Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Mililani High School                          Hy-Tek's Meet Manager
                    2006 OIA RELAYS CHAMPIONSHIP - 4/8/2006                    
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
2006 OIA RELAYS CHAMPIONSHIP - 4/8/2006
Mililani High School
Team Rankings - Through Event 28
Female Team Scores
Place School Points
1 Mililani High School MILI 84
2 Kahuku High School KAHU 60
3 Leilehua High School LEIL 46
4 Kaiser High School KAIS 42 . 33
5 Radford High School RAD 40
6 Roosevelt High School ROOS 37
7 Kapolei High School KAPO 23
7 Pearl City High School PCHS 23
9 Waianae High School WAIN 21
10 Kalaheo High School KALH 16
11 Kailua High School KAIL 14
12 Kalani High School KALN 8
13 Farrington High School FARR 6
14 Castle High School CAST 4
15 Aiea High School AIEA 3 . 33
16 Waipahu High School WAIP 3
17 Moanalua High School MOAN . 33
MaleTeam Scores
Place School

Points

1 Kahuku High School KAHU 82
2 Mililani High School MILI 68
3 Radford High School RAD 51
4 Leilehua High School LEIL 31
5 Roosevelt High School ROOS 23
5 Pearl City High School PCHS 23
7 Kapolei High School KAPO 21
8 Waianae High School WAIN 20
8 Aiea High School AIEA 20
10 Farrington High School FARR 16
11 Nanakuli High School NANA 15
12 Waialua High School WAIL 14
12 Moanalua High School MOAN 14
14 Waipahu High School WAIP 12
15 Campbell High School CAMP 10
16 Kaiser High School KAIS 9
17 McKinley High School MCK 4
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================================
          55.04  STAT
          58.24  VOIA
          63.24  VDIV
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Mililani High School                            51.11 STAT              2 
     1) Nicole Mitani SR                2) Ciara Quarles SO               
     3) Chasity Senas SR                4) Britney Stephens               
  2 Kahuku High School                              52.54 STAT              2 
     1) Lani Speer SO                   2) Ashley Burt SO                 
     3) Tracy Goodell SR                4) Helanica Nautu JR              
  3 Kaiser High School                              54.10 STAT              1 
     1)                                 2) Bree Henderson JR              
     3) Chanelle Estaban SR             4) Rochele Lee JR                 
  4 Leilehua High School                            54.26 STAT              1 
     1) Paulina Racette                 2) Mary De Vera                   
     3) Alexandria Neason               4) Vanessa Drake                  
  5 Waipahu High School                             54.36 STAT              1 
     1) Noelani Roach JR                2)                                
     3) Dana Fujiwara SO                4) Alyssa Araki SO                
  6 Roosevelt High School                           54.93 STAT              1 
     1) Minden Taketa 11                2) Michelle Kiczeck 11            
     3) Jenna Groendyke 11              4) Tahnee Dudoit 11               
  7 Campbell High School                            55.34 VOIA              2 
     1) Winnie May Barona               2) Mary Jane Antonio              
     3) Dacia Mckinnon                  4) Samantha Gingras SR            
  8 Castle High School                              58.24 VOIA              1 
     1) Trishia Carinio SO              2)                                
     3) Ihilani Haru JR                 4)                                
  9 Aiea High School                                58.72 VDIV              2 
     1) Liane Chang-Remular SO          2) Jena Roman SO                  
     3)                                 4) Ashley Fontanilla SO           
 10 Kaimuki High School                             58.76 VDIV              2 
     1) Melanie Maglaya JR              2) Kisa Cheipot FR                
     3) Renee Elbourne JR               4) Olivia Rehs FR                 
 11 Moanalua High School                            62.77 VDIV              1 
     1) VivianCY Lee SO                 2) Kelly Moore FR                 
     3) Ara Dizon SO                    4) Griselle Braga SO              
 -- Radford High School                                DQ                   2 
     1) Chrystal Brown FR               2) Celeste Bell FR                
     3) Tereza Palmer FR                4) Ashley Harter SO               
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mililani High School                                1:49.9h   1 
     1) Nicole Mitani SR                2) Pauline Paia SO                
     3) Ciara Quarles SO                4) Britney Stephens               
  2 Kahuku High School                                  1:52.4h   1 
     1) Lani Speer SO                   2) Tracy Goodell SR               
     3) Helanica Nautu JR               4) Ashley Burt SO                 
  3 Kapolei High School                                 1:55.3h   1 
     1) Kourtnei Leong SR               2) Megan Armstrong JR             
     3) Kristen Hosea SO                4) Tatiana Tibbits SR             
  4 Castle High School                                  2:02.0h   2 
     1)                                 2) Shelby Furtado FR              
     3) Jessica Wilson JR               4) Trishia Carinio SO             
  5 Roosevelt High School                               2:02.9h   2 
     1) Minden Taketa 11                2) Michelle Kiczeck 11            
     3) Jenna Groendyke 11              4) Megann Saito 11                
  6 Kalani High School                                  2:03.0h   1 
     1) Debra Lee FR                    2) Megan Whittaker JR             
     3) Lia Kim FR                      4) Yasmina Taketa SO              
  7 Aiea High School                                    2:04.4h   2 
     1) Jessica Fiores SO               2) Jaecie Kato SR                 
     3) Kayla Ponce JR                  4) Liane Chang-Remular SO         
  8 Radford High School                                 2:05.1h   1 
     1) Celeste Bell FR                 2) Chrystal Brown FR              
     3) Tereza Palmer FR                4) Ashley Harter SO               
  9 Moanalua High School                                2:07.1h   2 
     1) Stephane Hall SO                2) Ara Dizon SO                   
     3) Nicole Cometa SO                4) Griselle Braga SO              
 10 Waianae High School                                 2:09.2h   2 
     1) Ishalynn Costillo FR            2) Brittni Dinong FR              
     3) Fitimaleafa Nansen FR           4) Alexsisann Crowell SR          
 -- Leilehua High School                                     DQ   1 
     1) Mary De Vera                    2) Adurianna Brown                
     3) Vanessa Drake                   4) Alexandria Neason              
 -- Kaiser High School                                       DQ   2 
     1) Emily Miller FR                 2) Keely Bitanga FR               
 -- Waipahu High School                                      DQ   2 
     1) Leslie Juliano JR               2)                                
     3) Reena Rivera SO                 4) Tiphanea Bonner SR             
 -- Kaimuki High School                                      DQ   2 
     1) Elyssa Cinco JR                 2) Melanie Maglaya JR             
     3) Olivia Rehs FR                  4) Kisa Cheipot FR                
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================================
        4:32.24  STAT
        4:48.24  VOIA
        5:12.24  JOIA
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Mililani High School                          4:16.45 STAT              1 
     1) Brooke Brown 11                 2) Britney Stephens               
     3) Jasmine Pratt                   4) Ciara Quarles SO               
  2 Kaiser High School                            4:22.91 STAT              2 
     1) Leialoha Bratton JR             2) Chanelle Estaban SR            
  3 Leilehua High School                          4:26.53 STAT              1 
     1) Alexandria Neason               2) Vanessa Drake                  
     3) Mary De Vera                    4) Terryn Rickette                
  4 Radford High School                           4:26.66 STAT              2 
     1) Natasha Minor JR                2) Brooke Belair FR               
     3) Savannah Frank JR               4) Shelby Yoakum FR               
  5 Kapolei High School                           4:30.61 STAT              1 
     1) Lucille Takeda SR               2) Christina Perez SO             
     3) Shannon Wicks JR                4) Victoria Black SO              
  6 Kahuku High School                            4:32.38 VOIA              1 
     1) Lani Speer SO                   2) Tajana Santiago FR             
     3) Ashley Burt SO                  4) Tracy Goodell SR               
  7 Waipahu High School                           4:36.74 VOIA              2 
     1) Tiphanea Bonner SR              2) Dana Fujiwara SO               
     3)                                 4) Noelani Roach JR               
  8 Pearl City High School                        4:37.82 VOIA              1 
     1) Kanani Ducosin                  2) Tami Hashimoto                 
     3) Keilyn Tanimoto                 4) Amy Tanaka                     
  9 Campbell High School                          4:40.11 VOIA              1 
     1) Dacia Mckinnon                  2) Joilynn Hollies                
     3) Samantha Enlow                  4) Francesca Gringras SO          
 10 Roosevelt High School                         4:41.18 VOIA              1 
     1) Lydia Kim 11                    2) Michelle Kiczeck 11            
     3) Christy Watanabe 9              4) Tahnee Dudoit 11               
 11 Castle High School                            4:46.86 VOIA              2 
     1) Shelby Furtado FR               2) Ihilani Haru JR                
     3) Jessica Wilson JR               4) Tyleen Teixeira-Rosa JR        
 12 Kalaheo High School                           5:05.86 JOIA              1 
     1) Tara Gebherd SO                 2) Stephanie Nelson SO            
     3) Martine Thomsen JR              4) Johnna Frantzen SR             
 13 Waianae High School                           5:06.17 JOIA              2 
     1) Alexandra Picanso               2) Courtney Tuvale SO             
     3) Alexsisann Crowell SR           4) Brittni Dinong FR              
 14 Moanalua High School                          5:09.01 JOIA              2 
     1) Laurel Zheng FR                 2) Ara Dizon SO                   
     3) Mayumi Tano FR                  4) Griselle Braga SO              
 15 Kalani High School                            5:09.68 JOIA              2 
     1) Shannon Muramoto JR             2) Kristy Nomura JR               
     3) Megan Whittaker JR              4) Lia Kim FR                     
 16 Kaimuki High School                           5:21.00 VDIV              2 
     1) Renee Elbourne JR               2) Melanie Maglaya JR             
     3) Elyssa Cinco JR                 4) Olivia Rehs FR                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School                                10:48.72  
     1) Katherine Hoarn JR              2) Kia Atkins SO                  
     3) Kelley Grebe FR                 4) Shelby Yoakum FR               
  2 Mililani High School                               10:50.25  
     1) Natalie Wong 11                 2) Nicole Painter 9               
     3) Kelli Ishihara JR               4) Danielle Painter JR            
  3 Leilehua High School                               11:18.16  
     1) Terryn Rickette                 2) Lauren Crawford                
     3) Kaualiiliimaikalani Segawa      4) Kelli Rice                     
  4 Roosevelt High School                              11:30.48  
     1) Melanie Leong 12                2) Pauline Tran 11                
     3) Nicole Bae 10                   4) Kelsie Sugahara 9              
  5 Aiea High School                                   11:31.46  
     1) Shannen Johnson SO              2) Kelly Kawachi SR               
     3) Raeanna Des-Brisay JR           4) Whitney Neill JR               
  6 Kahuku High School                                 11:47.13  
     1) Keilani Wasson SO               2)                                
     3)                                 4) Holly Berlin FR                
  7 Moanalua High School                               12:11.70  
     1) Brittany  TJ Saclausa SR        2) Jessica Reichers JR            
     3) Carly Gail SO                   4) Kelli Murata SR                
  8 Kaiser High School                                 12:17.31  
     1) Sarah Boyer FR                  2)                                
     3) Nicole Tsuchiya JR              4)                                
  9 Campbell High School                               12:33.66  
     1) Spring Siaw                     2) Katelyn Tamashiro              
     3) Samantha Gingras SR             4) Stephanie Lloyd                
 10 Kalaheo High School                                12:45.21  
     1) Tara Gebherd SO                 2) Stephanie Nelson SO            
     3) Martine Thomsen JR              4) Alexandria Brown SO            
 11 Waipahu High School                                13:38.43  
     1) Jennifer Lozano JR              2) Michelle Santos FR             
     3) Kris Yee JR                     4) Merrill Tomas FR               
 
