68-09.50                  
 12 Christina Maulpo    JR Kahuku                68-06.50                  
 13 Mareta Nuusolia     JR Aiea                  63-05.00                  
 13 Jem Rojo            JR Aiea                  63-05.00                  
 15 Charnelle Ione      SR Kapolei               60-02.00                  
 16 Diana Malpas        JR Moanalua              59-08.00                  
 17 Sandra Waimau          Leilehua              59-03.00                  
 18 Chita Dickens       JR Kahuku                58-10.00                  
 19 Chelsea Rillamas    JR Kahuku                55-02.00                  
 20 Keana Graves           Campbell              53-05.50                  
 21 Sarina Faumuinia    JR Aiea                  52-00.00                  
 22 Keshia Kaaa         SR Aiea                  48-04.00                  
 23 Courtney Noland     JR Aiea                  45-01.00                  
 24 Jessica Reichers    JR Moanalua              39-00.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
          12.80  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Toaga Mataafa       SO Kahuku                   11.6h OIA              
  1 Kirk Hubbard        SO Moanalua                 11.6h OIA              
  3 Jonathan Atangan    SO Radford                  11.8h JV               
  3 Jede Malufau        SO Kahuku                   11.8h JV               
  3 Brandon Tyson          Leilehua                 11.8h JV               
  3 Eric James          JR Aiea                     11.8h JV               
  7 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   11.9h JV               
  8 Anthony Demello        Leilehua                 12.0h JV               
  9 Kalai Parrish       SO Kapolei                  12.1h JV               
  9 Shiloh Teo          SO Kahuku                   12.1h JV               
 11 Nathan Blue         FR Radford                  12.2h JV               
 11 St John Lessary     FR Kahuku                   12.2h JV               
 11 Amipeliasi Hosea    FR Kapolei                  12.2h JV               
 11 Cyril Ontai         FR Kapolei                  12.2h JV               
 11 Michael Forgue      FR Radford                  12.2h JV               
 16 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  12.3h JV               
 16 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                   12.3h JV               
 16 Xavier Herrera      SO Kapolei                  12.3h JV               
 16 Zack Arreola-Chun   SO Aiea                     12.3h JV               
 16 Nathan Dixon        SO Kapolei                  12.3h JV               
 21 Triton Oto          FR Kahuku                   12.4h JV               
 22 Seth Nelson         SR Aiea                     12.5h JV               
 22 Ian Rigtherink      SO Kahuku                   12.5h JV               
 22 Michael Alisa       SO Kahuku                   12.5h JV               
 22 Brian Tabion        SO Kapolei                  12.5h JV               
 26 Leroy Reed          SO Kahuku                   12.6h JV               
 26 Nalu Carvalho       SO Kahuku                   12.6h JV               
 26 Ronald Greig        SO Kapolei                  12.6h JV               
 29 Jordan Afoa         SO Kapolei                  12.7h JV               
 29 Patrick Vivas       SO Kahuku                   12.7h JV               
 29 Andre Brown         SO Radford                  12.7h JV               
 29 Leon Hazley         FR Radford                  12.7h JV               
 33 Michael Althouse    SO Kapolei                  12.8h                  
 33 Alvin Ponce Jr      FR Radford                  12.8h                  
 35 Gregory Nautu       SO Kahuku                   12.9h                  
 35 Jerico Malufau      FR Kahuku                   12.9h                  
 37 Kurt Navarro        JR Kapolei                  13.0h                  
 37 Kainoa Ignacio      FR Radford                  13.0h                  
 37 Martin Miller       FR Kahuku                   13.0h                  
 40 Justin Sims         FR Campbell                 13.1h                  
 40 Joshua Gresham      FR Kapolei                  13.1h                  
 40 Ruben Mateo            Radford                  13.1h                  
 43 Robert Regpala         Campbell                 13.2h                  
 44 Keala Aiwohi        FR Kahuku                   13.3h                  
 45 Ricky   KM Suyat-O  FR Moanalua                 13.4h                  
 45 Clayton O'Conner    SO Kahuku                   13.4h                  
 47 Mosiah Manuma       FR Radford                  13.5h                  
 47 Sedrick Melson      FR Aiea                     13.5h                  
 47 Matt Maneha         SO Kahuku                   13.5h                  
 50 Trevor Reeves       SO Kahuku                   13.6h                  
 51 Michael Vasquez     FR Radford                  13.7h                  
 51 Erik John Aque      JR Radford                  13.7h                  
 51 Jerrick Akina       SO Kahuku                   13.7h                  
 51 Matthew Shiroma     FR Aiea                     13.7h                  
 51 Logan Espiritu      FR Moanalua                 13.7h                  
 51 Mark Maneha         SO Kahuku                   13.7h                  
 57 Jarred Nihipali     FR Kahuku                   13.9h                  
 57 Dustin Kong         FR Aiea                     13.9h                  
 57 Hansen Ho           FR Kapolei                  13.9h                  
