Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
              2006 Kapolei / Leilehua Preseason Meet - 3/11/2006               
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Lani Speer          SO Kahuku                   13.4h OIA              
  2 Ashley Burt         SO Kahuku                   13.6h OIA              
  3 Epiphany Golston       Radford                  14.1h                  
  4 Tereza Palmer          Radford                  14.2h                  
  5 Griselle Braga      SO Moanalua                 14.3h                  
  6 Chrystal Brown         Radford                  14.4h                  
  7 Alexandria Cox         Leilehua                 14.4h                  
  8 Celeste Bell           Radford                  14.6h                  
  9 Samantha Enlow         Campbell                 14.8h                  
 10 Winnie May Barona      Campbell                 15.1h                  
 11 Nicole Cometa       SO Moanalua                 15.3h                  
 12 Michelle Salter     SO Moanalua                 15.6h                  
 13 Ariel Wilshire         Radford                  15.6h                  
 14 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  15.7h                  
 15 Ara Dizon           SO Moanalua                 15.9h                  
 16 Jaelyn Mison        FR Radford                  16.3h                  
 17 Darryl Soriano      JR Moanalua                 16.7h                  
 18 Julia Owens            Radford                  16.7h                  
 19 Michelle Kim        SO Moanalua                 16.7h                  
 20 Geraldine Massenga  FR Radford                  17.0h                  
 21 Sunny Kao           SO Moanalua                 17.0h                  
 22 Amber Biscotti         Radford                  17.8h                  
 23 Kelly Moore         FR Moanalua                 17.8h                  
 24 Sarah Shin          FR Moanalua                 18.4h                  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ashley Burt         SO Kahuku                   29.0h OIA              
  2 Lani Speer          SO Kahuku                   29.0h OIA              
  3 Christina Perez     SO Kapolei                  30.2h                  
  4 Samantha Enlow         Campbell                 30.5h                  
  5 Griselle Braga      SO Moanalua                 30.8h                  
  6 Alexis Tamura       SO Moanalua                 32.1h                  
  7 Chrystal Brown         Radford                  32.2h                  
  8 Winnie May Barona      Campbell                 32.4h                  
  9 Celeste Bell           Radford                  34.3h                  
 10 Ariel Wilshire         Radford                  35.0h                  
 11 Julia Owens            Radford                  35.2h                  
 12 Michelle Salter     SO Moanalua                 35.2h                  
 13 Ara Dizon           SO Moanalua                 35.3h                  
 14 Darryl Soriano      JR Moanalua                 36.5h                  
 15 Sunny Kao           SO Moanalua                 36.8h                  
 16 Sarah Shin          FR Moanalua                 39.5h                  
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Victoria Black      SO Kapolei                  67.6h OIA              
  2 Mariama Lane           Leilehua                 68.1h OIA              
  3 Christina Perez     SO Kapolei                  69.4h                  
  4 Dana Tamayo         SO Kapolei                  70.8h                  
  5 Samantha Enlow         Campbell                 70.8h                  
  6 Maria Williams      FR Kapolei                  72.0h                  
  7 Griselle Braga      SO Moanalua                 72.6h                  
  8 Winnie May Barona      Campbell                 76.0h                  
  9 Ara Dizon           SO Moanalua               1:22.5h                  
 10 Sarah Shin          FR Moanalua               1:27.3h                  
 11 Kelly Moore         FR Moanalua               1:28.6h                  
 12 Michelle Salter     SO Moanalua               1:29.6h                  
 13 Christina Reichers  SO Moanalua               1:50.9h                  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Mariama Lane           Leilehua               2:48.1h OIA              
  2 Joilynn Hollies        Campbell               2:49.9h OIA              
  3 Lee Cabrina         FR Kahuku                 2:53.2h                  
  4 Charmaine Tomlinso     Radford                2:53.8h                  
  5 Dana Tamayo         SO Kapolei                2:59.3h                  
  6 Rachel Fogg         SO Moanalua               3:00.1h                  
  7 Spring Siaw            Campbell               3:01.5h                  
  8 Holly Berlin        FR Kahuku                 3:02.4h                  
  9 Lyndsey Akamine     SO Moanalua               3:03.1h                  
 10 Francesca Gringras  SO Campbell               3:10.1h                  
 11 Katelyn Tamashiro      Campbell               3:11.0h                  
 12 Christina Reichers  SO Moanalua               4:11.2h                  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joilynn Hollies        Campbell               5:38.8h OIA              
  2 Kelley Grebe        FR Radford                5:43.1h OIA              
  3 Charmaine Tomlinso     Radford                6:11.4h                  
  4 Francesca Gringras  SO Campbell               6:17.8h                  
  5 Spring Siaw            Campbell               6:18.8h                  
  6 Lyndsey Akamine     SO Moanalua               6:20.3h                  
  7 Katelyn Tamashiro      Campbell               6:31.2h                  
  8 Rachel Fogg         SO Moanalua               6:31.6h                  
  9 Caydee Ensey           Radford                6:50.2h                  
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Keilani Wasson      SO Kahuku                12:03.3h STATE             
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alyssa Joy Miyat    FR Radford                  19.5h OIA              
  2 Tajana Santiago     FR Kahuku                   20.0h                  
  3 Celeste Bell           Radford                  21.4h                  
  4 Geraldine Massenga  FR Radford                  21.5h                  
  5 Tiffany Abe         FR Moanalua                 21.6h                  
  6 Dana Tamayo         SO Kapolei                  21.7h                  
  7 Jaelyn Mison        FR Radford                  22.0h                  
  8 Amber Biscotti         Radford                  23.3h                  
  9 Julia Owens            Radford                  24.5h                  
 10 Ariel Wilshire         Radford                  24.6h                  
 11 Laurel Zheng        FR Moanalua                 26.7h                  
 12 Epiphany Golston       Radford                  26.7h                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nicole Cometa       SO Moanalua                 63.2h                  
  2 Jaelyn Mison        FR Radford                  65.6h                  
  3 Tiffany Abe         FR Moanalua                 65.7h                  