Girls 800 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Leilehua High School                                1:57.5h   1 
     1) Paulina Racette                 2) Vanessa Drake                  
     3) Alexandria Neason               4) Terryn Rickette                
  2 Kapolei High School                                 1:58.8h   2 
     1) Megan Armstrong JR              2) Kourtnei Leong SR              
     3) Tatiana Tibbits SR              4) Victoria Black SO              
  3 Pearl City High School                              1:59.3h   2 
     1) Tricia Miura                    2) Tami Hashimoto                 
     3) Keilyn Tanimoto                 4) Amy Tanaka                     
  3 Kahuku High School                                  1:59.3h   2 
     1) Tajana Santiago FR              2) Ashley Burt SO                 
     3) Helanica Nautu JR               4) Tracy Goodell SR               
  5 Radford High School                                 2:00.0h   1 
     1) Tereza Palmer FR                2) Chrystal Brown FR              
     3) Savannah Frank JR               4) Natasha Minor JR               
  6 Waipahu High School                                 2:01.8h   2 
     1) Reena Rivera SO                 2)                                
     3) Dana Fujiwara SO                4) Noelani Roach JR               
  7 Kaiser High School                                  2:04.9h   2 
     1) Bree Henderson JR               2)                                
     3) Ashley Poling SR                4) Chanelle Estaban SR            
  8 Castle High School                                  2:05.0h   1 
     1) Shelby Furtado FR               2) Jessica Wilson JR              
     3) Ihilani Haru JR                 4)                                
  9 Aiea High School                                    2:10.4h   2 
     1) Jaecie Kato SR                  2) Whitney Neill JR               
     3) Kayla Ponce JR                  4) Ashley Fontanilla SO           
 10 Roosevelt High School                               2:12.8h   1 
     1) Karen Pae 9                     2) Sara Taketa 9                  
     3) Demi Yoshimoto 9                4) Jenneal Sugikawa 9             
 11 Kalani High School                                  2:16.8h   1 
     1) Debra Lee FR                    2) Yasmina Taketa SO              
     3) Kristy Nomura JR                4) Shannon Muramoto JR            
 -- Moanalua High School                                    DNF   1 
     1) Mayumi Tano FR                  2) Kelly Moore FR                 
     3) Tiffany Abe FR                  4) Laurel Zheng FR                
 -- Kaimuki High School                                      DQ   2 
     1) Olivia Rehs FR                  2) Kisa Cheipot FR                
     3) Elyssa Cinco JR                 4) Melanie Maglaya JR             
 -- Mililani High School                                     DQ   1 
     1) Emily Cadiz 9                   2) Allison Nakahara 9             
     3) Pauline Paia SO                 4) Ashlee Fronda 9                
 