 60 Robson Ah Puck      FR Kahuku                   14.0h                  
 61 Kyle Vreeken        SO Kahuku                   14.1h                  
 62 Latuou Faumunia     FR Aiea                     14.2h                  
 63 Joseph Haney        FR Radford                  14.4h                  
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
          26.50  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Isaac Aken          SO Kapolei                  24.1h OIA              
  2 Brandon Tyson          Leilehua                 24.3h OIA              
  3 Toaga Mataafa       SO Kahuku                   24.4h OIA              
  3 Jonathan Atangan    SO Radford                  24.4h OIA              
  5 Kalai Parrish       SO Kapolei                  24.6h OIA              
  6 Jede Malufau        SO Kahuku                   24.9h JV               
  7 Nathan Dixon        SO Kapolei                  25.6h JV               
  8 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   25.8h JV               
  9 Tony Cabalar        FR Aiea                     25.9h JV               
  9 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  25.9h JV               
 11 Michael Alisa       SO Kahuku                   26.1h JV               
 12 St John Lessary     FR Kahuku                   26.2h JV               
 12 Amipeliasi Hosea    FR Kapolei                  26.2h JV               
 14 Leon Hazley         FR Radford                  26.3h JV               
 15 Michael Forgue      FR Radford                  26.4h JV               
 15 Triton Oto          FR Kahuku                   26.4h JV               
 15 Martin Miller       FR Kahuku                   26.4h JV               
 18 Ronald Greig        SO Kapolei                  26.5h                  
 18 Jordan Afoa         SO Kapolei                  26.5h                  
 20 Nalu Carvalho       SO Kahuku                   26.6h                  
 20 Ian Rigtherink      SO Kahuku                   26.6h                  
 22 Gregory Nautu       SO Kahuku                   26.9h                  
 22 Hansen Ho           FR Kapolei                  26.9h                  
 24 Davin Okochi        SO Kahuku                   27.1h                  
 25 Leroy Reed          SO Kahuku                   27.3h                  
 26 Alvin Ponce Jr      FR Radford                  27.4h                  
 27 Keala Aiwohi        FR Kahuku                   27.5h                  
 28 Robert Regpala         Campbell                 27.7h                  
 29 Saga Malaesaili     FR Kahuku                   27.9h                  
 30 Clayton O'Conner    SO Kahuku                   28.3h                  
 31 Jerrick Akina       SO Kahuku                   28.5h                  
 32 Logan Espiritu      FR Moanalua                 28.8h                  
 33 Tarynce Taipin      SO Kahuku                   29.2h                  
 33 Dustin Kong         FR Aiea                     29.2h                  
 35 Robson Ah Puck      FR Kahuku                   29.6h                  
 36 Latuou Faumunia     FR Aiea                     29.9h                  
 37 Joseph Haney        FR Radford                  30.4h                  
 38 Mark Maneha         SO Kahuku                   30.7h                  
 39 Shyun Ueno          FR Kahuku                   30.9h                  
 -- Matthew Shiroma     FR Aiea                     DQ.00                  
 
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
          64.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jonathan Atangan    SO Radford                  56.1h JV               
  2 Stan Nakasone       SO Kahuku                   57.1h JV               
  2 Shiloh Teo          SO Kahuku                   57.1h JV               
  4 Kirk Hubbard        SO Moanalua                 57.2h JV               
  5 Xavier Herrera      SO Kapolei                  57.3h JV               
  6 Kalai Parrish       SO Kapolei                  58.6h JV               
  7 Michael Forgue      FR Radford                  59.2h JV               
  8 Andrew Frazier      SO Aiea                     59.8h JV               
  9 Jake Semones        FR Kahuku                   60.2h JV               
 10 Martin Miller       FR Kahuku                   61.1h JV               
 11 Tony Cabalar        FR Aiea                     62.1h JV               
 12 Triton Oto          FR Kahuku                   62.2h JV               
 13 Joselito Garcia     SO Radford                  62.8h JV               
 14 Jake Glendon        FR Kapolei                  63.7h JV               
 15 Keala Aiwohi        FR Kahuku                   64.0h                  
 16 Florencio Lagacan      Leilehua                 64.2h                  
 17 Jerico Malufau      FR Kahuku                   64.4h                  
 18 Trevor Reeves       SO Kahuku                   65.6h                  
 19 Matthew Shiroma     FR Aiea                     66.0h                  
 20 Ricky   KM Suyat-O  FR Moanalua                 66.1h                  
 21 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  66.2h                  
 22 Leroy Reed          SO Kahuku                   66.5h                  
 22 Dustin Kong         FR Aiea                     66.5h                  
 24 Marc Bowman         SO Moanalua                 67.0h                  
 25 Tarynce Taipin      SO Kahuku                   67.6h                  
 26 Timothy Godding     FR Moanalua                 69.5h                  