  4 Epiphany Golston       Radford                  65.9h                  
  5 Laurel Zheng        FR Moanalua                 67.4h                  
  5 Ariel Wilshire         Radford                  67.4h                  
  7 Marika McHugh       SO Moanalua                 68.9h                  
  8 Geraldine Massenga  FR Radford                  72.9h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          53.80  STATE
          58.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                         55.8h OIA              
  2 Radford High School  'A'                        58.9h                  
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                       4:37.1h OIA              
  2 Kapolei High School  'A'                      4:40.9h OIA              
  3 Radford High School  'A'                      5:12.2h                  
  4 Moanalua High School  'A'                     5:15.8h                  
 
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dana Tamayo         SO Kapolei                4-02.00                  
  2 Maria Williams      FR Kapolei               J4-02.00                  
  3 Ara Dizon           SO Moanalua               4-00.00                  
  4 Marika McHugh       SO Moanalua               3-08.00                  
  5 Darryl Soriano      JR Moanalua               3-06.00                  
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
 -- Nicole Cometa       SO Moanalua                    NH                  
 -- Tiffany Abe         FR Moanalua                    NH                  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Darryl Soriano      JR Moanalua              13-04.00                  
  2 Charmaine Tomlinso     Radford               13-02.50                  
  3 Tiffany Abe         FR Moanalua              12-07.00                  
  4 Sunny Kao           SO Moanalua              11-10.50                  
  5 Michelle Kim        SO Moanalua               9-10.25                  
 
Girls Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Laurel Zheng        FR Moanalua              27-10.50                  
  2 Sunny Kao           SO Moanalua              25-03.50                  
  3 Sarah Shin          FR Moanalua              22-08.50                  
  4 Marika McHugh       SO Moanalua              22-03.00                  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Agnes Agafulu       SO Kailua                30-03.00 STATE             
  2 Saleia Mata'afa     SO Kahuku                26-09.00 OIA              
  3 Chevelle Crowell    SO Kailua                26-03.50 OIA              
  4 Fayrina Merrick     FR Kahuku                24-10.00                  
  5 Chyenne Dickins     FR Kahuku                23-00.00                  
  6 Sara Maya              Leilehua              17-01.00                  
  7 Mary Talaroc           Leilehua              15-00.00                  
  8 Christina Reichers  SO Moanalua              11-04.00                  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Agnes Agafulu       SO Kailua                98-05.00 OIA              
  2 Saleia Mata'afa     SO Kahuku                87-01.00 OIA              
  3 Chevelle Crowell    SO Kailua                74-10.50                  
  4 Fayrina Merrick     FR Kahuku                67-01.00                  
  5 Mary Talaroc           Leilehua              59-08.00                  
  6 Sara Maya              Leilehua              57-02.00                  
  7 Chyenne Dickins     FR Kahuku                55-00.00                  
  8 Christina Reichers  SO Moanalua              33-03.00                  
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          13.00  STATE
          14.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Helanica Nautu      JR Kahuku                   13.0h OIA              
  2 Kourtnei Leong      SR Kapolei                  13.2h OIA              
  2 Megan Armstrong     JR Kapolei                  13.2h OIA              
  4 Tanysha Campbell    SO Radford                  13.5h OIA              
  5 Tatiana Tibbits     SR Kapolei                  13.70 OIA              
  6 Savannah Frank      JR Radford                  13.8h OIA              
  7 Diana Malpas        JR Moanalua                 13.9h OIA              
  8 Shantelle Wong      JR Moanalua                 14.0h                  
  9 Adurianna Brown        Leilehua                 14.5h                  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          27.40  STATE
          29.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Helanica Nautu      JR Kahuku                   27.3h STATE             
  2 Alexandria Neason      Leilehua                 28.0h OIA              
  3 Vanessa Drake          Leilehua                 28.3h OIA              
  4 Kourtnei Leong      SR Kapolei                  28.4h OIA              
  5 Tatiana Tibbits     SR Kapolei                  28.8h OIA              
  6 Tanysha Campbell    SO Radford                  29.2h OIA              
  7 Savannah Frank      JR Radford                  29.4h OIA              
  8 Shantelle Wong      JR Moanalua                 30.3h                  
  9 Diana Malpas        JR Moanalua                 30.5h                  
 10 Adurianna Brown        Leilehua                 30.7h                  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          64.90  STATE
          69.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Dacia Mckinnon         Campbell                 67.6h OIA              
  2 Diana Malpas        JR Moanalua                 71.5h                  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:30.00  STATE
        2:50.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Terryn Rickette        Leilehua               2:36.1h OIA              
  2 Crystal Woodward       Campbell               2:36.9h OIA              
  3 Katherine Hoarn     JR Radford                2:42.3h OIA              
  4 Lucille Takeda      SR Kapolei                2:51.6h                  
  5 Dacia Mckinnon         Campbell               3:01.0h                  
  6 Brittany  TJ Sacla  SR Moanalua               3:02.2h                  
  7 Alana Marquez       JR Kapolei                3:07.0h                  
  8 Samantha Gingras    SR Campbell               3:25.4h                  
  9 Stephanie Lloyd        Campbell               3:32.9h                  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        5:27.80  STATE
        5:53.30  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Crystal Woodward       Campbell               5:25.7h STATE             
  2 Kia Atkins          SO Radford                5:31.4h OIA              
  3 Katherine Hoarn     JR Radford                5:35.9h OIA              
  4 Lucille Takeda      SR Kapolei                5:53.9h                  
  5 Kelli Rice             Leilehua               5:59.6h                  
  6 Crawford Lauren        Leilehua               6:01.1h                  
  7 Kaualiiliimaikalan     Leilehua               6:06.1h                  
  8 Kawailelenani Carm  JR Kapolei                6:11.3h                  
  9 Rachel Spain        JR Moanalua               6:16.8h                  