Girls Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School                                13:50.75  
     1) Brooke Belair FR                2) Kia Atkins SO                  
     3) Shelby Yoakum FR                4) Katherine Hoarn JR             
  2 Kaiser High School                                 13:58.02  
     1) Leialoha Bratton JR             2) Rochele Lee JR                 
     3) Ashley Katamoto SR              4)                                
  3 Mililani High School                               14:06.69  
     1) Kelli Ishihara JR               2) Noel Hakoda JR                 
     3) Brooke Brown 11                 4) Melissa Kawana SO              
  4 Kahuku High School                                 14:13.85  
     1) Leiona Ramirez SO               2) Lee Cabrina FR                 
     3) Keilani Wasson SO               4) Tamara Chew SO                 
  5 Leilehua High School                               14:29.26  
     1) Kaualiiliimaikalani Segawa      2) Mary De Vera                   
     3) Terryn Rickette                 4) Kelli Rice                     
  6 Roosevelt High School                              14:44.72  
     1) Kelsie Sugahara 9               2) Melanie Leong 12               
     3) Pauline Tran 11                 4) Nicole Bae 10                  
  7 Aiea High School                                   15:01.98  
     1) Shannen Johnson SO              2) Kelly Kawachi SR               
     3) Raeanna Des-Brisay JR           4) Ashley Fontanilla SO           
  8 Campbell High School                               15:04.90  
     1) Joilynn Hollies                 2) Francesca Gringras SO          
     3) Katelyn Tamashiro               4) Spring Siaw                    
  9 Moanalua High School                               15:14.87  
     1) Lyndsey Akamine SO              2) Griselle Braga SO              
     3) Brittany  TJ Saclausa SR        4) Kelli Murata SR                
 10 Kapolei High School                                15:18.33  
     1) Alana Marquez JR                2) Shannon Wicks JR               
     3) Donica Badua JR                 4) Lucille Takeda SR              
 11 Pearl City High School                             15:37.36  
     1) Anne Ochiae                     2) Keilyn Tanimoto                
     3) Chloe Maeshiro                  4) Dayna Domingo                  
 12 Kalaheo High School                                15:50.55  
     1) Johnna Frantzen SR              2) Stephanie Nelson SO            
     3) Alexandria Brown SO             4) Martine Thomsen JR             
 13 McKinley High School                               16:18.32  
     1) Marina Sano SO                  2) Yoo Jung Han SO                
     3) Angelica Arao SO                4) Julia Tse FR                   
 14 Waianae High School                                17:38.40  
     1) Tiana Kealoha SR                2) Alexandra Picanso              
 15 Waipahu High School                                17:47.88  
     1) Kris Yee JR                     2) Merrill Tomas FR               
     3)                                 4) Jennifer Lozano JR             
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roosevelt High School                                 78.4h   1 
     1) Jennifer Byun 11                2) Leah Lau 9                     
     3) Lydia Kim 11                    4) Shantay Sueoka 11              
  2 Kaiser High School                                  1:22.5h   2 
     1) Jamie Yoshino SR                2) Kehaulani Kim SR               
     3)                                 4) Breana Romano JR               
  3 Waianae High School                                 1:25.4h   1 
     1) Courtney Tuvale SO              2) Julia Tuinei SO                
     3) Ishalynn Costillo FR            4) Tiana Kealoha SR               
  4 Radford High School                                 1:27.4h   2 
     1) Brooke Belair FR                2) Celeste Bell FR                
     3) Jaelyn Mison FR                 4) Amber Biscotti FR              
 -- Kalani High School                                       NT   1 
     1) Christine Iha SO                2) Kiana Galase JR                
     3) Dari-Ann Matusda SR             4) Debra Lee FR                   
 -- Mililani High School                                     DQ   2 
     1) Sabrina Kawana JR               2) Tessa Asuega JR                
     3) Isabel Romero 9                 4) Kara Kobayashi JR              
 
Girls 4x165 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mililani High School                                1:58.10   2 
     1) Sabrina Kawana JR               2) Melissa Ching 9                
     3) Chenelle Senas SO               4) Isabel Romero 9                
  2 Roosevelt High School                               2:01.4h   2 
     1) Jennifer Byun 11                2) Lydia Kim 11                   
     3) Chanel Soto 10                  4) Shantay Sueoka 11              
  3 Kalani High School                                  2:03.9h   1 
     1) Christine Iha SO                2) Kiana Galase JR                
     3) Megan Whittaker JR              4) Debra Lee FR                   
  4 Waianae High School                                 2:05.1h   1 
     1) Courtney Tuvale SO              2) Julia Tuinei SO                
     3) Tiana Kealoha SR                4) Ishalynn Costillo FR           
  5 Radford High School                                 2:05.4h   2 
     1) Brooke Belair FR                2) Celeste Bell FR                
     3) Jaelyn Mison FR                 4) Amber Biscotti FR              
  6 Aiea High School                                    2:05.50   1 
     1) Liane Chang-Remular SO          2) Kelly Kawachi SR               
     3)                                 4) Whitney Neill JR               
 -- Moanalua High School                                     DQ   2 
     1) Nicole Cometa SO                2) Laurel Zheng FR                
     3) Stephane Hall SO                4) Tiffany Abe FR                 
 
Girls High Jump
=======================================================================================
        4-08.00  STAT
        4-04.00  VOIA
        4-02.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Na'Lani Ravelo      JR Kalaheo                4-11.00 STAT             
  2 Michele Ip          JR Kaiser                 4-06.00 VOIA             
  2 Tahnee Dudoit       11 Roosevelt              4-06.00 VOIA             
  2 Ashlee Fronda        9 Mililani               4-06.00 VOIA             
  2 Julia Tuinei        SO Waianae                4-06.00 VOIA             
  6 Alice Han           SO Moanalua               4-04.00 VOIA             
  6 Chanelle Estaban    SR Kaiser                 4-04.00 VOIA             
  6 Shannen Johnson     SO Aiea                   4-04.00 VOIA             
  9 Courtney Tuvale     SO Waianae                4-02.00 RELA             
  9 Megan Armstrong     JR Kapolei                4-02.00 RELA             
 11 Brooke Belair       FR Radford                4-00.00 VDIV             
 -- Natalie Wong        11 Mililani                    NH                  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================================
        8-06.00  STAT
        7-00.00  VOIA
        6-00.00  VDIV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Nadia Romero        SR Mililani              10-00.00 STAT             
  2 Savannah Frank      JR Radford                7-00.00 VOIA             
  3 Leah Lau             9 Roosevelt              6-06.00 VDIV             
  4 Rochele Lee         JR Kaiser                J6-06.00 VDIV             
  5 Kara Kobayashi      JR Mililani              J6-06.00 VDIV             
  6 Michele Ip          JR Kaiser                J6-06.00 VDIV             
  7 Sarah Boyer         FR Kaiser                 6-00.00 VDIV             
 -- Sayoko Hackler      SR Mililani                    NH                  
 -- Amy Yeung           10 Roosevelt                   NH                  
 