 -- St John Lessary     FR Kahuku                      DQ                  
 
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
        2:24.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alan Akagi             Leilehua               2:19.2h JV               
  2 Joshua Owoc         FR Radford                2:19.6h JV               
  3 Chase Long-Newfiel  SO Kahuku                 2:21.6h JV               
  4 Scott Skirlo        FR Moanalua               2:22.5h JV               
  5 Christian Putegnat  FR Campbell               2:23.7h JV               
  6 Derrell Lee         FR Radford                2:30.3h                  
  7 Joselito Garcia     SO Radford                2:32.4h                  
  8 Jake Glendon        FR Kapolei                2:33.0h                  
  9 Mark Barnes         FR Campbell               2:33.9h                  
 10 Marc Bowman         SO Moanalua               2:41.5h                  
 11 Howard Mitchell     FR Radford                2:43.6h                  
 12 Kainoa Ignacio      FR Radford                2:47.9h                  
 13 Kurtis Pinkney      SO Moanalua               2:48.2h                  
 14 Addison Li          FR Moanalua               2:49.0h                  
 15 Jacob Smith            Campbell               2:54.8h                  
 16 Timothy Godding     FR Moanalua               2:56.2h                  
 17 Christopher Webb    FR Moanalua               3:01.7h                  
 18 Martin Santana      SO Radford                3:04.0h                  
 19 Ruben Mateo            Radford                3:20.3h                  
 
Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
        5:15.10  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alan Akagi             Leilehua               4:38.9h OIA              
  2 Chase Long-Newfiel  SO Kahuku                 4:42.9h OIA              
  3 Donzel Scott           Leilehua               4:43.7h JV               
  4 Aaron Haque         SO Moanalua               4:46.0h JV               
  5 Bryce Jenkins          Leilehua               4:46.2h JV               
  6 Christian Putegnat  FR Campbell               4:46.6h JV               
  7 Scott Skirlo        FR Moanalua               4:47.6h JV               
  8 Jon Chun               Leilehua               4:48.4h JV               
  9 Travis Decker       FR Moanalua               4:49.0h JV               
 10 Alan Kubota         FR Kahuku                 4:51.3h JV               
 11 Jake Glendon        FR Kapolei                5:00.8h JV               
 12 Julian Turner          Leilehua               5:04.7h JV               
 13 Mark Barnes         FR Campbell               5:09.1h JV               
 14 Adrian Acacio       FR Radford                5:09.9h JV               
 15 Carlos Beatty       FR Radford                5:35.8h                  
 16 Addison Li          FR Moanalua               5:38.9h                  
 17 Kurtis Pinkney      SO Moanalua               5:41.6h                  
 18 Jeremy Honold       FR Kapolei                5:43.1h                  
 19 Jacob Smith            Campbell               5:59.1h                  
 
Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
       11:46.10  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Bryce Jenkins          Leilehua              10:07.3h OIA              
  2 Travis Decker       FR Moanalua              10:13.6h OIA              
  3 Julian Turner          Leilehua              11:19.0h JV               
  4 Carlos Beatty       FR Radford               11:27.4h JV               
  5 Adrian Acacio       FR Radford               12:07.0h                  
  6 James Mackay           Campbell              12:44.5h                  
  7 Jeremy Honold       FR Kapolei               12:54.4h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
          21.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amipeliasi Hosea    FR Kapolei                  16.8h OIA              
  2 Joshua Gresham      FR Kapolei                  18.6h JV               
  3 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   19.1h JV               
  4 Jede Malufau        SO Kahuku                   19.2h JV               
  5 Tyler Kukahiko      SO Kapolei                  19.5h JV               
  6 Kainoa Ignacio      FR Radford                  20.2h JV               
  7 Alvin Ponce Jr      FR Radford                  20.3h JV               
  8 Nathan Blue         FR Radford                  22.6h                  
  9 Mosiah Manuma       FR Radford                  27.2h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
          55.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Stan Nakasone       SO Kahuku                   48.9h JV               
  2 Nathan Blue         FR Radford                  49.1h JV               
  3 Donzel Scott           Leilehua                 49.8h JV               
  4 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   50.8h JV               
  5 Alvin Ponce Jr      FR Radford                  52.2h JV               
  6 Mosiah Manuma       FR Radford                  52.8h JV               
  7 Kainoa Ignacio      FR Radford                  53.6h JV               
  8 Tyon Smith             Leilehua                 56.9h                  
  9 Jerrick Akina       SO Kahuku                   57.8h                  
 10 Ruben Mateo            Radford                  62.7h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
          55.80  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'C'                         46.3h OIA              