 10 Alana Marquez       JR Kapolei                6:20.6h                  
 11 Brittany  TJ Sacla  SR Moanalua               6:22.5h                  
 12 Samantha Gingras    SR Campbell               6:46.0h                  
 13 Mariama Lane           Leilehua               6:47.4h                  
 14 Elmira Co           JR Kapolei                6:56.1h                  
 15 Jessica Reichers    JR Moanalua               7:06.6h                  
 16 Stephanie Lloyd        Campbell               7:11.2h                  
 17 Brittany Venneman      Radford                7:13.0h                  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       12:15.00  STATE
       13:00.40  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Katherine Hoarn     JR Radford               12:33.4h OIA              
  2 Kelli Rice             Leilehua              12:55.8h OIA              
  3 Kaualiiliimaikalan     Leilehua              13:13.3h                  
  4 Crawford Lauren        Leilehua              13:19.6h                  
  5 Kawailelenani Carm  JR Kapolei               13:52.4h                  
  6 Rachel Spain        JR Moanalua              14:10.9h                  
  7 Brittany Venneman      Radford               15:44.8h                  
  8 Jessica Reichers    JR Moanalua              15:59.1h                  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          17.80  STATE
          20.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kharyse Thompson    SO Radford                  16.9h STATE             
  2 Kathryn Nickerson   JR Moanalua                 18.2h OIA              
  3 Shynequa Bell       SO Radford                  18.3h OIA              
  4 Brooke Belair       FR Radford                  19.0h OIA              
  5 Kristin Masters     JR Moanalua                 20.5h                  
  6 Shannon Wicks       JR Kapolei                  23.9h                  
  7 Lilian Silva           Radford                  25.7h                  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          52.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kharyse Thompson    SO Radford                  52.5h OIA              
  2 Kathryn Nickerson   JR Moanalua                 53.3h OIA              
  3 Vanessa Drake          Leilehua                 54.8h OIA              
  4 Brooke Belair       FR Radford                  56.3h                  
  5 Shynequa Bell       SO Radford                  58.7h                  
  6 Shannon Wicks       JR Kapolei                  60.6h                  
  7 Kristin Masters     JR Moanalua                 62.1h                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          53.80  STATE
          58.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kapolei High School  'A'                        53.0h STATE             
  2 Leilehua High School  'A'                       54.8h OIA              
  3 Radford High School  'A'                        55.7h OIA              
  4 Kahuku High School  'A'                         55.8h OIA              
  5 Moanalua High School  'A'                       58.6h                  
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        4:32.00  STATE
        4:48.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                     4:33.3h OIA              
  2 Campbell High School  'A'                     4:40.0h OIA              
  3 Radford High School  'A'                      4:46.8h OIA              
  4 Moanalua High School  'A'                     4:51.3h                  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================================
        4-08.00  STATE
        4-04.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Megan Armstrong     JR Kapolei                4-06.00 OIA              
  2 Kia Atkins          SO Radford                3-10.00                  
  3 Mary De Vera           Leilehua              J3-10.00                  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================================
        8-06.00  STATE
        7-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Savannah Frank      JR Radford                7-00.00 OIA              
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================================
       15-03.00  STATE
       14-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanessa Drake          Leilehua              16-01.00 STATE             
  2 Lucille Takeda      SR Kapolei               14-10.00 OIA              
  3 Shantelle Wong      JR Moanalua              13-02.75                  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       31-00.00  STATE
       28-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanessa Drake          Leilehua              31-11.00 STATE             
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================================
       30-00.00  STATE
       26-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Juleesa Kawaauhau   SO Kahuku                34-03.00 STATE             
  2 Jasmine Taele       JR Kahuku                32-01.50 STATE             
  3 Ilissa Aalona       JR Kahuku                32-00.50 STATE             
  4 Christina Maulpo    JR Kahuku                31-07.75 STATE             
  5 Noel Au             FR Kahuku                26-07.00 OIA              
  6 Zena Matthews       JR Kahuku                26-06.50 OIA              
  7 Charnelle Ione      SR Kapolei               26-01.00 OIA              
  8 Margrie Banach         Leilehua              25-10.00                  
  9 Diana Malpas        JR Moanalua              25-03.00                  
 10 Kuuipo Kaahu        SR Kahuku                25-00.00                  
 11 Lofatasi Alaiasa    JR Kahuku                24-09.00                  
 12 Joanna Vendiola        Radford               23-07.00                  
 13 Sandra Waimau          Leilehua              21-11.50                  
 14 Margret Talaroc        Leilehua              21-10.00                  
 15 Olivia Stiller         Radford               18-08.75                  
 16 Chita Dickens       JR Kahuku                17-01.50                  
 17 Chelsea Rillamas    JR Kahuku                16-11.00                  
 18 Keana Graves           Campbell              16-06.25                  
 19 Jessica Reichers    JR Moanalua              15-05.25                  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         100-00  STATE
          80-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Juleesa Kawaauhau   SO Kahuku               113-04.00 STATE             
  2 Ilissa Aalona       JR Kahuku               103-10.00 STATE             
  3 Jasmine Taele       JR Kahuku                96-02.00 OIA              
  4 Charnelle Ione      SR Kapolei               91-06.00 OIA              
  5 Zena Matthews       JR Kahuku                79-11.00                  
  6 Kuuipo Kaahu        SR Kahuku                77-06.00                  
  7 Margrie Banach         Leilehua              76-05.00                  
  8 Margret Talaroc        Leilehua              75-01.00                  
  9 Christina Maulpo    JR Kahuku                70-04.00                  
 10 Lofatasi Alaiasa    JR Kahuku                66-05.00                  