Girls Long Jump
=======================================================================================
       15-03.00  STAT
       14-00.00  VOIA
       13-00.00  VDIV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Amy Tanaka             Pearl City            15-08.50 STAT             
  2 Vanessa Drake          Leilehua              15-07.00 STAT             
  3 Jasmine Pratt          Mililani              15-03.75 STAT             
  4 Johnna Frantzen     SR Kalaheo               15-02.00 VOIA             
  5 Chenelle Senas      SO Mililani              14-08.50 VOIA             
  6 Tajana Santiago     FR Kahuku                14-03.25 VOIA             
  7 Kristal Zunigo         Farrington            14-03.00 VOIA             
  8 Alyssa Araki        SO Waipahu               14-00.75 VOIA             
  9 Jaecie Kato         SR Aiea                  13-11.25 VDIV             
 10 Veronica Griffin    SO Mililani              13-10.00 VDIV             
 11 Tahnee Dudoit       11 Roosevelt             13-07.00 VDIV             
 12 Julia Tuinei        SO Waianae               13-05.25 VDIV             
 13 Kayla Ponce         JR Aiea                  13-05.00 VDIV             
 14 Megan Whittaker     JR Kalani                13-04.00 VDIV             
 15 Tiffany Abe         FR Moanalua              13-01.50 VDIV             
 16 Tiana Kealoha       SR Waianae               12-11.00 JVDI             
 
Girls Triple Jump
=======================================================================================
       31-00.00  STAT
       28-00.00  VOIA
       26-09.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanessa Drake          Leilehua              31-10.00 STAT             
  2 Amy Tanaka             Pearl City           J31-10.00 STAT             
  3 Kristal Zunigo         Farrington            31-07.00 STAT             
  4 Tajana Santiago     FR Kahuku                31-03.00 STAT             
  5 Rochele Lee         JR Kaiser               J31-03.00 STAT             
  6 Megan Whittaker     JR Kalani                31-01.00 STAT             
  7 Veronica Griffin    SO Mililani              30-11.00 VOIA             
  8 Chasity Senas       SR Mililani              30-05.50 VOIA             
  9 Julia Tuinei        SO Waianae               29-11.50 VOIA             
 10 Jaecie Kato         SR Aiea                  29-11.00 VOIA             
 11 Alyssa Araki        SO Waipahu               29-01.50 VOIA             
 12 Kayla Ponce         JR Aiea                  29-01.00 VOIA             
 13 Sara Taketa          9 Roosevelt             27-09.00 RELA             
 14 Laurel Zheng        FR Moanalua              26-10.50 RELA             
 15 Alexis Mason        SO Waianae               26-07.50 VDIV             
 -- Jasmine Pratt          Mililani                  FOUL                  
 