  2 Kapolei High School  'A'                        47.5h JV               
  3 Radford High School  'A'                        48.1h JV               
  4 Kahuku High School  'B'                         48.8h JV               
  5 Kahuku High School  'A'                         49.1h JV               
  6 Kapolei High School  'B'                        49.9h JV               
 -- Aiea High School  'A'                              DQ                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
        4:06.90  JV
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                       3:59.7h JV               
  2 Radford High School  'A'                      4:01.9h JV               
  3 Kapolei High School  'A'                      4:04.6h JV               
  4 Moanalua High School  'A'                     4:08.6h                  
 
Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
        5-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Blake Pfrimmer      FR Radford                5-04.00 JV               
  1 Aldrin Valdez       FR Radford                5-04.00 JV               
  3 Amipeliasi Hosea    FR Kapolei                5-02.00 JV               
  4 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                 5-00.00 JV               
  4 Stan Nakasone       SO Kahuku                 5-00.00 JV               
  6 Tyler Kukahiko      SO Kapolei                4-08.00                  
  6 Alvin Ponce Jr      FR Radford                4-08.00                  
  6 Tarynce Taipin      SO Kahuku                 4-08.00                  
  9 Jerrick Akina       SO Kahuku                 4-06.00                  
 -- Kainoa Ignacio      FR Radford                     NH                  
 -- Logan Espiritu      FR Moanalua                    NH                  
 -- Mosiah Manuma       FR Radford                     NH                  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
        8-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
 -- Adrian Acacio       FR Radford                     NH                  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
       16-09.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kirk Hubbard        SO Moanalua              18-08.50 JV               
  2 Aldrin Valdez       FR Radford               18-02.00 JV               
  3 Amipeliasi Hosea    FR Kapolei               17-09.00 JV               
  4 Jede Malufau        SO Kahuku                17-08.00 JV               
  5 Nathan Dixon        SO Kapolei               17-03.50 JV               
  6 Isaac Aken          SO Kapolei               17-02.50 JV               
  7 St John Lessary     FR Kahuku                16-08.50                  
  8 Tarynce Taipin      SO Kahuku                16-07.50                  
  9 Nalu Carvalho       SO Kahuku                16-07.00                  
 10 Tyler Kukahiko      SO Kapolei               16-02.50                  
 10 Ian Rigtherink      SO Kahuku                16-02.50                  
 12 Joshua Gresham      FR Kapolei               16-00.00                  
 13 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                15-11.00                  
 14 Robert Regpala         Campbell              15-06.50                  
 15 Shiloh Teo          SO Kahuku                15-05.50                  
 16 Jerrick Akina       SO Kahuku                15-02.50                  
 17 Andrew Frazier      SO Aiea                  14-09.50                  
 18 Matthew Shiroma     FR Aiea                  14-08.50                  
 19 Jarred Nihipali     FR Kahuku                13-09.00                  
 19 Derrell Lee         FR Radford               13-09.00                  
 21 Aaron Harris-Moone  SO Radford               13-02.50                  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STATE
       33-00.00  JV
           3.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Chas Kenessey          Campbell              34-08.50 JV               
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
       30-00.00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Patrick Au          SO Kahuku                41-07.00 OIA              
  2 Paipai Falemalu     SO Kahuku                39-05.50 JV               
  3 Daniel Kinikini     SO Kahuku                38-03.75 JV               
  4 Wesley Touli        SO Kahuku                34-04.50 JV               
  5 Stanley Hasiak      FR Kapolei               33-10.00 JV               
  6 Stanford Sallvai       Leilehua              32-02.00 JV               
  7 Ian Rigtherink      SO Kahuku                31-01.50 JV               
  8 Clayson Sauni       SO Kahuku                30-07.25 JV               
  9 Harold Toa Smith    FR Kahuku                30-04.00 JV               
 10 Newman Lake         SO Kahuku                29-09.75                  
 11 Matthew Mata'u      SO Kahuku                29-08.00                  
 12 Alan Brown          FR Kahuku                29-04.50                  
 13 Melvin Mataele      SO Kahuku                29-01.00                  
 14 Thomas Fale         SO Kahuku                29-00.50                  
 15 To'oto'o Atimua     SO Kahuku                28-08.50                  
 16 Joseph Rueane          Leilehua              28-06.25                  
 17 Aaron Harris-Moone  SO Radford               26-06.50                  
 18 Mikulu Keliikuli    FR Kahuku                26-00.00                  