 11 Joanna Vendiola        Radford               64-00.00                  
 12 Sandra Waimau          Leilehua              60-07.00                  
 13 Chita Dickens       JR Kahuku                59-03.00                  
 14 Noel Au             FR Kahuku                51-07.00                  
 15 Olivia Stiller         Radford               45-11.00                  
 16 Chelsea Rillamas    JR Kahuku                43-00.00                  
 17 Jessica Reichers    JR Moanalua              36-07.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Daniel Atangan      JR Radford                  11.5h OIA              
  2 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   11.5h OIA              
  3 Toaga Mataafa       SO Kahuku                   11.7h OIA              
  3 Jordan Afoa         SO Kapolei                  11.7h OIA              
  5 Kalai Parrish       SO Kapolei                  12.0h                  
  6 Xavier Herrera      SO Kapolei                  12.0h                  
  7 Manti Teo           FR Kahuku                   12.0h                  
  8 Shiloh Teo          SO Kahuku                   12.0h                  
  9 St John Lessary     FR Kahuku                   12.1h                  
 10 Anthony Demello        Leilehua                 12.2h                  
 11 Nathan Dixon        SO Kapolei                  12.3h                  
 12 Michael Forgue         Radford                  12.4h                  
 13 Michael Alisa       SO Kahuku                   12.4h                  
 14 Cyril Ontai         FR Kapolei                  12.4h                  
 15 Joshua Gresham      FR Kapolei                  12.5h                  
 16 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  12.5h                  
 17 James Crowell       SO Kailua                   12.6h                  
 17 Leon Hazley            Radford                  12.6h                  
 19 Leroy Reed          SO Kahuku                   12.6h                  
 19 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                   12.6h                  
 21 Nalu Carvalho       SO Kahuku                   12.6h                  
 22 Davin Okochi        SO Kahuku                   12.6h                  
 23 Brian Tabion        SO Kapolei                  12.6h                  
 24 Robert Regpala         Campbell                 12.7h                  
 25 Cody Dela Questa       Leilehua                 12.7h                  
 26 Kanak Capillan      FR Kahuku                   12.7h                  
 27 Michael Althouse    SO Kapolei                  12.7h                  
 28 Gregory Nautu       SO Kahuku                   12.8h                  
 29 Patrick Vivas       SO Kahuku                   12.8h                  
 30 Triton Oto          FR Kahuku                   13.0h                  
 30 Martin Santana         Radford                  13.0h                  
 32 Ronald Greig        SO Kapolei                  13.0h                  
 33 Alvin Ponce Jr         Radford                  13.0h                  
 34 Kurt Navarro        JR Kapolei                  13.0h                  
 34 Jerico Dollopac     FR Kailua                   13.0h                  
 36 Matt Maneha         SO Kahuku                   13.1h                  
 37 Tyler Kukahiko      SO Kapolei                  13.1h                  
 37 Martin Miller       FR Kahuku                   13.1h                  
 39 Hansen Ho           FR Kapolei                  13.2h                  
 39 Kainoa Ignacio         Radford                  13.2h                  
 41 Alan Kubota         FR Kahuku                   13.2h                  
 42 Keala Aiwohi        FR Kahuku                   13.2h                  
 43 Chardee Quing       SO Kailua                   13.3h                  
 44 Stephen Paulachak   FR Kailua                   13.4h                  
 45 Caleb Helenihi      SO Kapolei                  13.4h                  
 46 Jonathan Koa        FR Kapolei                  13.5h                  
 46 Michael Vasquez     FR Radford                  13.5h                  
 48 Aaron Harris-Moone     Radford                  13.5h                  
 49 Clayton O'Conner    SO Kahuku                   13.6h                  
 50 Jerrick Akina       SO Kahuku                   13.6h                  
 51 Trevor Reeves       SO Kahuku                   13.7h                  
 52 Tarynce Taipin      SO Kahuku                   13.7h                  
 52 Mark Maneha         SO Kahuku                   13.7h                  
 54 Brent Pese          SO Kahuku                   13.9h                  
 55 Logan Espiritu      FR Moanalua                 13.9h                  
 56 Jarred Nihipali     FR Kahuku                   14.1h                  
 57 Robson Ah Puck      FR Kahuku                   14.1h                  
 58 Jarad Crowell       FR Kailua                   14.2h                  
 59 Andrew Tokoma'ata   FR Kailua                   14.2h                  
 60 Kyle Vreeken        SO Kahuku                   14.2h                  
 61 Shyun Ueno          FR Kahuku                   14.7h                  
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Daniel Atangan      JR Radford                  24.3h OIA              
  2 Kalai Parrish       SO Kapolei                  24.6h OIA              
  3 Shiloh Teo          SO Kahuku                   24.9h                  
  4 Toaga Mataafa       SO Kahuku                   25.0h                  
  5 Paipai Falemalu     SO Kahuku                   25.2h                  
  6 Nathan Dixon        SO Kapolei                  25.5h                  
  7 St John Lessary     FR Kahuku                   25.7h                  
  8 Cyril Ontai         FR Kapolei                  25.7h                  
  9 Michael Alisa       SO Kahuku                   26.0h                  
 10 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  26.0h                  
 11 Cody Dela Questa       Leilehua                 26.0h                  
 12 Leon Hazley            Radford                  26.1h                  
 13 Manti Teo           FR Kahuku                   26.1h                  
 14 Xavier Herrera      SO Kapolei                  26.3h                  
 15 Martin Miller       FR Kahuku                   26.3h                  
 16 Ronald Greig        SO Kapolei                  26.6h                  
 17 Patrick Vivas       SO Kahuku                   26.6h                  
 18 Triton Oto          FR Kahuku                   26.7h                  
 19 Kanak Capillan      FR Kahuku                   26.7h                  
 20 Jordan Afoa         SO Kapolei                  26.7h                  
 21 Brian Tabion        SO Kapolei                  26.8h                  
 22 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                   26.9h                  
 22 Nalu Carvalho       SO Kahuku                   26.9h                  
 24 Michael Forgue         Radford                  27.0h                  
 25 Kurt Navarro        JR Kapolei                  27.0h                  
 26 Davin Okochi        SO Kahuku                   27.0h                  
 27 Robert Regpala         Campbell                 27.1h                  