Girls Shot Put
=======================================================================================
       30-00.00  STAT
       26-00.00  VOIA
       26-00.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Ilissa Aalona       JR Kahuku                32-04.50 STAT             
  2 Agnes Faaleaoga-Ma  SO Kailua                30-07.50 STAT             
  3 Leslie Chamberlin   SR Kapolei               30-05.00 STAT             
  4 Alexsisann Crowell  SR Waianae               29-11.50 VOIA             
  5 Ariane Harper       SR Kalaheo               28-11.50 VOIA             
  6 Tessa Asuega        JR Mililani              28-05.00 VOIA             
  7 Jasmine Taele       JR Kahuku                28-01.00 VOIA             
  8 Mareta Nuusolia     JR Aiea                  27-08.50 VOIA             
  9 Chevelle Crowell    SO Kailua                27-07.00 VOIA             
 10 Rachel Purcell      JR Aiea                  27-05.50 VOIA             
 11 Anika Borden           Pearl City            26-09.25 VOIA             
 12 Alexis Mason        SO Waianae               26-07.50 VOIA             
 13 Tamara-Shari Boyd   SO Farrington            25-09.50 JOIA             
 14 Jerelyn Pii         JR Nanakuli              25-02.50 JOIA             
 15 Margrie Banach         Leilehua              25-01.25 JOIA             
 -- Diana Malpas        JR Moanalua                    ND                  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================================
         100-00  STAT
          80-00  VOIA
          80-00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jasmine Taele       JR Kahuku               106-03.00 STAT             
  2 Ilissa Aalona       JR Kahuku               105-04.00 STAT             
  3 Agnes Faaleaoga-Ma  SO Kailua               103-08.00 STAT             
  4 Chasity Senas       SR Mililani              98-03.00 VOIA             
  5 Julia Tuinei        SO Waianae               88-10.00 VOIA             
  6 Leslie Chamberlin   SR Kapolei               88-01.00 VOIA             
  7 Tessa Asuega        JR Mililani              86-05.00 VOIA             
  8 Fitimaleafa Nansen  FR Waianae               77-10.00 JOIA             
  9 Alexsisann Crowell  SR Waianae               74-10.00 JOIA             
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================================
          46.24  STAT
          47.24  VOIA
          52.24  VDIV
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Kahuku High School                              43.46 STAT              3 
     1) John Cummings JR                2) Gary Nagy JR                   
     3) Malosi Teo SR                   4) Suaesi Tuimaunei SR            
  2 Mililani High School                            44.10 STAT              1 
     1) Ikaika Payamo JR                2) D'Andre Benjamin JR            
     3) Peter Poentis JR                4) AJ Clark 12                    
  3 Radford High School                             45.59 STAT              2 
     1) Jonathan Atangan SO             2) Jamie Whitworth SR             
     3) Jeremy Hayes JR                 4) Trevor Maldon JR               
  4 Leilehua High School                            45.65 STAT              2 
     1) Daniel Poncio                   2) Trent Rennard                  
     3) Christian Mendez                4) Brice Hunter                   
  5 Kapolei High School                             45.66 STAT              1 
     1) Tavis Adkin-Cabana JR           2) Kalai Parrish SO               
     3) Isaac Aken SO                   4) Scott-Allen Jenks JR           
  6 Roosevelt High School                           45.78 STAT              3 
     1) Mark Awakuni 12                 2) Roger Sourychack 11            
     3) Braxton Higa 12                 4) Isaac Gomes 12                 
  7 Waipahu High School                             46.04 STAT              2 
     1) Steven Berndt JR                2) Joshua Brown SR                
     3) Neil Paguyo JR                  4) Elijah Bumanglag SR            
  8 Pearl City High School                          46.15 STAT              1 
     1) Antoin Dewalt                   2) Micah-Ray Dela-Cruz            
     3) Austen Hagio                    4) Bryant Katakura                
  9 Waianae High School                             46.44 VOIA              3 
     1) Preston Ayala JR                2) Paul-Lawrence Rose SR          
     3) Joshua Iriarte SO               4) Siavalua Faliuga SR            
 10 Kaimuki High School                             46.61 VOIA              2 
     1) Joshwa Salvador JR              2) Craig Cabudol JR               
     3) Robert Azevedo-Ford SR          4) Andrew Muzzillo JR             
 11 Nanakuli High School                            47.97 VDIV              1 
     1) Juan West JR                    2) Pukona Kahawaii-Javanero JR    
     3) Alika Willacker JR              4) Francis Aona FR                
 12 Castle High School                              48.56 VDIV              3 
     1) Ethan Rista JR                  2) David Quitevis JR              
     3) Kiakona Monteilh FR             4) Seth Nitta JR                  
 13 Kalaheo High School                             48.59 VDIV              3 
     1) Willie Haile SR                 2) Reinison Inosanto SR           
     3) Livai Jackola FR                4) Kaonohi Malama-Custer SO       
 14 Campbell High School                            48.97 VDIV              1 
     1) Kelii Berzil                    2) Kevin Aguigui                  
     3) Kepaninaol Basham               4) Alika Parish                   
 15 Kalani High School                              50.31 VDIV              2 
     1) Arthur Kido FR                  2) Evan Murakami FR               
     3) Ji Soo Ahn SO                   4) Wataru Kumagai SO              
 16 Farrington High School                          50.99 VDIV              1 
 17 Moanalua High School                            51.25 VDIV              3 
     1) Ricky   KM Suyat-Okamoto FR     2) Frankie Kwong FR               
     3) Logan Espiritu FR               4) Michael West SR                
 18 Aiea High School                                51.46 VDIV              2 
     1) Andrew Frazier SO               2) Alek Biggs SO                  
     3) Tony Cabalar FR                 4) Sedrick Nelson FR              
 19 Kailua High School                              52.01 VDIV              2 
     1) James Crowell SO                2) Stephen Paulachak FR           
     3) Jerico Dollopac FR              4)                                
 -- Kaiser High School                                 DQ                   3 
     3) Michael Kawajiri SR             4)                                
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kahuku High School                                  1:32.4h   2 
     1) John Cummings JR                2) Gary Nagy JR                   
     3) Malosi Teo SR                   4) Suaesi Tuimaunei SR            
  2 Mililani High School                                1:34.7h   3 
     1) Kaipo Duncan SO                 2) Ikaika Payamo JR               
     3) Peter Poentis JR                4) AJ Clark 12                    
  3 Leilehua High School                                1:37.2h   1 
     1) Daniel Poncio                   2) Brice Hunter                   
     3) Trent Rennard                   4) Christian Mendez               
  4 Nanakuli High School                                1:37.8h   1 
     1) Francis Aona FR                 2) Julius Seabrooks JR            
     3) Juan West JR                    4) Alika Willacker JR             
  5 Roosevelt High School                               1:38.2h   1 
     1) Gordon Au 12                    2) Alex Fowler 9                  
     3) Braxton Higa 12                 4) Roger Sourychack 11            
  6 Kapolei High School                                 1:38.5h   3 
     1) Tavis Adkin-Cabana JR           2) Nathan Dixon SO                
     3) Kalai Parrish SO                4) Isaac Aken SO                  
  7 Kaimuki High School                                 1:39.7h   1 
     1) Joshwa Salvador JR              2) Robert Azevedo-Ford SR         
     3) Andrew Muzzillo JR              4) Craig Cabudol JR               
  8 Castle High School                                  1:40.4h   2 
     1)                                 2) Ethan Rista JR                 
     3) Seth Nitta JR                   4) Kiakona Monteilh FR            
  9 Waianae High School                                 1:42.5h   3 
     1) Paul-Lawrence Rose SR           2) Anson Popa SO                  
     3) Joshua Iriarte SO               4) Siavalua Faliuga SR            
 10 Moanalua High School                                1:50.7h   2 
     1) Logan Espiritu FR               2) Bryce   TP Fukunaga FR         
     3) Frankie Kwong FR                4) Ricky   KM Suyat-Okamoto FR    
 -- Kalaheo High School                                     DNF   3 
     1) Zachary Lintz SR                2) Kaonohi Malama-Custer SO       
     3) Livai Jackola FR                4) Willie Haile SR                
 -- Radford High School                                      DQ   2 
     1) Travis Daniels SO               2) Jonathan Atangan SO            
     3) Jamie Whitworth SR              4) Trevor Maldon JR               
 -- Aiea High School                                         DQ   2 
 -- Kailua High School                                       DQ   2 
     1) Stephen Paulachak FR            2) Jerico Dollopac FR             
     3) Travis Somera FR                4)                                
 -- Waipahu High School                                      DQ   1 
     1) Jack Flemming SR                2) Florence Mamuad SO             
     3) Neil Paguyo JR                  4)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================================
        3:39.24  STAT
        3:45.24  VOIA
        4:07.24  JOIA
    School                                         Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Mililani High School                          3:35.50 STAT              1 
     1) Ikaika Payamo JR                2) D'Andre Benjamin JR            
     3) Ryan Nupen SO                   4) AJ Clark 12                    
  2 Kahuku High School                            3:36.58 STAT              3 
     1) Suaesi Tuimaunei SR             2) Gary Nagy JR                   
     3) Redmond Tutor SR                4)                                
  3 Pearl City High School                        3:39.42 VOIA              2 
     1) Joshua Obena                    2) Austen Hagio                   
     3) Demettrius Perry                4) Antoin Dewalt                  
  4 Leilehua High School                          3:40.54 VOIA              2 
     1) Christian Mendez                2) Alan Akagi                     
     3) Daniel Poncio                   4) Racoma Rooney                  
  5 Radford High School                           3:41.42 VOIA              1 
     1) Jonathan Atangan SO             2) Jeremy Hayes JR                
     3) Gary Satterwhite SO             4) Jamie Whitworth SR             
  6 Kapolei High School                           3:43.91 VOIA              2 
     1) Scott-Allen Jenks JR            2) Xavier Herrera SO              
     3) Tavis Adkin-Cabana JR           4) Austin Healy JR                
  7 Campbell High School                          3:44.34 VOIA              2 
     1) Jacob Valerinao                 2) Chas Kenessey                  
     3) Joseph Naholowa'a               4) Leo Gingras JR                 
  8 Kaiser High School                            3:44.61 VOIA              1 
     1) Kai Kahanamoku JR               2) Shenon Moore SO                
     3) Kaveh Nikou SO                  4) Dennis Swart SR                
  9 Waipahu High School                           3:45.17 VOIA              2 
     1) Joshua Brown SR                 2) Elijah Bumanglag SR            
     3) Jack Flemming SR                4) Steven Berndt JR               
 10 Roosevelt High School                         3:45.17 VOIA              3 
     1) Gordon Au 12                    2) Isaac Gomes 12                 
     3) Roger Sourychack 11             4) Rafee Tamjid 10                
 11 Castle High School                            3:49.93 JOIA              1 
     1) Seth Nitta JR                   2) Kiakona Monteilh FR            
     3) Ethan Rista JR                  4) Matthew Kodama SR              
 12 Waianae High School                           3:50.96 JOIA              3 
     1) Kelemeke Maifea JR              2) Royce Kainoa SR                
     3) Aukai Lai SR                    4) Bronson Panui SO               
 13 Nanakuli High School                          3:55.81 JOIA              2 
     1) Julius Seabrooks JR             2) Juan West JR                   
     3) Alika Willacker JR              4) Pukona Kahawaii-Javanero JR    
 14 Kalani High School                            3:56.12 JOIA              2 
     1) Arthur Kido FR                  2) Ji Soo Ahn SO                  
     3) Wataru Kumagai SO               4) Adrian DeSilva SO              
 15 Aiea High School                              3:58.72 JOIA              1 
     1) Andrew Frazier SO               2) Roy Hawkins JR                 
     3) Eric James JR                   4) Tony Cabalar FR                
 16 Moanalua High School                          4:08.84 VDIV              3 
     1) Logan Espiritu FR               2) Addison Li FR                  
     3) Marc Bowman SO                  4) Michael West SR                
 17 Kalaheo High School                           4:12.82 VDIV              3 
     1) Willie Haile SR                 2) Kyle Levi SO                   
     3) Victor Demarco FR               4) Livai Jackola FR               
 18 Kailua High School                            4:18.84 VDIV              1 
     1) Jerico Dollopac FR              2) James Decker FR                
     3) Kensuke Taylor SO               4) James Crowell SO               
 19 Kaimuki High School                           4:24.07 JVDI              3 
     1) Chun-Ming Lau JR                2) Andrew Muzzillo JR             
     3) Marvin Sercy SO                 4) Kai San Ho JR                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Roosevelt High School                               8:49.6h  
     1) Michael Tajima 12               2) Tomoyuki Miura 9               
     3) John Otaguro 12                 4) Nobuhisa Morimoto 12           
  2 Leilehua High School                                8:50.8h  
     1) Jon Chun                        2) Niko Turner                    
     3) Alan Akagi                      4) Racoma Rooney                  
  3 Aiea High School                                    8:59.8h  
     1) Roy Hawkins JR                  2) Dale Bacani JR                 
     3) Michael Pagdilao JR             4)                                
  4 Mililani High School                                9:04.5h  
     1) Zachary Helms JR                2) Ramon Melendez JR              
     3) Michael Young JR                4) Alex Whittier SR               
  5 Radford High School                                 9:28.7h  
     1) Joshua Owoc FR                  2) Adam Burkett JR                
     3) Charles Gumm SO                 4) Adrian Acacio FR               
  6 Waipahu High School                                 9:32.5h  
     1) Kevin Acacio JR                 2) Elmer Arceo FR                 
  7 Castle High School                                  9:34.4h  
     1) Brysen Calkins FR               2) Orrin Nakanelua FR             
     3)                                 4) Matthew Kodama SR              
  8 Pearl City High School                              9:38.2h  
     1) Bryce Yamaguchi                 2) Jeremy Tadeo                   
     3) Jarrett Questal                 4) Demettrius Perry               
  9 Kapolei High School                                 9:43.6h  
     1) Evgeny Guschin JR               2) Daniel Schweibert JR           
     3) Cameron Martin SR               4) Marco Gonzalez SO              
 10 Moanalua High School                               10:05.2h  
     1) Marc-Branden Hayes JR           2) Marc Bowman SO                 
     3) Kurtis Pinkney SO               4) Scott Skirlo FR                
 11 Kaiser High School                                 10:06.4h  
     1)                                 2) Yusuke Kobayashi SR            
 12 Kailua High School                                 10:11.7h  
     1) James Decker FR                 2) Ikaika Bumgarner SR            
     3) Devon Izumigawa FR              4) Kensuke Taylor SO              
 13 Kalaheo High School                                10:23.7h  
     1) Matthew Oishi FR                2) Maxx Oishi FR                  
     3) Vince Debman FR                 4) Victor Demarco FR              
 14 Campbell High School                               10:39.5h  
     1) Christian Putegnat FR           2) Derrick Ownbey SR              
     3) Jacob Smith                     4) Mark Hernandez                 
 15 Waianae High School                                11:14.9h  
     1) Jonathan Abell SO               2) Kainoa Hussey JR               
     3) Joseph Nakayama-Williams SO     4)                                
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pearl City High School                              3:49.1h   2 
     1) Antoin Dewalt                   2) Bryant Katakura                
     3) Austen Hagio                    4) Demettrius Perry               
  2 Radford High School                                 3:50.7h   2 
     1) Jonathan Atangan SO             2) Trevor Maldon JR               
     3) Jamie Whitworth SR              4) Gary Satterwhite SO            
  3 Roosevelt High School                               3:50.9h   2 
     1) Rafee Tamjid 10                 2) Chadwick Tam 11                
     3) Vincent Ko 12                   4) John Otaguro 12                
  4 Kapolei High School                                 3:55.0h   1 
     1) Isaac Aken SO                   2) Kalai Parrish SO               
     3) Tavis Adkin-Cabana JR           4) Scott-Allen Jenks JR           
  5 Leilehua High School                                3:55.4h   1 
     1) Trent Rennard                   2) Brandon Tyson                  
     3) Daniel Poncio                   4) Donzel Scott                   
  6 Nanakuli High School                                4:02.7h   2 
     1) Francis Aona FR                 2) David King SR                  
     3) Pukona Kahawaii-Javanero JR     4) Julius Seabrooks JR            
  7 Castle High School                                  4:02.9h   3 
     1) Ethan Rista JR                  2) Seth Nitta JR                  
     3) Kiakona Monteilh FR             4) Matthew Kodama SR              
  8 Waipahu High School                                 4:04.5h   1 
     1) Steven Berndt JR                2) Joshua Brown SR                
     3) Elijah Bumanglag SR             4) Kevin Acacio JR                
  9 Kalaheo High School                                 4:06.9h   2 
     1) Willie Haile SR                 2) Reinison Inosanto SR           
     3) Kaonohi Malama-Custer SO        4) Kalani Liu SR                  
 10 Waianae High School                                 4:12.9h   1 
     1) Anson Popa SO                   2) Joe Abell JR                   
     3) Kelemeke Maifea JR              4) Royce Kainoa SR                
 11 Aiea High School                                    4:14.5h   3 
     1) Tony Cabalar FR                 2) Andrew Frazier SO              
     3) Eric James JR                   4) Raymond Leinenbach JR          
 12 Campbell High School                                4:16.2h   2 
     1) Alika Parish                    2) Kevin Aguigui                  
     3) Christian Putegnat FR           4) Robert Regpala                 
 13 Kahuku High School                                  4:18.2h   1 
     1) John Cummings JR                2) Toaga Mataafa SO               
     3) Shiloh Teo SO                   4) Stan Nakasone SO               
 14 Mililani High School                                4:19.3h   3 
     1) Kaleo Kim                       2) Ryan Nupen SO                  
     3) Trent Tamate SO                 4) Kelsey Gratz SO                
 15 Kaiser High School                                  4:51.9h   3 
     1) Jordan Brown 10                 2) Joe Mecum SO                   
     3)                                 4) William Truong FR              
 16 Kalani High School                                  5:01.4h   1 
     1) Brad Tanabe JR                  2) Vinson Diep FR                 
     3) Jonathan Dang FR                4) James Yokoyama FR              
 17 Moanalua High School                                5:10.1h   3 
     1) Logan Espiritu FR               2) Frankie Kwong FR               
     3) Christopher Webb FR             4) Timothy Godding FR             
 18 Kaimuki High School                                 5:43.6h   3 
     1) Chun-Ming Lau JR                2) Kekoa Hubbard FR               
 
Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell High School                               11:37.68  
     1) Jacob Valerinao                 2) Leo Gingras JR                 
     3) Chas Kenessey                   4) Joseph Naholowa'a              
  2 Kaiser High School                                 11:39.91  
     1)                                 2) Dennis Swart SR                
     3) Shenon Moore SO                 4) Kaveh Nikou SO                 
  3 Leilehua High School                               11:44.8h  
     1) Niko Turner                     2) Daniel Poncio                  
     3) Alan Akagi                      4) Racoma Rooney                  
  4 Aiea High School                                   11:58.0h  
     1) Eric James JR                   2) Dale Bacani JR                 
     3) Michael Pagdilao JR             4) Roy Hawkins JR                 
  5 Kapolei High School                                12:11.09  
     1) Evgeny Guschin JR               2) Xavier Herrera SO              
     3) Daniel Schweibert JR            4) Michael Dain SR                
  6 Radford High School                                12:16.9h  
     1) Alexander Daniels JR            2) Adam Burkett JR                
     3) Joshua Owoc FR                  4) Charles Gumm SO                
  7 Kalaheo High School                                12:25.71  
     1) Alexander Guillame FR           2) Dominic Reese JR               
     3) Ryan Nuss SO                    4) Kalani Liu SR                  
  8 Kailua High School                                 12:32.32  
     1) James Crowell SO                2) James Decker FR                
     3) Devon Izumigawa FR              4) Kensuke Taylor SO              
  9 Mililani High School                               12:33.0h  
     1) Kelsey Maeda SR                 2) Alex Whittier SR               
     3) Ramon Melendez JR               4) Johnathan Shishido 10          
 10 Waipahu High School                                12:38.99  
     1) Jared Tivera SR                 2) Elmer Arceo FR                 
     3) Jonah Inocelda JR               4) Roland Batangan JR             
 11 Moanalua High School                               12:45.85  
     1) Marc-Branden Hayes JR           2) Kurtis Pinkney SO              
     3) Marc Bowman SO                  4) Scott Skirlo FR                
 12 Pearl City High School                             12:56.85  
     1) Bryce Yamaguchi                 2) Nathan Agena                   
     3) Jeremy Tadeo                    4) Joseph Soto                    
 13 Kahuku High School                                 13:07.67  
     1) Jason Evans SR                  2) Chase Long-Newfield SO         
     3) Alan Kubota FR                  4)                                
 14 Roosevelt High School                              13:21.2h  
     1) Kevin Leong 9                   2) Talin Sokugawa 10              
     3) Kenneth Nguyen 9                4) John Remis 10                  
 15 Waianae High School                                13:27.59  
     1) Sean Bongo 10                   2)                                
     3) Jansen Bailey-Manoi SO          4) Raymond Mathewson SO           
 16 Kalani High School                                 13:30.0h  
     1) Edwin Watt FR                   2) Tony Rong FR                   
     3) Matthew Chang FR                4) Travis Hee Wai JR              
 17 Castle High School                                 13:49.1h  
     1) Michael Shintani SO             2)                                
     3)                                 4) Jonathan Lee JR                
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kahuku High School                                    66.4h   2 
     1) Redmond Tutor SR                2) Suaesi Tuimaunei SR            
     3) Paipai Falemalu SO              4) Arthur Bridenstine SR          
  2 Radford High School                                   70.8h   3 
     1) Shane Masaniai JR               2) Ryan Burciaga JR               
     3) Joseph Brundidge JR             4) Thor Salanoa Jr JR             
  3 Kapolei High School                                   71.0h   2 
     1) Amipeliasi Hosea FR             2) Joshua Gresham FR              
     3) Austin Healy JR                 4) Tyler Kukahiko SO              
  4 Mililani High School                                  72.1h   2 
     1) John Cobbin SR                  2) Ryan Nupen SO                  
     3) Brendan Aoki 11                 4) D'Andre Benjamin JR            
  5 Waipahu High School                                   73.0h   2 
     1) Joshua Brown SR                 2) Gordon Cox SO                  
     3) Jack Flemming SR                4) Christopher Andres-Paguirigan S
  6 Waianae High School                                   73.7h   1 
     1) Preston Ayala JR                2) Kelemeke Maifea JR             
     3)                                 4) Bronson Panui SO               
  7 Castle High School                                    75.2h   1 
     1) Ethan Rista JR                  2) Dante Creighton FR             
     3) David Quitevis JR               4) Kiakona Monteilh FR            
  8 Roosevelt High School                                 75.6h   3 
     1) Justin Koelkebeck 10            2) Mark Awakuni 12                
     3) Steven Lam 12                   4) Rafee Tamjid 10                
  9 Pearl City High School                                77.5h   1 
     1) Jarrett Questal                 2) Joseph Soto                    
     3) Kodee Martin                    4) Tai Seng Wai                   
 10 Kaiser High School                                  1:20.5h   3 
     1)                                 2) Todd Takanishi FR              
     3) Brent Lopianetzky FR            4)                                
 -- Kaimuki High School                                      DQ   1 
     1) Stephen Harris JR               2) Stanley Filipo SO              
     3) Lopaka Olanda-Lii SO            4) Marvin Sercy SO                
 