 19 Jermaine Schuster      Leilehua              25-08.00                  
 20 Menima Fesolai      SO Kahuku                25-07.00                  
 21 James Jackson       SO Kahuku                25-03.00                  
 22 Patrick Brown       SO Kahuku                25-01.50                  
 23 Harrison Manuwai    SO Kahuku                24-07.00                  
 24 Mana Mau            FR Kahuku                24-01.50                  
 25 Joshua Silva-Pucke  FR Radford               22-05.50                  
 26 Brodric Tavui       FR Radford               19-11.50                  
 27 Kaulana Ariola         Campbell              19-10.50                  
 28 Travis Teri'ipaia   FR Kahuku                18-09.50                  
 -- Isaac Aken          SO Kapolei                     ND                  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
          85-00  JV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Paipai Falemalu     SO Kahuku               121-08.00 OIA              
  2 Isaac Aken          SO Kapolei              114-10.00 JV               
  3 Patrick Au          SO Kahuku               111-05.00 JV               
  4 Wesley Touli        SO Kahuku               106-06.00 JV               
  5 Daniel Kinikini     SO Kahuku                99-01.00 JV               
  6 Stanley Hasiak      FR Kapolei               97-08.00 JV               
  7 Clayson Sauni       SO Kahuku                96-03.00 JV               
  8 Patrick Brown       SO Kahuku                95-03.00 JV               
  9 Joseph Rueane          Leilehua              80-03.00                  
 10 To'oto'o Atimua     SO Kahuku                79-11.00                  
 11 Alan Brown          FR Kahuku                79-10.00                  
 12 Newman Lake         SO Kahuku                79-03.00                  
 13 Matthew Mata'u      SO Kahuku                78-09.00                  
 14 Jermaine Schuster      Leilehua              73-06.00                  
 15 Harold Toa Smith    FR Kahuku                72-08.00                  
 16 Harrison Manuwai    SO Kahuku                69-00.00                  
 17 James Jackson       SO Kahuku                68-00.00                  
 18 Melvin Mataele      SO Kahuku                64-11.00                  
 19 Ace Tufu            FR Radford               64-09.00                  
 20 Carlos Beatty       FR Radford               62-03.00                  
 21 Thomas Fale         SO Kahuku                60-08.00                  
 21 Mana Mau            FR Kahuku                60-08.00                  
 23 Mikulu Keliikuli    FR Kahuku                60-05.00                  
 24 Travis Teri'ipaia   FR Kahuku                60-02.00                  
 25 Howard Mitchell     FR Radford               58-03.00                  
 26 Stanford Sallvai       Leilehua              56-11.00                  
 27 Brodric Tavui       FR Radford               55-06.00                  
 28 Menima Fesolai      SO Kahuku                53-08.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Aaron Victorian     SR Kahuku                   11.1h STATE             
  2 Suaesi Tuimaunei    SR Kahuku                   11.2h OIA              
  2 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  11.2h OIA              
  2 Gary Nagy           JR Kahuku                   11.2h OIA              
  5 Redmond Tutor       SR Kahuku                   11.3h OIA              
  6 John Cummings       JR Kahuku                   11.4h OIA              
  7 Alexander Daniels   JR Radford                  11.5h OIA              
  7 Trevor Maldon       JR Radford                  11.5h OIA              
  7 Malosi Teo          SR Kahuku                   11.5h OIA              
  7 Jamie Whitworth     SR Radford                  11.5h OIA              
 11 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                  11.7h OIA              
 12 Trent Rennard          Leilehua                 11.8h                  
 12 Jason Evans         SR Kahuku                   11.8h                  
 14 Brice Hunter           Leilehua                 11.9h                  
 15 Anthony Babas       JR Radford                  12.2h                  
 15 Travis Daniels      SO Radford                  12.2h                  
 17 Kevin Aguigui          Campbell                 12.3h                  
 18 Christopher Glover  JR Moanalua                 12.4h                  
 19 Alika Parish           Campbell                 12.5h                  
 20 Thor Salanoa Jr     JR Radford                  12.7h                  
 21 Michael Heffernan   JR Kahuku                   12.8h                  
 22 Timi Calep-Garstan  SR Radford                  13.0h                  
 23 Avery Thompson      JR Kahuku                   13.1h                  
 24 Kepaninaol Basham      Campbell                 13.2h                  
 25 Raymondchito Uculs     Leilehua                 13.5h                  
 26 Erik John Aque      JR Radford                  13.6h                  
 27 Jason Williams      SR Kapolei                  13.9h                  
 28 Torrey Varner       JR Radford                  14.4h                  
 29 Charles Sinfuego    JR Radford                  15.6h                  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                   23.2h STATE             
  2 Christian Mendez       Leilehua                 23.7h OIA              
  3 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  23.9h OIA              
  3 Jamie Whitworth     SR Radford                  23.9h OIA              