 28 Hansen Ho           FR Kapolei                  27.2h                  
 29 Caleb Helenihi      SO Kapolei                  27.5h                  
 30 Michael Althouse    SO Kapolei                  27.5h                  
 31 Stephen Paulachak   FR Kailua                   27.5h                  
 32 Alan Kubota         FR Kahuku                   27.6h                  
 33 Gregory Nautu       SO Kahuku                   27.7h                  
 34 Leroy Reed          SO Kahuku                   27.7h                  
 35 Jerico Dollopac     FR Kailua                   27.8h                  
 36 Jerrick Akina       SO Kahuku                   28.1h                  
 37 Matt Maneha         SO Kahuku                   28.2h                  
 38 Keala Aiwohi        FR Kahuku                   28.3h                  
 39 Clayton O'Conner    SO Kahuku                   28.5h                  
 40 Jonathan Koa        FR Kapolei                  28.6h                  
 41 Tarynce Taipin      SO Kahuku                   28.9h                  
 42 Logan Espiritu      FR Moanalua                 29.0h                  
 43 Robson Ah Puck      FR Kahuku                   29.2h                  
 44 Brent Pese          SO Kahuku                   29.3h                  
 45 Bryce   TP Fukunag  FR Moanalua                 29.4h                  
 46 Trevor Reeves       SO Kahuku                   29.5h                  
 47 Jarad Crowell       FR Kailua                   29.6h                  
 48 Aaron Harris-Moone     Radford                  29.7h                  
 49 Kyle Vreeken        SO Kahuku                   29.8h                  
 50 Andrew Tokoma'ata   FR Kailua                   30.2h                  
 51 Shyun Ueno          FR Kahuku                   31.6h                  
 52 Jarred Nihipali     FR Kahuku                   33.3h                  
 
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Xavier Herrera      SO Kapolei                  58.5h                  
  2 Stan Nakasone       SO Kahuku                   59.0h                  
  3 Cyril Ontai         FR Kapolei                  59.9h                  
  4 Michael Forgue         Radford                  60.7h                  
  5 Jake Glendon        FR Kapolei                  61.6h                  
  6 Marco Gonzalez      SO Kapolei                  62.0h                  
  7 James Crowell       SO Kailua                   62.1h                  
  8 Jerico Dollopac     FR Kailua                   62.6h                  
  9 Robert Regpala         Campbell                 62.7h                  
 10 Ricky   KM Suyat-O  FR Moanalua                 62.8h                  
 11 Florencio Lagacan      Leilehua                 64.8h                  
 12 Logan Espiritu      FR Moanalua                 67.1h                  
 13 David Johnson          Leilehua                 69.3h                  
 
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Chase Long-Newfiel  SO Kahuku                 2:20.9h                  
  2 Scott Skirlo        FR Moanalua               2:27.8h                  
  3 Joselito Garcia        Radford                2:29.9h                  
  4 Jake Glendon        FR Kapolei                2:31.2h                  
  5 Daniel Atangan      JR Radford                2:33.1h                  
  6 Derrell Lee            Radford                2:33.2h                  
  7 James Mackay           Campbell               2:34.0h                  
  8 Florencio Lagacan      Leilehua               2:39.80                  
  9 Marc Bowman         SO Moanalua               2:44.2h                  
 10 Andrew Rhodes       SO Moanalua               2:45.0h                  
 11 Kurtis Pinkney      SO Moanalua               2:50.1h                  
 12 Addison Li          FR Moanalua               2:52.6h                  
 13 Timothy Godding     FR Moanalua               2:54.8h                  
 
Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Alan Akagi             Leilehua               4:40.7h OIA              
  2 Donzel Scott           Leilehua               4:50.8h                  
  3 Jon Chun               Leilehua               4:52.3h                  
  4 Scott Skirlo        FR Moanalua               4:52.5h                  
  5 James Decker        FR Kailua                 4:58.0h                  
  6 Jake Glendon        FR Kapolei                5:07.2h                  
  7 Adrian Acacio          Radford                5:09.7h                  
  8 Joselito Garcia        Radford                5:13.9h                  
  9 James Mackay           Campbell               5:17.2h                  
 10 Ethan Luke          SO Kailua                 5:19.1h                  
 11 Martin Santana         Radford                5:28.6h                  
 12 Marc Bowman         SO Moanalua               5:29.9h                  
 13 Scott Carlin        FR Kapolei                5:34.7h                  
 14 Joseph Carothers    SO Moanalua               5:46.7h                  
 15 Jeremy Honold       FR Kapolei                5:48.8h                  
 16 Timothy Godding     FR Moanalua               5:48.9h                  
 17 Addison Li          FR Moanalua               5:51.3h                  
 18 Jacob Smith            Campbell               6:13.8h                  
 
Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Bryce Jenkins          Leilehua              10:26.7h OIA              
  2 Julian Turner          Leilehua              11:32.6h                  
  3 Joshua Owoc         FR Radford               11:33.2h                  
  4 Carlos Beatty          Radford               11:59.8h                  
  5 Ethan Luke          SO Kailua                12:13.2h                  
  6 Jeremy Honold       FR Kapolei               13:07.0h                  
  7 Joseph Carothers    SO Moanalua              13:10.8h                  
  8 Kurtis Pinkney      SO Moanalua              13:59.7h                  
  9 Andrew Rhodes       SO Moanalua              14:10.4h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joshua Gresham      FR Kapolei                  18.6h                  
  2 Tyler Kukahiko      SO Kapolei                  19.1h                  
  3 Alvin Ponce Jr         Radford                  21.5h                  
  4 Kainoa Ignacio         Radford                  21.7h                  
  5 Bryce   TP Fukunag  FR Moanalua                 21.7h                  
  6 Frankie Kwong       FR Moanalua                 24.7h                  
  7 Carlos Beatty          Radford                  29.8h                  
  8 Michael Vasquez     FR Radford                  31.3h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joshua Owoc         FR Radford                  46.8h                  
  2 Donzel Scott           Leilehua                 48.3h                  
  3 Alvin Ponce Jr         Radford                  52.3h                  
  4 Tyon Smith             Leilehua                 52.5h                  
  5 Kainoa Ignacio         Radford                  55.0h                  
  6 Frankie Kwong       FR Moanalua                 55.3h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'C'                         47.7h                  