Boys 4x165 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kahuku High School                                  1:27.2h   3 
     1) Arthur Bridenstine SR           2) Suaesi Tuimaunei SR            
     3) Paipai Falemalu SO              4) Redmond Tutor SR               
  2 Mililani High School                                1:33.3h   1 
     1) John Cobbin SR                  2) Ryan Nupen SO                  
     3) Brendan Aoki 11                 4) D'Andre Benjamin JR            
  3 Radford High School                                 1:33.6h   2 
     1) Thor Salanoa Jr JR              2) Shane Masaniai JR              
     3) Mosiah Manuma FR                4) Ryan Burciaga JR               
  4 Waianae High School                                 1:33.8h   4 
     1) Joe Abell JR                    2) Bronson Panui SO               
     3) Justin Kauwalu 10               4) Preston Ayala JR               
  4 Kapolei High School                                 1:33.8h   2 
     1) Austin Healy JR                 2) Joshua Gresham FR              
     3) Amipeliasi Hosea FR             4) Tyler Kukahiko SO              
  6 Waipahu High School                                 1:34.2h   1 
     1) Florence Mamuad SO              2) Jack Flemming SR               
     3) Christopher Andres-Paguirigan S 4) Gordon Cox SO                  
  7 Pearl City High School                              1:34.5h   3 
     1) Joshua Obena                    2) Micah-Ray Dela-Cruz            
     3) Jarrett Questal                 4) Daniel Soliven                 
  8 Roosevelt High School                               1:37.2h   2 
     1) Mark Awakuni 12                 2) Rafee Tamjid 10                
     3) Steven Lam 12                   4) Justin Koelkebeck 10           
  9 Leilehua High School                                1:37.3h   2 
     1) Donzel Scott                    2) Brice Hunter                   
     3) Christian Mendez                4) Trent Rennard                  
 10 Castle High School                                  1:39.1h   1 
     1) David Quitevis JR               2) Seth Nitta JR                  
     3) Kiakona Monteilh FR             4) Ethan Rista JR                 
 11 Kaiser High School                                  1:39.8h   3 
     1) Brent Lopianetzky FR            2) Todd Takanishi FR              
     3) Brian Freeman FR                4) Thomas Freeman JR              
 12 Aiea High School                                    1:44.1h   4 
     1) Bryant Des-Brisay SR            2)                                
     3) Andrew Frazier SO               4) Tony Cabalar FR                
 13 Moanalua High School                                1:47.1h   4 
     1) Joseph Carothers SO             2) Bryce   TP Fukunaga FR         
     3) Frankie Kwong FR                4) Ricky   KM Suyat-Okamoto FR    
 14 Kaimuki High School                                 1:57.1h   1 
     1) Marvin Sercy SO                 2) Stephen Harris JR              
     3) Lopaka Olanda-Lii SO            4)                                
 