  5 Trevor Maldon       JR Radford                  24.5h OIA              
  5 Eric James          JR Aiea                     24.5h OIA              
  7 Daniel Poncio          Leilehua                 24.8h                  
  8 Trent Rennard          Leilehua                 24.9h                  
  9 Michael West        SR Moanalua                 25.1h                  
  9 Jokke Kokkonen      SR Kahuku                   25.1h                  
  9 Brian Smith            Campbell                 25.1h                  
 12 Kevin Aguigui          Campbell                 25.6h                  
 13 Ryan Burciaga       JR Radford                  25.9h                  
 14 Alika Parish           Campbell                 26.0h                  
 15 Michael Heffernan   JR Kahuku                   26.2h                  
 16 Christopher Glover  JR Moanalua                 26.5h                  
 16 Shane Masaniai      JR Radford                  26.5h                  
 18 Thor Salanoa Jr     JR Radford                  26.6h                  
 19 Florimar Miyat      SO Radford                  27.5h                  
 20 Avery Thompson      JR Kahuku                   27.6h                  
 21 Erik John Aque      JR Radford                  27.8h                  
 22 Steven Bolosan-She  JR Moanalua                 28.1h                  
 23 Raymondchito Uculs     Leilehua                 28.3h                  
 24 Timi Calep-Garstan  SR Radford                  28.4h                  
 25 Torrey Varner       JR Radford                  30.1h                  
 26 Charles Sinfuego    JR Radford                  33.1h                  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                   52.2h STATE             
  2 Joseph Naholowa'a      Campbell                 53.1h OIA              
  3 Jamie Whitworth     SR Radford                  53.9h OIA              
  4 Daniel Poncio          Leilehua                 54.2h OIA              
  5 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  54.4h OIA              
  6 Jason Evans         SR Kahuku                   55.2h OIA              
  7 Michael West        SR Moanalua                 55.6h OIA              
  8 Racoma Rooney          Leilehua                 55.9h OIA              
  9 Jonathan Bersson    JR Moanalua                 56.4h                  
 10 Jokke Kokkonen      SR Kahuku                   56.5h                  
 11 Eric James          JR Aiea                     57.0h                  
 12 Jeffery Harvey         Campbell                 57.6h                  
 13 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                  58.5h                  
 14 Travis Daniels      SO Radford                  59.4h                  
 15 James Sugihara      JR Kapolei                  59.9h                  
 16 Alika Parish           Campbell                 60.0h                  
 17 Christopher Glover  JR Moanalua                 60.6h                  
 18 Marc-Branden Hayes  JR Moanalua                 62.9h                  
 19 Raymondchito Uculs     Leilehua                 65.8h                  
 20 Steven Bolosan-She  JR Moanalua                 66.2h                  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joseph Naholowa'a      Campbell               2:12.3h OIA              
  2 Racoma Rooney          Leilehua               2:13.8h OIA              
  3 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                2:14.3h OIA              
  4 Niko Turner            Leilehua               2:14.9h OIA              
  5 Gary Satterwhite    SO Radford                2:15.7h OIA              
  6 Jacob Valerinao        Campbell               2:18.5h                  
  7 Dale Bacani         JR Aiea                   2:18.9h                  
  8 Joseph Adair        SO Radford                2:19.0h                  
  9 Brennan Lee Atwood  JR Moanalua               2:20.0h                  
 10 Scott Shigeoka      JR Aiea                   2:21.2h                  
 11 Michael Pagdilao    JR Aiea                   2:22.0h                  
 12 Jonathan Bersson    JR Moanalua               2:22.4h                  
 13 Adam Burkett        JR Radford                2:22.8h                  
 14 Dustin Kong         FR Aiea                   2:23.0h                  
 15 Chas Kenessey          Campbell               2:23.5h                  
 16 Marc-Branden Hayes  JR Moanalua               2:24.5h                  
 17 James Sugihara      JR Kapolei                2:25.4h                  
 18 Erik Morrison       JR Aiea                   2:30.8h                  
 19 Joshua Navarro         Leilehua               2:31.9h                  
 20 Derrick Ownbey      SR Campbell               2:56.0h                  
 
Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Niko Turner            Leilehua               4:32.7h OIA              
  2 Jacob Valerinao        Campbell               4:39.3h OIA              
  3 Dale Bacani         JR Aiea                   4:40.1h OIA              
  4 Matthew Roberts        Leilehua               4:43.6h                  
  5 Michael Pagdilao    JR Aiea                   4:44.8h                  
  6 Chas Kenessey          Campbell               4:45.9h                  
  7 Brennan Lee Atwood  JR Moanalua               4:51.7h                  
  8 Anthony Babas       JR Radford                4:52.1h                  
  9 Charles Gumm        SO Radford                4:53.6h                  