  2 Kapolei High School  'B'                        47.8h                  
  3 Radford High School  'A'                        49.1h                  
  4 Kahuku High School  'A'                         50.2h                  
  5 Kapolei High School  'A'                        50.6h                  
  6 Kahuku High School  'B'                         50.8h                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                     3:56.9h                  
  2 Radford High School  'A'                      4:00.3h                  
  3 Kapolei High School  'A'                      4:12.9h                  
  4 Leilehua High School  'B'                     4:27.5h                  
  5 Moanalua High School  'A'                     4:38.9h                  
 
Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Aldrin Valdez          Radford                5-04.00                  
  2 Stan Nakasone       SO Kahuku                 5-02.00                  
  3 Joseph Carothers    SO Moanalua              J5-02.00                  
  4 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                J5-02.00                  
  5 Joshua Gresham      FR Kapolei                5-00.00                  
  6 Tyler Kukahiko      SO Kapolei                4-10.00                  
  7 Marc-Branden Hayes  JR Moanalua               4-06.00                  
 -- Logan Espiritu      FR Moanalua                    NH                  
 -- Bryce   TP Fukunag  FR Moanalua                    NH                  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Martin Santana         Radford                7-00.00                  
 -- Adrian Acacio          Radford                     NH                  
 -- Bryce   TP Fukunag  FR Moanalua                    NH                  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nathan Dixon        SO Kapolei               17-02.50                  
  2 Joseph Carothers    SO Moanalua              16-10.00                  
  3 Joshua Gresham      FR Kapolei               16-01.25                  
  4 Tyler Kukahiko      SO Kapolei               15-09.00                  
  5 Aldrin Valdez          Radford               15-08.25                  
  6 Tarynce Taipin      SO Kahuku                15-03.25                  
  7 Bryce   TP Fukunag  FR Moanalua              14-11.00                  
  8 Derrell Lee            Radford               14-00.75                  
  9 Aaron Harris-Moone     Radford               13-04.00                  
 -- Nalu Carvalho       SO Kahuku                      DQ                  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STATE
           3.50  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ali'i Pukahi        SO Kahuku                38-00.00 OIA              
  2 Joseph Carothers    SO Moanalua              35-11.00 OIA              
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Daniel Kinikini     SO Kahuku                40-01.00                  
  2 Penisoni Tuifua     SO Kailua                38-08.50                  
  3 John Asosaoletoetu  SO Kailua                37-00.00                  
  4 Wesley Touli        SO Kahuku                35-05.00                  
  5 Alan Brown          FR Kahuku                32-08.00                  
  6 Harold Toa Smith    FR Kahuku                31-09.00                  
  7 Clayson Sauni       SO Kahuku                31-03.50                  
  8 Melvin Mataele      SO Kahuku                30-11.00                  
  9 Paipai Falemalu     SO Kahuku                30-09.50                  
 10 Matthew Mata'u      SO Kahuku                30-08.00                  
 11 Manako Tuifua       FR Kailua                29-10.00                  
 12 Joseph Rueane          Leilehua              29-04.00                  
 13 Newman Lake         SO Kahuku                29-03.00                  
 14 To'oto'o Atimua     SO Kahuku                28-06.00                  
 15 Isaac Aken          SO Kapolei               28-03.00                  
 16 Jermaine Schuster      Leilehua              27-10.50                  
 17 Mikulu Keliikuli    FR Kahuku                24-02.00                  
 18 Gen Priest          SO Kapolei               21-10.00                  
 19 Brodric Tavui          Radford               19-05.00                  
 20 Joshua Silva-Pucke     Radford               18-11.00                  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Paipai Falemalu     SO Kahuku               128-11.00 OIA              
  2 Penisoni Tuifua     SO Kailua               125-05.00 OIA              
  3 Isaac Aken          SO Kapolei              117-08.00                  
  4 Wesley Touli        SO Kahuku               104-00.00                  
  5 Daniel Kinikini     SO Kahuku                95-06.00                  
  6 Clayson Sauni       SO Kahuku                94-05.00                  
  7 Alan Brown          FR Kahuku                91-00.00                  
  8 Dalfred Kaipo       SO Kailua                90-00.00                  
  9 Matthew Mata'u      SO Kahuku                85-01.00                  
 10 Harold Toa Smith    FR Kahuku                84-10.00                  
 11 John Asosaoletoetu  SO Kailua                82-06.00                  
 12 To'oto'o Atimua     SO Kahuku                77-11.00                  
 13 Mikulu Keliikuli    FR Kahuku                76-08.00                  
 14 Newman Lake         SO Kahuku                75-00.00                  
 15 Manako Tuifua       FR Kailua                73-06.00                  
 16 Joseph Rueane          Leilehua              73-03.00                  
 17 Jermaine Schuster      Leilehua              70-03.00                  
 18 Carlos Beatty          Radford               64-04.00                  
 19 Howard Mitchell        Radford               62-01.00                  
 20 Brodric Tavui          Radford               60-03.00                  
 21 Melvin Mataele      SO Kahuku                56-01.00                  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          11.20  STATE
          11.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Suaesi Tuimaunei    SR Kahuku                   11.2h OIA              
  2 Brice Hunter           Leilehua                 11.2h OIA              
  3 Aaron Victorian     SR Kahuku                   11.3h OIA              
  4 Malosi Teo          SR Kahuku                   11.3h OIA              
  5 Gary Nagy           JR Kahuku                   11.3h OIA              
  6 Alexander Daniels   JR Radford                  11.4h OIA              
  7 Trent Rennard          Leilehua                 11.5h OIA              
  8 Jamie Whitworth        Radford                  11.6h OIA              
  9 Daniel Poncio          Leilehua                 11.6h OIA              
 10 John Cummings       JR Kahuku                   11.6h OIA              
 11 Caleb Spencer       JR Kapolei                  11.7h OIA              
 12 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  11.7h OIA              
 12 Trevor Maldon       JR Radford                  11.7h OIA              
 12 Christian Mendez       Leilehua                 11.7h OIA              
 15 Brian Smith            Campbell                 11.8h                  