Boys High Jump
=======================================================================================
        5-10.00  STAT
        5-06.00  VOIA
        5-06.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jeremy Hayes        JR Radford                6-02.00 STAT             
  2 Gary Satterwhite    SO Radford                6-00.00 STAT             
  3 Aukai Lai           SR Waianae               J6-00.00 STAT             
  4 Michael West        SR Moanalua               5-08.00 VOIA             
  5 Kekoa Perbera       SR Mililani               5-06.00 VOIA             
  6 Kai Kahanamoku      JR Kaiser                J5-06.00 VOIA             
  7 Aldrin Valdez       FR Radford               J5-06.00 VOIA             
  8 Bernard Menor       JR Waialua                5-04.00 VDIV             
 
Boys Pole Vault
=======================================================================================
       11-06.00  STAT
        9-00.00  VOIA
        8-00.00  VDIV
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Joey Nakamura       SR Moanalua              12-00.00 STAT             
  2 Gabe Montero        SR Mililani              11-06.00 STAT             
  3 Gordon Cox          SO Waipahu               11-00.00 VOIA             
  4 Zachary Yokoyama    11 Roosevelt             10-06.00 VOIA             
  5 Christopher Andres  SR Waipahu                9-00.00 VOIA             
 -- Aaron Groves        JR Mililani                    NH                  
 -- Jack Flemming       SR Waipahu                     NH                  
 
Boys Long Jump
=======================================================================================
       20-00.00  STAT
       19-00.00  VOIA
       18-06.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                21-01.50 STAT             
  2 AJ Clark            12 Mililani              20-06.25 STAT             
  3 Dave Lopez          SR Waialua               20-01.25 STAT             
  4 Gary Nagy           JR Kahuku                19-07.25 VOIA             
  5 Nathan Dixon        SO Kapolei               19-05.25 VOIA             
  6 Joshua Obena           Pearl City            19-04.00 VOIA             
  7 Marnick Dela Cruz   SO Waialua               19-03.75 VOIA             
  8 Peter Poentis       JR Mililani              19-02.00 VOIA             
  9 Christian Mendez       Leilehua              19-01.25 VOIA             
 10 John Cobbin         SR Mililani              19-00.50 VOIA             
 11 Antoin Dewalt          Pearl City            18-11.75 RELA             
 12 Juan West           JR Nanakuli              18-11.50 RELA             
 13 John Cummings       JR Kahuku                18-08.50 RELA             
 14 Preston Ayala       JR Waianae               18-05.00 JOIA             
 14 Elijah Bumanglag    SR Waipahu               18-05.00 JOIA             
 16 Jonathan Fukui         Pearl City            18-01.00 JOIA             
 17 Braxton Higa        12 Roosevelt             17-11.00 JOIA             
 18 Joshwa Salvador     JR Kaimuki               17-01.25 JOIA             
 
Boys Triple Jump
=======================================================================================
       40-00.00  STAT
       37-00.00  VOIA
       36-00.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Redmond Tutor       SR Kahuku                44-09.50 STAT             
  2 Dave Lopez          SR Waialua               41-09.50 STAT             
  3 Aukai Lai           SR Waianae               41-02.00 STAT             
  4 Antoin Dewalt          Pearl City            40-10.50 STAT             
  5 Joshua Obena           Pearl City            40-05.00 STAT             
  6 Christian Mendez       Leilehua              39-02.75 VOIA             
  7 Kekoa Perbera       SR Mililani              39-02.00 VOIA             
  8 Jordan Torres       JR Mililani              39-00.75 VOIA             
  9 Arthur Kido         FR Kalani                38-02.00 VOIA             
  9 Robert Donley       JR Waipahu               38-02.00 VOIA             
 11 Siavalua Faliuga    SR Waianae               37-09.00 VOIA             
 12 Jonathan Fukui         Pearl City            37-05.50 VOIA             
 13 Peter Poentis       JR Mililani              37-03.50 VOIA             
 14 Craig Cabudol       JR Kaimuki               37-03.00 VOIA             
 15 Joshua Iriarte      SO Waianae               36-11.00 RELA             
 16 Gordon Cox          SO Waipahu               35-10.00 JOIA             
 17 Joseph Carothers    SO Moanalua              35-01.50 JOIA             
 18 Christopher Andres  SR Waipahu               34-07.50 JOIA             
 
Boys Shot Put
=======================================================================================
       46-00.00  STAT
       41-00.00  VOIA
       41-00.00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Fatu Fetalaiga         Farrington            46-08.00 STAT             
  2 Micah Kia           SR Mililani              43-07.00 VOIA             
  3 Lepega Setu         SR Nanakuli              43-04.50 VOIA             
  4 Vuni Funaki         SR McKinley             J43-04.50 VOIA             
  5 Patrick Au          SO Kahuku                43-00.50 VOIA             
  6 Siavalua Faliuga    SR Waianae               42-02.50 VOIA             
  7 Laofone Kuma        SR Kapolei               39-06.75 VDIV             
  8 Vernel Nicholas     SR Nanakuli              39-06.00 VDIV             
  9 Malone Fiso         JR Kahuku                38-10.75 VDIV             
 10 Akuso Samifua       JR Radford               37-02.00 VDIV             
 -- Aaron Watson        SR Nanakuli                    ND                  
 -- Justin Hunt         SR Aiea                        ND                  
 -- Jarmaine Malepeai   JR Aiea                        ND                  
 -- Tonu Tuimalealiifa     Farrington                  ND                  
 -- Byron Beatty        SR Kahuku                      ND                  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================================
         135-00  STAT
         120-00  VOIA
         120-00  RELA
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Jarmaine Malepeai   JR Aiea                 143-01.00 STAT             
  2 Byron Beatty        SR Kahuku               140-05.00 STAT             
  3 Fatu Fetalaiga         Farrington           137-10.00 STAT             
  4 Lepega Setu         SR Nanakuli             133-00.00 VOIA             
  5 Siavalua Faliuga    SR Waianae              131-01.00 VOIA             
  6 Sosaia Vaitai       JR Waianae              130-10.00 VOIA             
  7 Keola Tom           SR Kapolei              127-04.00 VOIA             
  8 Micah Kia           SR Mililani             122-10.00 VOIA             
  9 Paipai Falemalu     SO Kahuku               120-06.00 VOIA             
 10 Malone Fiso         JR Kahuku               119-07.00 VDIV             
 11 Jordon Spencer      12 Roosevelt            118-02.00 VDIV             
 12 Penisoni Tuifua     SO Kailua               103-05.00 VDIV             
 -- Vuni Funaki         SR McKinley                    ND