 10 Daniel Schweibert   JR Kapolei                4:53.9h                  
 11 Joseph Adair        SO Radford                4:54.2h                  
 12 Gibbs     TJ Yim    SR Moanalua               5:02.2h                  
 13 James Sugihara      JR Kapolei                5:07.2h                  
 14 Husam Hafidah          Leilehua               5:07.6h                  
 15 Leo Gingras         JR Campbell               5:08.0h                  
 16 Evgeny Guschin      JR Kapolei                5:12.3h                  
 17 Justin Ramos        SR Radford                5:29.5h                  
 18 Justin Sagon           Leilehua               5:32.7h                  
 19 Jonathan Allen      JR Moanalua               7:22.1h                  
 
Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Roy Hawkins         JR Aiea                  10:04.0h OIA              
  2 Matthew Roberts        Leilehua              10:06.5h OIA              
  3 Charles Gumm        SO Radford               10:30.4h OIA              
  4 Daniel Schweibert   JR Kapolei               10:53.7h OIA              
  5 Chas Kenessey          Campbell              10:58.5h OIA              
  6 Scott Shigeoka      JR Aiea                  11:13.8h OIA              
  7 Niko Turner            Leilehua              11:19.8h                  
  8 Gibbs     TJ Yim    SR Moanalua              11:23.3h                  
  9 Evgeny Guschin      JR Kapolei               11:29.2h                  
 10 Erik Morrison       JR Aiea                  11:34.3h                  
 11 Husam Hafidah          Leilehua              11:46.9h                  
 12 Dustin Kong         FR Aiea                  11:58.5h                  
 13 Mark Hernandez         Campbell              12:09.7h                  
 14 Justin Sagon           Leilehua              13:04.1h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Arthur Bridenstine  SR Kahuku                   15.6h STATE             
  2 Redmond Tutor       SR Kahuku                   15.8h STATE             
  3 Ryan Burciaga       JR Radford                  16.4h OIA              
  4 Alexander Daniels   JR Radford                  16.5h OIA              
  5 Anthony Babas       JR Radford                  17.5h                  
  6 Shane Masaniai      JR Radford                  17.8h                  
  7 Thor Salanoa Jr     JR Radford                  17.9h                  
  8 Kyle Wall           JR Kahuku                   18.2h                  
  9 Florimar Miyat      SO Radford                  19.5h                  
 10 Adam Burkett        JR Radford                  20.1h                  
 11 Bryant Des-Brisay   SR Aiea                     20.5h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Arthur Bridenstine  SR Kahuku                   44.2h OIA              
  2 Kyle Wall           JR Kahuku                   45.8h                  
  3 Anthony Babas       JR Radford                  46.1h                  
  4 Eric James          JR Aiea                     48.5h                  
  5 Florimar Miyat      SO Radford                  49.7h                  
  6 Adam Burkett        JR Radford                  50.3h                  
  7 Bryant Des-Brisay   SR Aiea                     51.3h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                         43.6h STATE             
  2 Radford High School  'A'                        45.4h STATE             
  3 Leilehua High School  'A'                       45.8h STATE             
  4 Moanalua High School  'A'                       47.6h                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                       3:38.3h STATE             
  2 Radford High School  'A'                      3:43.2h OIA              
  3 Leilehua High School  'A'                     3:44.6h OIA              
  4 Campbell High School  'A'                     3:48.8h                  
  5 Moanalua High School  'A'                     3:52.1h                  
  6 Aiea High School  'A'                         4:03.0h                  
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jeremy Hayes        JR Radford                6-02.00 STATE             
  2 Gary Satterwhite    SO Radford                6-00.00 STATE             
  3 Michael West        SR Moanalua               5-06.00 OIA              
  4 Hieu Nguyen         JR Moanalua               5-02.00                  
  4 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua               5-02.00                  
  6 Daniel Poncio          Leilehua               5-00.00                  
  7 Christopher Glover  JR Moanalua               4-08.00                  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Steven Bolosan-She  JR Moanalua              11-06.00 STATE             
  2 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua               9-00.00 OIA              
  3 Michael West        SR Moanalua               7-00.00                  
  3 Charles Gumm        SO Radford                7-00.00                  
 -- Justin Ramos        SR Radford                     NH                  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Gary Nagy           JR Kahuku                19-09.00 OIA              
  2 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua              19-07.00 OIA              
  3 Christian Mendez       Leilehua              18-07.50                  
  4 John Cummings       JR Kahuku                18-06.00                  
  5 Seth Nelson         SR Aiea                  18-04.00                  