 16 Anthony Babas       JR Radford                  11.9h                  
 17 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                  11.9h                  
 18 Arthur Bridenstine  SR Kahuku                   12.0h                  
 19 Joseph Brundidge    JR Radford                  12.0h                  
 20 Travis Daniels      SO Radford                  12.3h                  
 21 Thor Salanoa Jr        Radford                  12.6h                  
 22 Sergio Galaviz         Radford                  12.8h                  
 23 Joey Rodrigues      SR Kapolei                  12.9h                  
 24 Raymondchito Uculs     Leilehua                 13.0h                  
 25 Michael Heffernan   JR Kahuku                   13.1h                  
 26 Timi Calep-Garstan     Radford                  13.2h                  
 27 Jason Williams      SR Kapolei                  14.1h                  
 28 Charles Sinfuego       Radford                  14.7h                  
 29 Torrey Varner          Radford                  15.4h                  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          23.30  STATE
          24.80  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Suaesi Tuimaunei    SR Kahuku                   23.1h STATE             
  2 Malosi Teo          SR Kahuku                   23.6h OIA              
  3 Gary Nagy           JR Kahuku                   23.7h OIA              
  4 Trevor Maldon       JR Radford                  23.7h OIA              
  5 Christian Mendez       Leilehua                 24.0h OIA              
  6 John Cummings       JR Kahuku                   24.0h OIA              
  7 Caleb Spencer       JR Kapolei                  24.4h OIA              
  8 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                  24.5h OIA              
  9 Brice Hunter           Leilehua                 24.8h                  
 10 Anthony Babas       JR Radford                  25.1h                  
 11 Trent Rennard          Leilehua                 25.2h                  
 12 Jokke Kokkonen      SR Kahuku                   25.4h                  
 13 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  26.6h                  
 14 Joey Rodrigues      SR Kapolei                  27.2h                  
 15 Timi Calep-Garstan     Radford                  28.8h                  
 16 Torrey Varner          Radford                  29.3h                  
 17 Jason Williams      SR Kapolei                  29.6h                  
 18 Charles Sinfuego       Radford                  32.0h                  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================================
          53.00  STATE
          56.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Gary Nagy           JR Kahuku                   54.3h OIA              
  2 Tavis Adkin-Cabana  JR Kapolei                  54.5h OIA              
  3 Daniel Poncio          Leilehua                 55.1h OIA              
  4 Jamie Whitworth        Radford                  55.3h OIA              
  5 Jokke Kokkonen      SR Kahuku                   55.4h OIA              
  6 Jason Evans         SR Kahuku                   55.6h OIA              
  7 Brian Smith            Campbell                 56.9h                  
  8 Michael West        SR Moanalua                 57.6h                  
  9 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei                  57.7h                  
 10 Forrest McGarvey    JR Kapolei                  59.6h                  
 11 Raymondchito Uculs     Leilehua                 65.8h                  
 12 Travis Daniels      SO Radford                  69.3h                  
 13 Jason Gasilos       JR Moanalua                 74.9h                  
 14 James Sugihara      JR Kapolei                1:38.0h                  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        2:06.80  STATE
        2:16.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joseph Naholowa'a      Campbell               2:11.3h OIA              
  2 Niko Turner            Leilehua               2:13.1h OIA              
  3 Gary Satterwhite    SO Radford                2:14.9h OIA              
  4 Racoma Rooney          Leilehua               2:15.2h OIA              
  5 Jacob Valerinao        Campbell               2:17.9h                  
  6 Brennan Lee Atwood  JR Moanalua               2:18.8h                  
  7 Chas Kenessey          Campbell               2:20.8h                  
  8 Daniel Schweibert   JR Kapolei                2:22.4h                  
  9 Sergio Galaviz         Radford                2:24.4h                  
 10 Charles Gumm        SO Radford                2:25.4h                  
 11 Gibbs     TJ Yim    SR Moanalua               2:29.1h                  
 12 James Sugihara      JR Kapolei                2:36.2h                  
 13 Evgeny Guschin      JR Kapolei                2:37.5h                  
 14 Mark Hernandez         Campbell               2:39.2h                  
 15 Joshua Navarro         Leilehua               2:50.9h                  
 
Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================================
        4:30.00  STATE
        4:43.60  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joseph Naholowa'a      Campbell               4:33.8h OIA              
  2 Niko Turner            Leilehua               4:35.9h OIA              
  3 Michael Dain        SR Kapolei                4:38.0h OIA              
  4 Jacob Valerinao        Campbell               4:38.2h OIA              
  5 Chas Kenessey          Campbell               4:47.7h                  
  6 Charles Gumm        SO Radford                4:52.9h                  
  7 Daniel Schweibert   JR Kapolei                4:59.2h                  
  8 Gibbs     TJ Yim    SR Moanalua               5:04.2h                  
  9 Evgeny Guschin      JR Kapolei                5:09.2h                  
 10 James Sugihara      JR Kapolei                5:09.4h                  
 11 Mark Hernandez         Campbell               5:36.3h                  
 12 Justin Sagon           Leilehua               5:55.4h                  
 
Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================================
       10:00.00  STATE
       11:18.20  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Matthew Roberts        Leilehua              10:26.9h OIA              
  2 Charles Gumm        SO Radford               10:58.5h OIA              
  3 Brennan Lee Atwood  JR Moanalua              11:11.4h OIA              
  4 Steffan Shade          Leilehua              11:13.4h OIA              
  5 Evgeny Guschin      JR Kapolei               11:46.0h                  
  6 Husam Hafidah          Leilehua              11:50.0h                  
  7 Sonny Ah Puck       JR Kahuku                14:34.3h                  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          16.40  STATE
          17.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                   15.4h STATE             
  2 Arthur Bridenstine  SR Kahuku                   15.7h STATE             
  3 Joseph Brundidge    JR Radford                  17.3h                  
  4 Anthony Babas       JR Radford                  17.5h                  