  6 Kevin Aguigui          Campbell              18-03.00                  
  7 Hieu Nguyen         JR Moanalua              17-07.00                  
  8 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei               17-05.50                  
  9 Travis Daniels      SO Radford               17-03.00                  
 10 Alika Parish           Campbell              17-00.00                  
 11 Kyle Wall           JR Kahuku                16-08.50                  
 12 Jeffery Harvey         Campbell              15-03.00                  
 13 Avery Thompson      JR Kahuku                14-00.00                  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STATE
       37-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Hieu Nguyen         JR Moanalua              40-03.50 STATE             
  2 Steven Bolosan-She  JR Moanalua              37-00.00 OIA              
  3 Jacob Valerinao        Campbell              36-04.50                  
  4 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua              35-07.00                  
  5 Chas Kenessey          Campbell              34-08.50                  
  6 Leo Gingras         JR Campbell              34-01.00                  
  7 Dale Bacani         JR Aiea                  32-10.00                  
  8 Scott Shigeoka      JR Aiea                  29-01.00                  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ethan Golden        SO Kahuku                43-10.50 OIA              
  2 Akuso Samifua       JR Radford               41-10.75 OIA              
  3 Justin Hunt         SR Aiea                  41-07.00 OIA              
  4 Jarmaine Malepeai   JR Aiea                  41-03.00 OIA              
  5 Etene Taimalelagi   SR Kapolei               41-00.00 OIA              
  6 Chadric Cruz           Campbell              39-07.50                  
  7 Laofone Kuma        SR Kapolei               38-01.25                  
  8 Keola Tom           SR Kapolei               37-11.50                  
  9 Jacob Achiu            Campbell              37-11.00                  
 10 Lino Tuifao            Leilehua              37-05.00                  
 11 Jordan Lindborg        Leilehua              37-04.00                  
 12 Ian Scheuring       JR Radford               37-00.50                  
 13 Esekia Makakona     SR Radford               36-02.00                  
 14 Cirilo Ponce           Leilehua              35-07.50                  
 15 Malone Fiso         JR Kahuku                35-05.50                  
 15 Nathan Serunio      SR Kapolei               35-05.50                  
 17 Shane Sato          SR Kapolei               35-04.00                  
 18 Eddie Bernard       JR Kapolei               34-07.00                  
 19 Byron Beatty        SR Kahuku                31-04.00                  
 20 Ivan Takemoto       JR Kahuku                30-02.75                  
 21 Michael Moefu       SR Kapolei               30-02.50                  
 21 Justis Kia-Naole    JR Kapolei               30-02.50                  
 23 Alasi Toilolo       SR Kapolei               29-01.50                  
 24 Kyle Wall           JR Kahuku                28-03.00                  
 -- Leroy McCloud          Leilehua                    ND                  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jarmaine Malepeai   JR Aiea                 141-01.00 STATE             
  2 Jacob Achiu            Campbell             132-11.50 OIA              
  3 Byron Beatty        SR Kahuku               132-01.00 OIA              
  4 Keola Tom           SR Kapolei              128-01.00 OIA              
  5 Ethan Golden        SO Kahuku               123-05.00 OIA              
  6 Malone Fiso         JR Kahuku               122-04.00 OIA              
  7 Nathan Serunio      SR Kapolei              119-06.00                  
  8 Shane Masaniai      JR Radford              117-04.00                  
  9 Ian Scheuring       JR Radford              113-10.00                  
 10 Kyle Wall           JR Kahuku               111-01.00                  
 11 Shane Sato          SR Kapolei              111-00.00                  
 12 Alasi Toilolo       SR Kapolei              109-06.50                  
 13 Laofone Kuma        SR Kapolei              107-05.00                  
 14 Peter Brainerd      JR Moanalua             106-07.00                  
 15 Ryan Burciaga       JR Radford              104-08.00                  
 16 Etene Taimalelagi   SR Kapolei              103-02.00                  
 17 Shaze Daniels       JR Moanalua              99-09.00                  
 18 Cirilo Ponce           Leilehua              98-09.00                  
 19 Michael Moefu       SR Kapolei               98-00.00                  
 20 Vaovasa Kuresa      SR Radford               96-00.00                  
 21 Jordan Lindborg        Leilehua              93-06.00                  
 21 Grant Kim           JR Moanalua              93-06.00                  
 23 Justin Hunt         SR Aiea                  92-07.50                  
 24 Esekia Makakona     SR Radford               85-10.00                  
 25 Justis Kia-Naole    JR Kapolei               85-00.00                  
 26 Eddie Bernard       JR Kapolei               83-01.50                  
 27 Lino Tuifao            Leilehua              74-10.00                  
 28 Nakia Naeole        SO Kahuku                71-07.00                  
 29 Ivan Takemoto       JR Kahuku                70-01.00                  
 30 Jonathan Allen      JR Moanalua              56-06.00