  5 Florimar Miyat      SO Radford                  19.1h                  
  6 Shane Masaniai      JR Radford                  19.2h                  
  7 Thor Salanoa Jr        Radford                  21.4h                  
  8 Adam Burkett           Radford                  24.6h                  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================================
          42.80  STATE
          45.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                   42.7h STATE             
  2 Anthony Babas       JR Radford                  44.4h OIA              
  3 Joseph Brundidge    JR Radford                  44.5h OIA              
  4 Aaron Victorian     SR Kahuku                   44.8h OIA              
  5 Allan Babas         JR Radford                  46.9h                  
  6 Forrest McGarvey    JR Kapolei                  49.3h                  
  7 Florimar Miyat      SO Radford                  50.1h                  
  8 Adam Burkett           Radford                  51.5h                  
  9 Jason Gasilos       JR Moanalua                 62.6h                  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
          46.00  STATE
          47.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                         44.0h STATE             
  2 Radford High School  'A'                        45.4h STATE             
  3 Leilehua High School  'A'                       46.1h OIA              
  4 Kapolei High School  'A'                        46.6h OIA              
  5 Moanalua High School  'A'                       52.7h                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================================
        3:39.00  STATE
        3:45.00  OIA
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kahuku High School  'A'                       3:39.6h OIA              
  2 Radford High School  'A'                      3:44.3h OIA              
  3 Leilehua High School  'A'                     3:47.7h                  
  4 Kapolei High School  'A'                      3:55.4h                  
  5 Campbell High School  'A'                     4:00.3h                  
  6 Leilehua High School  'B'                     4:23.6h                  
  7 Moanalua High School  'A'                     4:29.7h                  
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================================
        5-10.00  STATE
        5-06.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Gary Satterwhite    SO Radford                6-02.00 STATE             
  2 Caleb Spencer       JR Kapolei                4-10.00                  
  3 Michael West        SR Moanalua               4-08.00                  
 -- Jason Gasilos       JR Moanalua                    NH                  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================================
       11-06.00  STATE
        9-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Steven Bolosan-She  JR Moanalua              11-00.00 OIA              
  2 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua              10-00.00 OIA              
  3 Michael West        SR Moanalua               7-00.00                  
 -- Charles Gumm        SO Radford                     NH                  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================================
       20-00.00  STATE
       19-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                20-08.75 STATE             
  2 Christian Mendez       Leilehua              19-02.00 OIA              
  3 GeorgeAT Bugarin    JR Moanalua              18-01.00                  
  4 Caleb Spencer       JR Kapolei               17-10.50                  
  5 Travis Daniels      SO Radford               17-02.00                  
  6 Daniel Poncio          Leilehua              16-07.25                  
  7 Scott-Allen Jenks   JR Kapolei               16-06.75                  
  8 Erik John Aque         Radford               14-06.00                  
 -- Torrey Varner          Radford                   FOUL                  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================================
       40-00.00  STATE
       37-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                42-04.00 STATE             
  2 Steven Bolosan-She  JR Moanalua              37-07.50 OIA              
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================================
       46-00.00  STATE
       41-00.00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Malone Fiso         JR Kahuku                42-03.00 OIA              
  2 Byron Beatty        SR Kahuku                41-06.00 OIA              
  3 Laofone Kuma        SR Kapolei               40-11.00                  
  4 Keola Tom           SR Kapolei               39-06.00                  
  5 Alipate Tokoma'ata  SR Kailua                39-02.00                  
  6 Ian Scheuring       JR Radford               39-00.00                  
  6 Shane Sato          SR Kapolei               39-00.00                  
  8 Nathan Serunio      SR Kapolei               35-08.00                  
  9 Cirilo Ponce           Leilehua              35-05.00                  
 10 Shaze Daniels       JR Moanalua              34-03.00                  
 11 Grant Kim           JR Moanalua              33-11.00                  
 12 Sean Vinluan        JR Kapolei               32-11.00                  
 13 Leroy McCloud          Leilehua              31-10.00                  
 14 Ivan Takemoto       JR Kahuku                30-11.00                  
 15 Peter Brainerd      JR Moanalua              28-08.50                  
 16 Lino Tuifao            Leilehua              28-03.00                  
 -- James Asosaoletoet  SR Kailua                    FOUL                  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================================
         135-00  STATE
         120-00  OIA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Byron Beatty        SR Kahuku               131-06.00 OIA              
  2 Malone Fiso         JR Kahuku               126-05.00 OIA              
  3 Keola Tom           SR Kapolei              121-00.00 OIA              
  4 Nathan Serunio      SR Kapolei              113-06.00                  
  5 Peter Brainerd      JR Moanalua             113-05.00                  
  6 Sean Vinluan        JR Kapolei              109-05.00                  
  7 Ian Scheuring       JR Radford              108-10.00                  
  8 Shane Sato          SR Kapolei              107-10.00                  
  9 Shane Masaniai      JR Radford              105-08.00                  
 10 Cirilo Ponce           Leilehua             103-09.00                  
 11 Laofone Kuma        SR Kapolei              101-06.00                  
 12 Shaze Daniels       JR Moanalua              97-09.00                  
 13 Alipate Tokoma'ata  SR Kailua                93-00.00                  
 14 Lino Tuifao            Leilehua              87-10.00                  
 15 Ivan Takemoto       JR Kahuku                87-05.00                  
 16 Grant Kim           JR Moanalua              84-05.00                  
 17 James Asosaoletoet  SR Kailua                71-00.00